Bohemák

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 28.1.2015  13:34
    Puccini (TV film) (2009)

Velice věrně a poměrně přesně zachycené důležité okamžiky skladatelova života. Velmi osvěžující je vynechání dětských let, v jiných životopisných filmech občas až únavně podrobných.

• 22.11.2014  19:06
    Admirál (2008)

Rusové by se snad o moderní velkofilmy neměli pokoušet. Příště radši ruský balet...

• 29.10.2014  14:18
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Ohromně statečný pokus. Tvůrci se nebojí pohybovat na hranici velikého trapna a herci se do skečů vrhají opravdu s elánem. Po časech České sody ojedinělý projekt, který někoho baví, jiného dráždí, ale rozhodně je o něm slyšet, neboť velmi provokuje.

• 18.8.2014  16:51
    O buchtách a milování (TV film) (1986)

Mladý Miroslav Donutil neustále jí buchty, mlaská a pitvoří se. Takové lehké brněnské pokoukání. Jednou stačilo.

• 12.8.2014  13:47
    Melancholia (2011)

Obrazově a zvukově skvělá filmařina. Hodně silný příběh, po jehož vstřebání si člověk váží všeho, co má.

• 10.8.2014  16:53

Tak zajímavý nápad a přiměřená míra sci-fi, akce a romantiky, že film rád doporučím dál. Brutálně americký konec dokážu odpustit.

• 22.7.2014  10:50

Klasický western, který podle mě ničím z průměru nevybočuje. Snad jen tím, že hlavní hrdina je sice drsňák, ale nechybí mu humor a nadhled.

• 15.7.2014  20:49
    Daleko do Nashvillu (TV film) (2008)

Asi jsem už starej a dobrodružné příběhy pro mládež mi nejsou určeny. Ale atmosféru to celkem mělo.

• 29.6.2014  22:42
    Con Air (1997)

Další okouzlující kravina, ale místy opravdu vtipná a s akčními scénami na úrovni. Škoda toho hloupého začátku a konce (nemá smysl ani parodovat - paroduje se samo), ale prostředek je strhující zábava.

• 16.6.2014  22:27
    Nine (2009)

Velmi slibně vyhlížející plakát naštěstí nelhal. Jinak jedna opravdu vynikající písnička a dlouhé záběry na nešťastného umělce, které asi vystihují náladu člověka, který k životu i práci potřebuje inspiraci, ale rychle ji ztrácí.

• 22.5.2014  23:35
    Kosmas a paní Božetěcha (TV film) (1974)

Hezky napsaná historická podívaná, která by mohla mít opravdu velmi reálný základ.

• 22.5.2014  22:55
    Sám proti městu (TV film) (1974)

Parádní kriminálka starého střihu s úžasným hereckým obsazením. Na pečlivém vykreslení postav byla znát silná literární předloha.

• 22.5.2014  21:25
    Dcera národa (TV film) (1990)

Pro milovníka historie našeho národního obrození opravdu dobře laskavá lahůdka. Pro běžného diváka ale poněkud těžkopádná podívání o politikaření kolem Riegra a spol. v době budování Národního divadla.

• 21.5.2014  14:59
    Kousek nebe (2005)

Hezký film z velmi depresivního prostředí. O lásce na první pohled.

• 12.5.2014  23:25
    Milenci z kiosku (TV film) (1976)

Krásný Nezvalův jazyk, skvělý herci, ale na můj vkus příliš jednoduchý příběh o lásce.

• 12.5.2014  22:10
    Kdo je vinen? (TV film) (1973)

V jednom těžkoprůmyslovém podniku řeší problém s úmrtím vlivem zanedbání předpisů. Obětí se má stát slušný člověk, ale mladý právník a někteří kolegové v tom "klaďase" nenechají. Spravedliví a neúnavní soudci odhalují šlendrián s těžko uvěřitelným zápalem pro spravedlnost. Pro mě většinou naprosto neznámí a nevýrazní herci v příšerných figurách.

