Rocky88

Rocky88

Adam Rokos

okres Jablonec nad Nisou
Cinemaniak

23 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
  • 18.3.2018  14:54

  Krásně, ale opravdu krásně zabalené hovno. Film jde přesně ve šlépějích, jaké mu vyšlapal jeho předchůdce dle toho, co Disney píská. Takže je tu spoustu barviček, přiblblých ženských hrdinek, plyšovejch zvířátek s velkýma očima, aby se pak dobře prodávali plyšáci, spousta humoru (někdy trapný, jindy opravdu vtipný) a nic, co by film katapultovalo mimo dosah dětské dostupnosti, tzn. ani záporák. Takže se všeho všudy za ty dvě a půl hodiny nic nestane. Jak už jsem ale zmínil na začátku, moc hezky se na to dívá a je radost koukat na Hamilla, který si svou Skywalkerovskou labutí píseň píská opravdu nahlas a naprosto nade všemi vyčnívá. Akce je také koukatelná, Johnson z lokací a technologie vymačkává vše, co se nabízí. Suma sumárum, pokud jste viděli předchozí epizody, byla by škoda si tuto ze studijních důvodů nechat ujít. Koukněte pěkně doma na kvalitní kino soustavě, peníze za kino plné harantů nevyhazujte.

  • 17.3.2018  17:54
  Já, Tonya (2017)
  ****

  Poutavý příběh talentované vidlačky, která je v zde tak trochu i antihrdinkou a která měla velkou smůlu na lidi, v jejichž společnosti se pohybovala. Svižná režie a scénář, který ukazuje jen to podstatné, a přesto není příliš zkratkovitý, zajistí divákovu pozornost, ať už Tonya brucelee, anebo se dostane k proslovu její bodyguard. Ze všech velmi dobře napsaných postav mi zde neseděl jen Bobby Cannavale jakožto novinář, který zde byl jen kvůli píchání gum.

  • 7.3.2018  19:31

  Na základě doporučení a pročtení hereckého složení jsem se opravdu těšil. Atmosféra (pořádná severská) by tu byla, ale příběh pokulhává jako hlavní hrdina. Někam dojde/dojede, rozmašíruje ksicht na sračku o 30 let mladším gangsterům, dostane info, jde za dalším a tak dále a tak dále. A na konci ujíždí ve sněžném pluhu za západem slunce po boku ex-Adolfa Hitlera. Za tu atmošku a pár pěkných krvavých scén uděluji tříhvězdičkový verdikt. Bez toho by to bylo na úrovni Arnoldova Protiúderu (Collateral Damage).

  • 4.3.2018  13:09
  Tvář vody (2017)
  ***

  Typický del Toro. Úchvatný vizuál, perfektní design příšery, rozumná stopáž. Ale příběh mírně retardovaný. Zpočátku se tato romance zdála v rámci tolerování, ale když došlo ještě ke kopulaci, ťukali jsme si na čelo. Divím se, že už před studiem nestojí kupa feministek se stížností, že ze silné samostatné ženy udělali nadrženou štětku, která si do hangáru strčí cokoliv i bez pomoci Vagisanu. Úroveň alespoň zvedal vždy skvělý Míša Šanón a konec byl OK. Za co že jsou ty nominace na Oscary???

  • 21.2.2018  19:00

  Svižná, zábavná, parádně zahraná i zrežírovaná jednohubka, která sice místy trpí překombinovaností, ale to je účelně využito k tomu, aby divák až do konce pochyboval a zároveň podezříval každého protagonistu.

  • 20.2.2018  16:32

  Začátek v ohnivém brlohu byl ještě OK. Potom se to ale kompletně zvrhlo a z Thora se stala parodie na sebe sama, kdy je přemíra trapných vtipů znechucená navíc ohromným mišmašem okolo. Čest mu dělají pouze scény, kdy zapne "Raiden-mode" a scény s Helou (Cate Blanchett umí opravdu zahrát cokoliv kdekoliv). Ragnarok tak nefunguje ani jako akční, ani jako komedie. Ruce pryč.

