Pod kůží (2013)

Jednym slovom - lepkave. Zabery "skrytou" kamerou su uzasne, vlastny pohlad predatora mi navodil husiu kozu. Ovsem v druhej polke sa "tempo" vytraca a je to ART jak brno. Kazdopadne zaujimave.

Transformers: Zánik (2014) odpad!

By ma jako fakt zajimalo zkamad ma ten samurajsky transformer japonsky prizvuk (zeby ako maly anglicak stravil detstvo v japonsku?), a na zaklade coho sa army transformer rozhodol, ze fakt potrebuje nasimulovat ludsku rysavu bradu a cigaru v hube...Michael Bay to dokazal, citam si tu ako ludia nachadzaju druhe vyznamove plany, novo objavenu sebareflexiu celej serie a dokonca novy pohlad na americku fascinaciu otrokarstvom......pricom natocil zase tu istu sracku. Vy ste sa tu uz nacisto zblaznili? Najprv Need for Speed a teraz toto? Niekto raz niekde napisal, ze Hollywood nam netoci filmy ktore by sme chceli, ale len tie ktore si zasluzime.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Seth MacFarlane sa do hlavnej ulohy obsadil ocividne len kvoli bozkavacej scene s Charlize....Setha mozem, Family Guy a American Dad budu zakladnym pilierom serialovej vybavy mojich deti, zatial co na ne bude dozerat macko TED, ale tu svoj herecky talent brutalne neodhadol. Gagy osciluju medzi usmevnymi a zbytocne nechutnymi a cele je to proste - velmi zbytocne.

Zátah 2 (2014)

Pan Toman raz povedal "Ked do hovna nastrkate lentilky, mate z toho len vacsie hovno". A presne tak posobi aj tento majstrstyk - skvostne pribehove hovno, v kotorom sa ligocu sladkaste bojove pochutky pre malych maskrtnikov....a aj ked su tie bombony chutne, predsalen az tak nevyniknu.....Minulu, svojsku variaciu na slovensky Panelak strieda roztahana kriminalka, pri ktorej si bezny clovek musi zacat kreslit diagramy valencnych orbitalov jednotlivych postav a ich vzajomnych vazieb aby sa v tom gulasi indonezskych mien nestratil. Pribeh sam o sebe mohol fungovat, ovsem to by postavy museli A) byt lepsie napisane B) lepsie zahrane. Od Ika som samozrejme necakal Daniela Day-Lewisa za mlada, ale ten smrtelny krc, co tu predvadza je fakt na hrane....Fighty su samozrejme skvele ale shock-efekt z prveho dielu sa po vacsine vytratil. Uz uz som tomu chcel nalozit jednu * ale potom prisila auto nahanacka a finalny fight, ktory je proste neskutocny. Cely tento film sice neospravedlnuje, ale poslednych cca 10 minut napravuje pachut z predchadzajucich 2och hodin. Iko sa na stare kolena bude moct s kludom zivit ako mlyncek na zlte maso...

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Kvalitny animak, ktoreho romanticka linia mi skoro zmacala moj muzny fúz. Tu jednu scenu povazujem za triumf tohto filmu, inak vhodneho ako pre malych capartov tak aj odrastenejsich drako-bijcov. Sice neposkytne salvy smiechu, ale spokojny usmev na tvari vydrzi v podstate od zaciatku do konca, jedina skoda je lahko poddimenzovany pribeh, na cele s vnutorne prazdnym zaporakom, ktory je zly lebo....je zly. Ako zamienka na natocenie filmu o farebnych dracikoch to ale staci.

Noe (2014)

Je celkom prekvapenim, ze Darrenov divacky najpristupnejsi film tu zatial zbiera rozporuplne reakcie, no jo, nie je to holt kvalitka ako Expandables.... Pribeh je postaveny na pomedzi (post)apokaliptickej fantasy a komornym portretom cloveka, stihaneho temnym proroctvom = ma za ulohu zachranit nevinnych pred skazou, pricom si je viac nez isty, ze on a jeho milovana rodina si rozhodne zachranit nezasluzia. Arfonofsky do Noaha majstrovsky (velmi zrozumitelne a nie banalne) premietol nebezpecenstvo slepej viery, Noah sa stava cepelou v rukach krvelacneho psychopata (Stvoritela) a svoje ciny preklina, zaroven je si isty, ze nema inu moznost...........To, ze Arofonofsky to ma v ruke, nie je nic nove, ale druha, komornejsia polovica mi sedela viac ako Bitka o Isengard (ech...), ktora posobi ako ciste trailerovy material aby na podobny projekt mohol Darren vypacit peniaze od studia. Clint Mansell sa lahko recykluje, Russel je vo forme, Jennifer tak isto a dokonca aj Emma Watson prvykrat v zivote zahrala. Ked sa to tak vezme, je to vazne fajn filmaricna (je to fakt osviezujuci zazitok pozriet si po dlhsom case FILM, nie múví, ktory natocil niekto kto ma o filmarcine sajn), na ktorej pochopenie si netreba brat dovolenku.

300: Vzestup říše (2014)

Jedine co tento film zachranilo na povodne 2* bolo velke platno, ktore zamaskovalo ten ubohy digitalny svet. Na TV je ten film nepozeratelne zufalstvo.

Jodorowsky's Dune (2013)

Srdcervuci film. Jodorowsky je podla dnesnich meritok sice blazon, ale blazon sympaticky, logicky a schopny artikulovat svoju sialenu viziu. Je dost mozne, ze keby sa mu podarilo natocit Dunu, svet filmu mohol dnes vyzerat uplne inak. Pri zaverecnom vymenovani filmarov, ktori sa "inspirovali" Jodorowskeho Dunou mam chut rozlamat televizor a poslat Jodowi aspon 5ecok nech si to natoci. Smutne je, ze v case remakov a kazdeho manazerskeho rozhodnutia vyvazovanom peniazmi sme od sfilmovania Duny dalej nez kedykolvek predtym. Kazdopadne, kazdy filmovy fanusik by si tento dokument nemal nechat ujst.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Angelina v kostyme vyzera skutocne impozantne, lenze to je fakt jediny plus tejto bezduchej zlataniny. Pre decka je to miestami az prilis temne, pre dospelych ploche. Nuda.