Martin_cz

Česko

• 19.6.2020  18:05

online: https://www.youtube.com/watch?v=dQ4cpOKmde8&feature=youtu.be

• 11.5.2020  20:58

Pravděpodobně zbytečné sledovat, plné dezinformací: https://denikreferendum.cz/clanek/31174-moore-daroval-dokument-fosilnimu-prumyslu-jeho-planeta-lidi-lze-a-manipuluje

• 7.5.2020  14:07

s českým překladem online: https://www.youtube.com/watch?v=NlTPd8cg8MU

• 2.4.2020  20:18
    Squat Wars (2009)

• 28.1.2020  01:18

link: https://www.youtube.com/watch?v=ZWEgBpaV80E

• 25.10.2019  22:27

Ouředníkova Europeana je fantastická. Četl jsem ji dvakrát a často ji doporučuju. Umělecky ji už mimo jiné ztvárnila kapela Skrytý půvab byrokracie na albu Ouředníkovi referáty. Stejně jako film, i oni v textech vychází pouze z knihy a na této úrovni nepřínáší žádnou invenci. Album je to ale skvělé, což se o tomto filmu říct nedá. Autor se zde zmohl pouze na nudný vizuální doprovod, který je na úrovni amatérských uploadů hudebních videí známých interpretů s výběrem náhodných konotujícich obrázků na youtube. Čtení úryvků z knihy je pak ve smínku nudné a táhlé na 95 minutách. Za tu dobu útlou Europeanu skoro přečtete, a to Vám snímek samozřejmě nabídnout nestihne. Můj závěr je tedy jasný. Rozhodně si raději přečíst kratičkou knihu, pro čtenáře pak třeba skvělé hudební zpracování výše zmíněné kapely. Tento film totiž žel žádnou přidanou hodnotu nepřináší.

• 19.1.2019  02:18

online zde: https://youtu.be/CjWaP0iQmWw

• 18.12.2018  20:35
    Ekostory (2018)

online: https://www.ekostory.cz/dokumentarni-film?fbclid=IwAR0Dga26wNA3ENQGbLrQ4QzwQVxemzQH1CyMfiDxEFvv-4uq187st3kCCqM

• 26.8.2018  10:55

Režisér o vzniku filmu: https://slideslive.com/38902597/robin-kvapil

• 21.7.2017  21:49
    Fífa (studentský film) (2017)

Při autorské prvotině žurnalistky Pavlíny Hornové nezůstává oko suché. Naléhavý dokument vypráví příběh nadějného fyzika s vášní pro divadlo. Netradiční kombinaci volnočasových aktivit režísérka zachycuje s bravůrní hodnověrností a nekompromisní upřímností. Navzdory kritickým ohlasům získal tento jedinečný snímek několik nominací a na filmových festivalech sklízí nebývalé ohlasy.

• 15.7.2017  21:57

Z filmu je jasné, že obřím problémem jsou především nízké mzdy zúčastněných osob.

• 1.3.2017  23:22

Product placement bezprostředně na začátku samotného traileru? Proč ne!

• 1.1.2017  17:07
    Disruption (2014)

Oficiální on-line zdroj: http://watchdisruption.com

• 26.11.2016  18:51
    Slzy Konga (TV film) (2009)

on-line na: https://www.youtube.com/watch?v=jvMcVCna0Yc

• 23.11.2016  18:57

Obsahuje spoiler: Hororový příběh mladého straight edgera, ze kterého se vyklube kapitalistický obchodní zástupce.

• 8.11.2016  00:18
    Cooltúra (2016)

"Die Kunst ist tot bylo heslem dadaistické avantgardní umělecké skupiny v Německu krátce po 1. světové válce. Tato skupina tvrdila, že kultura zemřela spolu s lidskostí na bojištích 1. světové války a rovněž odmítala jakékoliv konvence, tradice a stylistiku zkostnatělé oficiální kultury. Razila absolutní tvůrčí svobodu a nekomerční umělecké vyjádření. Dnes, téměř po sto letech v postmoderní konzumní společnosti docházíme ke stejnému závěru a stejným pocitům jako zmíněná dadaistická skupina, jen diagnóza příčin smrti se mírně liší. Kultura nezemřela v zákopech ani jedné z válek, nezabil jí ani yperit ani atomová puma, zemřela na výrobních linkách zábavního průmyslu. Rozřezána na kusy, sterilizována a naložena v konzervách je nám prodávána na kila. Kultura je mrtvá, zbylo jen zboží na prodej."

• 31.10.2016  22:02

Pokusím se odpověď na jeden zde přítomný mýtus. Jelikož je nápad použít Leonarda jako poslední možnost pro informování těch, kteří všechny ostatní kanály ignorují, využiju také zábavnou formu vzdělávání. Tohle je tedy pro ty, kteří si myslí, že globální oteplování je periodická činnost planety Země: http://xkcz.cz/1732-casova-osa-teploty-na-zemi/

• 26.10.2016  20:28
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Ach, uživatelé Česko-Slovenské filmové databáze jsou ve vztahu ke kritice tuzemských počinů čirou definicí oikofobie.

• 12.8.2016  19:39

Tolik unikátních záběrů v tak na první pohled nezajímavém dokumentu. Závěrečná diskuze s domorodci vystihuje naivní pohled nikoli jen aktérů ale i nás všech. Také si myslím, že čím více člověk s tím, o čem dokument pojednává, nesouhlasí, tím více mu to dá.

