Herr_Karotte

homepage

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 27.2.2018  22:34
    Devilman: Crybaby (TV seriál) (2018)

Tak tohle byl dost nářez! Sice mi dost dlouho trvalo, než jsem si zvykl na neobvyklou atmosféru. Děj byl zpočátku dost zmatený a necenzurování některých scén, potažmo částí těla, bylo přinejmenším překvapivé, nicméně časem jsem se do toho dostal a začal jsem si to dost užívat. Byla to rychlá agresivní jízda se zajímavým finišem! Solidní ****

• 27.2.2018  22:30

Možná je 5 hvězd trochu hodně a neřadám tohle anime mezi svých TOP 10, ale víceméně nemám co vytknout. Předchozí série se mi občas zdála trochu zmatená a občas i nelogická. Tady je děj velice plynulý, postupně gradující. Celkově je to dobře vyladěný a každý díl stojí za to. Je zde více času na vykreslení jednotlivých postav, dostatek akce a ani romantická vložka mi nevadila. Určitě doporučuju! :)

• 27.2.2018  22:19

Druhá série je míň epizodiální a konečně se dozvídáme něco více o hlavní postavě. Celé série si drzí vzrůstající napětí a konečné vyústění se mi dost líbilo. Strukturou děje se sice řadí mezi standardní schémata, ale pořád si drží punc originálity a celkově se mi hodně líbila. Solidní ****

• 27.2.2018  22:14
    Ansacu kjóšicu (TV seriál) (2015)

Takové klasicky japonsky ulítlé anime, kde musíte být trochu Otaku, abyste ho plně ocenili. První série je dost epizodiální, některé díly vice povedené, některé méně. Pro mě osobně byl začátek poměrně nudný, ale postupně se to zlepšovalo. Komu se to líbilo, rozhodně doporučuju druhou sérii, která se rozběhne hlavné děj a celkově mi přišla napínavější a lepší. Za první sérii lepší ***.

• 27.2.2018  22:04
    91 Days (TV seriál) (2016)

Poměrně vydařené anime, které popisuje skutečnou část dějin. I když tempo není závratné, děj je poměrně vyváženě napínavý a vyústění dosti originální a zajímavě. Vše se drzí reálné linie a má logický spád. Rozhodně to patří mezi ty povedenější anime posledních let.

• 18.8.2017  20:56

I kdyz to stalo za to, nepripadalo mi to jako uplna bomba. Druha serie si drzi podobny raz jako ta prvni a dockame se tu stejne ponure atmosfery a nekolika necekanych zvratu. Pomalu, krucek po krucku se nam odhaluje mysterie kdo jsou a kde se vzali titani... ovsem, nekdy mi pripadalo, ze to bylo az moc pomaly, a co se v prvni serii stuhlo za jeden dil, to v druhe serii je roztahle na dva. Ale na druhou stranu za zhlednuti to urcite stoji.

• 18.8.2017  19:43
    Overlord (TV seriál) (2015)

Pridavam se ke komentarum od Yoshitsuneho a Jeoffreyho. Tohle anime, i kdyz ma stejny motiv jako SAO nebo Log Horizon, je opravdu originalni a jedinecne. Vsechno je tu velice dobre promyslene a hlavni hrdina se chova dost realisticky a logicky. Opravdu jsem si Overlorda uzil! :)

• 18.8.2017  19:24
    Fate/Apocrypha (TV seriál) (2017)

Bohuzel musim souhlasit s komentari od navigatora a Scalpelexise. Tohle je proste hodne lacina predelavka toho, co uz bylo nekolikrat vice ci mene (a Apocrypha je hodne mene) dobre zpracovano.

• 11.7.2017  11:15

Prvni a druha serie nejsou vicemene rozdelene a kdyby nebylo opakovaciho dilu 13.5, tak by vetsina lidi ani neuvedomila, ze se uz koukaji na druhou serii. Kazdopadne druha serie pokracuje ve velkem stylu serie prvni a kupodivu se dari napeti jeste stupnovat. Sice k tomu autori zvolili klise v podobe hrdinskych her, ale funguje to dobre a clovek si uzije opravdu poradny shounen s napaditymi prvky a ja osobne tohle anime radim mezi ty nejlepsi za posledni roky. Momentalne dokoukany 26. (S2 E13) a nemuzu se dockat na dalsi!

