AduskaV

AduskaV

Česko

• 26.11.2018  16:21

Jednoznačně nejlepší díl série a přesně tak by to u filmových sérií mělo být! A že bylo sakra těžké překonat něco tak skvělého jako je Temný rytíř. Nolan ale opět vše vyšperkoval až do epických rozměrů samozřejmě s nemalou účastí Hanse Zimmera. Hned na úvod tu máme naservírovanou největší ační scénu filmu - pozornost diváka upoutána, splněno! Těžko uvěřit, že za tou maskou a hromadou svalů je skvělý Tom Hardy, který sice není za takového psychopata jako byl Joker, ale o to je pro mě zajímavější. Potom tu je znovuzrození našeho hrdiny, které je vzhledem k příběhu nezbytné narozdíl třeba od nestárnoucího Toma Cruise v MI. Film mě ale zcela pohltil až v jámě. Od tohoto momentu film nabývá na rychlosti a už se nedá zastavit.

• 26.11.2018  02:05
    Král Lear (TV film) (2018)

Tak toto je naprostý koncert! Ani nevím kde začít! Okamžitě jsem byla vtažena do děje skvělým Anthony Hopkinsem a úžasnou atmosférou, která je opravdu na Shakespearovku odvážná, ale funguje až neuvěřitelně. Všichni herci se pro svou roli zdá se narodili, dokonce jsem si úžívala násilí v podání Emily Watson a krutost Emmy Thompson. Utrpení Jima Broadbenta bylo nesnesitelné, zásadovost Jima Cartera bezbřehá....prostě dokonalá přehlídka toho, co Shakespeare v podání BBC může stále ještě nabídnout.

• 28.8.2018  00:01
    Hodiny (2002)

A woman's whole life in a single day. Just one day. Četla jsem knižní předlohu od Michaela Cunninghama, četla jsem dokonce i knihu Mrs. Dalloway od Virginie Woolfové, kde je děj výrazně odlišný, na čemž ale ve výsledku vůbec nezáleží, jelikož jde spíše o atmosféru a nádech knihy. To jsem ovšem udělala až po dvojnásobném zhlédnutí filmu a dobře jsem udělala. Co mě na filmu uchvacuje je fakt, že pokaždé v něm najdu něco nového k zamyšlení a třeba i další spojitost. Tento mechanismus fungování jsem ještě podpořila zmíněnou četbou. Filmu se nedá vytknout absolutně nic. Skvěle se prolínají tři časové roviny, charakter postav je vyšperkovaný a to vše je podpořeno vrcholným dílem skladatele Philipa Glasse (no dobrá, možná ještě hudba k Iluzionistovi). Je to prostě herecký i hudební koncert.

• 26.8.2018  23:45

Tak tahle černá komedie mě opravdu baví! Už od první minuty jsem věděla, že se koukám na výjimečnou, neotřepanou, moderní komedii. "Half now, half later" si mě hned získalo. Líbí se mi na tom styl jakým je to natočeno se skvěle doplněnou hudbou. Emily Blunt je jako vždy okouzlující, Rupert Grint je trochu za hňupa, ale za dobře zahraného hňupa (po Ronovi ani stopy), no a Bill Nighy je prostě třída a tahle role mu perfektně sedne. Everett a Freeman už jsou jen třešničkou na dortu této bláznivé honičky. Smála jsem se od začátku do konce, humor spíše vyplýval ze scén, než že by vyloženě scénáristicky tlačil na pilu. Ráda si film pouštím opakovaně....taková výborná komedie se bohužel nevidí každý rok.

• 24.8.2018  17:35

Úžasná komedie! Nebýt Ingrid Bergman, která opět dokazuje, že to prostě umí, jednalo by se o lehce nadprůměrný snímek Waltera Matthaua. Ovšem s ní jde jakoby všechno nenásilně a s chytrostí. Miluji scény, kde naráží na pitomce: "Your teeth are more important than your hair" - "You really believe that, don´t you. Sad." - ten pohled potom nemá chybu, kde pohotově reaguje: "I did not know you were interested in reading.", nebo kde roztomile provokuje: "They told me it prevents malaria." No a takhle bych se tu mohla rozplývat ještě dlouho.....zejména o tom inovativním tanečku nebo o "rozvodové" hádce. Tenhle film prostě ani po letech nepřestane bavit! P.S. Rozhodně nepouštějte s dabingem! Nejenže jsou typově vybráni špatní herci, ale řada hlášek s překladem zanikne.

