Rocky88

Cinemaniak

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 11.7.2018  12:20
    Psí ostrov (2018)

Andersonovsky hravé, obrazově i hudebně vypiplané, dokonce i se společenským přesahem, ale v tomto případě po první půlhodině příliš nudné. Bylo mi naprosto šumák, jestli se povede najít psa a dostát spravedlnosti, jen jsem se kochal režisérským umem. Což na vyšší hodnocení nestačí.

• 8.7.2018  20:30

Tohle byla...hrůza. Nevím, jestli jsem byl až moc natěšený na další film PTA či poslední film DDL, ale každopádně jsem dostal neskutečně nudnou studii vztahu dvou lidí, který snad ani nemůžou bejt rozdílnější. Konec vyzní úplně do prázdna a člověk je tak akorát načpulenej, že z okna vyhodil dvě hodiny života. Dvě hvězdy za DDL, hudbu a režijní um PTA. Vše ostatní zkazil scénář.

• 1.7.2018  08:38

Pro podpantofláky tohle musí být vysněný svět, neb hysterky musí svoji pračku držet zavřenou, ba co víc, nemůžou si ani dupnout. Teda pokud by se nenastěhovaly k vodopádu, protože u těch jsou zdejší všeslyšící kazišuci úplně ztraceni. Avšak z nějakého důvodu všichni bydlí kliďánko doma a bojí se i si prdnout. Přestože je jeden prd lepší než 100 doktorů a rozevírat půlky, aby z toho byl ticháč, nelze donekonečna. A když ještě přehlédneme, že tu absolutně chybí armáda a vědci, kteří by jistě přišli na to, že když někdo dobře slyší, budou ho různé pazvuky bolet o to víc, máme tu komorní jednohubku, kdy každý musí dát zákaz průchodu emocím. A když dojde na nejhorší, riskovat odhalení dalšími kazišuky. Úplná nuda to není, jako nedělní pohádka na dobrou noc obstojí.

• 30.6.2018  14:16

Odvahu pustit se do klonu Nelítostného souboje měli všichni, ale bohužel jsem se ve výsledku místo svíčkové dočkal závitků, zapečených těstovin a piva. Začátek a konec dobrý, ale ten hlavní chod je nemastný, neslaný, nezáživný a obyčejný. Rivalita mezi hlavními zástupci obou stran nefunguje, pokusy o přiblížení ostatních členů týmu otravují a stejně vás zajímat nebudou a pointa je tu jen na efekt. Takže nám zbývají akční části na začátku a konci a sem tam úctyhodný obtloustlý Butler pičující na všechny strany.

• 23.6.2018  15:27

Divadelní drama o velkém motivátorovi, kterého Oldman ztvárnil naprosto dokonale, i když na podobě samotnému Chruchillovi by se dalo ještě zapracovat. Snímek ukazuje časový úsek od jeho zvolení až po operaci Dynamo, kdy ještě neměl plnou důvěru parlamentu a Britů a musel o ni neústupně bojovat a někdy pochybovat i sám o sobě. Wright se snaží, co mu nápady stačí (první Churchillův proslov s promítáním bitevního pole je geniální), ale někdy film přeci jen ztrácí tempo. Po skončení si však řeknete "škoda, že film nepokryl časovou osu až do května 1945".

• 22.6.2018  10:28

Krátký čas na sepsání scénáře se zde podepsal více než um všech, kteří se na něm podíleli.Filmu tak prvních 80 minut vévodí genderově vyrovnaná plejáda hereckých dřev, žádná akce a až v posledních minutách se rozpoutá to, na co všichni 5 let čekali. I tak je to ale absolutní zbytečnost a jen lízačka čínských ánusů.

• 22.5.2018  12:52
    Deadpool 2 (2018)

Jednička byla dostatečným důkazem pro studio, že podobný chléb má velkou šanci uspět, pokud se upeče s láskou. Reynolds proto dostal do party šikovného režiséra a pár doláčů navíc, a výsledkem je jízda nabitá akcí, hláškami, krví, odkazy a rodinnými hodnotami. Naprosto bránici trhající je X-Force zformovaná někde po půli filmu a celá její role ve filmu. A cameo v jejím rámci dodělá totálně. Vyzdvihnout musím i záporáka, který kvalitou i motivací předčí jakéhokoliv záporáka z Marvel filmů, které jsme doposud mohli vidět, samozřejmě s výjimkou Thanose. Brolin je borec a zde to opět ukazuje. Možná bych vytknul pár bitek, které nebyly moc přehledné (hlavně v úvodu), tady je měl ohlídat radši ten jeden z těch, kteří zabili Johnu Wickovi jeho psa a ne sekundární štáb. Ale to je asi jediná menší výtka. Bez otálení vystavuji plnou palbu a těším se na několik dalších zkouknutí.