• 11.7.2017  10:48
    Jódžo senki (TV seriál) (2017)

Tak tohle anime zacina hodne kontroverzne a, abych se priznal, chtel jsem to po prvnim dile principielne zabalit (kdo zhledne, pochopi). Nicmene v dile druhem se to vicemene vsechno vysvetli, a pak uz si muzete uzivat vojenske orgie s malou lolitkou a bez historickych kontroverzi. Celkove musim priznat, ze to ma dejovy spad, dostatek akce a prinasi to do sveta anime zas neco trochu noveho. Urcite doporucuju zhlednout :)

• 2.5.2017  20:57
    Mob Psycho 100 (TV seriál) (2016)

Sice to neni uplne slouzenych 5*, ale stejne se k tomuto hodnoceni priklanim, jelikoz jit na trh s takovouhle blbosti potrebuje opravdu koule - a treba zrovna na brade :D No, na zacatku mi to prislo jako totalne ulitle anime s velmi, velmi zvlastni animaci, ktera se mi zprvu moc nelibila. Jenze pak to zacalo mit i nejakej dej, vtip a akci, coz nakonec vyustilo ve velice originalni anime pocin, ktery si rozhodne zaslouzi vasi pozornost. Z meho hlediska hodnotim zejmena diky velke originalite 5*.

• 2.4.2017  21:07
    Fairy Tail (TV seriál) (2009)

Vsichni o tom basni, ale mi to tak super zase nepripadlo. Bohuzel se, stejne jako v nekterych castech klasicke Fairy Tail serie, i tady setkavame s obcasnou nudou a spise hranim na city nez s akci... Nebylo to spatne, ale nebylo to ani dobre.

• 28.3.2017  09:53
    Magi: Sinbad no bóken (TV seriál) (2016)

Dalsi mirne zklamani roku 2016... Z niceho nic se objevi super drsnej typek z nezname vesnice uprostred niceho, kterej drti vsechny kolem sebe a serfuje na horkych gejzirech. Pak tam je par dilu, ktery jsou zajimavy i obcas vtipny, a pak z niceho nic ziska dalsi super-schopnost a vsechny porazi... Jako neni to spatny, akorat trochu moc primocary.

• 28.3.2017  09:44

Tak tohle bylo trochu zklamani. Potencial ma tento pribeh obrovsky, animace je povedena, ale to dejove zpracovani se mi vubec nelibilo! Kde se vzal, tu se vzal genialni strateg, ktery ma vsechno na haku a je schopen nejakou fintou porazit kazdyho, i kdyz jde proti nemu desetinasobna presila a vojenska hirearchije mu vdzy poskytne dlazdenou ulicku k vedeni armady. Navic ma u sebe savlozubou holku, ktera nelitostne masakruje vsechny nepratele kolem sebe... A nemohu rypnout do jejich "vyskove nemoci" na kterou zemrou kvanta vojaku. Jsem horolezec a do 4500 m n. m. se na vyskovku neumira! Teda krom jednoho Lotyse, kterej nam v BC na Noshaqu malem umrel. Nicmene z tisice lidi, co jsem v takove vysce potkal, byl v ohrozeni zivota jediny a to jsme zadne DIlurany a podobne pilulky na vyskovou nemoc nebrali.

• 6.3.2017  17:08

Tohle asi neni uplne muj salek caje. Skoncil jsem u 20. dilu. Zacatek byl celkem dobrej, ale pak to slo do kytek a bylo to az moc roztahany a moc infantilni... Komu se libi epizodialni anime, tak si prijde na svou, kdo by vsak hledal nejaky silny, rozvijejici se hlavni dej, tak toho to asi zklame jako me.

