Puccini (2009) (TV film)

Velice věrně a poměrně přesně zachycené důležité okamžiky skladatelova života. Velmi osvěžující je vynechání dětských let, v jiných životopisných filmech občas až únavně podrobných.

Admirál (2008)

Rusové by se snad o moderní velkofilmy neměli pokoušet. Příště radši ruský balet...

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Ohromně statečný pokus. Tvůrci se nebojí pohybovat na hranici velikého trapna a herci se do skečů vrhají opravdu s elánem. Po časech České sody ojedinělý projekt, který někoho baví, jiného dráždí, ale rozhodně je o něm slyšet, neboť velmi provokuje.

O buchtách a milování (1986) (TV film)

Mladý Miroslav Donutil neustále jí buchty, mlaská a pitvoří se. Takové lehké brněnské pokoukání. Jednou stačilo.

Melancholie (2011)

Obrazově a zvukově skvělá filmařina. Hodně silný příběh, po jehož vstřebání si člověk váží všeho, co má.

Zdrojový kód (2011)

Tak zajímavý nápad a přiměřená míra sci-fi, akce a romantiky, že film rád doporučím dál. Brutálně americký konec dokážu odpustit.

Muž bez hvězdy (1955)

Klasický western, který podle mě ničím z průměru nevybočuje. Snad jen tím, že hlavní hrdina je sice drsňák, ale nechybí mu humor a nadhled.

Daleko do Nashvillu (2008) (TV film)

Asi jsem už starej a dobrodružné příběhy pro mládež mi nejsou určeny. Ale atmosféru to celkem mělo.

Con Air (1997)

Další okouzlující kravina, ale místy opravdu vtipná a s akčními scénami na úrovni. Škoda toho hloupého začátku a konce (nemá smysl ani parodovat - paroduje se samo), ale prostředek je strhující zábava.

Nine (2009)

Velmi slibně vyhlížející plakát naštěstí nelhal. Jinak jedna opravdu vynikající písnička a dlouhé záběry na nešťastného umělce, které asi vystihují náladu člověka, který k životu i práci potřebuje inspiraci, ale rychle ji ztrácí.

Ovládací panel
13 bodů