Rocky88

ICQ: 367736368

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 15.10.2017  17:00
    Planeta opic (1967)

Perfektní sci-fi - napínavá, originální, s výbornou Goldsmithovou hudbou a krásným pohledem na relativitu času.

• 15.10.2017  07:56
    Temná věž (2017)

Dlouho se polemizivalo, zda Temnou věž rozdělit do několika filmů či udělat rovnou celý seriál. Nakonec to skončilo u jednoho 90minutového filmu. Co z toho plyne? Film je strašně zkratkovitý, nemá kolem sebe žádný příběh, světy, postavy, motivaci. Takže je to jen průměrná akční jednohubka, která nenadchne, ale ani neurazí (nečtenáře knihy, čtenáře nasere).

• 13.10.2017  06:57
    Sněhulák (2017)

Film postrádá snad úplně všechno. Napětí, gradaci, nepředvídatelnost i logiku. Motiv vraha? Nejasný. Proč ho Fassbender neodhalil v půlce filmu? Nevím. K čemu tam byly postavy Kilmera a Simmonse? Nevím. Četl scénárista někdy nějakou kriminálku, natož pak knihu Jo Nesba? Ne. Hvězdu dávám za Norsko a Fassbendera, který se aspoň snažil.

• 10.10.2017  13:29

Zajímavá sci-fi jednohubka, která místo aby postupně gradovala, tak bohužel postupně degraduje. Nejsilnější je tedy začátek, zhruba po hodině film začíná uvadat, finále je pak celé divné a nicneříkající. Výborná atmosféra však prošpikovala celý film, takže i tu sestupnou kvalitu jde snést. Přispěli k tomu i herci. Jasné 3 hvězdy.

• 8.10.2017  08:48
    Zrůda (2003)

Odtažitě zfilmovaný příběh o vyvrhlici společnosti, které zachutná prs na spoušti. Odtažitě ve smyslu, že mě film nedonutil s postavami ani soucítit, ani je nenávidět. Pouze jsem jen koukal a čekal, kdy postava skvěle hrající Charlize udělá chybu a zanechá po sobě stopu.

• 6.10.2017  18:28

Koho uhranuly Villeneuvovy předchozí filmy (patřím mezi ně), toho Blade Runner 2049 spolkne. Villeneuve je v současně době jedním z nejlepších tvůrců, co se týče navozování atmosféry se nebojím označit ho za nejlepšího. Už od prvního záběru z plátna (určitě to bude platit i u televize, ale vybavte se kvalitní obrazovkou a peckovou zvukovou soustavou) dýchne omračující atmosféra, která se ač do konce filmu nerozpustí. K vytváření atmosféry vedle režisérova umu zdatně pomáhají ještě další věci - jednak hudba. Nevím, kolik měl Jóhannsson rozpracováno, než projekt opustil a otěže převzal další mág Hans Zimmer s kolegou, ale jeho rukopis zde znát je. Kdo viděl Arrival, Jóhannssona pozná hned. Každopádně Zimmer s Walllfischem si se situací poradili na výbornou a já mám ve sbírce další soundtrack, který můžu poslouchat do zblbnutí. Druhým pomocníkem je kamera. Roger Deakins uchvacuje každým záběrem a je hodně poznat, že celý tým má prvního Blade Runnera vysloveně v lásce. Třetím výrazným pomocníkem je samozřejmě výprava. Představený svět je tak uvěřitelný, jak jen může být. Villeneuve měl štěstí i na herce. Všem samozřejmě vévodí Ford, který je dokonalý. Hned po něm nejvíce zaujmou všechny tři hlavní ženské role - de Armas, Hoeks a Wright, která se mohla na plátně zdržet i déle. Pozadu pak nezustávají ani Gosling s Letem, dokonce i Dave Bautista vskutku zaujme. Všechno a všichni výše zmiňovaní v kombinaci s pomalým tempem vyprávění přispěli k tomu, že jsem se filmem nechal unést a absolutně jsem neměl tušení, jaké bude závěrečné odhalení. Přitom je vcelku jednoduše odhalitelné (při zpětném pohledu). Sem míří má jediná výtka, a to je příběh. Ne že by nenadhazoval spoustu otázek a nezaměstnal mozek, ale je dost okleštěný a vzhledem k dokonalosti všeho ostatního je konec takový nijaký. Podobný pocit jsem měl už u Prisoners. Celý film tahal za nervy a člověk čekal konec ve stylu Se7en, ale nic takového se nekonalo. Stejné je to tady. Kdyby konec alespoň dal nahlédnout blížící se revoluci či nějakému zásadnímu posunu v příběhu, bez rozmyslu bych vypálil plný počet bodů. Tady to jede bohužel pouze v osobní rovině a na okolí se tak nějak zapomnělo. Takže nakonec dávám za čtyři hvězdy - film namlsá na nějaké kulervoucí ukončení, ale pak zklame. Každopádně se tím nenechte odradit, film je jinak vynikající. Doporučuji i tři krátkometrážní prology (youtube), které dějově předcházejí 2049. Přiblíží vám pozadí některých důležitých událostí.

