Olafson

Olafson

Česko

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Faunův labyrint (2006)

  Jeden z nejzajímavějších filmů, které jsem kdy v životě viděl, vizuálně naprosto skvostný. Fantastické pasáže jsou nejlepší částí filmu, reálné pasáže filmu dělají z tohoto díla nestandardní podívanou pro dospělé. Chcete vidět, zda uteče Ivana Baquero panu Rukoočkovi? https://www.youtube.com/watch?v=sTxMO8Ei_4Y

 • poster

  Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

  "Obchody nejdou, ale stále jsem odporně bohat". Dosud nepřekonaná parodie na westerny. Kromě životní role Karla Fialy zaujmou, a to nejen herecky, tehdejší sexbomby Schoberová a Fialová, smrdutý oposum Hlinomaz a neodolatelný padouch Hogo Fogo Miloš Kopecký. Film je až neuvěřitelně vycizelovaný i v drobných detailech (například malá role hrobníka čili undertakera, Fata Morgana Valley, reklamy, pozdravy Hip Hip Arizona a Servus, blonďáku apod.), takže se na něj dá dívat prakticky bez omrzení a vždy si najít zase něco nového kromě notoricky známých hlášek, které jsou součástí zlatého fondu českého filmu.

 • poster

  Eva tropí hlouposti (1939)

  Nedostižná crazy komedie s odzbrojující Natašou Gollovou v roli Evy Norové (aka Evy Norbertové) a Oldřichem Novým v roli Michala Nora (aka hrabě John Camel), k popukání skvělý Zdeněček, kterému vržou botičky a ztratí hvízd, detektivně zdatný komorník hvízdající pod schody, tajemný barman Jiří Kučera, zvaný Artur a jeden recept na Záhorskou růži. Ten film musí mít rádi všichni..

 • poster

  Falešná kočička (1937)

  Skvělý remake původní komedie s Vlastou Burianem. Naprosto skvostně vypointovaná kýčovitá komedie ukazující "výchovu dívek v Čechách" ze strany Oldřicha Nového. Chce to prostě vychovat si vlastního ženského primitivečka , ale hlavně opatrně, aby Vám Vaši lásku nepřebral populární tenista a hokejista Chládek, který se zejména umí schovávat pejskům v tlačenici. Životní role Věry Ferbasové jako rozhýčkané továrníkovic dcerky Janotové, otravný strejc z periferie Vende Pleticha Járy Kohouta a výborná Antonie Nedošínská : "Pane doktore, jestli ta žába tu sůvu neodvolá.." Škoda, že už takové filmy v bičifóru nedávají.

 • poster

  Americká krása (1999)

  Vizuálně fantastická záležitost, trochu o tom, že není nic horšího, než být obyčejný, trochu o řešení krize středního věku a ve zbytku o svobodě, které v současné době není vůbec lehké dosáhnout. Vynikající Kevin Spacey i Anette Bening.

 • poster

  Fešák Hubert (1984)

  Skvělý film, který stojí na famózním Petru Kostkovi (budoucím dopravním inspektoru v Mukačevu). Neopakovatelné hlášky typu: "Wurm, já jsem dobrák, ale svině" , "ta bude solit a kušovat" nebo "basama camráš" jsou na úrovni naší nejlepší filmové klasiky. Vždy, když vidím Zoru Keslerovou (zde předabovanou Evou Hudečkovou) nemohu si nevzpomenout na její o něco pikantnější roli v Ženách od hluboké řeky.