Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Sci-Fi
  • Dobrodružný

plakát

Jak se točí pohádka (2020) (TV seriál)

Z této pohádky jsem nesmírně nadšená a jsem moc ráda, že vznikl i tento pětidílný pohled do zákulisí natáčení. Dokument je rozdělen do pěti logických celků (Lokace/Kaskadéři, kostýmy, make-up/Scénář, honoráře, smlouvy/Casting, pojištění/Postprodukce). Celé je to natočeno zábavnou formou a může být takovým prvním setkáním s filmem pro dospívajícího, který by se mu chtěl v budoucnu věnovat. Dokonce i já, s dlouholetou kariérou jinde, jsem dostala podobné choutky. Ta přitažlivost však možná pochází spíš z té party, co se tam sešla, tam si nejdete pro humor daleko. Je vidět, že je ta práce vážně bavila a spíš než kolegové to byli přátelé. Díky!

Volným pádem (2021)

Těžko hodnotit, protože vím, že Štěpán s Emilem mají náhled na svět minimálně komplikovaný a nemusí to tedy sednout úplně všem. Pokud bych však měla hodnotit dle emocí, které ve mě tento film zanechal, skončila bych nejméně na osmi hvězdách. Tak nám tam aspoň zbývá ta naděje, že dobrému člověku se dostane co mu náleží.

plakát

Bublina (2017) (studentský film)

Možná bych hodnotila hůře, bohužel, toto téma je mi hodně blízké. A vážně to tak na vsi funguje. Pocházím z moravské vesnice a jsem pražská náplava. Na Moravě jsem za pražskou kavárnu, v Praze za burana a to ani nemusíte otevřít pusu a prozradit, koho volíte.

plakát

Periferie (2017) (divadelní záznam)

Zločin a trest po pražsku s Jackem Dawsonem v hlavní roli. Divadlo má vyvolávat emoce, což tato inscenace splnila beze zbytku. Atmosféru periferie Prahy navodí nejen (téměř prázdná) scéna, ale i hudba, či dokonalá čeština. Vše, na co si vzpomenete, zde prostě funguje. Herecké výkony Bareše, či Kotrbaté jsou skvělé, tím zjevením je zde však Marek Lambora, jehož postava prochází během hry obrovským přerodem. Zpočátku se setkáváme s bezstarostným frajírkem, který se svým činem chlubí. Postupem času si však uvědomuje tíhu viny a dohání ho svědomí. Lambora si umí získat sympatie diváků a tak celou dobu přemýšlíte, zda nejde jen o hodného kluka, který byl jen ve špatnou chvíli na špatném místě, zda je to tak špatné, že je za svůj čin nepotrestán. Napětí graduje (vnitřní napětí hrdiny) až vyvrcholí jedním z konců Langerovy hry (nebudu spoilerovat, který konec si Vinohrady vybraly). Za výběr se však na divadlo rozhodně nezlobím. Hm, a já si jdu, snad už posté, pustit tango z Periferie.

plakát

Princezna zakletá v čase (2020)

Konečně závan čerstvého vzduchu a já snad po dvaceti letech opět vezmu českou filmovou tvorbu na milost. Díky, autoři! Jestliže mluvíme o pohádce, jedná se o tu nejlepší od S čerty nejsou žerty. Jestliže mluvíme o fantasy, jde o to nejlepší od? (od vždy). A to jsem to prozatím viděla jen čtyřikrát (za poslední týden). Nechci filmu vytýkat inspiraci jinými snímky, protože mám takové filmy ráda. Navíc, jde z něj cítit, že ho dělala parta skvělých lidí, která si „sedla“. Princezna zakletá v čase prostě baví a proto jí lze jednoduše odpustit některé maličkosti. Oceňuji především vizuál, který se blíží zahraničním snímkům, filmová hudba skvěle podkresluje děj a triky jsou také hodny potlesku. Jen mě trochu mrzí, že Marek Lambora nedostal více prostoru, stejně tak Simona Zmrzlá, jejíž postavu jsem si zamilovala. Rozhodně chci příště vidět víc Murien! Takže, za mě určitě sto procent. A Petře, rychle pište dál a já snad zase začnu koukat na české filmy. Také díky za kontakt s fanoušky na Instagramu. Je to pokaždé moc příjemný pokec a člověk se dozví spoustu důležitostí. Ale pozor, příště žádné perly...