• 5.10.2017  12:37

V naději, že uvidím nápaditou konverzačku, jsem se na film podíval i s mou drahou polovičkou. Ta do pár minut usnula, já to s těží dotáhl až k tomu hlavnímu - schůzce Elvise s Tricky Dickem. Tohle 20minutové setkání bylo velice zábavné (hlavně Spaceyho grimasy), bohužel i tak nebyl potenciál úplně vyčerpán. Hlavním tahákem jsou oba hlavní aktéři, zbytek je nebetyčná nuda a kravina.

• 4.10.2017  11:30
    Baby Driver (2017)

Baby Drivera bych nazval netradičním hudebním filmem a mladistvější verzí Refnova Drive. Sesynchronizovat hudbu, která se odvíjí od nálady hlavního aktéra, i s takovými prkotinami jako zavíráním dveří nebo kmitáním stěračů je velice originální a skvělým oživením. Střih zvuku a Steven Price si hodně hlasitě řekli o nominaci na zlaté sošky. Wrightovi nesmím upřít obstojné ukočírování filmu, jenž je spletencem několika žánrů. Na druhou stranu, rozjezd je docela pomalý. Avšak po překlopení do své druhé půlky díky gradaci šlape jak atomové hodinky. Scénář také není nijak objevný, nebýt coolovosti a nápaditostí, bylo by to za tři hvězdy.

• 3.10.2017  11:31
    47 metrů (2017)

Velice dobrá žánrovka, od které nemůžete ze scénáristického pohledu čekat zázraky. Má to však kvalitní atmosféru s hudbou a adekvátní stopáž, takže svůj účel plní bez výrazějších nedostatků. Konec, i když se nad ním lze lehce ušklíbnout, rozvířil vody, což určitě bylo jeho cílem. Každopádně poslední dvě minuty filmu bych vystříhnul, u mě by tím film stoupnul ještě o jednu hvězdu výše.

• 1.10.2017  18:03

Místy dlouhé, místy moc roztrhané, ale přesto velice zajímavé zpracování příběhu, jehož hlavní postava je sice vykreslována převážně jako kladný hrdina, nicméně když se člověk zamyslí a pokusí se na problematiku pohlédnout z druhé strany, zas takový klaďas to nebyl. Nicméně s tímto příběhem jsem před sledováním seznámen nebyl, doplnil jsem si tedy nějaké znalosti a mohl si udělat obrázek svůj. Paradoxně hlavní nebylo vyústění McConaugheyova příběhu, ale příběhu jeho syna. Nad absurditou člověk musí zakroutit hlavou. Stopáž je bohužel trochu přepálená, střihač měl dostat více svobody...

• 1.10.2017  17:56
    Obr Dobr (2016)

Jsem zmaten zdejším nelichotivým celkovým hodnocením, protože já jsem viděl opravdu hezkou pohádku pro nižší věkové kategorie, která od začátku udivuje svým světem a oplývá opravdu kouzelnou atmosférou, kterou korunuje svým výkonem Mark Rylance, který je výborný i jako animovaný (ne)obr. Škoda dvou uprděných vtipů a opravdu dlouhou stopáží, ta by chtěla o 20 minut zkrátit. Jinak je to opravdu povedená pohádka o kamarádství, do které Spielberg vdech nepopsatelné kouzlo.

• 27.9.2017  15:14

Chvílemi strhující (pro soudní dramata mám slabost), chvílemi nudné. Chválím obsazení (hlavně Spall a Wilkinson) a dialogy, více tu bohužel není. Kdo nečetl knížku nebo není seznámen s tímto procesem, asi si ukroutí hlavu nad absurditou situace.

• 25.9.2017  21:40

Nebýt přehnaného množství vtipů o kladivech na čarodějnice a nejrůznějších variant jejich obnažování, bylo by to snesitelnější. Vynahradí to aspoň krátká stopáž, díky které není šance se nudit Nejvíce tento film ocení ti, kdo si zažili pár šicht v řadách služebnictva.

