Rocky88

Cinemaniak

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 4.7.2020  07:42
    Parazit (2019)

Střet sociálních vrstev (přičemž ta chudší má silnější vůli přežít než ta ukolébaná a navoněná smetánka), skvěle napsané i zahrané postavy, promyšlené prostředí, sem tam nějaký ten zvrat. Možná úplný konec ztratil drive, ale jinak mě nenapadá, co vytknout.

• 4.7.2020  07:37

Strašidelný mišmaš všemožných legend o Artušovi (s přídavkem ožralého Merlina), Šifer mistrů Leonardů a bůhví čeho dalšího. Přidejte k tomu Wahlberga, který chtě nechtě stahuje film často do parodie a máte sračkoktejl, na který budete chtít zapomenout. Samozřejmě film zachraňuje akce, která ale stejně jako v předchozím filmu této značky obsahuje jen záblesky originality, zbytek už jsme viděli (zachraňování lidí v pádu je tu tak časté, že si film snad utahuje sám ze sebe). A asi tisíckrát tu uslyšíte I am Optimus Prime. Triky opět na jedničku.

• 17.6.2020  20:21

Docela vtipná béčková parodie na monster movies všech generací.

• 8.6.2020  20:04
    Ježek Sonic (2020)

Po všech těch peripetiích s oddalováním premiéry a předělávání vizuálu hlavního běhouna filmu je až neskutečné, jaký je to kvalitní počin. Humor je tu pro malé i dospělé osazenstvo kinosálů či domasálů, film rychle odsýpá, motivy her jsou vtipně využity a hlavní záporák v osobě Jimba Carreyho je výborný. A nesmím zapomenout pochváli i samotného Sonica. Předělání vizuálu se povedlo a mé obavy z otravného adolescenta se ukázaly být liché. Více zkouknutí nevylučuji.

• 8.6.2020  19:59
    Neviditelný (2020)

Nápaditý a velice poutavý sci-fi horor, který s každou další minutou graduje a graduje. Jsme ochuzeni o lekačky, na druhou stranu není nouze o překvapení. Oproti tomu stojí dvě výtky, kvůli kterým nedávám plný počet. První je osoba, která jako poslední udělá řízy, řízy. Časově to prostě nedávalo smysl. Druhá výtka se týká osoby v hlavní roli. Líza Moss prostě nemá talent, charisma, navíc čumí jak chleba z tašky. Takovýto castingový přešlap si nedokážu v jinak pečlivě poskládaném filmu vysvětlit. Možná to bylo pouze rozpočtem. Každopádně je Whannell nejen scénáristický, ale i režisérský talent. Jen tak dál. Velké studio už klepe na dveře.

• 3.6.2020  20:38
    Rick a Morty - Série 4 (série) (2019)

5 dílů na 4 hvězdy, 5 dílů absolutně dokonalých. Stále to má ale kvality, který od seriálu očekávám, takže bez rozmýšlení další plná palba za celou sérii.

• 31.5.2020  13:53
    Výjimeční (2019)

Chvílemi sice tempo upadá, jinak je ale celou dobu cítit tíživá atmosféra živící se na zdánlivě bezvýchodné situaci lidí, kteří prostě neumí nepomoct. Cassel je dokonalej.

• 29.5.2020  12:01

Takhle to dopadá, když mám dobrou ženskou filmovou postavu (Harley) a mermomocí s ní chce zakomplexovaná slepice natočit film o spolku buchet, který se v každém záběru musí tvářit, že jsou drsnější než neoholená tvář Clinta Eastwooda. Samozřejmě, že je to průser. Drsňačky drsný nejsou, postavy jako takové jsou trapné, příběh úplně dementní, navíc je tu totálně pohřbenej potenciál např. Black Mask, do jehož role úplně nepochopitelně obsadili McGregora. Yan do filmu dala i pár nápadů, které nejsou špatné, ale když s nimi přijde v akčních scénách, ve kterých se všichni pohybují tempem, že bych se mezi tím stihl i slušně vykálet, je to k prdu. Naprosto nepotřebné, nezajímavé, ostudné.

• 21.5.2020  20:20

Pro mě neznámá postava, z béčkových příšer jsem však moc u vytržení nebyl.