plakát

Smíření (2020) (divadelní záznam)

„Taková byla prostě doba“, aneb co jsme si, to jsme si? Na toto jsem se hodně (dlouho) těšila. Poslední část trilogie a pravděpodobně ta nejsilnější. Smutným faktem je, že se zde vychází ze skutečných událostí. Jsou válečné zločiny horší, než ty poválečné, nebo je to naopak? Bohužel/bohudík nemohu jmenovat vůdčí hereckou osobnost, excelují zde všichni, v čele s odporným Kalužou, výrazným Cisovským, či skvělou chórovou částí (v níž jsem si i zavzpomínala na branná cvičení). Nejpůsobivější je však příběh sudetské rodiny, která se obává masakru. Štěpán Kozub zde opět předvádí svůj (nad)standard. A především výkon Pavly Dostálové v jejím závěrečném monologu mě opravdu dohnal k slzám. Vybavení kuchyně mi pro změnu připomíná prázdniny u babičky na statku. Jediným důvodem pro snížené hodnocení je to, že mám divadelní představení raději v divadle. Je to tam vždy komornější a silnější… zvlášť v Aréně.

plakát

Polda - Slušná čtvrť (2020) (epizoda)

Moooc vtipný. Škoda, že obsadili Janžurovou, když už tam nebyl Igor... Ale moc dobře jsem věděla koho řekne, že jí Polívka připomíná. A to s tím kabaretem :)))). Zajímalo by mě, jestli to bylo původně ve scénáři, nebo ne.

plakát

Tři tygři (2019) (TV seriál)

Téma: LuMÍR v MÍRových sborech leze na PaMÍR, kde nejprve skoMÍRá a následně uMÍRá... Sláva MÍRotvůrci LuMÍRovi, který měl vždy šaty na MÍRu a jako jediný z celého vesMÍRu nesMÍRně MÍRně kupuje ajpomelo. MÍR s vámi. Trvám na autorských právech, pouze divadlo Mír může použít. Léta obdivuji filmové umění Štěpána Kozuba, jsem ráda, že mě přivedl ke Třem tygrům. Pravda, zpočátku si musíte zvyknout na tento podivný trapnohumor, ale jakmile se správně naladíte, už je nevypnete.

Stadion (2018)

Brněnský hokejový stadion Za Lužánkami už pár let nestojí a ten fotbalový chátrá. Právě tam se v dětství formovala moje láska ke sportu a proto se mě dokument velmi dotýká. Dokážu také pochopit fustraci fanoušků, kteří si "svůj" stadion opravili aby byli opět svědkem jeho dalšího chátrání. Film jsem viděla v rámci festivalu a měla jsem tu možnost setkat se i s tvůrci. Naprosto nechápu, že toto nešlo do kin, či okamžitě se neobjevilo v televizi. Velmi dlouho jsem se tak nezasmála, zároveň jsem si pobrečela z nostalgie, zopakovala trochu hantecu a hlavně se ujistila, že spousta lidí má to fotbalové srdce a je schopna se nezištně podílet na něčem větším. Díky moc Tomáši :).

Král (2019)

Shakespearův Hal / král Henry V. ve stravitelnější podobě. Doporučuji těm, kteří jsou líní zhlédnout hry Henry IV pt. 1 , Henry IV pt. 2 a Henry V. Pomalé tempo a komorní až minimalistické prostředí nevadí. Toto se opravdu povedlo.

Ovládací panel