Appaloosa (2008)

Verím že na papieri mal tento film všetky predpoklady byť minimálne dobrým westernom. Netrúfnem si povedať či výsledok zlyhal kôli scénáru, alebo réžii, no zrejme asi z každého trochu. Mrzí to hlavne kôli tomu, že ústredné duo priateľov (tvrdých ochrancov zákona) a chémia medzi nimi je bezchybná. Slimačie tempo, slabá gradácia a nepresvedčivé postavy však zabili skoro všetko kladné čo tento western mal. Škoda...poctivé, staromódne westerny sa dnes už netočia. Tento ním síce je, ale veľmi sa nepodaril. A tak som sa tešil :(. (5/10)

Krvavý diamant (2006)

Edwarda Zwicka mám rád. Jeho filmy ponúkajú dobrú popcornovú zábavu, po všetkých stránkach kvalitné technické spracovanie, vysoký rozpočet, výborné herecké obsadenie, nejaký ten podtext na zamyslenie a aj ten pátos vždy vie udržať na znesitelnej hranici. Nieje to tak dobré ako Posledný samurai, no bavil som sa dobre a to je fajn. (7/10)

Gokudō kuroshakai (1997)

Miike natočil svoju variáciu na filmy o osamelých zabijakoch (Leon, Le Samourai, Ghost Dog) no skôr ako typicky Miikeovskej drsnej zábavy sa dočkáte klasického spracovania námetu. Hlavný hrdina toho veľa nenahovorí, je chladnokrvný zabijak, no ako to už býva, má mäkké srdce a jeho osud zmení citová náklonnosť k druhému. Nových motívov sa síce nedočkáte, no ak máte tento typ hrdinu a filmu radi, určite si to užijete podobne dobre ako ja . (8/10)

Plán 9 (1959)

Úprimne, Plán 9 nieje taká katastrofa ako sa hovorí a videl som omnoho horšie kusy. Je skôr takým vlajkovým reprezentantom sci-fi brakov, ktorých v 50-tych rokoch vznikli kvantá. Dokonca, film má v sebe veľké čaro vtedajšej filmovej doby a v spojení s Burtonovým Edom Woodom, ponúka naozaj zábavný a príjemný obraz toho, ako to asi s tým legendárnym Edwardom D. Woodom Jr. vlastne bolo. (6/10)

Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Plochý a tak trochu ďeravý scénar nič nemení na fakte, že ide o sci-fi horor klasiku vinikajúcich béčkových kvalít. Roy Dumpkins s vytetovanou slzou pod okom je neodolatelne cool aj teraz a už priam legendárna úvodná scéna patrí medzi to naj čo som v tomto žánri videl. V mojom osobnom rebríčku je tento kúsok v tesnom závese za takými klasikami ako sú Predátor, Votrelci, či Terminátor. (8.5/10)

Deník mrtvých (2007)

Brutálny zombie nárez od režiséra, ktorý prakticky stvoril tento žáner a teraz po 40 rokoch doň vlial novú krv a posunul ho na úplne novú úroveň. Moderne natočený, žánrovo bezchybný a do poslednej minúty strhujúci a famózne ukončený masterpiece.

Ballet gyoseubso (2004)

Tínedžerská komediálno-romantická dráma, ktorá narozdiel od svojich amerických kolegov nepostráda hlbší rozmer a naopak veľkým oblúkom sa vyhýba trápnym scénkam a povrchnému humoru. (7.5/10)

Krvavá hostina (2005)

Ressurection of B horror movie. Ak vám chýbal béčkový horor, ktorý stavia na jednoduchej zápletke, čiernom humore, klaustrofobickej atmosfére, ak zo slzou v oku spomínate na Evildead, Braindead, Od Súmraku do Úsvitu a podobné lahôdky...dočkaliste sa. Feast je návrat ku koreňom béčkových hororov, bez CGI efektov, bez snahy hrať sa na niečo čím nieje, bez zbytočných dejových klučiek. Partička podivínov, zbrane, krv, a nechutná obluda ktorá ich drží uveznených v lacnom pajzli. Po dopozeraní som sa takmer rozplakal od dojatia. Ďakujem. (10/10)

Svéráz národního lovu (1995)

Možno som suchár, ale až tak masakrálne vtipné mi to neprišlo. Skôr som sa tak príjemne bavil a pousmieval. Čo ma však absolútne dostalo bola jedna fínska pesnička. Nieže by som rozumel textu, ale to prevedenie a autentizmus bol fakt neodolatelný :). (7/10)

187 - Kód pro vraždu (1997)

Prekvápko. Jeden z filmov, ktorý ameriku neukazuje zrovna ako miesto, kde by sa dal žiť šťastný život. Obsahovo, zvukovo aj obrazovo veľmi pochmúrna a surová dráma rozprávajúca o tom, že nenávisťou vzniká len ďalšia nenávisť a pomsta neponúka žiadne uspokojenie, ale len bolesť. Ako ďaleko však človek musí zájsť, aby to zistil...? Dokonalá rola pre S.L Jacksona. (8.5/10)