Souboj Titánů (2010)

Spoiler. Keď zomrel Mikkelsen , tak som zaspal. (4/10)

Proroctví (2009)

Proyas JE americký režisér a jeho filmy obsahujú klasické tažko stráviteľné klišé, no takto funkčne namixovať napínavé mysteriózne sci-fi, ktoré z komorného začiatku vyvrcholí do apokalypsy ktorá počas dvoch minút strčí do vrecka aj predražený 2012...to sa len tak nevidí. Proroctvo nieje film, ktorý by v dnešnej dobe pohltil masy divákov. Popri pravidelných Emmerichových masážach už ani sebelepšie efekty jednoducho nemožu šokovať a námet už taktiež prežil dátum spotreby. Pokiaľ však Proyas bude stále točiť vlastné filmy (zatiaľ ma vždý príjemne prekvapil), to jest neskĺzne/neprejde k extralacným/extradrahým brakom (oboje je naprd), budem každý jeho nový film s napätím očakávať.

Street Kings (2008)

Nie výnimočná, no aj tak skoro bezchybne odvedená žánrovka o "zlých policajtoch" spĺňajúca presne to, čo by ste od filmu z tejto škatuľky čakali. Poteší kvalitné a dobre vytypované obsadenie. (6.8/10)

Candyman (1992)

Tak seriózny a posobivý horror, ako len film s vraždiacim černochom s hákom namiesto ruky može byť. Viac ako na ústrednej legende stojí film na špičkových mrazivých scénach a výkone hlavnej predstaviteľky. (8/10)

Železní andělé 2 (1988)

Solídne pokračovanie s ešte odľahčenejšou atmosférou, no zato väčším množstvom akcie a súbojov. Prekvapivo posobivý záver. (7/10)

Vlkodlak (2010)

Síce neprekvapí, no inak je to po všetký stránkach veľmi solídne zvládnutý oldschoolový horor s prima temnou atmosférou. Čo výnimočné je, je výborná herecká zostava a ikeď sa nedá povedať že herci excelujú, sú do svojich úloh bezchybne obsadený a užívajú si ich. Mierne mi vadilo, že kamera nesníma veľké celky, ktoré by ešte viac umocnili potemnelú "ospaládiera" atmosféru a je škoda, že parádne exteriery zostali tak trochu nevyužité. Zápletka točiaca sa okolo prekliatej rodiny a vlkodlakov spolu s parádnym dobovým prostredím sú však tutové. Cítiť z toho staré filmy ako Frankensteina spol. Takýchto staromilských filmov sa dnes točí málo a preto si ho treba užiť. (7/10)

Království nebeské (2005)

Director's Cut. Pokiaľ kinoverzia zapadla medzi ostatné viac či menej nevydarené post-gladiátorovské epické bijáky, tak režisérsky zostrih si zaslúži plných 5 a po všetkých stránkach znesie porovnanie aj stakým dielom ako je trilógia Lord of the rings. Film som pozeral v dobe, keď som na detaily u kinoverzie už takmer zabudol a cítil som sa takmer ako pri sledovaní úplne iného filmu. 50 bonusových minút nielen skvelo rozšírilo príbeh, ale dalo aj viac viniknúť postavám, nádhernej technickej stránke, soundtracku a pochmúrnej-sivej atmosfére. Aj samotný Orlando Bloom mi po nejakej hodinke už absolútne neprekážal - ba naopak, v úlohe mladého rytiera, syna svojho otca, bol presvedčivý. Zabudnite na kinoverziu, režisérsky zostrih vám ponúkne nový, vinikajúci zážitok. (9/10)

Železní andělé (1987)

V rámci Hong Kongu priemer, no keďže 90% rozpočtu bolo naprataných do akcie, keď na ňu príde, stojí za to. Škoda, že až v samotnom závere sa dočkáme poriadneho súboja. Je to krátky no skutočne intenzívny fight dvoch hlavných ženských predstaviteliek. Hanebne nevyužitý zostal Jang Lee Hwang. Zaguľatený David Chiang namiesto bojovania len dvíha telefóny, no jeho známy lišiacky úsmev mu nechýba a ako "manažér" anielov vlastne do filmu celkom zapadne. Exkluzívne béčkový syntetický soundtrack už len zaklicováva snímok do strednej kategórie filmov zo zlatého obdobia HK akcie, kde išlo predovšetkým o akciu a po ostatných stránkach filmy prekvapovali skor vyńimočne. (6/10)

Noční můra v Elm Street (2010)

Prvý diel bola skvelá hra s divákom, kde prelínanie sna a reality fungovalo dokonale. Tuná je prelínanie realít len fraška snažiaca sa zakryť totálnu scénaristickú, režisérsku a hereckú nechopnosť. Plusové body putujú na adresu Haleyho, ktorý je ako nový Freddy dobrý. Priam výborný. No na to, aby som si ho mohol užiť, by musel byť film ako celok niečím viac, ako len ďalším krajne nepodareným teenageerskym americkým slasherom. (3/10)

Xiang zuo zou xiang you zou (2003)

Náhoda a osud je častým a veľmi doležitým prvkom vo filmoch, za ktorými stojí Johnie To. Doteraz som mal možnosť vidieť tento štýl rozprávnia len v kriminálkach, no tu je využitý v romantickom filme. A aká romanca to je. O čo neuveritelnejší tento príbeh je, o to je sladší a lepšie funguje. Zajedno skutočne dojíma, no skvelo funguje aj ako komédia. Sám by som nechcel vidieť vlastný xicht, ktorý bol počas celého filmu skrivený nadšenou grimasou. Pokiaľ sa nebudete usmievať, alebo zadržiavať na krajíčku slzy, budete s úžasom sledovať Kaneshira, ktorý v noci na streche recituje verše poľskej poézie. A záver ? Ten bol naozaj geniálny. (9/10)