• 24.9.2017  08:19
    Narcos (TV seriál) (2015)

Vynikající látka ke zpracování (tvůrci si nemuseli ani moc vymýšlet, protože i neuvěřitelnosti typu vlastního vězení se staly), vynikající zpracování (dokumentární vsuvky, účast skutečného Murphyho i Peňy na realizaci), vynikající herecký výkon Wagnera Moury, vynikající výprava (na ničem se nešetřilo, spousta záběrů bere dech) a vynikající atmosféra. Po dvou sériích nemám výhrad.

• 17.9.2017  09:31
    Wonder Woman (2017)

Po Man of Steel zatím nejlepší origin (v potaz beru i Marvel, kde mám nejraději Huka). I přes svoji praštěnost se úvod do mytologie povedl, potom i zasazení do WWI je chytrým tahem, takže na tom nejtěžším si tvůrci zuby nevylámali. Otazníkem byla Gal Gadot. V BvS ještě neměla tolik prostoru, navíc nepatří mezi mé oblíbené herečky, takže nepůsobila jako tahák do kina. Ale zde dokazuje, že film utáhne a přidává se tak po bok mála ženských hrdinek, které vás neserou. Povedla se i výprava (ostrov Amazonek je hodně cool) a akční sekvence (Patty Jenkins chytře využívala ladných křivek a pohybů spolu se zpomalovačkami) byly hodně chytlavé a svižné. Scénář se povedl, dobře mixoval konverzační scény, akci i vtip. Navíc Aresova motivace není diskutabilní a nesmyslná, takže plus i na této frontě. Trošku škoda přetažené stopáže a několika předvídatelných scén spolu s nezbytným klišé. Feministky asi šílí štěstím, konečně dostaly hrdinku, která nakopala prdel těm zlým mužům.

• 5.9.2017  17:51
    V utajení (2017)

Apted sáhl do šuplíku "Nerealizované žánrovky 90. let", obměnil hlavní antagonisty a šup s tím za kameru. Kdo má nakoukáno, pro toho to bude jedno klišé za druhým, velice předvídatelné. Schopnosti hlavní hrdiny jsou někdy úsměvné, ale člověk jí tak nějak stejně fandí. Plus za slušné tempo a odpočinek, kterého si člověk u sledování užije. Jedno skouknutí a dost.

• 3.9.2017  08:14

Velice působivé a důvěryhodné.

• 2.9.2017  09:20

Futurama na CGI-steroidech. Dvojka dopadla o poznání lépe než její předchůdce. Sice je zde stále dost hluchých míst a scénář je spíš taková demo verze jednoho dílu již zmíněného animáku, ale tentokrát je tu dost trefných hlášek, komických situací a v neposlední řadě padouch, který je asi nejsilnější z doposavad představeného MCU (a právě jeho skutečná podoba opravdu čerpá přímo z Futuramy). Akční sekvence fungují (úvodní sekvence a Yondova vraždící opera jednoznačně vedou) a soundtrack je dle očekávání nostalgická pecka. Momentálně jsou GotG to nejlepší, co může MCU nabídnout.

• 29.8.2017  20:17

Retardovaná chujovina, kde se vtipy točí jedině okolo penisů nebo Rockových rejpanců do Efronova věku (nazývá ho Biebrem, One Direction atd.). A to je vše. O scénáři nemá smysl se vyjadřovat, fakt je to kokotina velikosti plejtvákova kladiva na čarodějnice. Hvězdu dávám za ty Rockovy rejpance, jeho figurku v akváriu a za pár pohupujících se mekmeků.

• 27.8.2017  20:54
    Mlčení (2016)

Stačilo by krátké zamyšlení, ne skoro tříhodinová ubulená konverzačka. Jelikož podobné šíření víry v zemích, kde holt hledají útěchu u někoho jiného, mi přijde jako naprosto kokotí zvyk, byl mi Garfield u rekta a dvě hodiny jsem na něj řval, ať už kurva šlápne na ten symbol a drží hubu. Tím pádem bylo pro mě sledování tohoto filmu naprostým utrpením. Už nikdy více. PS: Kamera a výprava si pochvalu zaslouží.

• 27.8.2017  13:24

Pár dobrých vtipů, jinak ale bez nápadu. Naštěstí je tomu úměrná i stopáž, takže se člověk nestačí ani podívat na hodinky a už je konec.

• 27.8.2017  13:20
    Líbáš jako Bůh (2009)

Dáme do hlavní role ženskou, pak pár životních situací, který zažije každej a ona nám to cílovka sežere. Absolutně o hovně.

