Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge (2020)

Bere si to to lepší z Andersonova filmu i her. S žádnou novinkou nepřichází, k minusům patří krátká stopáž, kvůli které přicházíme o souboje i vysvětlení motivace postav, a nic moc souboje. Takovej průměr kterej se na jedno zkouknutí hodí. Další filmy mají ale stále potenciál.

Richard Jewell (2019)

Ríša Cetka se Clintovi dle mého vkusu povedl na bezchybnou. Opět tématicky mnohovrstvý, poutavý příběh s příchutí absurdna. Co je ale hlavní, je naprosto bezvadný výkon Paula Waltera Hausera a zdatně sekundujících Rockwella a Bates. Navíc je tu ještě moje oblíbenkyně Wilde. Clint má stále pevnou režisérskou ruku (taky trénoval s těmi nejtěžšími kolty), a tak servíruje další z kousků, který díky svým neškodným konzervantům nepodlehne rychlé zkáze.

Malé ženy (2019) odpad!

Po hodině, kdy se nic nedělo, jsem to musel vypnout. Absolutně o ničem, usínárna, ztráta času.

Stůj při mně (1986)

A to je všechno? Filmové nic zahrané na jedničku.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Trochu takový Prison Break po cikánsku. S kvalitním nápadem, ale ne tak napínavý a je bez neustálého tahu na bránu. Taky pokulhává s postavami. Na jedné straně jsou tu Profesor a Berlín, na straně druhé tragédi jako Denver nebo Tokio, která je bohužel ještě vypravěčkou. Když se dej točí okolo loupeže, je to paráda (až na totálně kreténoidní scénu s útěkem rukojmích v první sérii). Když se děj točí okolo červené knihovny, je to děs, bída, utrpení, nuda. První série v součtu prej za 4, dodám teda, že s nejodřenějšíma ušima.___ Druhá série se táhne ve stejném duchu, bohužel jsou policisté ještě větší nemehla a dementi. I přes velice dobré zakončení snižuju hodnocení.___ Ve třetí sérii dostanou lumpové chytřejšího protihráče, nicméně speciální jednotky zůstávají debilní. Navíc je to ještě větší telenovela než kdy předtím. Seriál začíná doplácet i na status Robinů Hoodů, který z minulých sérii absolutně nevyšel a tady je to jasná věc. Poslední série má minimální očekávání.___ Poslední série je utrpení, sem tam potěší zrzavá cajtka, ale jinak je to usínárna, debilní telenovela, pokračování Pohotovosti a modlení, aby už to skončilo.

Rick a Morty - Série 3 (2017) (série)

Studnice nápadů je stále bezednější a já si ten cynismus a černý humor náležitě užívám.

Pod vodou (2020)

Výborný úvod navnadí (ale ne na vnady, protože ty tu chybí), katastrofická sekvence je výborná. Jenže když dojde na chození po Mariánském příkopu, všechno jde postupně do sraček. Místo strachu že tmy má divák strach, jakou chujovinu zase postavy udělají. To vše spolehlivě dojebe střih a nepovedený digitál. Cthulhu na konci je jeden z těch méně povedených. Nuda to není, ale jedno zkouknutí stačí.

Bitva u Midway (2019)

Klasická ukázka tříhvězdičkového akčního blockbusteru. No-brainer s pompézní akcí (hlavně bitva o Midway, Pearl Harbor byl docela odfáknutý), miliardou postav bez prokreslení, castingové pecky (Woody, Eckhart, Quaid, Wilson a Evans) smíchané s přešlapy (všichni ostatní, hlavně pan Šišla v roli Čuráka Nejlepšího), únavný patos a "podruhý už to vidět nemusím" pocit po skončení. V tomto případě pak ještě vizuál, který byl v PC hrách k dostání na počátku 2015 a někdy zmatečná (ne)návaznost scén. Podotýkám, že to jsou slabé tři, na kterých to drží bohatá porce akce.

Na nože (2019)

Všechny elementy (scénář, herci, režie) diváka přikovou k sedačce a donutí dávat pozor, všímat si každého detailu. Film pak díky tomu táhne dopředu tak, že divák nestačí popadat dech. Filmařská paráda.