Maska (1994)

Hustý! Ale zapomenutelný, i když kultovní. Dík, pobavil jsem se, ale jen kvůli Carreymu. Cameron <3. 69%

50x a stále poprvé (2004)

Se svým přehnaně romantickým srdcem musím aplaudovat. Sandler se do romantický komedie hodí, Drew je okouzlující, příběh supr. Vtípky se zvířatama a babochlapem dávaj filmu uvolněnou vtipnou atmosféru, takže zarytí chlupatí chlapi s pivem v ruce se taky pobaví. Nechybí i trocha napětí, konec není až tak průhledný. Pro mě je to jedna z mých nejoblíbenějších romanťáren a určitě se na ní podívám rád znovu. Doporučuji párům. 75%

Rychle a zběsile 8 (2017)

Myslím si, že byla super dobrá volba režiséra, protože už jeho Loupež po italsku je dobrý film spojený s autama. Co se týká efektů, je nadmíru jasné, že to bude majstrštyk. Námět je super, zvlášť ve spojení s trailery, že Torreto zradil rodinu... Herci předvedli super výkon, Tyrese je opět vtipný, Statham se umí čím dál víc hýbat atd atd... Trochu mě zamrzelo že z "rodiny" více méně vypustili Tego Calderona a Don Omara, zřejmě po předchozích neúspěších s jejich španělštinou (stále to nechápu ... ). Trochu mě překvapila kamenná tvář Charlize Theron, do role se vžila fantasticky a něco mi dává tušit, že se objeví v dalších dílech. Musím pochválit zaobalení odchodu Briana a Mii, kdybych byl scénárista, asi bych si plácal po rameni... Fakt, že se v sérii dějou víc a víc bizarnější kousky (ovládání aut jako RC nebo ponorka), to se dá překousnout, stává se z toho prostě akčák na eNtou, nemůžu se dočkat jak budou vystřelovat Lamba a Chargery proti mimozemský lodi. Jen mě hodně zarazilo, že Passat B5.5 umí řídit sám sebe, stejně jako další díry v logice (není jich mnoho). Jako petrolhead pro fňukaly, kteří hejtujou, že to není o autech: Vzpomeňte na první díl, který už byl koncipován jako boj se zákonem v rámci policie, vždyť Brian byl fízl probůh... Jen to situačně zasadili do nelegálních pouličních závodů. Pravda, o auta tam šlo víc, ale nebyla to záměr filmu... A stejně tak dvojka a čtyřka. Je to stejné jako kdybyste nadávali na Titanic, že tam není víc o architektuře lodi :/ Určitě stojí za vidění, v kině se to užije líp. Nadchlo mě. 82%

Zápisník jedné lásky (2004)

Stokrát ohraný námět s bohatým děvčetem a chudým chlapcem. Na posledních pár minut nepřekvapující děj. Nic z toho nevyniká, ani režie, ani kamera, o hercích nemluvě, za to kostýmy a scéna super. Vše jsem filmu věřil, nebyl nějak extra protažený, prožíval jsem s herci každou minutu, možná protože jsem romantik. Nic mě na něm vyloženě neštvalo. Není k zahození, pro večer ve dvou další dobrá volba. 75%

Gejša (2005)

Dlouhé obsáhlé nic. Dobře natočené, kostýmy i výprava super, herci jakštakš sedí. Témeř nic se tomu nedá vytknout, ale taky nic vyzdvihnout. Je to klasický romantický drama, který je akorát zasazený do nevšedního Japonska. To z toho ale nedělá nic světobornýho. Lepší průměr. 66%

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Další SciFi, ze kterýho Fi sálá až za roh. Nanoboti, Golem, koule všude po Zemi, živá hmota ze který vyleze Keanu... Sice to všechno k filmu patří, ale na mně toho bylo moc nepochopitelnýho. EKOpropaganda. Hodně jsem se nudil, film působil daleko delší než ve skutečnosti je. A toho střapatýho kida bych nejradši rozebral na atomy taky... 48%

Válka světů (2005)

Dobrý kousek, který je pro mě trochu víc natažený, než by mohl být. Trochu mne mrzí, že nebyl objasněn původ eMZáků, protože to ve mně hlodá, zřejmě si budu muset přečíst knihu. Na filmu je dost vidět, že měl velký rozpočet, CGI kvalitní, moc dobrá kamera i střih. Spielberg prostě umí natočit scifi, hlavně když na to má prostředky. Cruise válí jako vždy, co mě ale zaráží je Dakota Fanning. Jak může takhle malý dítě tak dobře hrát? ... Oceňuju, že se film nezabývá kravinama ohledně ukrytí prezidenta do úkrytu, postup jak bude armáda problém řešit atp, jako v ostatních katastrofákách. Prostě klasickej roadtrip s vymírající lidskou rasou. 77%

Tmavomodrý svět (2001)

Můj pocit z filmu je, že všechno do sebe zapadá. Absolutně skvělá výprava, herci, kamera, kostýmy, střih, hudba i režie... Prostě další skvělý počin Svěrákových. Kolja byl sice lepší, ale i tak jde o supr podívanou. Spousta komentářů tu naráží na milostnou linii filmu, která nemusela být. Já bych si film taktéž dokázal představit jako čistě válečný, ale trocha sentimentu neuškodí a filmu to na kráse zas tolik neubírá. A pokud to tak bylo zamýšleno, pak to k příběhu obou hlavních postav patří. 83%

Tou wen zi D (2005)

No moment... Jak si mohli Čínani dovolit sáhnout na Initial D? Pro mě neskutečná drzost. .... ... stále jsem naštván ... ... ok, zkusím něco napsat ... ... jsem nadšenec do Japonska a aut, tak berte komentář s rezervou ... ... Režisér i kameramani si s natáčením dobře vyhráli, sic drift nevypadá jako drift, ale netrénované oko to nepozná. Stejně tak zvuk aut, který nezapadá. Dost mi tam chyběla dějová linka, kterou znám z animovaných předloh, snažili se vyždímat co nejvíce akčních scén a jen tam občas rozhodili zrnka s Takumiho holkou nebo chlastáním jeho táty. Ačkolivi jsem od filmu příliš neočekával, jsem vcelku nadšen a uspokojen. Byla to fajn podívaná a trochu změna od kreslených RX7 Red Suns apod. Rozhodně doporučuju! ... a ještě mě naštvala ta čínština ... ... brrrr .... 75%

Senna (2010)

Dokument o legendě. Doporučuji zhlédnout nejen divákům, které zajímá motorsport, ale ti by ho měli znát nazpaměť. Jediné co mě mrzí, že šlo pouze o dobu, kdy byl v F1. Chápu, že je to na jeho kariéře zřejmě nejpoutavější část, ale ani jeho cesta za vytouženým cílem není od věci. 90%