• 22.5.2018  12:43

Velké zklamání. U tohoto typu filmů nijak nevyhledávám košatý příběh, tady je ale už naprosto stupidní. Člověk proto skřípe zuby a těší se alespoň na pár pořádných kopanců do zubů a parádních bloků, jenže tady je to naprosto nepochopitelně skoro jedno a to samé. Ničím nepřekvapivé, nenápadité. A finální soupeř? V zajímavostech k T2:Judgement Day můžete najít, že Arnie dostal v přepočtu cca 85 000 USD za každé slovo, které promluvil. U zdejšího "bojovníka" (kterého hraje obr Martyn Ford) byste s podobnou statistikou nepochodili, protože on umí jen "hrrrrrn, ááááááááá, uuuuuuuuuh". Výsledkem je, že u finálního souboje se člověk směje. A to rozhodně nebylo úplně cílem.

• 22.5.2018  12:39
    Noční hra (2018)

Ani nevím, kdy naposledy jsem viděl krimi, které bylo chtěně i komedií. Game Night je takový svěží vítr v tomto žánru, že by byla škoda jej nevidět (a neslyšet - pozdravuji opět výborného Cliffa Martineze). Bateman je vhodný osel, McAdams stále není k zblití a hrát stále umí a spolu s Jesse Plemonsem tvoří trio, se kterým je na scéně vždy sranda. Naprosto výborné jsou scény s vyndáváním kulky a Denzelem Washingtonem. Zbytek je správně střelený, vyhýbá se tradičním fekálnostem, avšak v konci je trochu překombinovaný. I tak stojí za další zkouknutí.

• 15.5.2018  20:58
    Slídil (2014)

Pokud má Gyllenhaal šanci vzít roli podivína, udělá to. A pokud má divák možnost ho v takové roli vidět, měl by to udělat také. Gyllenhaal se nebál ani výrazně zhubnout, takže je v roli extrémního stalkera, jenž nad svými díly skoro pohoní, naprosto uvěřitelný. Příběh se vyvíjí rychle a slibně, samotný konec mi ale moc nesedl. Čekal jsem větší průser, thrillerové vyústění. Toho jsem se ale nedočkal a film pro mě vyzněl do prázdna.

• 13.5.2018  10:48
    Paddington 2 (2017)

Skoro to samé jako u prvního filmu - špiónská záplekta a medvěd, nad jehož schopností mluvit se nikdo nepozastaví. Ale to je asi tak vše, co tomu lze vytknout. Co má být vtipné vtipné je, všechno třeskutě odsýpá a na parádní herecký ansámbl je radost se dívat. Všemu vévodí vězeňské scény s Brendanem Gleesonem a jakákoliv scéna s Hughem Grantem. Vícero zkouknutí neurazí.

• 13.5.2018  10:42
    Paddington (2014)

Nějak mi pohádka o medvědovi, nad jehož schopností mluvit se nikdo ani nepozastaví, nesedla. Scény, které mají být vtipné, povětšinou vtipné nejsou, špiónská zápletka je dementní a na krátkou stopáž je tu až příliš hluchých míst. Pro děti to ale na jedno zkouknutí může být OK. Je tu malý méďa, a navíc mluví...

• 8.5.2018  20:18

Nutná sólovka, takže nezáživné, bez výraznější akce či většího přesahu v rámci navazujících filmů. A opět bez záporáka, i když je Míša Birdman Kítn borec. Zbytečnost.

• 6.5.2018  07:56

Ničím nenadchne a unudí. Multikulty a feministky sice potěší, protože tam hrajou černý a ženský a černý ženský, ale jinak nemá film čím zaujmout. Zpracování, kdy je v chudé Africe najednou stát, který je technologicky vyvinutější než cokoliv ve vesmíru, dost nedomyšlené, plné děr. Dvě hodiny se táhnou jak 4 a jediný náznak záporáka zmizí s Andy Serkisem. Akce nějaká je, ale bez pořádné choreografie. Víc tu opravdu není. V rámci MCU postava do počtu.

