kitano

Daydreamer

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 25.1.2016  23:26
    The Visit (2015)

Wait. To nieje ani v červených číslach ? Tak to musím trochu napraviť aj keď som sa neunúval ohodnotiť film už vyše dvoch rokov a pravdepodobne ma k niečomu podobnému znova veľmi dlho žiaden film neprinúti.

• 3.6.2013  12:01
    Velmistr (2013)

Ak by Jakubisko v 80-tych rokoch natočil kung-fu, tak by vyzeralo nejak takto.

• 28.9.2011  20:32

Nie tak čistokrvná päťka ako v prípade Tale of Two Sisters, Bitttersweet Life a Good Bad and Weird, no prižmúrim máličko jedno oko, hlavne kôli tomu, ze režisér si znova zvolil inú tému a iný žáner a opäť dokázal excelovať. Choiove "odovzdanie sa do rúka zákona" je dokonalé.

• 14.9.2011  22:52
    Prorok (2009)

Podarená no ani po jednej stránke extra výnimočná gangsterka. Zvládnutá surová atmosféra vezenia, vzostup na rebríčku podsvetia, krvavé vyjednávanie účtov, nejaké to klišé...bavil som sa dobre., no viac som si užil Mesrina.

• 14.9.2011  22:42

Skvelý film kde príbeh netvoria udalosti samotné, ako skôr hravý spôsb a nápady ktoré tieto udalosti vytvárajú. To platí aj pre postavy - nejde o ich hĺbkovú charakterizáciu, ale znova o ich zaujímavé a nejednoznačné vlastnosti, vďaka čomu sa ocitajú v neobvyklých situáciach. Originálne, skvelo zahraté a zábavné.

• 14.9.2011  22:33
    Další rok (2010)

Ďalší rok vo všednej rodinke a kruhu ich známych. Porozumenie, láska, ale aj problémy a traumy. To všetko bez hlbšieho významu , odôvodnenia existencie niektorých postáv, či uceleného deja. Nehľadajte hlbšie súvislosti, proste sa skúste zabaviť. Just another year.

• 14.9.2011  22:19

Ak by som mal vybrať film, ktorý by čo najlepšie vystihol pojem "festivalová sra*ka", bol by to tento. Jeden bod za audiovizuál a atmosféru, ktorá sa však veľmi rýchlo vytratí.

• 14.9.2011  22:01
    Cigán (2011)

Pre mňa najväčšie prekvapenie na tohtoročnom Cinematiku. Z veľkej časti kôli tomu, že je to film slovenský, ale hlavne kôli tomu, že je to film slovenský so svetovými kvalitami. Nebavme sa o záporoch. Bavme sa o tom, ako by tento film mohol zvýšiť našu kvalitatívnu laťku a o tom, že by mohol rozvíriť naše stojaté a zatuchnuté filmové vody.

• 11.8.2011  09:05

Lacná akčno romantická báchorka, ktorá sa silou-mocou snaží navodiť atmosféru veľkolepých tragických bijákov ala Tiger a drak. To by však ďej a spracovanie museli pripomínať niečo iné ako 368-časť lacného televízneho seriálu.

• 29.6.2011  11:11
    127 hodin (2010)

Pôsobivý filmový experiment, ktorý ma však príliš neoslovil. Viac ako celok ma zaujali skôr konkrétne podarené scény a Boylove audiovizuálne hrátky v úvode filmu. Režisér má každopádne stále formu a teším sa na jeho ďalší počin.

• 29.6.2011  11:07

David, zahoď už ten hnusný digitál, prestaň vykrádať sám seba a natoč niečo poriadne.

• 27.6.2011  17:35

Po megadrahom a megatupom druhom a treťom dieli ma štvorka celkom potešila. Z objektívneho pohľadu síce príliš nenadchne, ale páčilo sa mi, že podobne ako jednotka, má film taký klasický dobrodružný šmrnc, s väčším dôrazom na príbeh, atmosféru, postavy atď. Sparrow je znova ten šibalský pirát, ktorý má vśetko dopredu náplánované a nie iba šasko, ktorého eskapády v dvoch predchodzích dieloch už vôbec neboli zábavné. V rámci popkornovej zábavy spokojnosť. (6,5/10)

• 7.9.2010  15:25
    Tekken (2010)

Je iróniou, žetáto teenagerská sračka prišla v dobe, keď aj sláva samotnej hernej série pomaly začína upadať. Tak ako dojemná je snaha autorov o autentické znázornenie sveta Tekken, tak tragické sú kostýmy a parochňa Tagavu. Tak ako sa v niektorých aspektoch tvorci sympaticky snažili o dodržanie niektorých aspektov hry, tak mnohé veci nezmyseľne prekrútili a zmenili. Výsledok napriek niektorým nesporne podareným momentom tak viac pripomína epizódu televízneho seriálu. Škoda talentovaného Garyho Danielsa a Lateefa, ktorí ako jedni z mála skutočne mali čo ponúknuť. (3/10)

