peter.m

Slovensko

<< předchozí 1 2
    • 3.8.2018  16:25
    12 opic (1995)

"Já jsem blázen a vy jste moje šílenství." Je nutné konštatovať, že pri 12 opiciach je potrebné zapnúť všetky mozgové závity. To nie je: "Klobáska poď sem, zjem ťa!" Bavil ma aj výkon pána Pitta s jeho objednávkou klystíru pro všechny. Na druhej strane, nemám stroj času a neviem sa premiestniť do dielne autorského kolektívu, aby som pochopil záverečnú scénu v lietadle. Preto je potrebné nazrieť do rozboru filmu. PS: názor mojej pani: "Nehodnotím ho negatívne, no za skvost kinematografie ho teda nepovažujem."

• 1.8.2018  15:20

"Ale člověk je příliš krásna a nepravdepodobná životní forma, než abychom ji nechali navždy vymizet z vesmíru." Ako vraví pán Nohavica o teórii alkoholického kopca: "Někdo chlastá celý život a nic se mu nestane. Proč? Protože ten jeho kopec je strašně vysoký. On prostě celý život, tam furt popíjí a furt leze nahoru. Bohužel, nikdo z nás neví, jak ten kopec máme vysoký." A tak je to aj s týmto titulom. Tvorcovia šplhali na vrchol, no bohužial sa zrútili do hlbokej priepasti. Mimochodom, za obrázky nórskej prírody dávam palec dohora. PS: názor mojej pani: "A taký dobrý potenciál to malo."

• 26.7.2018  14:26

"Napadlo tě, že i sebemenší rozhodnutí změní celý život?" Neviem, mne týmto eastwoodovkám jednoducho niečo chýba. Neustále sa pohybujem v hodnotení troch hviezdičiek. Aj toto, dá sa povedať praobyčajné krimi je na môj vkus dosť nadcenené. Alebo len klamem ako takmer každá postava v Mystic River? Neprezradím! PS: názor mojej pani: "Nevyužité možnosti dejovej línie vzhľadom k pointe."

• 23.7.2018  14:46

"Nikto nám nepomôže." A to sa odzrkadľuje aj na tomto dokumente. Z perfektnej idey, nulový výstup. Česť dvom výnimkám: Pravidlá hry a Druhý pokus. A čo znamená Slovensko pre mňa? No, halušky, Jánošík, Dunaj, embéčka, Tiso, Fico, hypotéky, Tatry, minimálna mzda, závisť, pivo na záhrade, košeľa v nohaviciach a hlavne rodina a priatelia. Kvôli ním štát, čo nestojí za veľa, stojí za veľa. PS: názor mojej pani: "Súhlasím s manželom."

• 16.7.2018  14:29

"Proč nejdou nahoru něco sníst? Ty teď vyživuje láska Emilko, ta má vitamínu dost." Záverečný diel ako aj celá trilógia by potrebovali tiež nejakú poriadnu dávku vitamínov. Nápadník pokračuje v nastolenom utahanom trende. Dosť mi vadili nevyjasnené časové skoky. Hviezdičku dávam len z úcty k hereckým výkonom. PS: názor mojej pani: "Kvôli čudáctvu hodnotím celú trilógiu negatívne."

• 5.7.2018  10:57

"No vidíš drahá, pořád mluvím o laskavé přírodě, milosrdném osudu, dobrotivém Bohu. Vážime a soudíme jiné, vytýkáme jim to a ono. Ale jací jsme sami?" Už od druhej triedy základnej školy mi pasáž odohrávajúca sa v kúpeľni vŕtala hlavou. Dlhšiu dobu mi tento titul s vynikajúcim pánom Hrušínským ležal pri ostatných DVDéčkach. A teraz ľutujem, že som si túto anti-totalitnú psychosondu do naších duší nepozrel skôr. PS: názor mojej pani: "Z popisu filmu by som vyhodila označenie komédia. Spalovača budem mať ešte dlhú dobu v hlave."

• 3.7.2018  15:56

"Jestli chcete vidět film o štastném skřítkovi, jsem si jistý, že v sále číslo 2 je ještě dost volných míst." Pomaly ale isto začínam s obľubou sledovať podobné temné rozprávočky s burtonovskou vôňou. Vďačím za to mojej manželke, ktorá dúfam nepoľaví v nastolenom trende a oči našich detí neuzrú počiny typu Frozen. PS: názor mojej pani: "Pekná, originálna a depresívna rozprávka."

