Castlevania (2017) (seriál)

První až směšný dojem, kdy se na prahu Dráculova hradu objeví jeho budoucí žena Lisa Tepes, jejíž příchod a reakce na Draculu působí vzhledem k úvodnímu záběru nabodnutých koster a představě o Draculovi velice vtipně, střídáá možná až přímočará ovšem morbidní jízda. S krátkou stopáží mám největší problém, nikoliv vzhledem k tomu, že jsem nechtěl aby skončil, ale protože mi vývoj příběhu příšel příliš přímočarý a tudíž ochuzující. Postavy si na konci první série učiní spojenectví s jasně definovaným cílem. Bez žádých komplikací, jako kdyby celou dobu přesně věděli co dělají, dosáhnou svého cíle, za příliš krátkou dobu. Čím seriál dle mého opravdu vyniká jsou dialogy postav reagující na chování nebo promluvy postav druhých. Vzdáleně připomínají meta komentáře. V některých momentech máte pocit, že dialogy jsou příliš cheesy, vzhledem k krvaným akčním a drsné povaze fikčního světa, ovšem následně zjišťujete, že to stejné si myslí druhá postava. Ta podle toho náležitě reaguje. Dospělý seriál nejenom vzhledem k množství zobrazovaného násilí, ale především vůči svým postavám. PS: Jako absolutní zlo tady nejsou zobrazeni upíří ani hordy temnot, ale zkorumpovaná (katolická) církev. | S1: 8/10 S2: 7,5/10

Bohemian Rhapsody (2018)

Bohemian Rhapsody SUCKS. Podle toho filmu by byl Fredie pořád dobrej, kdyby se nenechal stáhnout na odvrácenou stranu špatnejch gejů. Kvůli nim dostal AIDS a nemůže urputilé fanoušky obdarovávat svým talentem jehož zrod (vývoj) není ve filmu ani naznačen. Špatní gejové nosili latexový kšandy, kožený bundy a měli kníra. Hodní měli jenom toho kníra (Fredie). Tak neskutečně homofobní film o nejznámnějším homosexuálovi. Na AIDS Fredie příjde snad tím nejvíc klišé způsobem - kašle krev. Konvenční, kromě hudby a Malekova hereckého výkonu by to byl mrtvý film.

Nejpozoruhodnější domy světa (2017) (seriál)

Dostanete přesně to co vidíte na plakátu. Nádhervné, extravagantní a přepichové domy moderní architektury. Podle zemí rozdělené do 4 epizod (USA, Portugalsko, Švýcarsko, Japonsko). Ovšem již žádný kontext (Jak jednotlivé budovy navazují na lokální i nadnárodní tendence v moderní architektuře nebo konkrétně k předchozím pracím autorských kolektivů). Komentáře ke vztahu prostředí a umístění budovy zde jsou, ale omezené na zmínky jako: "Koukejte na ten neskutečně krásný výhled". Jediný vhled, který Vám pořad dá je ten, zprostředkovaný kamerou. Verbálně nikoliv. Moderátoři, kteří vůbec nepůsobí jako odborníci na architekturu, ale spíše jako komedianti a herci, zincenovávají jaké by to asi bylo bydlet v takových domech. Faktické informace získáte v max. minutových vstupech tvůrců konkrétního domu. Od nich se dozíte, díky jazykové bariéře, max. "historky z natáčení". Srovnání s pořady moderované Adamem Gebrianem (Stream, Mall) je na místě. Ty mají přesně to, co tomotu pořadu schází a naopak. Záštita Netflixu nabízí skvělou vizuální prezentaci a privilegium natáčet přepichové domy takřka po celém světe, ale už nic o budovách samotných jak jsou navrženy a proč. Jediné co zjišťujeme je rozmístění místonstí díky 3D animovanému grafu. Sledování fotoreportáže s těmito domy by vyšlo na stejno. Apendix: Pokud nesouhlasíte s tím, že snímané objekty jsem skvělé, moderátorka Vám to bude tak dlouho opakovaně vyvracet, až jí uvěříte, bez toho aby jste od ní slyšeli jakýmkoliv argument.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Tohle to mi zničilo moje mínění o Star Wars. Normálně bych to okamžitě zavrhl, ale přece jenom jsem až moc zmanipulovaný touhle "značkou" Dokoukáno do 16 dílu 2. série. Už na to nemám...

Hanebný pancharti (2009)

Proti filmu není co bych vytkl, ale vadí mi samotné téma druhé světové války, které je zde relativizováno a zesměšňováno.

Nepřítel (2013)

Ukázka toho, jak neporozumění látky ovlivňuje divácké reakce na film.

Píseň moře (2014)

Nikdy jsem neviděl krásnější animák, ta vizuální stránka mě uchvátila. Krásný dětský příběh inspirováný severskými kulturami, ale dějově.. rozteklé

Hon (2012)

Svým způsobem tak jednoduchá zápletka která nám ukazuje jak je společnost zkažená a co se může stát když máte špatnou reputaci. #Kritika_společnosti Zdrcující, měl jsem chuť zaběhnout do ledničky pro zmrzlinu když jsem brečel jako malá holka. Tohle si pohrálo s mými emoci jak málo co!