kjama

kjama

Česko

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3
  • 22.10.2018  21:02

  Tento film by potřeboval něco mnohem důležitějšího, než lepší muziku...tangle teezer.

  • 10.9.2018  00:27

  Úžasná podívaná, přestože jsem ji ocenila až na podruhé. Poprvé jsem na film nahlížela jako na horor, podruhé už jako na romanci. Film má velice silný vizuál, dvojí verze nábytku (velký nábytek ve kterém se ztrácí pro Edith ve své zranitelné poloze a menší verze pro sebevědomou Lucille) se vyplatila. Po druhém shlédnutí věřím, že děvčata budou mít slabost pro narušeného avšak zřejmě poprvé zamilovaného Thomase. Tak trochu po něm budou vzdychat jako po Heatclifovi z Větrné hůrky. Tleskám výběru herců. Filmu prospělo, že Benedict nevyšel. Postavu Thomase prý pro něj napsali o dost chladnější. Hiddleston alespoň ukázal nějaké city. Díky, díky moc!

  • 7.9.2018  19:04
  High Rise (2015)
  **

  Rozhodně úžasný vizuál, to bezpochyby. Na stranu druhou, podstata díla mi zůstala skryta. Hiddleston svým výrazem připomínal Patricka Batemana a celé se mi to zdálo jako nepovedená kombinace Mechanického pomeranče a Věčného svitu. Pokud o toto dílo stojíte, doporučuji spíše audioknihu čtenou úžasným Tomem Hiddlestonem. V knize totiž ze scén cítíte i tu depresi, anonymitu a osamělost, místo prvoplánového násilí a sexu ve filmu.

  • 1.9.2018  01:46

  Velkolepé a dechberoucí... Coby historička vyučující angličtinu si libuji. Jen jedna věc mě žere, bez urážky. A to je historická správnost. Vévoda z Yorku byl člen Britské šlechty. Byl to dokonce Jindřichův bratranec. V roce 1415 se ještě Anglie topila v místních rozmíškách a o koloniích ještě ani neslyšela. Tak co to do háje bylo? Vévoda zemřel ve svých 42 letech coby vousatý bílý muž. To, co si zde BBC nemohla odpustit si měla dovolit v Benátkách, Veroně, Byzanci, ale ne mezi anglickou šlechtou, do háje zeleného!!!

  • 18.2.2018  14:42

  Trochu mi to přijde jako kombinace Na doraz a 48 hodin. Jde ovšem poznat, že se stále jedná o televizní film. Dabingu vyčtu Kate, kdy u padesátileté herečky slyšíte hlas dospívající dívky. V hodnocení se odrazilo, že mám ráda tento typ filmů, kdy podceňovaný zachraňuje milovaného. Film má bohužel nevyrvnané herecké výkony, zloduši jsou vykresleni příliš negativně, napínavé scény jsou málo napínavé a konec je příliš uspěchyný. Navíc jsem se nikdy nedozvěděla, kdo je ta policejní krysa, nebyl žádný velkolepý závěr...

  • 11.2.2018  18:43
  Silnější (2017)
  **

  Měla jsem veliký soucit s hlavním hrdinou, ale bylo to kvůli té jeho příšerné rodině. Jediná normální je tam Erin.

  • 12.10.2017  17:19

  Ponurá atmosféra, převzatá ze severských filmů, k tomu opravdickej cikán s křišťálovou koulí a polární noc se blíží... Tento seriál není nic pro mě.

  • 31.7.2017  13:45

  Dvě hvězdy za skvělé obsazení. Avšak, já tyhle špionážní filmy prostě nechápu... Tento jsem zkoušela nadvakrát, podruhé s dabingem, který ovšem k rozpletení celé věci vůbec nepomohl. Pochopili jste někdo, kdo byl tek krtek? Proč tam na konci byla ta střelba? Ne, nechápu, asi jsem ducha mdlého...

