Na návštěvě (2015)

Wait. To nieje ani v červených číslach ? Tak to musím trochu napraviť aj keď som sa neunúval ohodnotiť film už vyše dvoch rokov a pravdepodobne ma k niečomu podobnému znova veľmi dlho žiaden film neprinúti.

Velmistr (2013)

Ak by Jakubisko v 80-tych rokoch natočil kung-fu, tak by vyzeralo nejak takto.

Viděl jsem ďábla (2010)

Nie tak čistokrvná päťka ako v prípade Tale of Two Sisters, Bitttersweet Life a Good Bad and Weird, no prižmúrim máličko jedno oko, hlavne kôli tomu, ze režisér si znova zvolil inú tému a iný žáner a opäť dokázal excelovať. Choiove "odovzdanie sa do rúka zákona" je dokonalé.

Prorok (2009)

Podarená no ani po jednej stránke extra výnimočná gangsterka. Zvládnutá surová atmosféra vezenia, vzostup na rebríčku podsvetia, krvavé vyjednávanie účtov, nejaké to klišé...bavil som sa dobre., no viac som si užil Mesrina.

Čti mi ze rtů (2001)

Skvelý film kde príbeh netvoria udalosti samotné, ako skôr hravý spôsb a nápady ktoré tieto udalosti vytvárajú. To platí aj pre postavy - nejde o ich hĺbkovú charakterizáciu, ale znova o ich zaujímavé a nejednoznačné vlastnosti, vďaka čomu sa ocitajú v neobvyklých situáciach. Originálne, skvelo zahraté a zábavné.

Další rok (2010)

Ďalší rok vo všednej rodinke a kruhu ich známych. Porozumenie, láska, ale aj problémy a traumy. To všetko bez hlbšieho významu , odôvodnenia existencie niektorých postáv, či uceleného deja. Nehľadajte hlbšie súvislosti, proste sa skúste zabaviť. Just another year.

Van Diemen's Land (2009)

Ak by som mal vybrať film, ktorý by čo najlepšie vystihol pojem "festivalová sra*ka", bol by to tento. Jeden bod za audiovizuál a atmosféru, ktorá sa však veľmi rýchlo vytratí.

Cigán (2011)

Pre mňa najväčšie prekvapenie na tohtoročnom Cinematiku. Z veľkej časti kôli tomu, že je to film slovenský, ale hlavne kôli tomu, že je to film slovenský so svetovými kvalitami. Nebavme sa o záporoch. Bavme sa o tom, ako by tento film mohol zvýšiť našu kvalitatívnu laťku a o tom, že by mohol rozvíriť naše stojaté a zatuchnuté filmové vody.

Láska na ostří meče (2008)

Lacná akčno romantická báchorka, ktorá sa silou-mocou snaží navodiť atmosféru veľkolepých tragických bijákov ala Tiger a drak. To by však ďej a spracovanie museli pripomínať niečo iné ako 368-časť lacného televízneho seriálu.

127 hodin (2010)

Pôsobivý filmový experiment, ktorý ma však príliš neoslovil. Viac ako celok ma zaujali skôr konkrétne podarené scény a Boylove audiovizuálne hrátky v úvode filmu. Režisér má každopádne stále formu a teším sa na jeho ďalší počin.

Ovládací panel
25. nej uživatel Slovensko