• 21.5.2020  20:02

Kousek s výbornou atmosférou a hudbou. 20 minut uteklo jak voda...

• 21.5.2020  12:48

Bere si to to lepší z Andersonova filmu i her. S žádnou novinkou nepřichází, k minusům patří krátká stopáž, kvůli které přicházíme o souboje i vysvětlení motivace postav, a nic moc souboje. Takovej průměr kterej se na jedno zkouknutí hodí. Další filmy mají ale stále potenciál.

• 12.5.2020  19:55

Ríša Cetka se Clintovi dle mého vkusu povedl na bezchybnou. Opět tématicky mnohovrstvý, poutavý příběh s příchutí absurdna. Co je ale hlavní, je naprosto bezvadný výkon Paula Waltera Hausera a zdatně sekundujících Rockwella a Bates. Navíc je tu ještě moje oblíbenkyně Wilde. Clint má stále pevnou režisérskou ruku (taky trénoval s těmi nejtěžšími kolty), a tak servíruje další z kousků, který díky svým neškodným konzervantům nepodlehne rychlé zkáze.

• 10.5.2020  19:51
    Malé ženy (2019)

Po hodině, kdy se nic nedělo, jsem to musel vypnout. Absolutně o ničem, usínárna, ztráta času.

• 9.5.2020  06:17

A to je všechno? Filmové nic zahrané na jedničku.

• 25.4.2020  11:56
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Trochu takový Prison Break po cikánsku. S kvalitním nápadem, ale ne tak napínavý a je bez neustálého tahu na bránu. Taky pokulhává s postavami. Na jedné straně jsou tu Profesor a Berlín, na straně druhé tragédi jako Denver nebo Tokio, která je bohužel ještě vypravěčkou. Když se dej točí okolo loupeže, je to paráda (až na totálně kreténoidní scénu s útěkem rukojmích v první sérii). Když se děj točí okolo červené knihovny, je to děs, bída, utrpení, nuda. První série v součtu prej za 4, dodám teda, že s nejodřenějšíma ušima.___ Druhá série se táhne ve stejném duchu, bohužel jsou policisté ještě větší nemehla a dementi. I přes velice dobré zakončení snižuju hodnocení.___ Ve třetí sérii dostanou lumpové chytřejšího protihráče, nicméně speciální jednotky zůstávají debilní. Navíc je to ještě větší telenovela než kdy předtím. Seriál začíná doplácet i na status Robinů Hoodů, který z minulých sérii absolutně nevyšel a tady je to jasná věc. Poslední série má minimální očekávání.___ Poslední série je utrpení, sem tam potěší zrzavá cajtka, ale jinak je to usínárna, debilní telenovela, pokračování Pohotovosti a modlení, aby už to skončilo.

• 12.4.2020  09:38
    Rick a Morty - Série 3 (série) (2017)

Studnice nápadů je stále bezednější a já si ten cynismus a černý humor náležitě užívám.

• 12.4.2020  09:36
    Pod vodou (2020)

Výborný úvod navnadí (ale ne na vnady, protože ty tu chybí), katastrofická sekvence je výborná. Jenže když dojde na chození po Mariánském příkopu, všechno jde postupně do sraček. Místo strachu že tmy má divák strach, jakou chujovinu zase postavy udělají. To vše spolehlivě dojebe střih a nepovedený digitál. Cthulhu na konci je jeden z těch méně povedených. Nuda to není, ale jedno zkouknutí stačí.

• 10.4.2020  20:47

Život v 6 kilometrech. Pod mořským dnem. Absolutně uhrančivý díl. Nezabíjejte plejtváky.

• 5.4.2020  17:58

Klasická ukázka tříhvězdičkového akčního blockbusteru. No-brainer s pompézní akcí (hlavně bitva o Midway, Pearl Harbor byl docela odfáknutý), miliardou postav bez prokreslení, castingové pecky (Woody, Eckhart, Quaid, Wilson a Evans) smíchané s přešlapy (všichni ostatní, hlavně pan Šišla v roli Čuráka Nejlepšího), únavný patos a "podruhý už to vidět nemusím" pocit po skončení. V tomto případě pak ještě vizuál, který byl v PC hrách k dostání na počátku 2015 a někdy zmatečná (ne)návaznost scén. Podotýkám, že to jsou slabé tři, na kterých to drží bohatá porce akce.

• 4.4.2020  18:25
    Na nože (2019)

Všechny elementy (scénář, herci, režie) diváka přikovou k sedačce a donutí dávat pozor, všímat si každého detailu. Film pak díky tomu táhne dopředu tak, že divák nestačí propadat dech. Filmařská paráda.

• 4.4.2020  18:20

Zajímavý, místy i dokonce napínavý průběh, který je bohužel nekorunován stejně dobrým koncem. Proto za 4 *.

• 4.4.2020  09:03
    Rick a Morty - Série 2 (série) (2015)

Ještě našlápnutější než první série. Nápadité, vtipné na všechny způsoby. Jak mě v první sérii rozsekal Abradolf, tady to byla kurýrní chlopeň.

• 29.3.2020  17:41

Ještě víc než kdy předtím bylo v rámci této trilogie poznat, že jediný koncept byl ten "rychle na diváky nakupit spoustu filmů s kupou nových zvířátek, abychom mohli prodávat co nejvíc hraček a dalšícho merche". Nulová osudovost, žádný záporák. Když už něco stálo za víc než hovno Jabba Huty, byly to postavy z původní trilogie, což je smutné. V tomto velenedíle stojí za zmínku telepatická (nejenom telepatická, ale nevím, jak to nazvat) utkání mezi Rey a Kylem. Triky taky obstály. Zbytek je poskakování po lokacích, trapné pokusy o humor, podprůměrná akce, odhalování zkurvydcery a přání, abyste novou trilogii radši vůbec neviděli. Jediný povedený zářez je tedy spinoffový Rogue One.

• 29.3.2020  12:49
    Rick a Morty - Série 1 (série) (2013)

Pilot byl až k uzoufání nudný, zbytek na umření smíchy. A Abradolfa si budu nadosmrti pamatovat.

• 28.3.2020  18:50

Za triky a za prakundy. Jinak je to pravěk plnej obřích želv, ještěrek, a dokonce i dinosaurů. Párkrát se tý blbosti dá zasmát, ale jinak nůďo.

• 22.3.2020  18:25

Forma naprosto pohltila obsah. Atmosféra, kamera, střih, nehudba - to vše má světové parametry. Příběh je primitivní, což by nevadilo, kdyby film vzbuzovat alespoň nějaký zájem a lítost k hlavní postavě malého žiďáčka. Jenže to se neděje. Během filmu jsem vzpomínal na Idi i smotri, kde proměna malého kluka byla znatelná a divák s ním prožíval všechny útrapy. Tady nic. Nebýt občasného záběru na jizvy, ani byste neřekli, že ho každej, na koho narazí, ztluče, vomrdá, někam přiváže atd. První polovina je navíc moc dlouhá a spíše trapná kvůli prvoplánovému násilí. Čekal jsem to lepší.

• 15.3.2020  19:08

From hero to zero dýdžej, bezdomovec a jejich honba za svatým grálem. Od hlavních 4 protagonistů skvěle zahrané, gilliamovsky zrežírované a výpravné, v neposlední řadě výborně napsané. Prvních 20 minut po úvodním Bridgesově intru je hodně ospalých, s přibývajícími minutami je to pak lepší a lepší.

• 15.3.2020  16:38

Tu pátou hvězdu možná dávám vlivem překvapení, jak dobrej film byl, ale ani po denním odstupu nemám důvod plné hodnocení neuvalit. Atmosférická chuťovka, která rozvíjí Kubrickem dále nerozpracovaná témata, logicky na Shining navazuje, obejde se bez samoúčelných lekaček, nikam nepospíchá, soustředí se na herecké výkony (černá puberťačka a Bečka od Fergusonů FTW) a v závěru servíruje jedinečný fan servis. Tenhle jsem neviděl naposled.

• 12.3.2020  18:54

Střihová hříčka, která je pro fanoušky těchto dvou robotických hrobníků. Nic víc, nic míň.

• 8.3.2020  15:22

Zajímavá sonda do mysli jednoho talentovaného lháře, jehož schopnost dostat se z nařetězených lží je obdivuhodná. Film je plný antihrdinů a skoro 2,5 hodiny dlouhý, přesto se na to dobře dívá. Zásluhu na tom kromě scénáře mají herci a režisér.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44