Absolvent (1967)

Film s velkým F jakože se Fáňa jmenuju. Fakt!

Amadeus (1984)

Zázrak vržený na plátno...to filmové :)

Americká noc (1973)

Film o filmu ve filmu. Nic (moc) pro mě.

Americká tragédie (1931)

Některé lidské výtvory prostě nejde zprznit. Třeba song "Knockin´ On Heaven´s Door". Anebo "Perfect Day". V literatuře je to Dreiserova Americká tragédie. Co dodat? Možná bych vytknul zkratkovitost Sternbergovo verzi. Ale jinak filmové pochutnání.

Anna Karenina (2012)

Pohlazení po duši, pro oči i pro uši... (když navíc po boku se slečnou vonící po Vánocích...), to máte smyslně smyslový nářez jako ze škatulky. Funf, bitte!

Antinea, l'amante della città sepolta (1961)

Bída s nouzí. Už po úvodních minutách neslepý divák spozná, jakou kvalitu od této ne-podívané může očekávat... dá-li se tu vůbec mluvit o kvalitě. Herci mizerní, choreo jakbysmet, režie jakbysmet, scénář jakbysmet atd. Scénarista snad musel jet na nějakém psychedelickém tripu, na tolik ujetin v jediné dějové linii se každý den nenatrefí.

A Patch of Blue (1965)

doJEMNÉ, doPoručeníHodné, brilantně natočené s brilantním příběhem; věčná škoda, že se nepokračuje druhým dílem...

Barva ráje (1999)

Na plakátku stojí Masterpiece a ono ano! Poetický velezdařilý počin se strhujícím závěrem. Dědek by zasloužil facku, kluk pohlazení a Bůh odpuštění.

Běda tomu, skrze něhož přichází pohoršení (1950) odpad!

"Naše je právo, naše je pravda. A proto vítězíme!" Vida, rudí, sami jste se usvědčili. Vpravdě ukázková totalitní propaganda... "čistý" odpad...bohužel i ten lidský.

Bestie musí zemřít (1969)

Eeeeeeeeeexelentní scénář......... eeeeeeeeexelentně zauzlený příběh, celé je to excelentní a to tak, až jsem si z toho všeho excelentně spokojeně chrochtal :)