Jurkodak1

okres Brno
Amatérský filmař

<< předchozí 1 2
    • 20.5.2018  18:12

Podobný věci jsem ve stejným věku dělal taky, akorát to bylo kvalitativně horší.

• 4.5.2018  00:47
    Hnědá rodina (TV seriál) (2016)

Chtěl jsem tomu dát 4*, ale pak jsem si uvědomil, že jsem na tom nic špatnýho neviděl.

• 4.3.2018  16:42
    Sloní muž (1980)

Celou dobu se mi chtělo u toho filmu brečet. Asi nejdojemnější a jeden z nejkrásnějších filmů, jaký jsem kdy viděl. Bravo Lynchi!

• 11.2.2018  03:19
    Amadeus (1984)

Proč nejde dát 6 hvězd? Z té výpravy, hudby, kamery, famózního střihu a hlavně úžasné režie jsem měl celých 180 minut husí kůži.

• 21.1.2018  00:41
    Domina (TV film) (2010)

Po scenáristické stránce celkem zajímavá (ale trochu kýčovitá) detektivka, po technické stránce katastrofa, vizuálně to vypadá jak nějaký americký béčko z devadesátých let a ze zvuku se mi chtělo zvracet, hudba sice poměrně dobře navozuje atmosféru, ale ty zk**vený post-synchrony! Jo a mimochodem, na konci mají v titulcích v textu o smyšlenosti postav překlep.

• 9.1.2018  00:43

Jak mohlo něco tak dobrého vzniknout v současné ČR? Vizuální stránka je od prvního do posledního záběru nádherná. Příběh byl sice pomalý, ale příjemně mě vtáhl a nenudil jsem se. A být Františkem Vláčilem, tak bych byl hrdý na to, že je mi tento film věnován (pokud tedy existuje posmrtný život).

• 3.1.2018  20:18

Je to fakt dobře natočený, má to úžasnej příběh (krom jedné části, kdy jsem měl pocit, že si tam jistá postava dělá z hlavního hrdiny srandu a mluvila k němu jako by byl dítě, i když zrovna vedli rozhovor, kterej byl celkem důležitej pro celý rozuzlení děje), úžasnou hudbu a nádherně hutnou atmosféru (jen na rozdíl od jedičky je v tomhle filmu víc částí odehrávajících se ve dne a mimo místa, kde prší, což mi trošinku ubírá na té správné Blade Runnerovské atmosféře)

• 3.1.2018  20:15
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Mohl to být dobrý seriál, kdyby si Robert Sedláček odpustil ty fiktivní postavy a dějové linie. Mohl to být dobrý seriál, kdyby do Německých postav neobsazoval Čechy a Slováky (spíše Maďarko-Slovenky). Mohl to být dobrý seriál, kdyby vypustil několik fiktivních postav a použil tam jiné, reálné postavy, které byly pro tu dobu důležité. Mohl to být lepší zážitek, kdyby kompletně vypustili dějovou linii z roku 1968. Ale abych to jen nekritizoval, Saša Rašilov zahrál Oldřicha Nového úžasně, Javorský jako Burian byl také dobrý. Seriál mě bavil, když jsem se naučil ignorovat výše uvedené věci (postava Krallové byla opravdu nesympatická, a to nemyslím charakterově, ale jako postava, blbě napsaná a blbě zahraná). Poslední díl byl pro mě asi nejlepší, jelikož tam bylo vysvětleno nejvíc to, co mě celý seriál zajímalo, jak se Československý film vyvinul od 30. do 50. let, a také důvody proč (například že první Československý barevný film byl natočen na materiál Kodak, který ukradli Němci Američanům a Němcům ho zase sebrali Sověti, jakožto válečnou kořist). Chytilová mě v posledním dílu překvapila, tak doufám že ČT jednou natočí něco podobného a nové vlně, ale možná by to chtělo jinýho režiséra a scenáristu.

• 3.1.2018  20:07

Další důkaz toho, že Česká kinematografie ještě není zničena stupidními komediemi a pseudodramaty.

• 3.1.2018  20:06
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Ten seriál mě prostě baví. Když to vysílali a já se stihl včas vrátit z brigády, tak to pro mě byla taková zábavná odměna, u které jsem mohl vypnout.

• 3.1.2018  20:04

Za mě druhý nejlepší díl (po Africe) s nejzajímavějšími a nejzábavnějšími členy expedice za celou sérii těchto trabantích dokumentů.