  • 30.7.2017  18:46

  Zpočátku jsem si říkala, super film. V polovině už to začalo být dlouhé. A co ta maškara na konci? To filmaři neumí spočítat roky? To je záležitost druhé třídy.

  • 30.7.2017  16:24

  Bohužel Avengers v názvu filmu zneužili popularity Captaina a tedy místo filmu o Rogersovi tak dostáváme další Avengery, kteří se mydlí navzájem povykujíc rádobyvtipné hlášky... Bohužel.

  • 30.7.2017  01:34

  Ubrat posledních deset minut, obrat hlavní postavy o hloupé kecy a měli bychom tu film na pět hvězd. Škoda.

  • 8.6.2017  19:24
  Mercy Street (TV seriál) (2016)
  *****

  Jedná se o úžasný seriál zasazený do městečka Alexandria, Virginia, okupovaného vojáky Unie (1863). Do místní nemocnice přichází mladá žena v pozici vrchní sestry a snaží se uvést věci do pořádku. Moc se mi líbí čerpání z knihy Adventures of an Army Nurse in Two Wars a v seriálu vidíte, že opravdu jede podle skutečných událostí. Charaktery mají hloubku, kostýmy jsou až neuvěřitelně realistické. Oceňuji i urychlení děje ve třetí epizodě a to, že v druhé epizodě dostaly ostatní postavy více prostoru na úkor Mary Phinney. A poslední věcí, která je fajn je ta, že Luke Macfarlane konečně nehraje namistrovaného týpka, ale kluka s duší :).

  • 26.1.2017  19:06
  Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)
  ***

  Life on Mars? No, nevadí, naši to umí remakeovat přece jen lépe, než amíci...

  • 8.1.2017  19:43
  Vinnetou (TV seriál) (2016)
  ****

  Toto je naprostá paráda... Přesto si dovolím jednu výtku - v dalších dílech hlasuji pro tričko pro Vinnetoua. Díl druhý - opět taková příjemná pohádka z divokého západu. Jen tu klaustrofobní atmosféru v jeskyních si mohli odpustit, zase budu mít noční můry... Díl třetí už lépe ukazuje neradostný boj indiánů o přežití a spojuje všechny ty Trail of tears, Washity, Sand Creeky, či Wounded Knee v jedné epizodě. Tento díl se už blíží klasickým indiánským filmům. A také vám přišel ten Komanč tak děsně vtipný? A v Praze máme nejlepší kovboje :).

  • 8.12.2016  21:44

  Tak tohle se mi vážně líbilo... Bylo vidět, že film vychází z Philbrickovy knihy a bere si z ní ten nezůčastněný vyprávěcí styl. Líbí se mi, že byly dodrženy historická fakta a i přes popisnost člověk cítí mrazení v zádech při sledování hlavních hrdinů v souboji s přírodou. Režisér si vzal za podklad vyprávění Nickerbyho, samozřejmě, že pokud by sáhl po předloze od jiného námořníka, mohl vzniknout film malinko jinačí. Líbily se mi také narážky na Hawthorna a také postava Melvilla, kterak hovoří s přeživšími. Prostě historické drama jak má být. Přesné a přitom dechberoucí.

  • 7.12.2016  22:45
  Anthropoid (2016)
  ****

  Proč proboha... Proč to kruci nenadabovali, ať už anglicky, nebo česky? Takhle vůbec nevím o kom se mluví, protože každý jména vyslovuje po svém. Herci se dle mého soustředí spíše na svůj špatný přízvuk, než na hraní. Nebo spíše naopak, hrají tak, že místo mluvení naučeně odříkávají věty, které neví, jak se čtou...

  • 13.10.2016  19:02

  Opravuji komentář po shlédnutí filmu s titulkama. Ten dabing z toho udělal docela blbost :)

  • 5.10.2016  21:28

  První dojem... můj oblíbený Danila vypadá jako ten pošuk Jack Black. Dojem druhý... vlastně žádný druhý dojem není. Bohužel.

  • 10.9.2016  18:44

  Eastwood a Hanks dostali z tématu maximum. Film naštěstí nebyl nijak dlouhý, téma nenabízí více. Možná bych ocenila méně skákání v čase.

  • 7.9.2016  22:30
  Já a robot (TV seriál) (2013)
  ****

  Příjemná kriminálka :).

  • 13.8.2016  01:02
  Svítání (2009)
  *****

  Nikdy nejde o správnou věc, vždy jde jen o moc a dobrý obchod... Výborný upíří film a zároveň taková sonda do lidské společnosti.

  • 8.8.2016  17:15

  Milá fantasy s dobrými efekty. Jen, proč proboha příběh zasadili do starověkého Egypta? Kdyby změnili jména a odehrávalo by se to jinde, tak by mi nezmrvili můj pohled na starověké dějiny....

  • 7.8.2016  17:40

  Vítejte v nové demokratické Libyji... Hm...

  • 7.8.2016  01:53

  Komická vložka, aneb pošleme tam trpaslíky... Tak to je recept na to jak okamžitě zkazit film. Co na tom, že jednoho z nich hrál jindy výborný Nick Frost. Já nechápu, co je pro Američany na trpaslících tak vtipného? Nebo je to pro ně synonym pro užvaněné magory? Chris zase pro změnu nevypadá na toho pohádkového muže se zlomeným srdcem a chová se jen jako namyšlený frajírek a tedy nemůže fungovat jako ten pohádkový princ, do kterého se divačka zamiluje. Ubrala bych zbytečných komických prvků, nesmyslných výlevů šílené Charlize. Chybělo mi více zla napáchaného Emily, nebylo znázorněna akce dobývání, podmaňování dětí, uvítala bych i více Sama Claflina, který, přestože je uveden vysoko v titulkách, v čase na place se otravným trpajzlíkům rovnat nemůže. Bohužel, tyto rádoby vtipné kousky jsou nešvarem nedávných filmů na podobné téma a nikdy tedy nevím, komu je film určen. Pro dospělého určitě ne, protože mu humor leze na nervy. Teenager pro změnu nemá hrdinu, se kterým by se identifikoval... Škoda... :(

  • 5.8.2016  23:50

  Dloooouuuhéééé.... to bylo. A vše stojí na tom, že se spolu nedokážou domluvit jako normální lidé.

  • 4.8.2016  16:08
  Jako ty (2015)
  ***

  Tak, nebyloto špatné, ale pamatovat si pravděpodobně budu jen havlovské kalhoty a boty bez ponožek...

  • 3.8.2016  23:18
  Equilibrium (2002)
  *****

  Bohužel, opět naprosto nedoceněné sci-fi. Depresivní a chladná atmosféra a svět bez citů vyvolával pocitů až až. A také otázka, zda jsme ochotni obětovat svobodu za svět bez konfliktů a válek. Úžasné bylo spojení vážné hudby s bojovými scénami. Bale jako vždy září a našla jsem si tam i další známé tváře (Fichtner, Purcel).

  • 18.7.2016  23:18

  Naprosto úžasné obsazení, parádní příběh a skvělá knižní předloha. Jak se jen něco takového mohlo pokazit? Ale ono se to pokazilo. Tři hvězdy za prvního Tarzana, který se konečně aspoň trochu podobal tomu v knize a za nostalgii, se kterou jsem opět přečetla celou sérii (některé knihy už po dvacáte). Jinak na tom filmu bohužel nebylo nic...

  • 18.7.2016  18:30

  Nádherný příběh... Hezky udělané, dojemné. Jen jsem nepochopila jednu věc, Proč Emilia tak kroutí obočím? Proč se proboha tak šklebí? Občas to bylo až obtěžující.

  • 23.6.2016  21:18
  Kingdom (TV seriál) (2014)
  **

  Tak jo, po dvou dílech konstatuji fakt, že hlavními hrdiny je banda feťáků... Buď si něco šlehnou, dají prášek, píchnou steroidy, nebo vyhulí trávu... To nemám zapotřebí.

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace