• Mysteriózní

Francouzská spojka (1971)

V juhofrancúzskom prístavnom meste Marseille sa koncom 60.rokov vyrábal heroin vysokej kvality, ktorý sa následne pašoval do Spojených štátov. Gene Hackman, v roli detektíva Doyla z newyorského protidrogového oddelenia, narazí na jeden takýto zamýšľaný obchod. Dostihnúť francúzskeho mafiána Alaina Charniera stvárneného Fernandom Reyom je však príliš tvrdý oriešok. Všetci milovníci starých krimi filmov si prídu na svoje. Pouličné naháňačky, policajný záťah v bare, nebezpečná jazda autom a legendárna scéna z metra v skvelej réžii pána Friedkina sú zárukou príjemne stráveného večera.

Útěk z Alcatrazu (1979)

Útek z Alcatrazu je filmová klasika z väzenského prostredia natočená podľa skutočných udalostí. Film je priamočiary, nesnaží sa vykresľovať reálny obraz života vo väzení, ale naopak zobrazuje iba niektoré jeho aspekty. Hlavný hrdina Frank Morris, stvárnený Clintom Eastwoodom, po príchode do väzenia zažije zopár zaujímavých momentov, zahlási niekoľko vtipných hlášok a pustí sa do plánovania a následnej realizácie úteku. Film dokáže diváka zatiahnuť do deja, a to aj napriek tomu že je dobre predvídateľný. Záver filmu ma osobne veľmi potešil. Odporúčam všetkým milovníkom filmov s väzenskou tématikou a fanúšikom Clinta Eastwooda.

Ovládací panel