Rocky88

Cinemaniak

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 10.12.2017  10:52
    Detroit (2017)

Film tne do živého, nabízí pohled obou stran, nikoho neoznačuje za hlavního hrdinu, některé sekvence jsou dost napínavé, přesto zde strašně chybí svižnější tempo vyprávění.

• 9.12.2017  10:57

Letní pohodovka, která nepostrádá vtip, nějakou akci, ale zato postrádá alespoň uspokojivou porci napětí a lepší uvedení do doby. Kdybych neviděl Narcos, půlku věci bych si nedokázal domyslet - je tu spousta zkratek, zjednodušení a odfláknutých úseků. Opravdovou katastrofou je ztělesnění hlavních osob Medellínského kartelu (nejvíc to odnesl zrovna Escobar). Opuchlý Tom Cruise též postrádá šťávu. Konec nepůsobí vůbec "tragicky", jelikož jeho postava tak nějak příběhem proplouvá bez většího spříznění s divákem. Pro mě se jedná trochu o zklamání. Každopádně za jedno skouknutí to stojí.

• 8.12.2017  08:57
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Skvěle vybrané hlavní role, výborný námět (častému nepochopení postupů ostatními je v dnešní době opravdu úsměvné), ale hlavně pro mě naprosto nečekané velké porce napětí, což je u konverzačního titulu něco nevídaného. Divák má opravdovou radost, když moucha sedne na lep a začne ze svý huby zvracet jedno zvrácený moudro za druhým. Druhá série je netrpělivě očekávána.

• 5.12.2017  18:30

Dvojka je oproti jedničce trochu těžkopádná, někdy nelogická, děravá. Přesto svižná, plná režijních nápadů (ale leckdy pokulhává CGI). Nesedla mi větší komixovost (laso, roboti), naopak potěšila větší dávka vtipů (děda, který se poprvý za poslední 3 týdny pořádně vysral, jednoznačně vede). Divák určitě snese vícero skouknutí.

• 1.12.2017  06:35
    The Escape (2016)

Suchá automobilová honička s kvalitním technickým zpracováním.

• 30.11.2017  18:31

Trefné, vtipné.

• 30.11.2017  18:21
    Zygote (2017)

Mix Věci a Vetřelce podle Blomkampa. Atmosférická jednohubka. Palec nahoru za monstrum.

• 30.11.2017  17:44
    Rakka (2017)

Typický Blomkamp (vetřelci, špína, dobrá atmosféra), nic nového pod sluncem, přesto stále nadprůměrné.

• 30.11.2017  15:31
    Firebase (2017)

Skvělá atmosféra a vizuál, průměrný scénář a debilní zrození Říčního boha. Každopádně Blomkamp umí a chci vidět druhou část, protože mě zajímá, jak to s vietnamským Dr. Manhattanem dopadne.

• 29.11.2017  18:56

Krátký (v porovnání s ostaními) díl, který má však ukázkovou úvodní sekvenci. Troufnu si říct, že nevidět v úvodních titulkách jméno Tobiase Lindholma, tipoval bych Finchera.

• 29.11.2017  18:55

Srovnatelné s předchozím dílem. Sem tam to má slušnou atmosféru, ale člověk tak nějak cítí, že se dětem stejně nic nestane. Opět - na domácí pokoukání OK.

• 26.11.2017  19:01
    Annabelle (2014)

Musím přiznat, že jsem to čekal horší. Leonetti se snaží být jako Wan, ale na to je trochu krátký. Nicméně pár dobrých a atmosférických scén se najde a těch 95 minut je tak akorát. Na domácí pokoukání OK.