• 16.6.2018  17:28

"Všichni jsme blázni, doktore. Někteří ale ne natolik, aby si to byli ochotni přiznat." Ak je vonku sychravé počasie a riaditeľ ústavu pre duševne narušených ťa nechce pustiť na vychádzku. Pusti si alebo prečítaj niečo od E.A.Poea. Pre mňa osobne trošku sklamanie, kedže som očakával silnejší mindfuck film. PS: názor mojej pani: "Čakala som väčšie napätie. Film pekne ukázal, že nie vždy sú blázni tí zlí a doktori tí dobrí."

• 16.6.2018  16:48
    Masaryk (2016)

"Národ svatého Václava, Milana Rastislava Štefánika a Tomáše Garriguea Masaryka nechce být národem otroků. Uděláme co musíme. K tomu nám dopomáhej Bůh." Osemdesiat rokov po mníchovskej dohode nás naši "spojenci", ktorí nás hodili cez palubu, žiadajú o rôzne formy solidarity. Ako v minulosti, tak aj dnes sa riadia heslom: "Keď je to v náš prospech, všetko je dovolené." PS: názor mojej pani: "Ja som zaspala v polke prvej časti a z druhej som nevidela nič."

• 31.5.2018  16:02
    Marťan (2015)

"Psali mi, že jakmile někde něco pěstuji, tak to tam fakticky kolonizuji. Takže technicky vzato kolonizuju Mars." Konečne solídne Sci-Fi podľa môjho gusta. Žiadny transcendentálny útok na môj bakalársky mozoček. Takto má odsýpať každá dobrodružná komédia. Ridley Scott na Mars! PS: názor mojej pani: "Na dobrodružnú drámu až príliš v pohode."

• 13.5.2018  19:22
    Zakladatel (2016)

"McDonald's stojí na rodině, nikoliv na komerci." Musím priznať, že ma "mekáč" zachránil pred absolútnym hladom v krajine cestovín. No, nikdy som nemal pozitívny vzťah k tejto korporátnej továrni na burgre s Coca Colou. Po zhliadnutí tohto american dream business príbehu to ani nebudem meniť. A keď už burger, tak domáci! PS: názor mojej pani: "Bojkotujem McDonald's!"

• 8.5.2018  12:49
    Marie Terezie (TV film) (2017)

"Veď jej to zlomí srdce. Radšej srdce ako väz." Obsadenie tohto tv filmu mi od začiatku vyložene prekážalo. Takisto mi prekážalo nepresné spracovanie, ktoré malo očividne za cieľ napodobniť príbeh cisárovnej Sissi. Keďže pochádzam z Hornej zeme, príbehy o Habsburgovcoch nie sú mojou obľubou. A ako spieva Pišta Vandal: "Doteraz sme mávali len pod rebrom háky, sekery a mozole sú našej šľachty znaky!" PS: názor mojej pani: "Pritiahnuté za vlasy ako všetky historické filmy, z ktorých chcú spraviť romantickú drámu."

• 8.5.2018  12:14

"Co? No, abyste přijmul telegram. Přijmám." Už od malička obľubujem tento podarený titul s pánom Burianom a s pánom Marvanom. Nehanbím sa priznať, že patrí medzi moje topky. Taktiež dlhšiu dobu pozorujem, že momentálny stav železníc SR je katastrofálnejší, než stav stanice Mokré nad Soupravou za chodu pána prednostu Ťopka. PS: názor mojej pani: "Pobavilo ma to, no nemám potrebu pozrieť si ďalší film s pánom Burianom."

• 12.4.2018  14:08

"Jak máme táhnout, když nevíme co hrajeme za hru?" Z obdobia studenej vojny, je mi úprimne zle. Takisto aj dnes ma úprimne napína z týchto geopolitických hier modrých a červených. V konečnom dôsledku to odnesú vždy len figúrky mocných hráčov. Mimochodom, prečo amíci v každom filme posielajú do zahraničia človeka bez znalosti cudzej reči? PS: názor mojej pani: "O to hodnotnejšie, že je to podľa skutočnej udalosti."