• 1.5.2018  19:58

Klasická dětská pohádka o roztomilých chlupaťoučkých zvířátkách, lásce a přírodě. Ovšem díky nadhledu, spoustě ulítlých vtípků a 90minutové stopáži je ten film snesitelný i pro dospělé, pro které je tu též pár vtípků (u mě vyhrál kohout).

• 30.4.2018  10:44

Jediným důvodem, proč má smysl koukat na marvelácké sólovky, jsou Avengers. I když Dva dny Ultrona bylo ze slabšího soudku, stále jsou lepší než zmíněné sólovky (kromě Winter Soldiera). Potvrdilo se to i tady. Film je nabušený událostmi, akcí, parádními triky, rychlými slovními výměnami, různorodými scénériemi, navíc byl konečně vyléčen i chronický neduh všech předchozích filmů, čímž byl nulový záporák. Thanos má motiv, mozek, sílu a opravdu je tím vesmírným genociďákem, na kterého jsou všichni krátcí. I když má místo brady šourek. Bez chyby ten film ale také není. Stále je to marvelácká barvičková polodětská zábava. A jak se dalo očekávat, kvůli ohromné hromadě postav je spousta scén (hlavně těch akčních) uspěchaných a chybí důraz na detail a choreografii (půlhodina navíc by neublížila). Celek je pak hodně rozkouskovaný a rozskákaný z jednoho kusu vesmíru do druhého. Ale uznávám, že se v tom dá udržet přehled a mohlo to dopadnout daleko hůř. Přesto v tomto nepřekonává první Avengers, kteří jako celek drželi v sobě jako přilepení chemickou kotvou. Konec je sice efektní, ale všichni víme, že to u toho zůstane. O nejlepší komixový superhrdinský film rozhodně nejde, ale za návštěvu kina to stojí. PS: Proč sundávat rukavici, když jde useknout ruka????????? PPS: Po "uležení" musím jít s hodnocením níž. V paměti mi utkvěla chaotičnost a epizodnost než akce a zábava. A ten konec, kterému snad může věřit jen největší naivka.

• 28.4.2018  20:38

Děcka si hrajou na pistolníky, blejou u toho miliondevětsetosmdesátčtyřitřistatřicettřikrát omleté a trapné dialogy, a navíc to trvá dvě a půl hodiny. Peklo.

• 25.4.2018  20:08

Parádní hlášky, nadupaná akce a kupodivu se na to dá koukat i z pohledu zápletky, která je strašná kravina. Hlavní mínus? Zápletka je strašná kravina :)

• 25.4.2018  20:06

Zajímavý námět, výborné herecké obsazení, ale něco tomu chybí. Hlavně napětí - spoustě scén chybí vyvrcholení, jsou zbytečně brzy ustřižené a nedávají možnost si nastalé situace opravdu divácky užít. Nejvíce se dá obdivovat samotný starý Getty, který je výborným obchodníkem, ale naprosto odpudivou lidskou bytostí. Wahlberg je OK. Byl bych radši, kdyby Ridley trochu víc přitlačil na thrillerovou pilu.

• 18.4.2018  06:53

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem čekal více. Ano, bylo tu dost povedených vtípků, ale celek vtipný rozhodně není a množství trapných vtipů je zde jako humusu. Sandler si potřeboval pohonit ego, já mu to ale nespolknu.

• 18.4.2018  06:48

Jsou tu vidět 2 věci. Peníze (vizuální je parádní) a demence (Wachowští s operací přišli i o mozek). Vyhněte se tomu filmu obloukem.

• 14.4.2018  07:26

Blbina, ale neskutečně zábavná a přepálená, s parádní akcí a triky. Chytne už úvodní sekvencí ve vesmíru a nepustí, dokud se Johnson s Jirkou nezbaví Killer Croca. Hodně mě ještě bavila sekvence se speciální jednotkou žoldáků a samozřejmě každá scéna, kde se byť jen mihne Jeffrey Dean Morgan. Tomuhle blockbusteru nic nechybí (ani nadhled), takže si rád dám někdy opáčko.

• 8.4.2018  10:03

Řemeslně precizní, jak bývá u Spielberga ostatně zvykem. Herecky jakbysmet. A ačkoliv je film kromě úvodní pětiminutovky ve Vietnamu ("výstřely z džungle" jsou parádní, Spielberg by si zase mohl střihnout něco z WWII) zaměřený jen na dialogy, stále je díky kameře a všem možným detailům na co se dívat. Malou nevýhodou je, že film je zacílený na americké obecenstvo plus pár historiků. Pozitivně zasáhnout by mohl ještě feministky (chtěl jsem napsat hloupé feministky, ale to by byl zbytečný pleonasmus), protože hlavní hrdinka se musí postavit mužským protějškům a dokázat, že není jenom přestárlá zásobárna spermatu. Když už měla Akademie nařízeno obdarovat Oscary film zaměřený na ženskou hlavní hrdinku, měli to dát Postu a ne del Torově mezidruhově smilnící romanci.

• 4.4.2018  16:22
    Teorie tygra (2016)

Velice trefný film, který nezapomíná na humor i nadhled. Vlastně nechyběla ani trocha hororu v podání postavy Táni Vilhelmové. První zhruba tři čtvrtiny filmu jsou bez chyby. Jak se ale blížil očekávaný konec, zajímavost opadla a dostavilo se časté sledování hodinek...

• 30.3.2018  12:38

Nádherně barevný dokument, pod jehož vlivem bych si nejraději hned koupil hydroplán a hurá na Aldabru. Komentář Oldřicha Kaisera umí být vážný i humorný. Každopádně neukazuje nic tak nového či nepoužívá odlišné vyprávěcí postupy, které bychom už neznali.

• 30.3.2018  10:56

Jedno velké velikonoční vejce. Něco jako trojdíl South Parku s názvem Imaginationland, jenže tak na stodvacátou. Spielberg promění každého v malé dítě a čím víc máte nakoukáno, tím víc si to užijete. Dystopický svět (jehož vznik nemůžeme vyloučit vzhledem k tomu, že dnešní haranti jsou tak mimo, že koukají na youtube i na cizí gameplaye) skvěle kontrastuje s OASIS, se kterým si tvůrci pohráli do nejmenších detailů. Tomu odpovídá i akce, která opravdu nezná hranice představivosti. Herci, kromě Rylance, který je samozřejmě absolutně skvělý, překvapí svou zainteresovaností do rolí a uvěřitelností. Půl třetí hodiny uteče jako voda a já se nemůžu dočkat, až film uvidím zase. A zase a zase, protože chci podrobně prozkoumat každou scénu nabytou odkazy a najít každé cameo, ale zároveň nebudu mít morál k tomu pauzovat, takže jsem se předem odsoudil k několikadennímu koukání dokola. Výborně, Stevene. Co mělo všechny předpoklady skončit jako neukočírovaný a překombinovaný bordel skočnilo jako jeden z nejlepších sci-fi filmů.

• 29.3.2018  13:16
    Pokoj (2003)

Nejsem bůhvíjaký sběratel zážitků ze sledování špatných filmů, i když pecky typu Robot Monster nebo Sharknado mi samozřejmě neunikly. Proto jsem se na základě ohlasů na tento "klenot" těšil, nicméně jsem byl zklamán. Film je sice naprosto retardovaný a plný velice špatných herců, kulis, kamery atd., ale bohužel to není tak trapné, až by to bylo zábavné. Jediný zdroj nechtěné komediálnosti je tedy samotný Wiseau, jehož obličejový výraz a mluva je ještě horší než u Sylvestera Stalloneho, mluvený přednes dává zdání brzkého úmrtí a jeho všudypřítomný smích nás nenechá usnout. Vrcholem zábavnosti je destrukční derby na konci. Už jen kvůli tomu doporučuji film vidět, každopádně si protrpíte předcházející hodinu a půl.

• 28.3.2018  19:51

Spousta témat a námětů, ale jak už to ve většině případů bývá, bylo to nad síly scénáře i režiséra. Přesto se člověk zamyslí a představí si sebe v kůži Jasona Bournea čelícího všem problémům i výhodám vyplívajícím ze zmenšování. Komedie funguje hlavně díky Waltzovi v teplákovce a vietnamské disidentce.

• 25.3.2018  15:00

Ač je tu akce i humoru poskrovnu, ty dvě hoďky se to vydržet dá. Film se naštěstí nebere moc vážně, takže je to taková typická průměrná jízda s kvartetem, které k sobě docela sedne. Film samozřejmě táhne Johnson, každopádně nenápadným nositelem komických prvků je tu Jack Black.

• 25.3.2018  14:57

Plná palba pro tento snímek, který navnadí obsazením (zklamala snad někdy McDormand, Rockwell či Harrelson?), připoutá k sedačce mnohovrstevným a polytématickým příběhem, nechá vás oblíbit si všechny postavy, aby nakonec zasadil poslední ránu svým závěrem. Dlouho jsem takový film potřeboval vidět. Kde jste, Coeni?

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37