• 20.8.2017  18:30

Tenhle způsob komediálnosti zdá se mi poněkud... šťastný! Totálně ulítlé (narážím tím i na poslední scénu Johnsona s Jacksonem), sypající jednu hlášku a vtipnou situaci za druhou (na záměnu kartáčku s jídlem pro astronauty asi do smrti nezapomenu), i když ke konci už bohužel ztrácí tempo. Každopádně to rád někdy uvidím znova.

• 9.8.2017  09:50

Výborné herecké obsazení utáhlo tuhle obyčejnou a předvídavou variaci na heist movie, která nepřekvapí, ale ani neurazí. Podobně jako The Bucket List.

• 3.8.2017  19:34

Bohužel. Předvídatelné, málo vtipu, dramatická složka je nezáživná, nemá žádné grády. Na někoho může ubulený černoch působit slzopudně, ale na mě teda ne. Body má film za dítě, které není otravné (čti na přesdržku). Soudní pasáž je zabiják, u toho jsem poklimbával.

• 30.7.2017  10:30

Další upozornění na neoddiskutovatelný problém, kterému čelíme a čelit budeme. Dokument poutavě předkládá zdroje problému (oteplování planety, tání ledovců, zvedání hladiny moře) a krásně ukazuje následky, na které se můžeme těšit (hlavně simulace teplotních zón a vliv Golfského proudu umlčí všechny). Moc něco zvrátit určitě máme, to dokument připomíná také, nicméně Leo tak dělá velice povrchně - cestuje snad elektrickými auty, lítá vrtulníkem/letadlem na solární pohon, když cestuje všude po světě, aby různým civilistům předložil scénář, který se mají naučit a zopakovat na kameru? Proč nepadla ani jedna zmínka o těžbě ceru, který je tak nezbytný pro výrobu baterií k uchovávání energie? A co ta protitrumpovská agitka? Kážu vodu, piju víno...

• 29.7.2017  19:28

O něčem a zároveň o ničem. Drsní chlapi, který si jdou za svým stůj co stůj (to platí o hlavních hrdinech i o antagonistech tohoto filmu - schválně si rozhodněte sami, kdo je kým), vyprahlé scénérie, minimalistická, avšak dokonale padnoucí hudba. A skvěle zahrané postavy (Chris Pine ovšem pokulhává). Pine s Fosterem vykrádají banky a... to je vlastně všechno. Viz má první věta.

• 28.7.2017  18:13

Můj šálek kávy, jak je ostatně u Blacka zvykem. Titulní duo a jejich slovní přestřelky a šaškovní situace, do kterých se svým jednáním dostávají (ostatně i pokroky v pátrání jsou dílem náhody - většinou je to díky Goslingovi, kterej si prostě sem tam dá razítko o stěnu nebo rovnou žuchne z balkónu), mi trhali bránici. Někdo bude namítat, že je to od Blacka stále to samé - dva tydýti, který jsou už dávno za zenitem, se musí dát do kupy a vyřešit případ s parťákem, který je jeho dokonalý protipól. Jenže protipóly se přitahují a když to zachytí ten správný umělec, je to sranda k popukání. Jedinou výtku mám k předvídatelnosti hlavního záporáka, protože jakmile se poprvé objeví na scéně, je jasné, kvůli komu se všechno děje. Za nedostatek nějakého překvapení na konci strhávám hvězdu dolů, nicméně stále doporučuji. Více skokuknutí je jasná věc.

• 27.7.2017  11:02

Potenciál tu byl veliký, ale chtělo by to buď prostříhat nebo prodloužit. Na přetřes přijde rivalita mezi mafiánskými rodinami, prohibice, KKK, hazard, náboženští fanatici a dvě romantické linky. Dvě hodiny jsou na tato témata opravdu krátká, vše je zde uspěchané a tak nějak poloviční, než by si zasloužilo. Proto bych rád viděl stopáž větší. Anebo opravdu něco vystřihnout úplně a ostatním tématům dát větší prostor. Akční scény, výprava, atmosféra jsou totiž parádní (hodně jsem si zavzpomínal na herní Mafii) a Affleckova režisérská ruka má talent.

• 25.7.2017  15:46
    Velký dar (2017)

Film je cílen na dámskou část publika (chytrá a drzá holčička, která setře každýho chlapa, Chris Evans), ale Webb si zpracování pohlídal a nedopustil, aby z toho vznikla přeslazená ždímačka na city. Film nenudí, u některých vtípků se pobaví i mužská část publika a konec je ač očekávaný, tak přesto uspokojující. Za minimálně jedno skouknutí určitě tento film stojí.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34