• 7.9.2010  04:11

Nečakal by som, že Gibson po takom výbuchu autorskej tvorivosti ktorý nám predviedol ako režisér, si za svoj herecký comeback vyberie film, ktorý nielenže v ničom neprekvapí, ale ani zďaleka neponúka možnosť užiť si Gibsona ako herca. Nečakal som že bude zasa ako mladík s brčkavými vlasmi sypať jednu cynickú hlášku za druhou, no už vobec nie takto fádny a zapomenutia hodný film. Zmenšite rozpočet, zkráťte spopáž, pridajte pár akčných scén, do hlavnej úlohy obsaďte Van-Damma alebo Seagala a máte regálovku ako vyšitú. Aj vďaka desne inventívnemu posteru aj tak z tohto filmu nič iné nebude - iba zapráśená regálovka. (4/10)

• 7.9.2010  03:54

Veľmi príjemné prekvapenie a podľa mojho názoru veľmi podhodnotený film. Presne vyčlenené a dobre obsadené postavy a jednoduchučký scénár ktorý slúži iba na to, aby čo najzmysluplnejšie pospájal akčné scény. Toto sú jednoduché pravidlá béčok a v tomto prípade to vyšlo. Rozpočet očividne veľký nebol, no kaźdý jeden dolár bol vrazený do akcie za ktorú by sa nemusel hambiť ani žiaden áčkový film. Úplne najviac ma potešil Lungren, ktorý si svoju rolu podobne ako v Expendables pekelne užíva a jeho duel s Van-Dammom má gule ako máloktorý so súbojov ktoré som mal v poslednej dobe možnosť vidieť. Súčasná generácia divákov proste nemá gule na to aby ocenila takýto film. Titáni zapadajú prachom a ani sebelepśí pokus sa dnes nestretáva s ohlasom. Ja im prajem nech im snaha čo najdlhšie vzdrźí. (8/10)

• 7.9.2010  03:35

Predsudky nabok, Expenadables je presne to čo sme čakali. Béčková nakladačka so všetkými pro aj proti ktoré k tomu patria. Jasné, mohlo to byť lepšie, poviete si. No nieje tá nedokonalosť béčkovým filmom ako takým vlastná ? Dokonalú réžiu, nepriestrelný scénár a hi-end technickú stránku hľadajte u Camerona. Toto je predovšetkým o zábave a preto sa dá veľa prehliadnuť. Naviac, je stále malým zázrakom akú hereckú zostavu sa podarilo Stallonovi zloźiť a je to o to potešujúcejšie keď divák vidí, ako si to každý herec naozaj užíva. Pevňe verím, že toto nebolo Stalloneho posledné slovo. Now you know what i do for a living !

• 19.8.2010  17:57

Ikeď nie tak vysoko zábavné a kvalitné a ko niektoré ďalšie Chowove filmy, stále z toho sála autorov obrovský všestranný talent a je prítomné skoro všetko, vďaka čomu si ho veľa ľudí obľúbilo. (7/10)

• 17.8.2010  08:01

Veľmi zaujímavo vystavaná dráma, kde viac ako na globálny dopad zhodenia atómových bomb na Japonsko je braný ohľad na to, akým spôsobom to obvplyvnilo bežné životy obyčajných ľuďí. Snažia sa vrátiť do normálneho kolobehu života, venujú sa bežným činnostiam, rodine, neprikladajúc katastrofe veľkú hodnotu. No vojna a predovšetkým symbolický Čierny dážď, navždy zmenili osudy všetkých a aj relatívne pozitívna atmosféra sa postupom deja stmavuje, zobrazujúc neodvratný koniec populácie zasiahnutej radioaktívnym ožiarením a dažďom. Pod amosféru a zážitok sa silno podpísal aj úžasný soundtrack. (9/10)

• 12.8.2010  20:22
    Číslo 9 (2009)

Tak ako vinikajúca je výtvarná stránka, tak fádna a prázdna je stránka obsahová. Z veľkých očakávaní zostala len rýchlo prchajúca atmosféra a pár nápadov (6/10)

• 1.8.2010  08:33

Tak toto bola tvrdá podpásovka Tim. (2/10).

• 29.7.2010  20:22

Spoiler. Keď zomrel Mikkelsen , tak som zaspal. (4/10)

• 28.7.2010  00:43
    Proroctví (2009)

Proyas JE americký režisér a jeho filmy obsahujú klasické tažko stráviteľné klišé, no takto funkčne namixovať napínavé mysteriózne sci-fi, ktoré z komorného začiatku vyvrcholí do apokalypsy ktorá počas dvoch minút strčí do vrecka aj predražený 2012...to sa len tak nevidí. Proroctvo nieje film, ktorý by v dnešnej dobe pohltil masy divákov. Popri pravidelných Emmerichových masážach už ani sebelepšie efekty jednoducho nemožu šokovať a námet už taktiež prežil dátum spotreby. Pokiaľ však Proyas bude stále točiť vlastné filmy (zatiaľ ma vždý príjemne prekvapil), to jest neskĺzne/neprejde k extralacným/extradrahým brakom (oboje je naprd), budem každý jeho nový film s napätím očakávať.

• 25.7.2010  23:37
    Street Kings (2008)

Nie výnimočná, no aj tak skoro bezchybne odvedená žánrovka o "zlých policajtoch" spĺňajúca presne to, čo by ste od filmu z tejto škatuľky čakali. Poteší kvalitné a dobre vytypované obsadenie. (6.8/10)

• 30.6.2010  19:26
    Candyman (1992)

Tak seriózny a posobivý horror, ako len film s vraždiacim černochom s hákom namiesto ruky može byť. Viac ako na ústrednej legende stojí film na špičkových mrazivých scénach a výkone hlavnej predstaviteľky. (8/10)

• 28.6.2010  20:36

Solídne pokračovanie s ešte odľahčenejšou atmosférou, no zato väčším množstvom akcie a súbojov. Prekvapivo posobivý záver. (7/10)

• 26.6.2010  11:07
    Vlkodlak (2010)

Síce neprekvapí, no inak je to po všetký stránkach veľmi solídne zvládnutý oldschoolový horor s prima temnou atmosférou. Čo výnimočné je, je výborná herecká zostava a ikeď sa nedá povedať že herci excelujú, sú do svojich úloh bezchybne obsadený a užívajú si ich. Mierne mi vadilo, že kamera nesníma veľké celky, ktoré by ešte viac umocnili potemnelú "ospaládiera" atmosféru a je škoda, že parádne exteriery zostali tak trochu nevyužité. Zápletka točiaca sa okolo prekliatej rodiny a vlkodlakov spolu s parádnym dobovým prostredím sú však tutové. Cítiť z toho staré filmy ako Frankensteina spol. Takýchto staromilských filmov sa dnes točí málo a preto si ho treba užiť. (7/10)

• 20.6.2010  22:47

Director's Cut. Pokiaľ kinoverzia zapadla medzi ostatné viac či menej nevydarené post-gladiátorovské epické bijáky, tak režisérsky zostrih si zaslúži plných 5 a po všetkých stránkach znesie porovnanie aj stakým dielom ako je trilógia Lord of the rings. Film som pozeral v dobe, keď som na detaily u kinoverzie už takmer zabudol a cítil som sa takmer ako pri sledovaní úplne iného filmu. 50 bonusových minút nielen skvelo rozšírilo príbeh, ale dalo aj viac viniknúť postavám, nádhernej technickej stránke, soundtracku a pochmúrnej-sivej atmosfére. Aj samotný Orlando Bloom mi po nejakej hodinke už absolútne neprekážal - ba naopak, v úlohe mladého rytiera, syna svojho otca, bol presvedčivý. Zabudnite na kinoverziu, režisérsky zostrih vám ponúkne nový, vinikajúci zážitok. (9/10)

• 16.6.2010  22:04

V rámci Hong Kongu priemer, no keďže 90% rozpočtu bolo naprataných do akcie, keď na ňu príde, stojí za to. Škoda, že až v samotnom závere sa dočkáme poriadneho súboja. Je to krátky no skutočne intenzívny fight dvoch hlavných ženských predstaviteliek. Hanebne nevyužitý zostal Jang Lee Hwang. Zaguľatený David Chiang namiesto bojovania len dvíha telefóny, no jeho známy lišiacky úsmev mu nechýba a ako "manažér" anielov vlastne do filmu celkom zapadne. Exkluzívne béčkový syntetický soundtrack už len zaklicováva snímok do strednej kategórie filmov zo zlatého obdobia HK akcie, kde išlo predovšetkým o akciu a po ostatných stránkach filmy prekvapovali skor vyńimočne. (6/10)

• 10.6.2010  22:58

Prvý diel bola skvelá hra s divákom, kde prelínanie sna a reality fungovalo dokonale. Tuná je prelínanie realít len fraška snažiaca sa zakryť totálnu scénaristickú, režisérsku a hereckú nechopnosť. Plusové body putujú na adresu Haleyho, ktorý je ako nový Freddy dobrý. Priam výborný. No na to, aby som si ho mohol užiť, by musel byť film ako celok niečím viac, ako len ďalším krajne nepodareným teenageerskym americkým slasherom. (3/10)

• 7.6.2010  18:50

Náhoda a osud je častým a veľmi doležitým prvkom vo filmoch, za ktorými stojí Johnie To. Doteraz som mal možnosť vidieť tento štýl rozprávnia len v kriminálkach, no tu je využitý v romantickom filme. A aká romanca to je. O čo neuveritelnejší tento príbeh je, o to je sladší a lepšie funguje. Zajedno skutočne dojíma, no skvelo funguje aj ako komédia. Sám by som nechcel vidieť vlastný xicht, ktorý bol počas celého filmu skrivený nadšenou grimasou. Pokiaľ sa nebudete usmievať, alebo zadržiavať na krajíčku slzy, budete s úžasom sledovať Kaneshira, ktorý v noci na streche recituje verše poľskej poézie. A záver ? Ten bol naozaj geniálny. (9/10)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33