Alibi na klíč (2017)

"Riešeniami na mieru ospravedlňujeme našich klientov bez toho, aby sme ich súdili." Každý občas potrebuje alibi. No, skôr či neskôr sa pravda vyplaví na povrch. Apropo pán Troška, kde ste sa nachádzal pri natáčaní tohto titulu? PS: názor mojej pani: "Nemám rada klamstvá, takže film na jedno pozretie."

Andělé všedního dne (2014)

"Štěstí je čas!" Neodpúšťa omyly a chyby. Mojim aj Vašim katom je čas. Preto by si mal každý z nás aspoň raz vystúpiť na ten svoj pomyselný Mount Everest. By the way z príbehu o anjeloch všedných dní by sa dalo vyťažiť omnoho viac. PS: názor mojej pani: "Nestotožňujem sa s takýmto riešením životných udalostí."

Anděl Páně (2005)

"Je obtížné žít pozemský život s čistým štítem." Tak isto je obtiažne natočiť rozprávku, ktorá by sadla k Vianociam ako majonéza do šalátu. Mimochodom moja pani ho robí famózny. Anjel pána by potreboval ešte štipku korenia ale inak môže byť. PS: názor mojej pani: "Kým sa Ježiško hral s Judášom, my sme si pozreli peknú rozprávočku."

Anděl Páně 2 (2016)

"Někdy člověk tuší, co se stane a nemusí k tomu jíst jablko." A to po čertech platí o Anjel Pána vol.2. Jednotku som prirovnal k ešte mierne nedochutenému vianočnému šalátu od mojej pani. No teraz sa cítim ako 30. decembra a už som šalátu maximálne prejedený. PS: názor mojej pani: "Milé, tak o 13:00 hod. na ČT1."

Baščovanský a zať (1994) (TV film)

"A toto je môj zať Karol Osztatný ale my mu hovoríme Osztatný." Koľko je takých Baščovanských a koľko Osztatných vo vašom okolí? V mojom sa stále tieto undergroundové postavičky aj po rokoch vyskytujú. Ale bez nich by to tu bolo predsa také nemastné, neslané. Apropo ako divadelná hra by to nemalo chybu. PS: názor mojej pani: "Niekedy aj neherec zahrá dobré divadlo."

Borg/McEnroe (2017)

"Prídeš do svojho obľúbeného šenku, usadneš za bar, objednáš si jedno solídne pifko a zapáliš si cigaretku. V tom zistíš, že v televízore beží tenis. Prevraciaš očami a čakáš na koniec." /príbeh-/herecké výkony*/pointa-/hudba-/výprava-/

Cigán (2011)

"Cigán tu môže žiť ako človek, keď prestane byť cigán." Neviem, či cigán dokáže prestať byť cigánom. Deti vetra nezmenili komunisti, nezmenia ich ani kapitalisti. Jednoducho sú tu, žijú si ten svoj cigánsky život a nik s tým nič nespraví. PS: názor mojej pani: "Skôr než ich odsúdime, treba si uvedomiť, že život v osade nedáva nikomu ružové vyhliadky do budúcnosti."

Coco (2017)

"Odpouštět mu nemusíš ale nezapomeňme na něj." Stotožňujem sa s Héctorovým výrokom, že nič nie je dôležitejšie ako rodina. No, v Pixar a Disney rodine je tento titul niekde na mieste bratranca z druhého kolena žijúceho v Santa Cecílii. Osobne očákavam od animáku viac humoru amigos! PS: názor mojej pani: "Na prvú rozprávku z mexického prostredia, môže byť."

Coherence (2013)

"Večírek se nám rozjíždí. Ketamin nebo sýr?" Veruže večierok ako sa patrí, dokonca aj so schrödingerovou mačičkou. To ma utvrdilo v názore: radšej pes ako mačka. Každopádne tento brilantný nápad vyvolal v našej obývacej izbe filozofickú polemiku. Len to spracovanie by si pýtalo menej fušerov. PS: názor mojej pani: "Rada sliedim na detaily."