  • 17.2.2018  17:17
  Kung Fury (2015)
  ***

  Neuvěřitelná ptákovina ve stylu těch nejujetějších nápadů 80. let, videoherních mlátiček a postavových klišé (mimo Triceracopa, to je naprostý originál). Ale po skončení jsem neměl úplně nadšený pocit - možná to bylo přeplácaností, možná mi chybělo víc vtipu, možná vše bylo nad mezí akceptovatelné absurdnosti. Nevím. Potřebuji druhé zkouknutí, každopádně doporučuji.

  • 14.2.2018  15:11

  Vyvrcholení je tady! Končeně jsme se dočkali posledního článku řetězce o padesáti odstínech reklamy a stále je to jedna a ta samá vyvrhlina z rekta, jakou byli i první dva filmy. Opět se nic neděje a řeší se ovádoviny typu "tys objal cizí ženskou!", "není tvůj kolega až moc velký fešák?", "ty sis fakt jako svlíkla na pláži podprdu?!" nebo "ty jako fakt teď hned nechceš dítě?" (je zvláštní, že tato posledně zmíněná ovádovina se řeší až po svatbě). Když takovéto pseudoproblémy neřeší, můžeme koukat na reklamy na audiny, Paříž, Aspen, vibrátory, šaty, šáňo, zmrzlinu, mobilní telefony a spoustu dalšího. Do tohoto marastu se tvůrci rozhodli přimíchat ještě thriller, což v podání všech těchto profesionálů několikrát polechtá bránici, protože scénáristův jediný životní kontakt s thrillerem byl Walker Texas Ranger. Záporák chce jako zblázněný zpět svůj život, aby mu pak stačilo 5 mil. USD a pár rozdaných facek. Zkrátka komedie k popukání. Teda nejdřív 90 minut nudy, pak až ta komedie. Osobně jsem měl tu "čest" s nejhorším, co v rámci filmového žánru vzniklo. Jestli ne jako jednotlivé filmy, tak jako trilogie určitě. To už radši Žralokonádo.

  • 13.2.2018  17:05
  Wonder (2017)
  ****

  Nečekal jsem, že mě film o mládí Michaela Rapaporta takto osloví. Sice se jedná o vykalkulovaný doják, nicméně ta kalkulace není tolik podbízivá a dětští herci jsou velice přesvědčivý, takže vtáhnou do příběhu a ten chladný kalkul se dá díky tomu odpustit. Zároveň bych uvítal, kdyby se toto pouštělo při výuce občanské výchovy na základních školách.

  • 8.2.2018  16:58
  Borg/McEnroe (2017)
  ***

  Kdo se těšil na obdobu Howardova Rush z tenisového prostředí (patřil jsem mezi ně), bude nebývale zklamán. Příběh se sice soustředí na zákulisní přípravy/rituály/relax obou ve všech směrech totálně rozdílných protagonistů, jenže bohužel prim zde hraje nudný Borg (hraný polomrtvým ghoulem) a záživný McEnroe (prezentovaný nechtěně vtipným Shiou) dostal jen minimum prostoru. Pro tenisem nepolíbeného diváka (nepatřím mezi ně) to nejspíš bude velká nuda. To už se ovšem nedá říci o závěrečném zápase, který, ač postrádá klasický tv-angle, je natočen na výbornou - rozuměj napínavě, svižně a je schopný zaujmout každého diváka. Je tedy evidentní, že se všichni spoléhali na dramatičnost tohoto památného zápasu, nicméně omáčka okolo se moc nepovedla.

  • 31.1.2018  06:40

  Kdo by to byl řekl, že režisér prázdných, avšak graficky i hudebně uhrančivých blockbusterů, dokáže natočit postupně gradující životopisný film, jenž vás na konci nenechá chladným. Nečekejte akční souboj člověka s ohněm. Je to spíš o vybraných členech týmu, jejichž osud vás má na konci zlomit. Sem tam je to proloženo požárem, aby se divák naučil základní postupy, které potom na konci požárníci využívají. Na druhou stranu je nutno uznat, že stopáž je přepálená a "souboj" s posledním ohněm odfláknutý. Herecky je to lahůdka (Brolin, Teller, Connelly!). 83,52 %.

  • 29.1.2018  07:54
  Kmotr III (1990)
  ***

  Druhá polovina filmu (sicilská) jasně předčí tu první (new yorská) - kvalitou scénáře, řežií, sympatiemi k postavám (kromě režisérovy dcery samozřejmě). Navíc má trojka ke konci dokonalou gradaci, která je samozřejmě daná tím, že se jedná o uzávěr celé ságy, to to mu nic každopádně neubírá na kvalitě. Jako celek jsou tedy tyto tři filmy jedním z pokladů kinematografie, samostatně Kmotr III ale moc neobstojí.