• 6.3.2017  17:00
    Drifters (TV seriál) (2016)

Po dlouhe dobe konecne nejake anime osvezeni. Pokud si radi uzivate dobrou akci a propracovanou animaci, tak tohle anime je pro Vas jako stvorene! Mozna to nekomu prijde trochu preplacane, jelikoz super hrdinami se to tam jen hemzi, ale mne osobne to moc nevadilo. Duvod, proc nehodnotim za 5* je ten, ze me to nevtahlo do deje tak moc jako nektere jine anime. Nicmene, tohle anime rozhodne stoji za zhlednuti! :)

• 2.1.2017  11:14

Dlouho jsem tohle anime odkladal, jelikoz jsem si rikal, ze takova slepenice sveta soucasneho japonska a fantasy proste nemuze fungovat... avsak, svete div se, ono to fungovalo a hlavne ze zacatku to bylo velice zajimavy. Prvnich dvanact dilu bylo super s ohodnocenim ****. Druha pule se vsak dosti tahne a divak uz nezaziva tolik novych situaci a JSDF je stale vyzdvyhovano vys a vys zejmena na moralnim zebricku a dostavuje se dost vojenskych nelogisnosti (neuposlechnuti rozkazu) apod., coz obecne snizuje moje hodnoceni. Celkove hodnotim jako silne *** a rozhodne stoji za to zhlednout aspon prvnich 12 dilu.

• 2.1.2017  11:02
    Tendžó tenge (TV seriál) (2004)

Tak tohle bylo fakt marny... Sice to nebylo tak spatny, aby si to hodnoceni "odpad" opravdu zaslouzilo, ale celkova deziluze, nelogicnost, neschopnost navodit a udrzet nejake napeti, neustale klise, heterosexualni a homosexualni nesmyslne, trapne narazky a kratke vecerni povidani, ktere se roztahne na vic jak 10 dilu, WTF??? Jsem znechucen a opoustim toto anime po 15 dilech... :(

• 25.12.2016  12:29

No, jelikoz jsem nejdriv videl Rok dabla, tak tohle byla takova horsi kopie, coz tomu dost ubira na krase...

• 25.12.2016  11:47
    Noragami Aragoto (TV seriál) (2015)

Oproti prvni serii se v serii druhe toho deje o dost vic a nechybi ani solidni akce! Navic se dokresluji vedlejsi i hlavni charaktery a vysvetluji dalsi zakonitosti sveta, v nemz se anime odehrava. Celkove bych tento pocin hodnotil jako dost povedeny.

• 25.12.2016  11:38
    Blue Gender (TV seriál) (1999)

Tohle anime rozhodne nebyl muj salek kavy... i kdyz je samotna kresba celkem zajimava, dej my prisel hrozne rozvlacny a boje nezazivne... celkove to roste byla nuda a po 12 dilech to vzdavam a jdu jinam.

• 10.2.2016  21:57
    Noragami (TV seriál) (2014)

No, je to celkem pekna podivana s krasnou animaci. Bohuzel tu trochu chybi napeti a poradna akce. Lepsi ***.

• 17.1.2016  13:40

Musim rict, ze tahle treti serie je ze vsech nejvic akcni. Jsou tu velice hezke souboje a dost scen na me udelalo dojem. Co me vsak nuti k tomu, abych oproti predchozim seriim snizil sve hodnoceni je klasicke klise shounenu, ktere nebylo nejlip vygradovano. Pribyde nam zde plejada novych velice silnych postav, ale zakonite neni dostatek casu k tomu, aby je divak podrobneji poznal. Navic ten mix z jinych nadprirozenych frakci Chaos Brigade mi do deje moc nesedi. Klasicke klise shounenu, kdy do deje narvu co nejvic super mega silnych postav, furt se bojuje na hranici moznosti, ktere se v kazdem boji posunou o neco dale a ... a nakonec je z toho mishmash, kde finalni gradace vubec nevyzni. Skoda.

• 13.1.2016  13:45

Plynula navaznost na prvni serii a velice dobrych a akcnich prvnich set dilu nastartovalo tuhle druhou serii opravdu vytecne. Pak prisla pasaz s Gasperem a ja jsem konecne pochopil oblecek te postavy v zaverecnych titulkach. Nebudu vam kazit radost z tohohle "zvratu", ale tohle mi prislo dost divny. Navic se k tomu pridala spousta sentimentalni a bulicich scen a ja jsem mel sto chuti si dat pauzu. Nastesti se konec serie znovu nasmeroval do akcnich koncin a ukazal mnoho novych, zajimavych a sympatickych postav spolu se slusnou vidinou do budoucna. Takze diky dobremu zacatku a velice povedenemu konci prehlidnu slabe pasaze a hodnotim slabsi ****.

