Necessary Roughness (2011) (seriál)

Hvězdička navíc za Cohena, jeho postava je nejzajímavější a je nejjednodušší mu fandit. Chválím i výběr Thorne. Moc se mi líbil náhled do zákulisí amerického fotbalu i jiných sportů, přesto jsem zklamaná, že se tam neobjevil žádný hokejista. Copak v New Yorku nejsou žádné hokejové týmy (ironie), nebo jsou hokejisté natolik emocionálně stabilní, že nepotřeboval pomoc terapeutky? Třetí sezóna byla tak trochu mimo a některé postavy se chovaly trochu nelogicky, přesto hodnotím vysoko.

Selena (1997)

Snad jediný (a bohužel také poslední) film, který mě přesvědčil, že Lopez umí hrát. Možná proto, že dostala roli latinskoamerické zpěvačky, jíž sama je. Trochu mi to připomíná La Bambu - podobná muzika, podobná strastiplná cesta za úspěchem a konec na vrcholu. Bohužel mi chybí lépe udělaný závěr a také z filmového řemesla by se dalo lecos vytknout. Proto to není na pět hvězdiček jako u La Bamby. Co se týče výkonu Phillipse, má ještě Lopez co dohánět.

Piráti (1999) (seriál)

Minisérie přesně podle mého gusta. Nešťastná láska, nenávist, dobrodružství, piráti, nádherná příroda, lodě... Moc se mi líbilo, že si pan režisér oblíbil české herce a indián Kraus byl prostě nejlepší :), ani Roden na něj neměl. Pátou hvězdičku ubírám za šílenou Lívii, u jejího výkonu jsem se musela jen smát. No a také, pátou hvězdu si zaslouží pouze Hornblower...

Princezna Fantaghiró 5 (1996) (TV film) odpad!

Úžasné, jak se od čtyř hvězdiček dá lehce propracovat k odpadu... První díl byl o nalezení opravdové lásky a pouze s jednou mluvící husou. Druhý díl byl o tom, jak si lásku udržet. Bohužel se objevila další mluvící zvířata a tak šla hvězda dolů. Ve třetím už bylo příliš mnoho mluvících věcí, ale objevil se úžasný Tarabas, který to udržel na dvě hvězdy. Čtvrtý díl získal jednu hvězdu za Tarabase - protože se nesmyslně rozjel za tou příšernou Angelikou. No a díl poslední? Spousta uřvaných dětí, žádný charismatický hlavní hrdina a dokonce už to nedrží ani Fantaghiro. A konec byl osobním útokem na moji romantickou duši. Že zapomene na svoji osudovou lásku, o kterou tak dlouho bojovala... Tak v depresi jsem se po filmu nikdy necítila. To se mi stalo snad jen jednou, když jsem dočetla poslední díl série o Tarzanovi, který v posledním díle (již napsaným někým jiným) opouští Jane... :(

Papírová města (2015) odpad!

Ach jo... moje první takto negativní hodnocení. Asi proto, že obvykle v pudu sebezáchovy z kina odejdu, či vypnu počítač. Tentokrát jsem nemohla a vyžrala jsem si to až do toho supernudného konce. A film je vlastně o čem? O holce, která je takový ten typ, co se řeže, čte nepochopené básníky a předstírá, že je intelektuálně tak na výši, že jí nikdo nemůže stačit. Ten minulý film byl stejně blbej, ale aspoň tam byl někdo nemocný, tak to mělo grády na dvě hvězdy. Toto se ale jinak hodnotit nedá.

Fantastická čtyřka (2015)

Nechápu, že film z 2005 má více procent, než tento. Film má slibný začátek, máme šanci poznat hlavní hrdiny. Chybí tu vlezlé rádobyvtipné hlášky a film se zdá takový vážnější, dospělejší. Jen nějak nemohu pochopit ten závěrečný souboj. Vše se odehraje během deseti minut, Viktorův zámětr je poněkud nevysvětlen a čtveráci si s ním poradí až podezřele rychle. Neslušelo by tomu filmu třeba ještě patnáct minut navíc pro vytvoření důstojného finále?

Americká odysea (2015) (seriál)

Určitě zamrzí, že NBC prozatím zrušila možnost pokračování série. Příběh by si jistě zasloužil dovyprávět. Řekla bych, že je tu po seriálu Homeland další dobrý seriál, který se nebojí ubrat patriotismu a přidat na terorismu ve vlastních řadách. Chválím výkon A. Friel, T. Williams a C. Trinneer se pro změnu ukázali jako slizcí záporáci...

Star Runners (2009) (TV film)

Taková lepší Hvězdná pěchota. Connor pokračuje ve svých scifi rolích, ovšem tentokrát je takový nevýrazný. Ostatní herecké výkony taky nic moc. Zápletka je průměrná a konec typický pro podobné filmy nemůže chybět. Film jsem bohužel viděla polsky a polsky nerozumím. Myslím ale, že ani angličtina by to na tři hvězdy nevyzvedla.

Cena svobody (2014)

Krásný, silný film... Jediné, co mě zarazilo, že si afričan pustil vodu a při tekoucí vodě si čistil zuby. U toho jsem fakt řvala - zuřivostí :).

Americký sniper (2014)

Bradley konečně dokázal, že nemusí hrát pouze v hloupých komediích a romanťárnách a snad si ho už konečně zapamatuji. Film samotný naštěstí nepřistupuje k tématu s vlasteneckým patosem a všímá si také negativního dopadu války. Clint si téměř vždy dokáže najít skvělé téma ke zfilmování. Kyle byl pro Američany jistě hrdina, pro mě alespoň zajímavý člověk se zajímavým osudem, který stálo za to zfilmovat.

Ovládací panel