Terminator Salvation (2009)

V prvom rade chcem povedať, že tento film si nezaslúži odpad!. Zaslúži si aspoň 2 hviezdy. Iste nie som sám komu sa ten film páčil, aj keď oproti prvej trilógií je trošku mimo zasadený, do začiatku apokalypsy. Sympatický herci , stručný dej , skvelá hudba , réžia nie je zlá a príbeh sa dal. Chýba mi tam Schwarzenegger, ako som si už zvykol , ale aj tak je to prinajmenšom dobrý film. cca 80%

Souboj Titánů (2010)

Zhodou náhod sme tu iba 50 (29.10.2013) , čo sme komentovali a dali tomuto filmu 5 hviezd , ktoré si podľa mňa zaslúži. Ano , má svoje chyby , ktoré sú ale odpustiteľné. Mne sa ale páčil. Uznávam, že čím viac ľudí, tým viac názorov, a rešpektujem to. Tomuto filmu dávam so spokojným srdcom 90% = 5 hviezdičiek !!!

Mezi vlky (2011)

Pri prečítaní názvu by si veľa ľudí myslelo že ide buď o milí film s priaťelnými vlkmi , spolu s ktorými žijete a sú vašou druhou rodinou , alebo o napínavý film plný očakávania a emocii v podobe akčných hercov. Ak ste si mysleli na prvú možnosť, budete sklamaní. O to viac vás ale prekvapí strhujúca drama medzi prírodou a človekom. V hlavnej úlohe presvedčivý a (myslím) sympatický Liam Neeson, ktorý sa po páde lietadla ocitne na pustej časti Aljašky . Aby toho nebolo málo , medzi vlkmi , ktorý si chránia svoje územie za každú cenu. Tento film by milovníkov dramy a bojoch ľudmi vs. príroda určite nesklamala. Film má začiatok-stred-koniec a pointu , čo každý dobrý film by mal mať , to sa mi na ňom páči. Nevýhodu je ,že film je krátky :D. Filmu dávam 90% PS: Viem že so mnou nebudete všetci súhlasiť , ale tento film ma dostal viac ako ´´Exorcista´´ :)

Saw: Hra o přežití (2004)

Človek zo búdzajúci sa v starej kúpeľní , omráčení a k tomu priviazaní reťazami k tyči... Lepší začiatok filmu som nevidel :) . Ak človek čaká od tohto filmu iba bezduchú vyvraždovačku , bude sklamaní. Mysteriózny , ale najmä hororový film , ktorého pokračovania lákajú stále viac ľudí do kín(oprávnene, ľudia chcú zistiť ako príbeh pokračuje) . Tento film je príkladom najmä toho , aká je psychika človeka, čo dokáže zniesť, a čo je už priveľa. Rovnako ako i telo má duša človeka jednu základnú vlastnosť. Prežiť! Kto prežije vyvraždovačku a naučí sa vážiť si život, ten má naň právo. Filmu dávam 80%!!!

Temný rytíř (2008)

Urobiť z komiksov filmy je jedno z najlepších rozhodnutí. Hlavne pri sérií ,,Batmanoviek´´ kde vždy dobro víťazí nad zlom . Tento film vás ale najviac zaujme svojim príbehom, skvelými trikmi ale hlavne výborným hereckým výkonom Christiana Balea ,ale hlavne skvelého Heatha Ledgera , ktorý úlohu stelesneného zla menom Joker , stvárnil vynikajúco, dokonca si mnohý môžu povedať, že zahral Jokera lepšie ako Joker od Tima Burtona (Jack Nicholson). Samozrejme nesmú chýbať akčné scény plné napätia a sofisti-kovaného drobného humoru. Jedinou chybou tejto série je, že Joker ,v podobe Heatha Ledgera , sa už neobjaví . Celému filmu dávam vznikajúcich 95%.Fiftis zabil :D

Škola hada (1978)

Jeden z podľa mňa najlepších filmov s Jackiem Chanom, jeho nové filmy ma nezaujali (česť výnimkám). Uvedomujem si ,že niektorý ho nemajú v láske (Jackie Chana) ale ja ho beriem ako dobrého komika , aj ked prešiel z ´´čínskych filmov´´ na tie ´´americké´´(výborný film je ešte aj Pomsta Jackieho Chana - New Police Story). Filmu dávam 85% kvôli tomu koncu.

Věc (1982)

Nie som bohvieaký znalec kinematografie, ale tu atmosféra znepokojených ľudí v prakticky malým priestorom a veľkou túžbou prežiť, tak toto je vždy nášup. Kurt Russell mi nieje celkom sympatický, ale dá sa zniesť. Takže 3 hviezdy za atmosféru , 1 hviezda za efekty a za scenár.Doporučujem, ak ste náročný divák, si najprv pozrieť POČIATOK z roku 2011, lebo dej filmu (2011) naväzuje na tento.Dokopy 75% . ( Nič v zlom pre verných fanúšikov filmu!)

Terminátor (1984)

Mal som tu česť vidieť všetky tri filmy(+1), hoci v opačnom poradí :) . Prvá časť trošku zaostáva za druhou časťou, ale aj tak Cameron je Cameron :D. Android cestujúci v čase zmeniť budúcnosť , to ma fakt zaujalo . A poviem Vám, film sa oplatí vidieť(aspoň dúfam že niesom jediný). Ale aj tak je to pre mňa jeden z naj filmov v 80. rokoch.90%

Vetřelec (1979)

Útok mimozemšťana! Stále dookola sa točiace sci-fi. Ale tento film má svojho ducha. Svoje čaro. Samozrejme, neuspokojí sa s výsledkom každý. Film ma prekvapil skvelým, aj keď trošku jednoduchým scenárom, ale vďaka super efektom , ktoré začali v sedemdesiatom deviatom sa tento film dostal k mojim obľúbeným filmom.Pokračovania majú čo dohánať :D, aj ked pre mňa neboli na zahodenie.95%!!!