Xiao nian Su Qi Er (1985)

Hneď na začiatku treba k tomu pristupovať ako ku komédii, pretože je to PREDOVŠETKÝM komédia a to miestami poriadne uletená (dosť za to može aj soundtrack). Občas na mňa posobilo rušivo, že komediálne scény často krát nijak nesúvisia s dejom samotným (ktorý má vlastne dosti tragický charakter), no to sa dá v pohode tolerovať, keďže chémia medzi ústreným duom Gordon Liu - Wong Yu, je dokonalá. Potom predovšetkým samotný Gordon si rolu skutočne užíva a bol očividne v top forme. Akcia je nadštandartná, v závere doplnená o niekoľko neokúkaných prvkov. Treba spomenúť aj skvelého záporáka (Wang Lung Wei), ktorý má chorobný odpor k špine a všade ho nasledujú pomocníci s čistou vodou a uterákom :). Samotného Beggara Su film predstavuje v polohe, ktorá známeho opitého majstra z Drunken Mastera príliš nepripomína, no alkoholu vyslope nepomerne viacej :). A povedzte mi, že vám Gordon v závere nepripomínal Tonyho Jaa z Ong Bak 2 :). (8/10)

Solomon Kane (2009)

Jediné čo skutočne chýba, aby sa Solomon zaradil medzi špičkové fantasy je 100 miliónov dolárov a dlhšia stopáž. Temný špinávý stredovek a mágia k sebe pasujú ako krv a víno. Prípadné drahšie pokračovanie by mohlo byť skutočne vinikajúce. (7/10)

Ching Se (1993)

Ak akceptujete pravidlá bizardného sveta kde nič nieje tabu a nenecháte sa príliš omámiť drogou v podobe strhujúceho audiovizuálu, objavíte skvelé temné fantasy v ktorom hlavným motívom je láska. Nemožem vytknúť absulútne nič. Skvelý žážitok patriaci medzi tie, ktoré sú určené aby si ich káždý prežil sám. Zároveň jedinečná demonštrácia toho, aké efekty sa dajú docieliť správnymi kamerovými uhlami, pohybmi a nasvietením. (10/10)

Poslední dny Jesse Jamese (1986) (TV film)

Televízny povod ( a tým pádom trochu lacný look) je jediné, čo trochu brzdí inak perfekne obsadený a zahratý western. Príbehy o Jesse Jamesovi ma nikdy príliš nebrali, no toto je skor komornejší príbeh o dvoch zostarnutých desperátoch, ktorý sa túžia usadiť a viesť rodinny život. Perfekný záver. (7/10)

Slimáci (1988)

Slizký kotol plný nechutných čiernych slimákov, krvi, slušných efektov, naivných dialógov, otrasných hereckých výkonov a hlavne bezchybnej béčkovej zábavy. (6/10)

Adios Django (1966)

Anglický a český dabing, čert a diabol. To mi veru na zážitku nepridalo a len to umocnilo občasné hluché miesta. Vďaka Nerovi, ktorý je dokonalým stelesnením zákona a aj toho najhoršieho zločinca ušetrí, aby si odpikal svoj trest, však film šlape bez problémov. Krásna ústredná melancholická melódia tomu dáva potrebnú osudovú atmosféru. (7/10)

Nebezpečný cíl (2008)

Obsadiť Cagea do hlavnej úlohy bol obrovský omyl (wtf účes)a nebudem prehánať, ak poviem že pokazil celý film. Cage sa nielenže znova rozhodol, že nebude hrať, ale do filmu proste absolútne nezapadol. A to nieje bohužiaľ všetko. Film má strašne kolísavú kvalitu a vydarené scény sa striedajú s absolútne nepresvedčivými a nevierohodnými. Po filme vo mne zostala veĺmi nepríjemná pachuť a zmiešané pocity. (4/10)

Hadi v letadle (2006)

Film ktorý sa prvoplánovo snaží byť béčkom a to je jeho najväčšia chyba. (2/10)

Rasputin: The Mad Monk (1966)

Jeden z najposobivejších hereckých výkonov Christophera Lee, ktorých som zatiaľ mal možnosť vidieť. Príbeh je vystavaný na udalostiach, ktoré sa skutočne s touto postavou v historii spájajú. V skratke, Rasputin pomocou svojej veľkej charizmy a schopnosti hypnotizovať využíva zámožných ľudí ako rebrík na ceste za mocou. Ľudí, ktorý mu už nemajú čo ponúknuť následne doháňa k sebedeštrukcii. Neskrýva svoju slabosť pre ženy a alkohol a berie si, čo sa mu zaráći. Týmto sposobom sa dopracuje až k ruskej cárovnej. Diabolský pohľad Christophera Lee vládne celému filmu a ikeď viac ako o horor sa jedná o historický triler, z jeho postavy skutočne sála strach. Look into my eyes and obey !. (8/10)

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Henry Selick je zaujímava postavička. Všetky tie opletačky okolo Predvianočnej Nočnej Mory sú veľmi zvláštne a zavádzajúce. PNM je braná každým ako Burtonov film, bez ohľadu na to, že na režisérskej stoličke bol Selick. Coraline je už úplne bez Burtona a ikeď práca týchto dvoch pánov je určite podobná, Selick sa ukázal ako úplne sebestačný a vyspelý tvorca. Coraline je parádna potemnelá rozprávka s kúzelnou stop-motion animáciou, nechýba jej skutočne nič. Mierna neoriginalita mi je ukradnutá, keďže toto dobrodružstvo šlape skutočne na vysoké obrátky a prakticky každá scéna prináša fantastické kúzelné divadlo. Som veĺmi zvedavý, čo vzíde s ohlásenej spolupráce Selicka a Pixaru. (8/10)