andydufrsn

andydufrsn

Radek Schabowski

okres Rokycany

0 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Nevím co napsat, protože o tomhle snímku už bylo napsáno vše. Dokonalost sama! To že i v tak nepřátelským a nelidským světě jako je vězení, se může odehrávat tak úžasně lidskej a přátelském film, je prostě úžasně dokonalý! Pochybuju, že někdo někdy natočí film, který by Shawshank trumfnul

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Nádherný smutně veselý (možná vesele smutný) příběh amerického Járy Cimrmana. Skvělé herecké výkony (nemohu si pomoct a musím vyzdvihnout hlavně Garryho Sinice). Velká moudrost, laskavost a lehký nadhled a naprosto úžasný soundtrack řadí v mých očích tenhle film, na druhé místo nejlepších filmů vůbec! Bohužel jsem film nikdy neviděl v originálním znění, ale dabing pana Vladimíra Dlouhého je naprosto naprosto dokonalej!

 • poster

  Je třeba zabít Sekala (1998)

  Podle mého nejlepší český film vůbec! Líbí se mi ta syrovost, s jakou nám pan Michálek naservíroval tu smutnou pravdu, že všichni jsme svině a hajzlové, ochotní ve jménu majetku udělat úplně cokoliv. Celé vsazeno do atmosféry klidného, krásného léta, což činí k výše popsanému, krásný kontrast.

 • poster

  Babí léto (2001)

  Michálek ve skvělé formě připravil koncert pro tři skvělé herce! Všichni se toho zhostil skvěle nebo ještě lépe. Jedna z perel českého filmu, překypující lehkostí něžností a láskou a přitom jen ukazuje život takový jaký je. Život je krásnej i když stojí za hovno!

 • poster

  Leon (1994)

  Klasika nad klasiky, kult nad kulty. Příběh dvou životních outsiderů, které osud spojí dohromady poutem přátelství je neskutečně silný. Úžasné je, jak do dramatu perfektně pasují akční scény! Jeden z 5 nejlepších filmů vůbec!

 • poster

  Dokonalý svět (1993)

  Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl, zcela určitě nejlepší Costnerův výkon, podpořený skvělým scénářem a Eastwoodovým režijním vedením. Ne každý kriminálník musí být nutně hajzl a ne každá máma žije jen pro svoje děti!

 • poster

  Tenkrát na Západě (1968)

  Nádherná podívaná na to, že i prostitutka může být supr ženská a že i největší desperát může být klaďas. Nikam nespěchající příběh pomsty, doplněný o úžasnou hudbu, veliká klasika a zcela určitě jeden z nejlepších filmů všech dob. Navíc krásný přesah do současnosti – hajzl velkopodnikatel si na špinavou práci zjednává ještě většího hajzla!

 • poster

  Sedm (1995)

  Poprvé mně tenhle film vyrazil dech a vyrazil mi ho i podruhé i potřetí a to i přesto, že jsem již znal pointu závěru, ale film nestojí jen na úžasném drsně šokujícím konci – film je úžasný od začátku do konce. Houstnoucí atmosféra podpořená šedou odporností města,kde se film, odehrává a samozřejmě skvělý Freeman a neméně skvělý Pitt!

 • poster

  Good bye, Lenin! (2003)

  Podle mého gusta jeden z, když ne pěti, tak určitě deseti, nejlepších filmů vůbec. Něžná, laskavá komedie, která je vlastně jedním velkým dramatem o bourání zdí, snů a představ Vlastně jsem nenašel nic, co bych tomuhle filmu mohl vytknout

 • poster

  Smrt krásných srnců (1986)

  Co k tomuhle filmu říci : naprosto fantastická podívaná, podle naprosto úžasný knížky. Rudolf Hrušínský ve své nejlepší roli, Berounka, Skvělej Karel Heřmánek. Prostě na Berounce je krásně i když je hnusně a všechno stojí za hovno! I když v tomhle snímku to neplatí do detailu - shánění masa pro své syny dokáže i tu největší krásu upozadit a zkazit! a zlomit člověka k dříve odsuzovaným činům!