Švindlíři (2003)

Na Ridleyho Scotta poněkud netypické, což dokazuje zhruba první polovina filmu, která hodně připomíná Kšefty s tátou. Ridley tento typ filmu moc nezvládá, a tak může děkovat scénáristovi za ten zvrat, který přijde ke konci a posune film do jiné dimenze. Poděkovat může i Cageovi, který zde hraje výborně. Trochu mě zklamal Hans Zimmer, protože hudba byla v někerých pasážích naprosto nevhodná. Jinak se ale jedná o zajímavý film, když ovšem přežijete první polovinu. . .

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Na všech frontách to dopadlo tak, jak se dalo očekávat. Storyho režie se téměř vyrovná Bollově, scénář je tak dementní a plný nablblých dialogů, až sahá do výšin nebeských, herci jsou neherci a od odpadových vod drží dál tento film pouze triky. V té záplavě sraček se člověk opravdu musí soustředit pouze na ně, jinak by ho mohla postihnout nějaká újma na zdraví.

Poslední plavba (1999) odpad!

Je to opravdu příšerná kravina, hodná těch nejsmradlavějších vod filmového odpadu, jenže v tomto případě se alespoň jedná o kravinu, která svou debilitou pobaví, a to hodně. O nějaké režii, střihu, hercích či výpravě zde samozřejmě nemůže být řeč. Přesvědčí nás o tom už začáteční přestřelka v letadle, kdy náš hrdina nejprve trefí do srdce jednoho z teroristů, který se opře o dveře a ty okamžitě odletí (!). V letadle proto začne hróóóóózně foukat, ale kdo by si myslel, že někoho ten vítr unese a vyhodí z letadla, šíleně se mýlí. Cestující si v pohodě sedí a jen si zakrývají tvář, aby jim nefoukalo do očí. Tím to ale nekončí. Následuje nefalšovaná akční přestřelka, kde kulky lítají na všechny strany a letadlu to nijak neublíží. Vše ukončí jedna přesná trefa do srdce, i když hrdina míří doleva a terorista je vpravo. Dočkáme se i takových scén, kdy to hrdina dostane do pravého ramene, v následujícím záběru se drží za levé, aby se pak v třetím záběru nedržel za žádné a i košili měl čistou. Takto pobaví i herci, samozřejmě v čele s Ice-T, jehož drsňácký ksicht rozesmějě i toho nejzarytějšího bručouna. Aspoň že ta dvě kůzlátka Eriky Eleniak nedělala ostudu :).

Divoké vlny (2007)

Zajímavě zpracovaný animák, který však kvůli své dokumentárnosti u dětí ztrácí na atraktivitě. Ono se ani není čemu divit, když polovinu filmu postavy prokecají při pohledu do kamery - tohle děti prostě bavit nebude. Na druhou stranu, když se na plátně něco děje, tak je to docela zábava, i když na nějaké detailní vychytávky můžeme zapomenout. Holt každej animák není od Pixaru. Viditelně se o to ale Buck s Brannonem pokoušeli - viz schéma celého příběhu, nápadně se podobá Autům. Naopak potěšilo grafické zpracování, humor a ty tři minitučňáčci :) Celkem je to tedy zábava na zklidnění děti na nějaké to nedělní dopoledne, kdy se nemohou dočkat dalšího dne ve školce a demolují proto půl baráku :)

Persona (1966)

Já těm ženskejm opravdu někdy vůbec nerozumim :)

Tarzan (1991) (seriál)

OOOOOOuuOOOOOOeoeoeo!!!

Noc v Roxbury (1998) odpad!

Mám pocit, že tohle mělo být tak trapné, až by to bylo vtipné. Trapné to je, vtipné však nikoli.

Růžový panter (1963)

Nebýt těch Sellersových excesů a závěrečné automobilové honičky v kostýmech, šlo by o bezbřehou nudu. Jako komedie Růžový panter totálně selhává, avšak jako studie nadrženého nešiky je ucházející.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Seriálař dostal scénář k filmu a dopadlo to samozřejmě špatně. První polovina filmu je naprosto zbytečná, i když narozdíl od půle druhé je alespoň "zábavná". Režie téměř chybí, scénář průměrný, herci také. Akce je málo a je nezáživná, kamera statická, hudby je minimum. Takže není vůbec nic, co si divák může od filmu "vzít". Ztráta času.

Zodiac (2007)

Příběh se rychle rozjíždí díky perfektně zfilmovaným vraždám, při kterých se tají dech. Potom přijde na řadu představování postav, které nás budou po dalších 150 minut provázet filmem - zkrátka vše je tak, jak má být. Jenže zhruba v půlce, kdy se naplno rozjíždí pátrání, film zpomalí. Fincher totiž paradoxně doplatí na to, co jej dělá výjimečným - jeho preciznost. Předkládá totiž divákovi takové množství informací, jmen a dat, že je prostě 98% lidí neuvítá moc dobře, začnou se ve jménech ztrácet a v datech neorientovat. Naštěstí tuto pasáž zachraňují skvělí herci - v popředí samozřejmě Robert Downey Jr., Jake Gyllenhaal a Mark Ruffalo. Jakmile ale vezme pátrání po Zodiacovi do vlastních rukou Gyllenhaal/Greysmith, vše je opět, jak má být a divák je vtržen do víru událostí. Vše korunuje skvělý konec. 85%.