• 21.8.2018  19:41

Film je natočen hodně surově, věnuje se hlavně vykreslení charakterů všech čtyř sourozenců. Finn Atkins (Charlotte), Chloe Pirrie (Emily) a Charlie Murphy (Anne) tento obtížný herecký úkol zvládly na výbornou. Chloe sice přeci jen svůj skotský přízvuk nedokázala úplně potlačit, ale jelikož měla ze sester nejvýbušnější povahu, hezky to zapadalo. Na můj vkus dali až moc prostoru postavě Branwella. Chápu, že potřebovali akčnější zápletku než je jen psaní knih, ale detailním zachycením jeho sebedestrukce zabili čas, který mohl být využit na zkrácení filmu nebo na více scén prolínání příběhů se psaním. Právě to prolínání s literaturou, kterou dnes již můžeme číst, dodalo filmu úžasnou atmosféru, kterou jsem s odevzdaností ráda absorbovala. 70%

• 12.8.2018  20:09
    Jane Eyre (TV seriál) (1973)

Po zhlédnutí seriálových verzí z let 1983 a 2006 jsem opravdu nečekala, že ještě starší verze mě něčím dokáže zaujmout, ale stalo se mnohem více. Jedná se o nejdelší verzi a filmaři tedy neopomněli jedinou podstatnou scénu a mohli se tedy téměř dokonale držet dialogů z knihy. Michael Jayston se u mne projevil jako nejopravdovější Mr. Rochester a jeho zpěv, i když ne úplně čistý, měl ten správný náboj (škoda že v jiných verzích je tato "maličkost" často opomíjena) a dodalo to příběhu nový a zcela pohlcující rozměr. Na druhou stranu, jinak vždy skvělá, Sorcha Cusack charakter Jane tak úplně nevystihla... do role dala moc odevzdanosti a až otravnou přemíru úsměvu. Nicméně chemie mezi ústřední dvojicí funguje skvěle a seriál se stal mým nejoblíbenějším. Dokonce se řadí před verzi z roku 2006 s Toby Stephensem, a to je co říci, jelikož po tehdejším zhlédnutí jsem byla naprosto unešena a přesvědčena, že jakékoli jiné verze se nemohou této ani přiblížit.

• 12.8.2018  19:33
    Jane Eyre (TV film) (1997)

Desátá verze Jane Eyre, kterou jsem viděla a konečně jsem narazila na dokonalé ztělesnění Jane. Samantha Morton se přiblížila k charakteru této knižní postavy zatím nejvíce a její výkon jsem sledovala se zatajeným dechem. Ciarán Hinds jako Mr. Rochester sice nebyl tak důvěryhodný jako Michael Jayston ze seriálové verze z roku 1973, ale řadí se u mne také hodně vysoko...ještě bych před něj zařadila Tobyho Stephense. Pár mínusů film samozřejmě má (docela mě rozhodila vyloženě přidaná scéna u kočáru....milovník Jane Eyre určitě ví, o čem mluvím), ale momenty jako je např. první setkání, návrat Jane po pohřbu a úplně závěrečná scéna jsou nezapomenutelné a vyzařuje z nich perfektní atmosféra. Přestože knihu nejde řádně shrnout v jednom filmu, je tento počin z filmových verzí ten nejvydařenější.

• 23.3.2018  22:27

"Je nemožné knihu číst bez hřejivého pocitu na prsou." To samé bych chtěla říci o filmu. Nádherná atmosféra podtržena skvělým Danem Stevensem a Christopherem Plummer.....Scrooge jako z pohádky a klidně bych uvítala další verzi Vánoční koledy, pokud by se opět zhostil této role. Děj příjemně plyne a závěr opravdu zahřeje na srdci v mém případě s trochou té husí kůže.