• 25.11.2017  10:52

Na JL se bohužel podepsalo pár hodně špatných rozhodnutí z minulosti. Zatímco Marvel byl rozvážný a před týmovkou investoval čas do originů, DC potřebovalo týmovku honem rychle, a tak v JL pořádně ani nevíme, s kým máme tu čest. Ano, BvS byl ještě parádní a hodně toho načrtnul, ale pak se DC rozhodlo JL kokotsky sestříhat do dvou hodin a ovtipnit a obarvit ve stylu marvelovských pohádek, takže hlavně úvod JL je dosti potrhaný a působí tak, že si divák řekne "tak už se aspoň konečně dejte dohromady a natrhněte tomu beranovi prdel". Steppenwolfova motivace je tudíž taky velice mlhavá. Nenechte se mýlit, film jinak slušně odsýpá, akce je poměrně dost a nenápaditostí netrpí a ze SPOILER Supa je na konci hodně cítit jeho klíčovost a osudovost pro celou Zem KONEC SPOILERU. Představitelé jednotlivých rolí si se svými hrdiny rozumí, zamrzí jen málo prostoru pro Jima Gordona a Batmana v bojích. Je to opravdu komixu nejvěrnější Batman, každý jeho pohyb i myšlení je třešničkou na dortu, jeho absence proto mrzí dvojnásob. Kopnout si bohužel musím do hudby. Zimmer s Junkie XL dali minulým dílům v sérii náboj a originalitu, Elfman ustupuje do pozadí a recykluje (proč tam proboha musel narvat i Main Theme z Batmana ´89 a Supermana ´78???). Teď to chce kvalitní sólovky a pak šup na Darkseida. Pokud se tedy vzhledem k podprůměrným box office dříve tenhle vesmír nerozpadne. Jak je vidět, ani dvě nejlepší komixové postavy (B + S) vám nepomůžou, pokud práci uspěcháte a odfláknete. Tato výtka nesměřuje k Snyderovi (kolik parádních scény bylo vystříháno napoví trailery), ale k těm nad ním.

• 24.11.2017  06:48
    Wind River (2017)

Podobné schéma jako u Bergova Kingdom, s menším obsahem akce, avšak s větším přesahem. I přes krátkou stopáž se film v začátcích táhne, na konci excelentně graduje. Trochu mi ale připadá, že zprávu, kterou křičí do světa, nekřičí dost nahlas. Renner je tu na Oskara. S odřenýma ušima za 4 hvězdy.

• 22.11.2017  07:00

V tomto díle seriál odhalí plně svou formu a obsah, každý tak bude vědět, zda pokračovat ve sledování či ne. Cesta do hlouby vrahovy duše je výborná, dialogy napínavé, za mě jednoznačně plné hodnocení.

• 22.11.2017  06:54

První díl dává tušit, co se rozběhne v dílech dalších, a tak i přesto, že spousta času padla na představení a profilování hlavních protagonistů a jejich situace, díl navnadí. Co se týče režie, je to Fincher jak vyšitý.

• 19.11.2017  18:26
    Ninja (2009)

Mdlé, omluvitelně hloupé, Adkinse si tu člověk moc neužije (pouze v metru a v chrámu). Závěrečný boj je fraška.

• 5.11.2017  14:12

Tohle že měl být spojovací článek mezi novou trilogií a původním filmem? Ač scénář kombinuje témata od survival po ty akční, tak se zde nic zásadního nestane. Stále zde chybí článek, který by odvyprávěl tu mezeru mezi současností a dobou, kdy můžete Sochu svobody najít v písku. Jinak se jede spíš na osobní rovinu hlavního opičáka a jeho squadru, u níž vám při pohledu na srst spadne brada, protože větší míru uvěřitelnosti člověk těžko pohledá. Akční scény jsou kvalitní, tempo udržuje v pozoru, takže se o špatný film nejedná. Přesto je zklamáním z obsahového hlediska, kvůli kterému tahle trilogie vznikla. Rise of the Planet of the Apes byl majstrštyk, další dva filmy jen prázdné a vizuálně úchvatné zbytečnosti.

• 5.11.2017  09:24

Vynikající záběry, naučné, vtipné i dojemné. Samozřejmě, že na ploše 90 minut není možné odvyprávět vše. A proto - víc takových dokumentů, prosím.

• 4.11.2017  09:30

Jak je seriál kulervoucí popisuji v hlavním komentáři. Tady bych proto vypíchl několik věcí, které zůstaly nedořešeny: 1) Doktor herce Paula Reisera má stejné rysy, jako jeho postava Burka v Aliens. Má stejné záměry s šerifem Hopperem jako měl s Ripleyovou? Dufferové jsou velký blázni do detailů, nedivil bych se tomu. 2) Co je ta velká nohatá věc? 3) V první sérii Hopper našel vejce, ze kterých se očividně něco vyklubalo. Demogorgoni a Demopsi to nejsou, ty se rodí z hostitele. Co z nich tedy leze?

• 4.11.2017  09:25

Asi nejslabší epizoda (zkrátka je tu jen El), každopádně důležitá pro motivaci postavy a vsadím se, že o černé sestře ještě v dalších sériích uslyšíme. Nelámejme tedy nad tímto dílem hůl.

• 4.11.2017  09:23

Malá zajímavost - ve hře Dig Dug má hráč za úkol kopat tunely a zabíjet v nich monstra. Což je to samé, co čeká i hlavní protagonisty v seriálu. Vynikající důraz na detail.

• 2.11.2017  20:05

Druhá série se podobně jako ta první naplno rozjede od třetího dílu a postupně graduje až do opravdu velkolepého (nebojím se říci i videoherního) finále, za které by se nemusel stydět kdejaký AAA film. Jsem opravdu nadšen z každého aspektu tohoto seriálu. Kdybych ale měl přeci jen něco vypíchnout, tak napětí, gradaci a hudbu. Čekal jsem stejnou kvalitu jako u první série, dostal jsem ještě víc.

• 31.10.2017  18:13
    Auta 3 (2017)

Příliš mnoho nostalgie a příliš málo vtipu. Disneyovská snaha vydojit vše až do ostudy uspěla. Hvězdičky dávám za místy až realistickou CGI, druhá je za pár vtípků.

• 23.10.2017  12:08
    matka! (2017)

Chvíli jsem přemýšlel o jedné hvězdě, po chvíli zase o pěti. Ano, film působí kontroverzně i na Aronofskyho fanoušky, ke kterým se řadím. Ač se komukoliv film líbí nebo ne, musí uznat, že nepříjemné pocity vyvolávající atmosféra a mistrná gradace jsou zde v absolutní síle. Do toho ještě nervy pocuchají kousavé tóny Jóhannssonovy "hudby". Ústřední kvartet herců je též výborný - o podobné sestavě se asi sní málokomu. Ale - scénář nepatří k nejsložitějším (což nutně není minus) a ač jsem nejspíš film pochopil, stejně mi ke konci přišel přeplácaný a konec mě tak úplně neuspokojil. Za vidění to stojí (ale chápu, proč někdo z promítání odejde - nepochopil), druhé skouknutí nevylučuji, ale asi až za dlouho...

• 15.10.2017  17:00
    Planeta opic (1967)

Perfektní sci-fi - napínavá, originální, s výbornou Goldsmithovou hudbou a krásným pohledem na relativitu času.

• 15.10.2017  07:56
    Temná věž (2017)

Dlouho se polemizivalo, zda Temnou věž rozdělit do několika filmů či udělat rovnou celý seriál. Nakonec to skončilo u jednoho 90minutového filmu. Co z toho plyne? Film je strašně zkratkovitý, nemá kolem sebe žádný příběh, světy, postavy, motivaci. Takže je to jen průměrná akční jednohubka, která nenadchne, ale ani neurazí (nečtenáře knihy, čtenáře nasere).

• 13.10.2017  06:57
    Sněhulák (2017)

Film postrádá snad úplně všechno. Napětí, gradaci, nepředvídatelnost i logiku. Motiv vraha? Nejasný. Proč ho Fassbender neodhalil v půlce filmu? Nevím. K čemu tam byly postavy Kilmera a Simmonse? Nevím. Četl scénárista někdy nějakou kriminálku, natož pak knihu Jo Nesba? Ne. Hvězdu dávám za Norsko a Fassbendera, který se aspoň snažil.

• 10.10.2017  13:29

Zajímavá sci-fi jednohubka, která místo aby postupně gradovala, tak bohužel postupně degraduje. Nejsilnější je tedy začátek, zhruba po hodině film začíná uvadat, finále je pak celé divné a nicneříkající. Výborná atmosféra však prošpikovala celý film, takže i tu sestupnou kvalitu jde snést. Přispěli k tomu i herci. Jasné 3 hvězdy.

• 8.10.2017  08:48
    Zrůda (2003)

Odtažitě zfilmovaný příběh o vyvrhlici společnosti, které zachutná prs na spoušti. Odtažitě ve smyslu, že mě film nedonutil s postavami ani soucítit, ani je nenávidět. Pouze jsem jen koukal a čekal, kdy postava skvěle hrající Charlize udělá chybu a zanechá po sobě stopu.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35