• 11.4.2018  15:19
    Nerodič (2017)

"Očekávat, že rodič nebude dělat chyby, je totální naivita." Ak všetko pôjde ako po masle, tak od novembra si tento výrok overím na vlastnej koži. V dokumente mi chýbala fungujúca rodina: otec, matka a dieťa ako protipól nerodičov. V mojom osobnom rebríčku nerodičov sa na poslednom mieste umiestnila pani s adoptovanými dvojičkami. Predposledný je pár lezbičiek. Štvrté miesto patrí rodinke á la Krok za krokom. Bronzovú medailu si uchmatli nerodičia. K druhej priečke gratulujem slobodnej mamičke. A víťazom sa stáva otec so striedavou starostlivosťou. Všetkým súťažiacim ďakujem za poučný dokument. PS: názor mojej pani: "Oceňujem časozbernú hodnotu dokumentu."

• 11.4.2018  14:42
    Coco (2017)

"Odpouštět mu nemusíš ale nezapomeňme na něj." Stotožňujem sa s Héctorovým výrokom, že nič nie je dôležitejšie ako rodina. No, v Pixar a Disney rodine je tento titul niekde na mieste bratranca z druhého kolena žijúceho v Santa Cecílii. Osobne očákavam od animáku viac humoru amigos! PS: názor mojej pani: "Na prvú rozprávku z mexického prostredia, môže byť."

• 28.3.2018  21:27
    Život Briana (1979)

"..." Po vzájomej dohode s mojou pani, sme okolo 45. minúty prepli na Chart Show. To dokonale odzrkadľuje úbohosť tohto výtvoru s absenciou pre mňa vyhovujúcej dávky humoru.

• 28.3.2018  18:01

"Mefistofeles! McDonald’s, přes 9 miliard strávníků." Tak deti vyčúrať, pomodliť a spať! Máme za sebou ďalšiu klasickú "rozprávku" z pera tohto amerického Dobšinského. Jednoducho Johnnym Deppom a Evou Green nič nepokazíš! PS: názor mojej pani: "Neviem sa vyjadriť, keďže som na pol ceste na záchod (tehotenské nevoľnosti)."

• 23.3.2018  17:20

"Nepočínali bychom si všichni lépe, kdybychom se nepokoušeli jeden druhému rozumět a smířili se se skutečností, že žádná lidská bytost nebude nikdy rozumět druhé?" ... PS: názor mojej pani: "Chcem na ten film zabudnúť, no nedá sa."

• 15.3.2018  15:28
    Cigán (2011)

"Cigán tu môže žiť ako človek, keď prestane byť cigán." Neviem, či cigán dokáže prestať byť cigánom. Deti vetra nezmenili komunisti, nezmenia ich ani kapitalisti. Jednoducho sú tu, žijú si ten svoj cigánsky život a nik s tým nič nespraví. PS: názor mojej pani: "Skôr než ich odsúdime, treba si uvedomiť, že život v osade nedáva nikomu ružové vyhliadky do budúcnosti."

• 15.3.2018  13:42
    Valkýra (2008)

"Musíme ukázat světu, že jsme nebyli všichni jako on!" Škoda, že operácia Valkýra nedopadla tak zdarne ako operácia Antropoid. Každopádne som rád, že všetky takéto ťažké obdobia májú aj svojich kladných hrdinov. Valkýra ma donútila zamyslieť sa nad väčšinovým názorom: každý nemec = fašista. PS: názor mojej pani: "Aj tak som do samého konca dúfala, že im to vyjde."

• 5.3.2018  12:42

"Štěstí je čas!" Neodpúšťa omyly a chyby. Mojim aj Vašim katom je čas. Preto by si mal každý z nás aspoň raz vystúpiť na ten svoj pomyselný Mount Everest. By the way z príbehu o anjeloch všedných dní by sa dalo vyťažiť omnoho viac. PS: názor mojej pani: "Nestotožňujem sa s takýmto riešením životných udalostí."