• 7.8.2016  19:39

Výborně! Jasně, věcně a rychle popsáné co je a co není les, jelikož dnes se za les považuje monokulturní pole jednoho druhu stromu. Podle komentářů dokument pro ekology? Přesně naopak! Dokument pro ty největší neznalce, kterým to stále ještě nedošlo. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=dJlsevlm1M8

• 6.7.2016  15:48

Vrchol německé kinematografie. Lechtivá komedie natočená uprostřed hor, kam stejně jako tajný vzorec někdo jednou přivezl kameru a tamní svérázná kultura se rozhodla popsat svůj pohanský život.

• 27.3.2016  00:03
    Cena za trvanlivost (TV film) (2010)

Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=wsEg4FFgkkU

• 11.2.2016  19:26

Dostupné online na https://www.youtube.com/watch?v=-xAll9KD6IA&ab_channel=AlexanderAini

• 11.2.2016  19:05

To, co odlišuje 90 let starý Berlín od současných měst nejvíce je podle mne reklamní smog. Ulice Berlína jsou tak nepřirozeně čisté, že vypadají jako právě otevřené město člověkem nedotčené.

• 17.1.2016  11:00

By mě zajímalo, jaký hodnocení by to mělo, kdyby se jednalo o mužský homosexuální pár a nikoliv ženský.

• 28.12.2015  15:37
    NA HRANĚ / ŘEZNÍK (studentský film) (2015)

on-line: https://www.youtube.com/watch?v=iCPhBMDJNC4

• 24.9.2015  01:36

Jsem vcelku překvapený jak celistvý (alespoň v okrajích) ten dokument je. Nemluví se tam úplně o všech věcech, ale většina je tam opravdu propírána. Je to natočeno celkem zábavnou formou, etická stránka veganství je zmiňována nejvíce, na environmentální se dostává méně (přitom právě u ní jsou argumenty nekompromisní).

• 22.8.2015  23:31
    Lovu zdar! (studentský film) (2014)

Myslivost a náboženství jde v dokumentu ruku v ruce, což je pro mě nová ale pochopitelná informace. Křesťanství přiřklo člověku nesmrtelnou duši, zatímco ostatním zvířatům ji odepřelo. Patrnost nadřazenosti člověka nad vším ostatním a hraní si na bohy je patrná v momentně, kdy dva střelci rozjímají nad momentem, kdy zvíře zabijí. Jeho smrt chápou jako jejich racionální rozhodnutí, které je tím pádem neoddiskutovatelně správnou volbou a umírání jedince bagatelizují na zlomek vteřiny, které zvíře ani nemůže vnímat. Kontrast k tomu vytváří záběr střeleného jelena, který krvácí a snaží se utéci, posléze však upadá a v agonické křeči umírá. Jen tento samotný krátký záběr trvá několik vteřin. Již v Genesis je pak věřící nabádán ke správě krajiny, zvířat a všeho na Zemi dle jeho uvážení. Komu tato garance k zabíjení většinou čistě pro zábavu nestačí, či je okolnostmi donucen k racionálním argumentům, nachází v dokumentu hned několik výmluv. Zejména tedy kvazi-vědeckých poznatků typu „člověk je díky masu chytrý” – správné tvrzení je, že se mu mozek rozvinul z několika jiných důvodů a to především díky sociální interakci nutnou k lovu velkých zvířat v době nedostatku nemasné potravy a „člověk jedl maso po většinu dobu své existence” – faktem je, že jej konzumoval malou část své evoluce a až na velmi krátké výjimky pouze ve formě hmyzu. Poté zdánlivě logičtější dedukcí, kde myslivec vystupuje jako ochránce přírody, jelikož redukuje přemnožené a vadné kusy. Nezbytně důležitá činnost, kterou myslivci musí stále zastávat, jelikož i v 21. století pytláci a někteří nezodpovědní myslivci střílejí přirozené predátory, které se sem pokoušejí někteří lidé znovu vysadit, je ze zobrazené reality diskutabilní. Predátory lovci střílejí především kvůli trofeji a také kvůli konkurenci - koho by pak stříleli, kdyby jim jejich živý cíl sežral vlk či rys, který ji nezbytně potřebuje k obživě. Smutným faktem je, že myslivci svou činností suplují právě tohoto predátora, kterého naše příroda postrádá. Z nalezené záliby v lovu (někteří myslivci v dokumentu říkají, že zastřelení zvířete je lepší než orgasmus) pak ale tohoto predátora jako konkurenci prostě střílejí a jejich činnost, tedy koníček, může pokračovat. Zabití predátora je samozřejmě nelegální. Idyla střílení pouze nemocných a jinak vadných kusů selhává také v momentě, kdy si myslivci pěstují ptáky od mláděte v umělém chovu a poté je vypouštějí na svobodu pouze za účelem okamžitého zabití. Při této činnosti je vyzdvihována ritualizovanost (kulturní tradice), kterou naštěstí jiní myslivci diskreditují. Naprostých přešlapů, nepravd, dichotomie uvažování a neustálého schovávání se za racionální argumenty nezbytné ochrany přírody pro prachsprosté vraždění je dokument opravdu plný. Jsem rád, že tento snímek existuje a nikdy bych nevěřil jak jednoduše dokáží myslivci podkopat svou vlastní činnost.

• 17.7.2015  22:48

Dokument o hnutí Earth Liberation Front resp. o jejich činech. Je škoda, že není hlouběji popsán jejich záměr, důvody a fakta. Takto to vypadá jen jako nějaký emocionální výboj hnutí, které přitom může být podloženo tvrdými argumenty. V rozměru dokumentu se s tím však nepočítalo, takže je to v pořádku. Přesto mi to tam ale chybělo.