• 10.5.2014  11:22

Zvláštní atmosféra totality na Malé Straně mě vtáhla do nepříliš výrazného děje všech povídek. Báječně pojaté malé i větší role.

• 11.4.2014  22:07

Tenhle film ze sebe nedělá nic lepšího než vyprávění o lidské povaze, nutnosti vždycky se nějak protlouct, myslet na rodinu a o úctě k přírodě. Polívka v roli burana samozřejmě ohromně přesvědčivý.

• 6.4.2014  12:22
    Muzika (2007)

Výrazné poselství: až když si dáš jointa, prozříš. Ne, že bych to podepsal, ale tady to působilo vážně přesvědčivě. Citově labilní jedinec s muzikálním talentem si ztěžuje život, jak to jenom jde. Ale vše má své meze. Jan Budař zahraje všechno - svěřil bych mu klidně i další Angeliku.

• 21.3.2014  22:10
    Stín viny (TV film) (2003)

Velmi koukatelná klasická detektivka s opravdu dobře vybranými herci.

• 16.3.2014  12:25

Velmi atraktivní prostředí, velkolepé scény, herecké hvězdy na vrcholu sil. Sám bych nevěděl, jak Gardelův román natočit jinak. Na někoho to může být dlouhé, ale mně žádný záběr nepřipadal zbytečný.

• 15.3.2014  12:58

Báječný Balsacův příběh trochu montechristovského střihu. Návrat domněle zemřelého muže do reálného světa, který se mu však již příliš zhnusil. Pohádkový motiv: v příběhu hraje významnou úlohu právník, který jde v zájmu pravdy proti svému bohatému klientovi.

• 10.3.2014  09:34
    Chvíle pravdy (divadelní záznam) (2008)

Oproti uživateli "Oskar" mi herecké výkony naprosto seděly. Zvláště Dagmar Havlovou jsem musel chvílemi opravdu obdivovat. Hra je všední a jejím ústředním tématem jsou smíření a odpuštění. Velmi inspirující, ale přitom ne moralizující.

• 1.2.2014  11:49

Do kouzelné přímořské idylky vtrhne fanatismus (fašistický a komunistický) a zničí životy všech. Hrůzná podívaná, trochu poznamenaná dobou vzniku. Nebýt toho bolševikova nánosu, musel bych hodnotit maximálně vysoko. Jak už to u "středomořských" filmů bývá, přijdou si na své i milovníci křivek ženského těla.

• 25.1.2014  21:09
    Domek u lesa (TV film) (1986)

Trochu smutný příběh o tom, jak příležitost dělá zloděje a také o tom, jak hezká tvářička může někomu zničit život. Skvělí Oldřich Vlach, Karel Roden a Jan Kraus v roli barových grázlů.

• 25.1.2014  20:16
    Nejdelší návrat (TV film) (1984)

Vynikající Iva Janžurová spolu s R. Brzobohatým a K. Rodenem v krátkostopážovém (53 min.) psychologickém snímku o návratu.

• 23.1.2014  19:20
    Probuzení (2007)

V hlavních rolích mě sice trochu rušily mdlé výkony obou nepřirozených "fešáčků", ale jinak se jedná o velmi stručnou (viz velmi mírná stopáž) a nápaditou zápletku.

• 26.12.2013  11:26

Když se lidi ve vztahu nudí, je to těžko zvládnutelné. Jelikož si jeden z hrdinů knihy (filmu) nepořídil psa či potomka, vrhl se na dobrodružství, při kterém se mj. pokouší o rafinovanou vraždu svého soka v lásce.

• 25.12.2013  16:44

Napínavá, ale nijak uměle vypjatá podívaná. Na neustále se pitomě usmívajícího Bronsona jsem si rychle zvykl a s pohledem na půvabnou hlavní hrdinku, která z obrazovky téměř nezmizí, jsem se loučil velmi nerad.

• 9.12.2013  11:10

Stouni se přišli poklonit muzice, ze které celou kariéru čerpají a bylo z toho úžasné setkání. I když zvláště Jagger a Richards by svými adolescentními výrazy mohli starší část publika rozčílit (drzí frackové od pohledu).

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28