• 3.1.2018  20:02

Zajímavý dokument, který následovala ještě řada větších expedic. Za mě dobrý a myslím si, že Dan Přibáň by měl dostat za svůj přínos české kultuře těmito dokumenty řád od prezidenta místo nějakého Trošky či Renče.

• 3.1.2018  20:00
    N15 (amatérský film) (2003)

Na to, že to je amaterský, český, hraje v tom dítě a ještě k tomu to je z roku 2003 to je fakt dobrý.

• 3.1.2018  20:00

Jelikož sám chodím s přáteli do kaváren, pijeme kávu a pokuřujeme (kvůli současným zákonům ale venku) mě sem tam napadalo, o čem se asi u pití kávy a kouření baví ostatní lidí. No, teď už to vím.

• 3.1.2018  19:58

Podivný muzikál, který vlastně ani není moc muzikál, s prvky romantické komedie, která vlastně ani není moc romantická a ani vtipná. Tento film mě prostě přišel tak dobře divnej.

• 3.1.2018  19:57

Důkaz, že i v umírající České kinematografii se najdou výjimky, a jelikož nemám žádné výtky, tak bych na závěr akorát řekl "Polib nám prdel, Daňku!".

• 3.1.2018  19:55
    Heavy Metal (1981)

Čistá esence osmdesátek, přesně takovejhle film jsem hledal strašně dlouho a nedařilo se, nakonec jsem ho pomocí Chaotic cinema našel a nejsem zklamán.

• 3.1.2018  19:54
    Alphaville (1965)

Na první pokus mě film nezaujal a myslel jsem si, že je Godard debil, pak jsem se ale podíval na jeho další filmy a pokusil jsem se tento film dokoukat na pokus druhý a uvědomil jsem si, že pokud tento film budu vnímat stejně jako "Případ pro začínajícího kata", to znamená že to musím brát tak, že hlavní hrdina se ocitl v zemi, které vládne diktátor a vše co dělají občané je našima očima i očima hlavního hrdiny bráno jako absurdní, tak teprve tehdy se mi film začne líbit, což se splnilo, i tak ale ubírám hvězdičku za zpracování.

• 3.1.2018  19:51

Ministerstvo kultury by mělo varovat: Konec tohoto dokumentu může způsobit naštvání z toho, že film nikdy nevznikl.

• 3.1.2018  19:47

Trochu jako 400 blows, ale pro děti. Zajímavé oživení Francouzské kinematografie.

• 3.1.2018  19:46
    La Chinoise (1967)

Zajímavě natočené, přehnaně experimentální a místy trochu nudné nahlédnutí do života party levicově zaměřených puberťáků, kteří si hrají na intelektuály. Godard zde vyjádřil svůj obdiv k Maovi a já ho od té doby neuznávám jako znalce politiky, ale pouze jako filmaře.

• 3.1.2018  19:44

Důstojné rozloučení mistra kinematografie se světem filmu a s životem ve stylu jeho vzoru, Alfreda Hitchcocka.

• 3.1.2018  19:33

Film, stejně jako jeho hlavní hrdinové naprosto bláznivý.

• 3.1.2018  19:30

Napínavý temný příběh, který je atmosféricky laděn jako realistický, i když se policisté chovají značně nerealisticky.

• 3.1.2018  19:27

Nebýt zbytečného (a blbě zpracovaného) CGI a akčních částí, tak to mohla být poměrně dobrá adaptace (i když nechápu, proč spojili dvě postavy z předlohy dohromady a udělali z ní příslušníka jiné rasy).

• 3.1.2018  19:25

Film neztrácí díky vizuální stránce na pozitivní náladě ani když se v průběhu děje stane něco tragického. Pro mě dobrý lék na špatnou náladu.

• 3.1.2018  19:24
    Mrtvý muž (1995)

Mám opravdu rád filmy s hlubším poselstvím, které je vyjádřeno experimentálně, ale i tak film vypadá filmově (a nejlíp old-school filmově). Tento film to splňuje.

• 3.1.2018  19:22

Na český film poměrně originální návrat k Zemanovským a Trnkovským kořenům

• 3.1.2018  19:21

Antoine je prostě blbec, ale i tak je to jedna z mých oblíbených postav.

• 3.1.2018  19:20

Postavy a příběhy Wese Andersona jsou prostě takový vadný, a to jim dodává tu umělou lidskost, kterou mě baví sledovat.

<< předchozí 1 2