• 7.1.2017  00:00

Nevím čím to je, ale tenhle film se vymaňuje z podobných stereotypních dobových románů. Máme tu hrdinku, která rozhodně nepatří k těm okouzlujícím, to už tu bylo. Stejně není překvapením nesouhlas rodiny, který vrcholí rozchodem milenců. Nicméně příběh se nepouští do složitosti vyprávění a právě ta jednoduchost napomáhá zachycení emocí a plynulosti filmu, který je navíc podtržen úžasnou a neobehranou hudbou. Jednoduše si mě touto atmosférou získal.

• 9.12.2015  21:22
    Miranda (TV seriál) (2009)

Konečně seriál, u kterého se pořádně zasměji. Kam se hrabou americké sitcomy typu Dva a půl chlapa. Mirandy Hart jsem si prvně všimla u Grahama Nortona a hned jsem věděla, že je to komediální talent a v neposlední řadě zatraceně dobrá scénáristka. Postava Mirandy se v každodenních situacích vždy nějakým způsobem projeví. Většinou je to tak trapné, až je to jednoduše jedinečné, tím pádem je jedinečný i humor a celý nádech seriálu. Koukání do kamery je bezva prvek pro další a další salvy smíchu, které se u mě dostavují. Je to seriál, který si pouštím nejčastěji a asi mě nikdy neomrzí.

• 21.3.2015  13:21

Od filmu jsem nic nečekala, ale jelikož šlo o Alana, tak jsem na projekci nemohla chybět. Nicméně mě snímek mile překvapil. Již na začátku bylo řečeno, že je to smyšlený příběh, takže od historického životopisu jste se jednoduše museli odpoutat. Až poté vám film mohl nabídnout jednoduše krásu, která byla vyvážena jak jinak než díky milostnému příběhu a vtipem samotné postavy Alana Rickmana. Pro mě to byl neopakovatelný zážitek stejně jako pro většinu osazenstva v sále.

• 12.1.2015  13:57
    Zlatý Glóbus 2015 (TV pořad) (2015)

Rok od roku je to předávání méně suché. Improvizace tomu sedí víc než jen "Here are the nominees and the Golden Globe goes to...." Jediná škoda opět byla, že závěr uspěchali. Kdyby radši zredukovaly reklamy.... Jinak Tina s Amy se mi jako moderátorky líbí :) A Gervaisovi bych zakázala alkohol....to neumí udělat po tolika letech jiný vtip?

• 16.6.2014  19:26
    Junior (1994)

Podle mě si film absolutně nezaslouží tak nízké hodnocení. Devadesátá léta přímo překypují podobnými absurdními scénáři a tento je tak příjemně průměrně povedený. Ovšem hvězda navíc za vždy skvělou Emmu Thompson :)

• 29.5.2014  10:19
    Paul McCartney: Queenie Eye (hudební videoklip) (2013)

Opravdu výborné obsazení a kromě super songu jsem si nejvíc užila Johnnyho a Meryl :)

• 28.4.2014  23:40

Podle traileru jsem nečekala žádný zázrak, ale výsledek mě opravdu překvapil a nesmírně potěšil. Jako velký fanoušek Jane Austen jsem byla připravena na horší, ale děj nebyl vůbec povrchní a z hereckých výkonů bych ráda vyzdvihla Jennifer Coolidge, která svou postavu jednoduše musela parodovat, aby se dočkala úspěchu.

• 2.2.2014  22:00

Film jsem si pustila s nevelkým očekáváním až na to, že jsem podle nominací na Zlatý Glóbus a veřejným nesouhlasem Meryl Streep s nenominováním Emmy Thompson na Oskara věděla, že tato herečka předvedla opět skvělý výkon. Už v první minutě, kdy zazněla jedna z mých oblíbených písní z Mary Poppins, jsem propadla kouzlu filmu. Autorčin příběh byl pro mne novinkou, ale Mary Poppins znám dokonale, takže veškeré narážky, o kterých jsem věděla, jak nakonec na plátně dopadnou byly tak skvostné, že jsem střídala výbuchy smíchu s otevřenou pusou a dvakrát mi vyhrkly i slzy do očí. Dokonce se mi provedení písní líbilo více než ve filmu Mary Poppins (nepochopte mě špatně, Julie Andrews bude v mém srdci nadosmrti), kdo by totiž odolal klavíru s nadšením dvou mladých skladatelů a ještě k tomu s tančící a zpívající Emmou.

• 28.1.2014  18:54

Ano, čekala jsem sice zimní provedení Na Vlásku, ale taková senzace nepřichází každý rok. I přes poměrně spletitý příběh jsme se dočkali pěkného závěru. Hudba mi však všechny nedostatky vynahradila a píseň "Let It Go" si přímo říká o Oskara :-)

• 4.10.2013  01:23
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Další z nekonečného množství světa upírů. První série se mi celkem zamlouvala, poté se ovšem příběh stále stupňoval do absurdna a dnes už je v takových výšinách, že by lidé, kteří mají za sebou prvních pár dílů první série jen s otevřenou pusou zírali, o co tam vlastně jde. Z počátku jsem to brala jako promakanější Stmívání, ovšem zklamalo mě, že si autorka tohoto fantasy polovinu informací "vypůjčila" z jiné ne tolik známé knihy o upírech.

• 4.10.2013  01:17

Když jsem byla malá, viděla jsem podobný film, ale o 100% lepší. Také tam nějaké děti hráli hru a bylo to nádherně strašidelné. Nevím, co tento vylouhovaný příběh měl znamenat, ale mě si bohužel nezískal.

• 4.10.2013  00:58
    Večerníček (TV pořad) (1965)

Kdo by nezbožňoval Večerníček :) Sice to ohlašovalo posledních 10 minut, než nás rodiče strčili nadobro do postele, ale znělka nás vždy nalákala a mohli jsme si užít pár nerušených minut v pohádkovém světě, který nám zaručoval hezké sny bez nočních můr :) Kéž by to dodnes fungovalo stejně....bohužel Animáček bude kazit děti ještě hodně let.

• 4.10.2013  00:55
    VyVolení (TV pořad) (2005)

Je to jen výsledkem dnešního smýšlení o dobrém pobavení se navečer. Znudění důchodci či pubertální adolescenti se zasmějí, ale netvrďte mi, že je náš národ opravdu na tak nízké inteligenční úrovni a najde se tu někdo, kdo pořad miluje. Dokážu si představit mnohem zajímavější reality show zaměřenou na psychologii všech izolovaných "postav".

• 4.10.2013  00:50

Upřímně mě nadchlo celkové provedení....ať už přechod ze staré černobílé do barevné země Oz, či nevšední postavy měnící charaktery, ale rozuzlení příběhu a sem tam nějaká ta nepřesnost, ať už úmyslná, působí trochu chaoticky. Určitě to není film na který bych se chtěla ještě někdy podívat a na pokračování, kterému se tvůrci pravděpodobně nevyhnou, si nechám zajít chuť.

• 4.10.2013  00:46
    Upírky (2012)

Když jsem si četla informace k filmu, tak jsem se docela zhrozila nad příběhem, ale skvělý výkon Sigourney Weaver a šarmantní a okouzlující Dan Stevens mi bohatě stačili :) Nakonec to nebyla ani taková ztráta času. Zase trochu jiný pohled na upíry, kterými se to v dnešní době všude jen hemží, takže proč si na tohle téma trochu nevystřelit :)

• 4.10.2013  00:39

Slabší jsem to čekala, ale až takovýto výbuch ne. Jediné plus má film v podobě skvěle vtipné Jiřině Bohdalové. Nevím, proč se zejména čeští režiséři snaží o comeback za každou cenu. Po tolika letech, kdy se z Dívky na koštěti stal jeden z klasických českých filmů, byl návrat zbytečný a celkově Saxáně jen ublížil.

• 3.10.2013  15:43

Přijde mi trochu komické, že jsem film zhlédla až po závěrečném filmu Temný rytíř povstal, ale velký dojem na mne udělal i tak. Nejde o lecjaký laciný příběh. Má hloubku, úžasnou atmosféru a hlavně výborné charaktery postav, podtržené hereckými výkony všech zúčastněných. Christopher Nolan je prostě Režisér a my můžeme jen doufat, že natočí další takto skvělé filmy. Výborné obsazení a hudba na mě vždy dokáží zapůsobit a já jednoduše nemohu odtrhnout pohled.

• 3.10.2013  15:35

Lepší zpracování nejlepší romance na světě snad ani nemohlo být. Sice to příběhově nemá na mini seriál s Colinem Firthem a Jennifer Ehle z roku 1995, ale jelikož se jedná o film, kde není časově tolik prostoru, je to zvládnuto skvěle. Výborná hudba, kostýmy, prostředí, kamera a samozřejmě úžasné obsazení dodává filmu takový lesk, že si ho vždy ráda každoročně pustím. Kéž by bylo každé dílo od Jane Austen takto výborně zpracováno.... stále se ale rodí noví fanoušci této nezapomenutelné autorky, takže se možná ještě dočkáme v budoucnu.

• 3.10.2013  14:29
    Obchodní dům Paradise (TV seriál) (2012)

Jelikož opravdu miluji příběhy jako je například Pýcha a předsudek či Jane Eyre, tento seriál mě velmi zaujal už po první epizodě. Jsem ráda, že přes veškerou kritiku "necílových" skupin tyto seriály existují. Proč každý večer sledovat kriminálky, když se dá tak příjemně odpočinout u dobového pojetí obchodu, kde samozřejmě nesmí chybět láska, nenávist a intriky.

• 3.10.2013  14:13
    Babovřesky (2013)

Když jsem se asi před rokem doslechla o natáčení tohoto filmu, vzbudilo to ve mne velký zájem. Věděla jsem, že už to asi nebude tak dobré jako staré známe Slunce, seno, ale přeci jen jsem čekala mnohem víc. Jsem ráda, že jsem se nakonec rozhodla do kina nejít, protože by to byla zbytečná ztráta peněz, ale ztrátě času jsem se nevyhnula, jelikož jsem se na film podívala alespoň v teple domova. Obehrané vtipy, laciné narážky na příjmení nového pastora a hejno kreatur, jako vzdálena upomínka na vtipné babičky s elánem z trilogie Slunce, seno.... to se opravdu hodně nepovedlo a můžeme jen doufat, že se od natáčení dalších dílů přeci jen upustí, protože jestli se tento neúspěch bude každoročně opakovat, mohla bych o panu Troškovi ztratit dobré mínění.

• 2.10.2013  23:26

Každý Brit film zná a troufám si říci, že ho i miluje, bohužel z mých věčných všetečných otázek na přátele a známé jsem poznala, že v české populaci ho znají jen opravdoví filmoví fanoušci, či přátelé těchto fanoušků.... dokonce ani lidé studující hudbu o filmu nikdy neslyšeli, což mě neuvěřitelně dopaluje, ale změnit se to asi nedá. Nicméně díky tomuto úžasnému a podle mě nejlepšímu muzikálu co byl kdy natočen, jsem si zamilovala Julie Andrews i Christophera Plummera. Poutavý příběh, který se dokonce opíral o skutečné události, neodmyslitelná hudba, která mi dodnes zní v hlavě, jen co si vzpomenu na Rakousko či herce, a výborné herecké výkony, které podle mě nebyly zcela doceněny, vdechly filmu mnohem více, než jak se s oblibou říká "život". Slovy mé nadšení nelze ani vyjádřit. Kdykoli si film pustím, vždy je to pro mne velký zážitek, a proto nezbývá, než tento film všem, bez rozdílu věku či pohlaví, doporučit a poprosit ty, kteří již muzikál zhlédli, o rozšíření do povědomí českých diváků, jelikož si to zaslouží!