• 13.1.2016  13:35

Hezky OVA ke konci prvni serie. OVA nema obsahovat zadny dulezity prvek z celkoveho deje, proto tenhle dvoudilny anime pocin byl spise o kozach, ale aspon byla sranda :)

• 13.1.2016  13:31
    High School DxD (TV seriál) (2012)

No, co dodat. Je to Ecchi, takze se na to nedivejte s holkou, jinak si o vas bude myslet, ze jste stejnej uchylak jako Issei :) Jinak se zde setkavame s klasickym shounenem, akorat ze inspiraci ke zlepseni a overboostu sve sily slouzi jako inspirace casto sexualni podtext. Kupodivu tehle ecchi scen vetsinou neni moc, takze clovek si uzije i neco zapletky a boje, ktere se mi zdaji celekm povedene. Popravde bych tomu dal tak ***, jenze ony mi ty ecchi sceny pripadaly dost vtipne a casto jsem nostalgicky vzpominal na svoje teenegerska leta. Priznavam, dost jsem se bavil :) Proto dost subjektivne (nad)hodnotim ****.

• 6.1.2016  12:20
    Nanacu no taizai (TV seriál) (2014)

Mirne zklamani... Na zacatku jsem mel trochu problem si zvyknout na pomerne pohadkovou animaci a ani mluvici prase se mi zpocatku moc nezamlouvalo - hodnoceni ***. Nicmene druha tretina serie, kdy se dej rozjel naplno a byla odkryta cast zajimave historie hlavnich postav, se mi dost libila - hodnoceni ****. Od treti tretiny jsem cekal mnoho a dsotal jsem nasledujici: mnoho boju (+), mnoho dejovych skoku a nelogickych souvislosti (-), mnoho sentinentalnich vylevu (-) a bohuzel zakonceni celeho anime bylo jedno velke shounen klise. Maly spoiler: Tohle bohuzel bych nejradsi napsal s velkym B, jelikoz kladaci proste zasadne neumiraj - nejhorsi a nejotravnejsi klise :(

• 15.12.2015  16:09
    Casshern Sins (TV seriál) (2008)

Rozhodne tohle anime patri mezi ty, ktere byste meli videt. I kdyz, jak nekteri podotkli, je to obcas divacky nevdecne, setkavame se tu s opravdu vyjimecnou atmosferou (casto mirne depresivni) a s vyjimecnou animaci, ktera ma me dost zapusobila. Z veci, ktere bych tomu vytknul, bych aminil epizodialnost (zejmena ze zacatku) a ponekud vlazny rozjezd hlavniho deje. Tohle je i duvod, proc hodnoti "jen" 4*.

• 14.12.2015  11:20
    Akame ga kill! (TV seriál) (2014)

No, tady se budu asi trochu lisit od nazoru nekterych otaku, ale mne se Akame ga Kill dost libilo. Je pravda, ze 5* je mozna prilis optimisticke hodnoceni, ale dost se do toho promita to, ze z novodobe tvorby (posledni 3 roky) me zaujalo jen par kousku a tohle je jeden z nich. Jak nekteri jiz zminili: Ano, je tan dost klise. Ale mi to nejak moc nevadilo. Naopak se mi hodne libilo, ze prakticky kazdy charakter dostane dostatek mista k tomu, abyste ho poznali. Obecne psychologicka stranka Akame ga Kill je na dost slusne urovni a hlavne... hlavne se tam umira! To bylo velice prijemne prekvapeni, kdyz i kladasove obcas padaj jak hrusky... coz je rozpor asi s nejcastejsim anime klise a velice prijemne zpestreni :)

• 13.12.2015  18:28

Kusturicu mam velmi rad, ale tenhle film me trochu zklamal. Sice tu najdete nektere typicke prvky balkanskeho humoru, krasnou prirodu a velmi dobry soudtrack, ale bohuzel mi chybela trochu pointa toho filmu. Byla to valka, laska nebo balkansky zivot? Od vseho trochu, ale to pointa?

<< předchozí 1 2 3 4