Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 366)

Šokující odhalení (2019)

Od filmu, který se věnuje ženským, kterým není proti makeupu někomu přeblafnout dýmku nebo sednout na vrták, aby dostaly svoje dementní místo v práci snů, práci si užívají a najednou si po několika dekádách prachatý kariéry vzpomenou, že se to stalo, protože teď už na ně nikdo koukat nechce a zaměstnavatel už je dále nechce tak vysoko odměňovat, jsem žádný zázrak nečekal. Jak lze poznat z úvodního souvětí, takové příběhy jsou mi putna. Byl jsem ale zvědavý na ústřední topení tří hereček a božsky zařízeného Trinityho. Ty tři mi ale hned v úvodu zkazil režisér cockRoach, který si myslel, že vysvětlování od pipky bude mít stejnou váhu, jako když nám SLJ u Tarantina vysvětluje, proč je filmový pás hořlavý. A když je mi tedy nesympatický příběh i hlavní postavy, nikdo se nemůže divit mému hodnocení. Hvězda za toho Lithgowa.

plakát

Miliardy - Série 1 (2016) (série)

Co se týče kladných stránek, ani nevím, kde začít. Zkusím to od příběhu - souboj dobra a zla je ihned rozmetán tím, že žádné dobro ani zlo není. Obě strany se schovávají za svou pravdu a bez jakýchkoliv pochyb jdou za svým cílem (např. Donnie nebo čtení profilu pacienta). Když dojde na přímou konfrontaci Chucka a Bobbyho, divák se rochní blahem, protože tyto chvíle jsou maximálně našponované a nedá se odhadnout, které z eg dříve padne. Tím se dostávám k postavám. Nejen Chuck a Bobby, ale i jejich manželky a nejbližší kolegové jsou skvěle napsané a zahrané postavy, viditelně si s nimi tvůrci dali hodně práce. Za mě je kromě dvou hlavních pánů skvělá hlavně Maggie Siff, které věřím každé slovo i grimasu. Opravdu věrohodně zahrané. Tempo seriálu je rychlé, každý díl je poutavý. Jediným neduhem může být, že v rychlém tempu a spoustě jmen se někdy může divák ztrácet. Osobně se mi to ale stalo jen jednou. Co mě zklamalo - čekal jsem hlubší ponoření do života na burze ve stylu Big Short, což zde bohužel není. Proto první série "jen" za 4, ale do další série jdu opravdu s chutí.

Armáda mrtvých (2021)

Snyder mě obvykle nezklame. Tady ale jo. Naprosto v klidu můžu říct, že kdyby místo remaku klasiky Snyder jako svoji prvotinu natočil právě AotD, už bychom o něm neslyšeli. Skoro všechny jeho trademarky (vrstnatý příběh, skvělá akce, výborné postavy) zde chybí. Nechybí jen skvělé příběhové úvodní titulky a parádní vizuál, ale i ten už není takový, že byste si z každého políčka mohli udělat wallpaper. Navíc tady místy dost ruší rozmlžení obrazu. Že se dočkáme pořádné akce až v půlce nevadí. Ovšem zombíci jsou zde trestuhodně nevyužiti - docela by mě zajímal jejich screen time, protože to vypadá, že byl kratší než u Snyderovy prvotiny, která je o hodinu kratší. Na konci vidíme, jak se hordy tisíců ženou na hotel, ale na patro to dá jen šéf + 20, na který stačí jeden zásobník? Za zmínku stojí ovšem šarvátka v casinu, ta je supr. Celkově to nuda samozřejmě není, jen jsem čekal mix Dawn of the Dead a World War Z.

plakát

Miliardy - Pilot (2016) (epizoda)

Piloty to mají těžké, nicméně tady se jede ve velkém stylu, tempu a kadenci piplaných dialogů už od začátku. Moc postav tu není, takže orientace je o to snazší. Tohle by mohlo bavit i finančně negramotné.

Dumbo (2019)

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem to čekal horší. Nicméně i tak to úplná sláva není. Plusem je hlavní trio Farrell - Green - Keaton, i když jejich postavy, stejně jako i ty ostatní, jsou naprosto ploché. Dumbo je hezky animovaný, ale jaksi upozadněný. Příběh je standardní - nepřekvapí, neurazí. Zamrzí absence zapamatováníhodných momentů. Pro děti ale dobrá volba, už jen kvůli konci.

Případ Sloane (2016)

Sice to není úplně jednoduchý film (člověk musí být 100% koncentrovaný a zapojit mozek), naštěstí ale není překombinovaný a nejde proti logice. Časkvrna je navíc ve své roli naprosto dokonalá, takže člověk sedí v údivu nad jejím fištrónem a nemůže se od filmu odtrhnout. Závěrečný upper cut způsobí KO. Výborný kousek.

22 Jump Street (2014)

Je to sice ctrl+c, ctrl+v, ale film si z toho sám dělá prču, takže za mě fpoho. Spousta kuřbuřtů na stejném principu získala magisterské, doktorandské a bůhví jaké ještě tituly, takže co je špatného na filmu, který chce pouze bavit. Je tu spousta absurdních situací, hlášek a vtipů, ale bohužel taky moc slabých bromance momentů, které šíleně nudí. Takže takový lepší průměr.

Mučedníci (2008)

První půlka docela ujde. Rychlý nástup + není jasné, kam se film bude vyvijet, navíc sem tam zhebne někdo, u koho to člověk nečeká. Pak přijde menší twist (jeden z těch povedenějších), no a následně nudná cesta s wow efektem k pointě, která neukojí. Takže je to celý dost zbytečný. Na druhou stranu furt lepší, než filmy, jejichž cílem je jen vrcholné množství gore efektů a mučení.

plakát

Tři dny ke svobodě (2010)

Rosťa Vrána má docela pěknou, i když výbušnou, ženskou, kterou však bezmezně miluje. A tak když ji nespravedlivě usvědčí z rozmrdnutí hlavy svý šéfový a ani starej dobrej Marv nepomůže (z Dlouhoprstýho/Mokrýho bandity na právníka je to slušnej kariérní skok), zkoukne Prison Break, pokecá se Schindlerem a jde na věc. Film postupuje rozvážným tempem, pečlivě ukrývá či odhaluje pouze to nutné a buduje napětí. Opravdu velkým plusem je, že jakmile Rosťa rozjede svůj plán, chvílemi jsem absolutně netušil, co bude dál a jak tohle může dopadnout dobře. Což je velkej plus, protože za ta léta čučení na filmy dokáže překvapit máloco. Po skončení jsem přemýšlel, proč nemám chuť tomu dát plnou palbu, a pak mi došlo, že se mi na to Rosťova postava vůbec nehodila. Chybělo mi nějaké pozadí jeho chytrosti. Což je docela velký nedostatek. Malým kazem budiž ještě nevyužití ostatních postav. Všichni jsou tu jen křoví pro pana Vránu. I tak je to ale nadprůměrná podívaná a dokazuje, že na Haggise je spoleh.

Trojitá hrozba (2019)

Ou, jsem nečekaně zklamán. Takováhle plejáda prdelnakopávačů a lamžeber, a oni jsou tak hrubě nevyužiti. Ne že by neukázali svůj um a nepřidělali pár hrobařům práci, tak odfláknuté to není, ale kdo viděl Raid nebo Undisputed a čekal, že podobné kousky uvidí tady, nebude uspokojen. Když připočtu příběh, který uspává, pokud se někdo nerube, tak je opravdu výkon tenhle film vydržet až do konce.