  • 28.1.2018  16:32

  Střelená vopičárna, která mě ale překvapila svým humorem a nadhledem. Jestli někdy někdo natočí pokračování, nezaváhám.

  • 23.1.2018  12:12

  Ze začátku zajímavá atmosféra (hodně dotvářená kamerou), po polovině filmu to už ale začne nudit a absence děje uspí. Pobavil mě jen Farrellův pešek a synkovy krvavé oči. Ztráta času, jděte o dům dál.

  • 21.1.2018  14:35

  Nenadchne a urazí. Otřesně uřvaná nuda, kterou v kinech zařadili před Coco, protože jinak by se na to nikdo ani nepodíval. Hvězdu dávám za losí imitaci sněhuláka.

  • 21.1.2018  14:31
  Kmotr II (1974)
  *****

  Co jsem vytýkal prvnímu dílu (a nutno přiznat že je to spíš mým vnímáním Coppolova tempa), je zde eliminováno, což je o to víc zarážející, protože druhý díl má ještě o půl hodiny delší stopáž. Opět zde není co vytýkat - herci, scénář, výprava a spousta mafiánského intrikánství, které končí nevyhnutelnou smrtí. Jeden z vrcholů filmového umu, avšak bez svého staršího bratra by byl poloviční.

  • 21.1.2018  14:27
  Kmotr (1972)
  ****

  Touto dílu je opravdu málo co vytknout - svkělí herci, reálie, příběh, vše ve své ryzí podobě. Osobně mám však obecně problém s Coppolou, někdy je na mě až moc utahaný, což je i případ prvního Kmotra. Avšak pokud je přiležitost, nikdy neodmítnu jej zhlédnout znovu, protože lepší mafiánská sága zkrátka není a asi těžko může být.

  • 20.1.2018  17:07
  Coco (2017)
  *****

  Ačkoliv je Pixar "team-to-beat", i mistr tesař se někdy utne, a tak je na startu přemotivovaný, nešlápne na plyn a motor přejde do anti-stall režimu. Z dolních příček se pak musí probíjet dopředu, ale zajíždí u toho o 2 sekundy rychlejší kola než konkurence, takže není pochyb o tom, kdo bude vítězem. Má totiž všechno - hlavního hrdinu, se kterým je snadné sympatizovat, spoustu charakterních vedlejších postav, dva uvěřitelné a pospolu fungující světy, místy až fotorealistickou grafiku a scénář na Oscara. Nominace na nejlepší film by jej též neměla minout. Člověku je až líto, že šachovnicovou vlajku protnula tak rychle. Coco se dostává do společenství těch nejvyvolenějších.

  • 15.1.2018  15:18
  Looper (2012)
  ****

  Spousta pohledů vyprávění, časové paradoxy, hlavní postava je trochu tak i antagonista, neotřelá akce (uřezávání částí těl!) a slušné tempo. Pro někoho spousta plusů, pro někoho mínusy. Za mě jsou jediné slabší chvilky doma u Blunťákovic Emilky a strašně vyrušující obočí JGL! Jinak je to příjemná oddychovka, která hlavu moc nezamotá, rychle uteče a jejíž konec je tak rychlý, že zaskočí.

  • 9.1.2018  21:50

  Až se mi nechce věřit, že tohle točil rejža Expendables 3, protože takhle nahláškovaný a akčně nápaditý a ratingem nesprzněný buddy movies se už moc netočí, a už vůbec byste to nečekali od Hughese. Připomínalo mi to kombinaci prvních Kingsmanů a Nice Guys, objektivně ale musím přiznat, že než se film přesunul do Amstru, moc mě nebavil. Díky skvělé stírací Salmě a líbezně fuckujícímu SLJ jsem to ale schopen odpustit. Velké překvapení, díky za něj.

  • 8.1.2018  08:36
  Moonlight (2016)
  *

  Tohle se hodně minulo účinkem. Kdyby v hlavní roli nebyl přihřátej teploušskej buzerantskej černej negr, každej tomu vytkne příběh vedoucí odnikud nikam, toporný herce a všeobecnou nudu a pochválí maximálně kameru. On ale v hlavní roli je, a tak je film magnetem na všechny možný ceny a šikovní herci, scénáristi a režiséři mají o důvod víc, proč se přidat ke KKK.

