• Krátkometrážní

Městečko Twin Peaks - Epizoda 13 (2017) (epizoda)

Epizoda 13, která se zdá být na oko fádnější oproti předchozím epizodám, poprvé od prvního dílu The Return v malých detailech naznačuje, že se děj seriálu (mimo mystickou rovinu) neodehrává lineárně - děj v Twin Peaks se posouvá o několik dní nazpátek, scéna s Bad Cooperem, ve které se mihne i Richard Horne zase působí zasazená o několik dní později. Scény s Audrey a jejím manželem postrádají jakoukoliv konexi k ostatnímu ději a nabývám dojmu, že se odehrávají v úplně odděleném časoprostoru. Zmatení času naznačuje i scéna s Sarah Palmer, která v televizi sleduje několikavteřinovou smyčku boxerského zápasu, a sama koná cyklicky několik činností. Nenápadnými zneklidňujícími detaily jsou pak odrazy postav v oknech - Audrey vypadá v odraze mnohem mladší, odraz Big Eda se pak v závěrečné scéně hýbe naprosto nezávisle (všiml jsem si až na druhé zhlédnutí). Za mě je to mástrpís v jemném matení diváka. Plus sympatie za další scénu s Owl ring a Black Lodge.

Náhoda (1981)

Topořící úvod :D Takový to, když se vám přehraje před smrtí život před očima (v parádní střídavý POV formě), aby se k těmhle vizím vztahovaly a odkazovaly následující tři paralelní životy hlavní postavy, rozdělené drobnou náhodou (aka Lola běží o život). Netematizuje náhodu zrovna každým coulem, každá varianta trojděje je v začátku protkána náhodnými událostmi, které můžeme porovnávat s ostatními životy, ale potom se náhoda postupně bohužel, až na pár připomínek, ztrácí a nakonec ji Krzysztof úplně popře nevyhnutelnou osudovou událostí. Čekal jsem víc náhody :(

Je to jen konec světa (2016)

Numa numa flashback byl jediný důvod proč jsem neusnul. Takže jednu hvězdu za to.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens jsou spíše koncentrací toho, čím Star Wars jsou, nežli nové Star Wars. Ovšem skvěle vytváří podhoubí pro další díly, které do série pravděpodobně vnesou opět něco nového. Chytré.

Realita (2014)

Tohle je prostě PECKA!!! Právě jsem to viděl a jsem stále ohromený a moc toho že sebe nedostanu... asi pro mě nejlepší film KVIFF 2015.

13 samurajů (2010)

Remake staršího stejnojmenného filmu který jsem neviděl :( celkově mně ale přišlo že zde mají vliv současné japonské úchylky a trochu přehnaná krvavost... upřímně... na Kurosawu to fakt nemá. Velká bitka byla už trochu přehnaná, ale když se při závěrečném souboji hlavní kruťák záporák rozbrečí a nakonec letí jeho ufiknutá palice do hajzlíku, už to bylo trochu moc.... taková ta japonská nadrženost na ponížení :/ každopádně jinak to celkově špatné není ***

Jan Hus (2015) (TV film)

Takový průměr non plus ultra zalitý disco hudební omáčkou + neustálé odříkávání historických faktů a k tomu produkce ČT = ** Uvidíme jak budou vypadat další díly...

Check It Out! with Dr. Steve Brule (2010) (pořad)

Televizní pořad, jehož autoři si kladou za cíl jediné: vše zkazit, co to jen jde. Stylizace do televizních pořadů osmdesátých let, kdy jsou tehdejší televizní chyby nafouknuty do nezměrných rozměrů. Moderuje perfektně debilní doktor Steve Brule, který někdy řeší své osobní problémy, jindy absolutní kraviny. Z toho všeho dohromady vznikne neskutečná sranda. Místy nechutné.