• Životopisný

Un dios prohibido (2013)

Velmi hlboky film. Antikristi nepochopia, krestania docenia. Samozrejme, ze rozpocet ani herci nezodpovedaju modernym ocakavaniam umeleckych kvalit, no o to viac film dava prezit celkom ine hodnoty: od nepamati prebiehajuci boj medzi Dobrom z zlom. Dobro vzdy nakoniec vitazi, ale ide to cez slzy a obetu. 5*

Jako malé děti (2006) odpad!

Nedopozeratelna sracka, slabomyselna a urazlivo debilna: nacpat do jedineho filmu pedofila, homosexualov, transvestitov, neveru, zlych rodicov, temy o kastracii, nasilie, rozsexovane mamicky atd., to je na Ginesovu knihu samo o sebe a netreba ani toho debilneho rozpravaca, ktory to cely komentuje. Titulky nam nanucuju, ze 'vacina manzelstiev trpi neverou', to je tiez sracka - mame 20 rokov krasne manzelstvo a pozname kopu dobrych rodin; treba tocit o nich a nie tieto uchylarny. Cakal som psychologicky rozohranu temu o nevere a nie unudene mamicky, ktore roztahuju nohy v detskom parku hocijakemu parku. Ked vidim 'romanticka drama', napadne ma 'Zapisnik jednej lasky' a nie kopa hovan. ODPAD

Philomena (2013)

Skvele vyrozpravany silny ludsky pribeh, ktory hromada z fora zial vyuzila ako dalsi dovod k nenavisti k cirkvi a ospravedlnenia si zotrvania v tme. Tak k tomu len tolko, ze svine ziju nielen mimo cirkvi, ale i v nej - ano, nic nove na svete. Keby ludia zili podla Bozich prikazani, tak sa taketo sracky nedeju. V prvom rade, ze deti produkuju deti, to hned je zlyhanie rodicov a vychovy. Dalej, ze namiesto pomoci svojich rodicov, ich tito strcia do klastora. Dalej, ze v klastore posobia aj svine, ktore male deticky predaju na adopciu do USA. Dalej, ze adoptivni rodicia su tiez svine. A z toho vsetkeho je hodne logicke, ze chlap sa nakopon citi putany skor k chlapom nez k babam a padne do promiskuitneho zivota, kde predcasne konci na AIDS. Akoze kde je v tomto zlyhanie Boha ci cirkvi?! Len clovek sam si tieto sracky slobodne tvori a planovite nici zivot svoj i svojich blizkych. Respekt, ze ta uboha matka tym svickam v klastore odpustila - to chce gule na mieste. A ze aj toto dali do filmu: to zasnem. A ze ta ober-svina na voziku nevedela povedat 'odpusti mi' ale ohanala sa Jezisovym sudom: no nazdravie, ta bude kukat.. Ako uz nejeden vizionar popisal, cesta do pekla je vydlazdena knazmi a reholnikmi. Z piedestalu cirkevnej hodnosti sliapat moralku kopytom, moze stat cloveka i celu vecnost. Film si zial vyzaduje hlbsie poznanie suvislosti a zivu vieru v Boha, aby podal pravdive svedectvo a nie len napochytre ponukol lacny vysmech jedinej Cesty, ktora systematicky vedie pomimo ludske hnojiska. Chvala Bohu, v cirkvi najdeme viac svatych nez uchylov, celkom ako v zdravotnictve, rodinach ci sporte. Budova klastora nie je nijakou zarukou, ze sa tam neschovalo prasa - ibaze v pripade klastora sa z toho diabolskejsie vysmieva. 4*

Můžete mi kdy odpustit? (2018) odpad!

Nie, odpustit naozaj v tomto pripade naozaj nedokazeme. Hnusny pohlad do hnusneho zivota hnusneho chudaka. Pokial ta nestastnica viedla len hnusne reci a nicila svoje hnusne vztahy, pozeralo sa to sice hnusne, ale davali sme tomu tak akosi sancu. Definitivny zlom nastal vstupom hnusneho tipka v hnusnom bare s hnusnym barmanom, ktory jej ponukol svojho hnusneho milenca: to sme fakt uz nevydrzali. Proti gustu ziaden disput, ale minat cas takto hnusne je proste len hnusny ODPAD. Hroza je, ze ludia nechapu: serviruju sa nam sracky a lud unudene tlieska, jaka to intelektualna podivana. Dekadencia, vazeni; a bude za to tazko platit cela nasa hnusna necivilizacia.

Životní šance (2013) odpad!

Tieto prihorete akoze-vtipne amicke odpady mi idu kazdym dalsim rokom este viac na nervy. Dialogy "takze si si to rozdal s konom" a "mysleli sme, ze pozera porno" a podobne: humus, hned zmazane: ocakavam jemne inteligentnejsi scenar. Amikom hori pol krajiny, zuria im hurikany, covid, nadavajuci si kandidati na prezidenta, obcianske vojny atd., takze mozno casom prestanu oznacovat sracky ako 'komedia'. IMHO dekadentne. ODPAD

55 schodů (2017)

Krasny film, hlboky. Debil nepochopi, ale to na kvalite neubera :-). Nedavam casto 5*, ale tento pocin si to fakt zasluzi. Psychicky a telesne poskodenu Eleanor a pravnicku Collette neskutocne dobre tie baby zahrali. Ludske, jemne i brutalne, film rozhodne tak rychlo nezabudnem.

J. Edgar (2011)

Nepozeratelne a nedopozerne. Kapor to napriek obrovskej snahe nevytiahne. Akoze tvrdacky historicky hamburgersky projekt, ktory mi pripada ako neuspesne pristavanie Boeingu na desiaty raz a furt nic z toho: velky obluk, nalet, kopu paliva a hluku, a potom nakoniec nic, vzduchoprazdno, az do najblizsieho pokusu o dalsie pristanie. Cas bezi a clovek si kladie otazku, preco nezapne svetlo a nevytiahne platno. 1* za kaprovu snahu

Malé ženy (2019)

Slabomyselne jednoduche a prazdne. Americky gyc zo zbytocnosti o zbytocnostiach na zbytocne zabijanie casu: ani dej, ani charakterove postavy, lautr nic. Nedpozerane. Nie je to priamo odpad, len proste velice nasprostaste. 1*

Intimní osvětlení (1965)

Take socialisticko-ozralecke: dvaja tipkovia nasavaju a muzikuju, kym ich manzelky cakaju a staraju sa o ten zvysok. Nefandim tymto posedeniam flaskovym nocnym, kde ma prednost flaska pred casom s vlastnou zenou. "Intimni" osvetleni? Skor "krcmove kecy" sa to malo volat. Zjavne som to nepochopil moc: o com to bolo? Ani o muzike, ani o vztahoch, ani o zivote - skor taky zivotne gulas, vsehochut a nespokojnost, postavy nesympaticke, neda sa z toho nic nacerpat ani poucit. 2* za Veru Kresadlovu.

Černobyl (2019) (seriál)

Fajn. Ten pruser si pamatam velmi dobre, nahnali nas oslavovat prvy maj do ulic, aby sme ukazali, ze sme ziaru-vzdorni svazaci! Do skol sa zaviedla mliecna akcia, slamky boli oranzove a velmi masivne, cela republika z toho robila pluvatka, strielalo sa vyzutymi papierikmi cely den a bez vynimky vsade. Mliecnymi sackami sa na skolach decka ohadzovali, stare sacky smrdeli za komunistickymi skrinami jak svina. Nasa rodina sledovala na ORF a Slobodnej Europe, co sa vlastne stalo. Radio malo zablokovanu zapadnu normu UKV, ale sused robil v Tesle, takze nam to volako preletoval :-). Pamatam si ludi, co sledovali len komunisticke media a ked som nejedneho varoval, ze na Zapade to hodnotia hodne inak a ze treba zostat doma, viaceri sa valali po naprsanej trave, aby dokazali, ze sa im na druhy den nic nestane. Ta generacia pomrela vo velkom na rakovinu, v podstate len z nasich najblizsich minimalne 20 ludi by som napocital. Dodnes su radiacne mapy, kde sa nemaju zbierat jedle huby, pretoze svieta este dodnes. Ked idete na huby, kuknite si, ci nebudete svetielkovat, pretoze huby radiaciu nacucavaju super. Serial bol PECKA, by som dal 10*