  • 4.1.2018  18:16

  Pár povedených gagů a solidních Hankových hlášek nezamaskuje fakt, že se jedná o postradatelný filmový výtvor.

  • 31.12.2017  10:05
  Suburra (2015)
  *****

  Když hovno spadne do větráku, ušpiní se všichni okolo. A přesně tak to je i tady, kde kolotoč korupčních, násilnických a jinak deviantních sraček zašpiní úplně každého, kdo se okolo jen mihne. A umyvadlo či snad aspoň kaluž k umytí v blízkosti rozhodně není. Větší depresi než z příběhu bude mít ale divák z faktu, že toto je bohužel realita nejen Itálie, ale každého "právního" státu, kde zákony schvalují zkorumpovaní feťáčci s vidinou těžkého balíku digitálních jedniček a nul či dalšího teplého místečka, vidíraní mafií/lobbisty neštítíc se jako štít použít "postradatelné" civilisty. Ještě mi tu chybělo zastoupení dravých bankéřů, kteří samozřejmě na podobné projekty státům půjčují prachy a defacto je tak vlastní. Ale to je jen zanedbatelný kaz na této scénaristicky velmi povedené lahůdce doplněné skvěle vykreslenými a namotivovanými postavami a doprovázené parádním audiovizuálem. Pokračování Sicaria je ve velmi schopných rukou.

  • 30.12.2017  15:28

  Vtipný námět o rodince ze salad bowlu. Trochu rasistických a antisemitistických vtipů ještě nikoho nezabilo, zde jsou navíc prezentovány v únosné míře a formou hlodů obtloustlého Asterixe, takže se nikdo nemůže hněvat. Konec je bohužel (předvídatelně) sladký a šťastný, takže je jasné, kdo si tento snímek objednal.

  • 30.12.2017  15:20

  Překvapivě temný příběh o sovích nacistech z Mordoru zobrazený úžasnou animací a disneyovskými odbočkami. Jednotlivě by všechny aspekty měly šanci na úspěch, dohromady bohužel tvoří segment dortu Pejska a Kočičky.

  • 21.12.2017  14:06
  To (2017)
  ***

  Není to, bohužel, až taková sláva, jak se všude vypráví. Dobová atmosféra, kupa hlavních postav, design šáši - to vše je supr. Spoustu hororových klišé také člověk odpustí, protože s tím se člověk u hororu musí smířit. Co je ovšem (alespoň u mě) velké mínus, je nedostatek strachu. Napětí chvílemi bylo, strach ale ne. Možná jsem zhýčkaný wanovskými majstrštyky, ale s tím Muschietti nic nenadělá. Týmová šikana na konci byla moc jednoduchá, aby zde bylo alespoň napětí (a proto jsem fandil Krustymu). Kapitolu 2 nevynechám, ale má očekávání nejsou nijak vysoká.

  • 20.12.2017  09:56
  7 životů (2017)
  *

  Ne úplně nereálný kakotopický svět, do kterého je bohužel zasazen naprosto dementní příběh o jedné rodině, jejiž jediná představitelka je absolutně nesympatická a neschopná hraní, takže jí musí pomáhat do očí bijící rozličné hadry a paruky, aby se vůbec divák orientoval. Vývoj jsem předpověděl už při prvních minutách, takže o nějakém překvapivém vývoji nemůže být ani řeč. Škoda času.

  • 16.12.2017  20:30

  Když pejsek s kočičkou vařili svůj světoznámý dort, za kuchařku jim byl scénář tohoto filmu.

  • 15.12.2017  19:02

  Tuctová romance, kterou zachraňuje jenom umně natočený výlet letadlem a solidní herecké duo (trio). Jinak je to jen procházka po horách (po napětí ani památky) s šoustem u provizorního krbu a trapným koncem.

  • 10.12.2017  10:52
  Detroit (2017)
  ***

  Film tne do živého, nabízí pohled obou stran, nikoho neoznačuje za hlavního hrdinu, některé sekvence jsou dost napínavé, přesto zde strašně chybí svižnější tempo vyprávění.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace