Šifra mistra Leonarda (2006)

Kniha Da Vinciho kod bola dobra nie koli deju, ale koli zaujimavej, priam sokujucej teorii ktora bola do podrobna rozobrana a vysvetlena. Film sa snazi v dvojhodinovej stopazi o to iste lenze v snahe vsetko vysvetlit na nas vali jednu kecaciu scenu za druhou takze na obrazovke vidime len hovoriace hlavy a to je nesmierne nudne napriek zaujimavej teme.Scenar sa snazi kopirovat knihu co je velka chyba, pretoze ako som uz napisal kniha na deji ani zdaleka nezaklada.A akcne sceny ktore by mali film trochu ozivit su az neunosne hrozne.Napriek superhviezdnemu obsadeniu su herecke vykony strasne a to koli tomu, ze vlastne herci ani nemaju co hrat. Jednoduco Ron Howard sa mal vydat uplne opacnym smerom a mal natocit film ktory knihu nekopiruje ale berie si z nej len to najlepsie.Jedine vystizne slovo pre tento film je TRAPNY a je doslova nechutne ako je vykalkulovany aby sa stal kasovym trhakom. A ten jeden bodik je za to ze reziser to mozno zle nemyslel a mozno chcel natocit dobry film....len sa mu to nepodarilo. 1/10

Tristan a Isolda (2006)

Celkom prijemny filmik ktory sice nicim nevinika ale zasa ani nic prilis nekazi.Pekne exteriery, ponure sivomodre farebne ladenie a slusne herecke vykony (najviac vinikol Rufus Sevel, ktory si prekvapivo strihol kladnu postavu). Dej ma pomale tempo ale nenudi a celkom sa mu dari vyhybat sa klisovitym scenam.Nenadchne, ale neurazi a pobavi. 7/10

Žít (1952)

Nadherny pribeh ktory ukazuje krasne stranky ludskej duse, ale zaroven aj tie nepekne. Ukazuje ako vela moze clovek dokazat, ale aj to ze niekedy byvaju velke len slova a nie ciny. Pribeh o tom ake dolezite je zit a nie len prezivat.....pribeh smutny ale s hrejivym ucimkom na srdce. 10/10

Jedinečný (2001)

Nema zmysel rozpitvavat tento film. Hypermoderna sracka s par peknymi okamihmi. 2/10

Desperado (1995)

Prvy komentar = najvacsia srdcovka. Skvely akcny narez od Rodrigueza ma dokonalo odrovnal. Aj ked Desperado sledujem poX-ty krat vzdy ma atmosfera spinaveho Mexika a barov plnych chlapikov ktorych by ste sa ani neodvazili oslovit, uplne pohlti. Banderasov El mariachi je pre mna jeden z najposobivejsich filmovych hrdinov s najposobivejsim nastupom na scenu, ktory komentuje Buscemi (the Biggest mexikan I'v ever seen :)), akcne sceny sa daju porovnavat azda len s krvakmi Johna Woo a to je naozaj velka pocta. Opisovanim skvelych momentov, skvelej hudby dokonale zladenej s akciou, vypeceneho humoru (Tarrantinov vtip) a mnoho ineho by som mohol sediet az do rana. Jednoducho klenot zanru, ktory u mna uz nic neprekona. 10/10

Liga výjimečných (2003)

Aj s opätovným zhliadnutím po niekoľkých rokoch mi to vôbec nepríde tak zlé. Štandartný americký popcorn so všetkými pro aj proti. Hlúpe dialógy a deravý scénár, no aj slušné efekty a nápadité a vynaliezavé scény. Ak to porovnám napr. s tretím pokračovaním pirátov karibiku, tak toto mi príde ako nehorázne zábavnejší a vydarenejší film. (6.5/10)

Titanic (1997)

Tipicky priklad toho, ze aj ked filmu prakticky nieje co vycitat, zanechal ma absolutne nedotknutym. Chladna dokonalost. (6/10)