• 1.3.2018  15:12
    Pirko (2016)

"Čo kukáš? Si chcem zapamätať jak nechcem dopadnúť, nie?" Tak takto zle mi z filmu už dlho nebolo. Aj keď je otázne či za to môže film alebo skôr spoločnosť, ktorá sa stala inšpiráciou pre tento výborný kúsok. Čo k tomu dodať? ADACTA spieva na svojom albume TMA: "Úzkosť objíme ťa. Ako matka dieťa." PS: názor mojej pani: "Krutá realita detí z detského domova."

• 27.2.2018  18:13
    Pátá loď (2017)

"Dáme piknik pri mori. Klameš! Kebyže ti predtým poviem, že mám deti a dom. Veril by si mi? Nie. Máme deti? Máme. Tak máme aj more a sú tu aj lode." Možno by svetu prospelo ak by nadvládu nad ním prevzala detská fantázia a úprimnosť. Inak klasická slovenská temnotka, ktorú ja môžem. PS: názor mojej pani: "Zaujímavé spracovanie témy nechcených detí. Oceňujem herecké výkony."

• 20.2.2018  18:27
    Špína (2017)

"Otec ťa teda znásilňoval a ponižoval, keď mama zomrela. A predtým sa to tak nedialo? Nie! A nepríde ti to zvláštne? Nie, to má logiku, už nemohol trtkať moju matku." Ťažko pochopiť psychiku človeka po takomto zážitku. No, každopádne by som mal pár výčitiek: chovanie hlavnej hrdinky pri násilnom akte, jej tehotenské bruško a psychiatriu sťa by polepšovňa. PS: názor mojej pani: "Chvalabohu s tým nemám osobnú skúsenosť, no myslím si, že v realite niektoré veci prebiehajú ináč."

• 16.2.2018  19:27
    V Bruggách (2008)

"Očistec je něco mezi. Nebyl jsi úplně nejhorší ale žádnej zázrak taky ne. Jako Tottenham." Ak mi dnes padne prvá cena v eurojackpote tak si určite splním sen na trase Amsterdam - Bruggy - Dublin. V Bruggách je gangsterka, ktorú som si vychutnal až do špiku kosti. Because pánko je gurmán. PS: názor mojej pani: "Taktne mlčím aby som neurazila manžela."

• 15.2.2018  12:44

"5. března hlásilo rádio, že v Rusku zemřel velký vzor a vůdce všeho pracujíciho lidu Josif Vissarionovič Stalin. Když pak 14. března zemřel taky náš dělnícky prezident Klement Gottwald, táta s mámou tú spásnou epidemii oslavili." Ako som spomínal pri filme Ve stínu: "Z atmosféry 50. rokov v Československu ma až mrazí." No, trilógia Zahradnictví vo svojom druhom pokračovaní priniesla ťahavý a odfláknutý príbeh s priemernými hereckými výkonmi. Jediné plus vidím v spojitosti postáv pána Fingera s postavou pána Kodeta z kultových Pelíšok. PS: názor mojej pani: "Vývoj postavy Otta Bocka je od veci."

• 14.2.2018  12:16
    The Ledge (2011)

"Myslím tím, že všichni, kdo propadáte tomu, že znáte Boha a přesně víte, jakou vyžaduje úctu, nemáte ani nejmenší důkaz, že vůbec existuje." Od mala mi bol náboženský fundamentalizmus odporný. Takže všetkých takýchto vymetených fanatikov zdravím a nech sa im v pekle dobre darí. PS: názor mojej pani: "Súhlasím s manželom."

• 6.2.2018  12:22
    The Belko Experiment (2016)

"Celej svět jde do sraček." Musím priznať, že nie som fanúšikom tohto žánru. Ale v roku 2016 vytvoriť niečo tak neoriginálne, odkopírované a odfláknuté je teda umenie. Dejte mi lidi a ja tiež takúto sračku udělám. PS: názor mojej pani: "Neoriginálny odpad."

• 1.2.2018  12:34

"Riešeniami na mieru ospravedlňujeme našich klientov bez toho, aby sme ich súdili." Každý občas potrebuje alibi. No, skôr či neskôr sa pravda vyplaví na povrch. Apropo pán Troška, kde ste sa nachádzal pri natáčaní tohto titulu? PS: názor mojej pani: "Nemám rada klamstvá, takže film na jedno pozretie."

<< předchozí 1 2