Láska ve hvězdách (2014) (seriál)

Dvě srdce? Tak to už jsem někde viděla, že, Doktore...? Tento seriál je taková malá vykrádačka. S V má společné mimozemšťany, kteří světélkují stejně jako Edward na slunci a nemůže chybět vztahový trojůhelník - viz. Upíří deníky. Z těch si mimochodem ukradli upírku Annu a také se tam zatoulal Channing Tatum v mladším vydání v podobě Lantera. Přesto vše zatím jakž takž funguje a děj se zatím zbytečně nemotá, proto dávám průměr (dvě a půl hvězdy :)).

Uncross the Stars (2008)

Po tragické smrti své ženy se Troy (Gillies) vydává splnit její poslední přání - postavit verandu své tetě Hildě (Hershey). Zde se potkává s drsňákem Bobbym (Perlman), Hildiným sousedem, a poznává, že jeho pravým úkolem není postavit verandu... Je to krásný příběh o lásce a ztrátě. Hershey a Perlman září, jsou ve svých rolích naprosto uvěřitelní. Bohužel Gillies, jakožto hlavní herec, je dost nevýrazný. Film pobaví (např. scéna v letadle, nebo na pohřbu), pohladí i rozpláče, rozhodně ovšem nedoporučuji mladším ročníkům.

Původní (2013) (seriál)

Žádní středoškoláci a prastarý upír, který ale opravdu potřebuje psychologa. Seriál má tempo a tváře, na které se dá koukat... Za půlkou série za pět bodů, doufám, že později nebudu muset ubírat.

Divergence (2014)

Srovnáváte s Hunger Games, ovšem přirovnat se spíš hodí k Enderově hře. Už kvůli těm vnitřním dialogům hlavního hrdiny, výcviku válečníka, volbám, které musí učinit a jehož motivy chápeme v knize, ale ne ve filmu. Film se zdá být pouze sestřihem těch nejlepších scén z knihy a proběhnou jak z rychlíku. Kdo knihu nečetl, nemá vůbec šanci si zapamatovat vedlejší postavy důležité pro další pokračování, natož je vůbec pochopit. Castingem mě také nepotěšili. Shailene měla od začátku vypadat jako outsider, o hlavu menší, než všichni ostatní. Dalo se na ni zvyknout, ale není pak zřejmé, proč jí Čtyřka vůbec pomáhal. Dojemné scény nejsou dojemné a vše se zdá být nedotažené. Za mě tedy lepší průměr.

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

Pan Keach nám dal dva skvělé seriály - Mladé jezdce, odehrávající se před válkou a Doktorku Quinnovou, odehrávající se po válce. Tyto seriály ve mě podnítily zájem o divoký západ a historii indiánů. Co na tom, že všechny historické události té doby se staly v Colorado Springs, některé byly o pár let posunuty a všichni velikáni té doby se přátelili s paní doktorkou. Líbilo se mi obsazení Johnyho Cashe a jeho lásky June, objevilo se tam i pár jiných zpěváku country. Všechny historické události jsou líčeny s citem a z pohledu obyčejných lidí. Dozvíte se spoustu věcí o minulosti a osobách s ní spjatých - Bella Starr, Sherridan, Custer, Washita, Black Kettle, U. Grant, gen. Parker, Pine Ridge, Thompson, Darwin, Ku Klux Klan atd. Seriál mám ještě raději po studiu Severoamerické historie - teprve teď oceňuji tu promyšlenost a detaily, které mi dřive unikaly.

Enderova hra (2013)

Při čtení knihy mě napadlo přirovnání k Pánovi much, kdy jsou děti okolnostmi nuceny chovat se jako dospělí. Ve filmu takový dojem nedostanete. Kniha je psychologickým pohledem do mysli šesti (až více)-letého zranitelného a nejistého dítěte, film je zase čistokrevným sci-fi o záchraně země sebevědomým mladým mužem. Z knihy mnoho nezůstalo, kupodivu to ale vůbec nevadilo, protože film má spád.

Pán času (2005) (seriál)

Fantastic, Molto bene, Allons-y, Geronimoooo... Tak tento seriál je naprostá bomba a možná proto jsem se léta zdráhala napsat komentář. V Anglii vám dnešní čtyřicátníci potvrdí, jak se každý týden setkávali u televize a rodiče je pak strašením Dáleky zaháněli do postele. Nové série úspěšně navazují na starého Doktora a notně zvyšují tempo a efekty. Doktor, to není jen Tennant. Každý herec přinese něco svého a vy vždy uvěříte v Doktora nového. Těším se na dalšího, který je ohlášen, těším se na jeho nové vlastnosti a zlozvyky, nový jazyk a třeba i schopnosti. Uvidíme, jak to udělají s omezením počtu 13 regenerací :). Jediný mínus snad vyjadřuji Martě a Amy - obě nesnesitelné a obě už naštěstí pryč. Moc se mi líbí The impossible girl, takže Claro, doufám, že se Ti podaří udělat to výborné suflé :)

Hostitel (2013)

Bohužel, co fungovalo v knize nemůže zákonitě fungovat ve filmu (aneb, jak se z mé oblíbené knihy stala filmová slátanina). Ve filmu nechápu spoustu věcí. Za prvé je to unylý scénář unyle čtený herci jako v dabingu někdy z osmdesátek (tentokrát je to v anglické verzi snad horší, než v té naší). Pak jsou to maličkosti, které bohužel podpoří nereálnost příběhu. Proč proboha otevírá pusu, když si v hlavě povídá sama se sebou? Přece, když ji odhalí, tak ji zabijí. A ta škrtící scéna, panečku, to je to tak těžké zahrát to naštání, jako když hrál v Percy Jacksonovi? A co Emily Browning? Nezlobte se na mě, ale ta dívka měla vypadat jako blonďatý andílek ztělesňující všechnu křehkost Wandiny duše. Dále mi vadily rychlé střihy a pominutí pro mě důležitých scén (a zároveň lpění na scénách pro mě nedůležitých). Kulisy použili ty samé, jako při natáčení Duny před dvaceti lety. Pokud bych film viděla dříve než knihu, dostal by snad jen jednu hvězdu za scifi žánr a kniha by nedostala šanci. Druhá hvězda může být snad jen za Jeba a Iana, kteří se mi trefili do představy.

Breakaway (2011)

Tento film mě naprosto odrovnal v kladném slova smyslu :). Spojuje prvky bollywoodu s ledním hokejem. Je plný tanečků a zpěvů, dokonce i na ledě, touhy po uznání a snahy nalézt místo ve světě. Nechybí milostná zápletka a také závěrečný nervydrásající hokejový zápas. Kdo se chce pobavit, má rád muziku a hokej, je to film přesně pro něj.

Poslední gól (2011)

Konečně se divák dozví, jak to chodí s devadesáti procenty úspěšných středoškolských fotbalových hvězdičkek několik let poté. Hrdinou je kluk, který nic než fotbal neumí avšak fotbalová kariéra mu protekla mezi prsty. Je to také film o tom, jak moc je sport možností úniku odněkud ze zapadákova.