• Krátkometrážní

Kampaň proti klimatu (2020)

Novější a méně zajímavá verze dokumentu Merchants of Doubt z roku 2014 rovněž inspirované knihou v obou dokumentech zmiňované Naomi Oreskes. Jako fajn doplnění pak může být film Děkujeme, že kouříte (2005).

Doufám, že se máš dobře (2019)

Ouředníkova Europeana je fantastická. Četl jsem ji dvakrát a často ji doporučuju. Umělecky ji už mimo jiné ztvárnila kapela Skrytý půvab byrokracie na albu Ouředníkovi referáty. Stejně jako film, i oni v textech vychází pouze z knihy a na této úrovni nepřínáší žádnou invenci. Album je to ale skvělé, což se o tomto filmu říct nedá. Autor se zde zmohl pouze na nudný vizuální doprovod, který je na úrovni amatérských uploadů hudebních videí známých interpretů s výběrem náhodných konotujícich obrázků na youtube. Čtení úryvků z knihy je pak ve smínku nudné a táhlé na 95 minutách. Za tu dobu útlou Europeanu skoro přečtete, a to Vám snímek samozřejmě nabídnout nestihne. Můj závěr je tedy jasný. Rozhodně si raději přečíst kratičkou knihu, pro čtenáře pak třeba skvělé hudební zpracování výše zmíněné kapely. Tento film totiž žel žádnou přidanou hodnotu nepřináší.