• Pohádka

Léto s kovbojem (1976)

Letní komedie s “ošklivkou” Doubravkou, vesnickou sexy Jituš a “kovbojem” Honzou-“velký bohužel”  protože co je to kovboj bez koně a klobouku proti slunci no klobouk oželím ale koně ne, to by ty krávy neuběhal  ani náhodou kdyby se zaběhly. Jediná kovbojská rekvizita je kompletní outfit z jeansoviny, zbývá kovbojská povaha Honzy-Jaromíra Hanzlíka ta je v plně míŕe naplněná. Film je prázdninový, lehký s bezvadným Víznerem jako Bobou a psycholožkou Doubravkou kterou si vyhlídl pohodový kluk který pase za trest krávy, hvězda méně za absenci koníka.

Supersex (2024) (seriál)

Zajímavý seriál který napovídá že nebude jen o pornoscenách, naopak. Zajímavý životní příběh nám ukazuje že z marastu v dětství v chudobě a mezi cikány násilí a zmaru se Rocco našel a držel se toho co ho zachránilo před stylem života kterým se ubíral jeho starší nevlastní bratr Tommy který tu platí za morální kontrapunkt Rocca. Ale to stačilo objasnit v jednom z dílů, to jsme pochopili a dál byla postava toxického Toma v seriálu přítěží a nudným elementem. Kdo čekal že to bude seriál jen o točení pornoscén tak musí být sklamaný já naopak nejsem. Film ukazuje že v životním marastu plného násilí, prostituce, pokrytecké morálky je cesta jakou se vydal Rocco Sigfredy vlastně spásná a oproti životu čistá. Jen mohli dát více prostoru i jeho současnému životu který vede dnes.

Pták Ohnivák (1997)

Mizerný scénář, otřesná unno disco hudba od Ondřeje Soukupa, ošklivá kamera i kostýmy o hercích ani nemluvě, princezna s vizáží  slavné pornstar Moana.

Yellowstone - Horses in Heaven (2022) (epizoda)

Starosti jedné rodinky. Tak by se dal nazvat celej Yellostone. Krásná příroda, slabošská Beth která si hraje na tvrdá ku ale nemá na to, indianská manželka která si po ostříhání vlasů tak je to jasná čínská holka a Kevin Kostner tvrdák Montany s Kalifornským přízvukem, prostě skvělá pecka na kterou mě baví sledovat.

Yellowstone - All for Nothing (2020) (epizoda)

Beth si upletla potrat ale může za to jemmie moc dobře věděla že podmínka je sterilizace kterou podepsala. Blbost na qvadrát starej Duuton se to dozví a najednou má být vše k ničemu, je to dcera a ta je odvěněná Ranč musí připadnout mužskému nositeli jména. Tady už námět mele z posledního tak vymýšlí blbosti. Jinak příroda a slalomářky super jen toho Jamieho je mi líto kam až ho doženou.

Železný kříž (1977)

Skvělý scěnář i film samotný, utahuje si z vojáctví a oslavuje opravdové vojenstvi. Co bylo na německém systému dobré bylo to,  že bojová vyznamenání si museli opravdu zasloužit po pruském způsobu, dnes jsou naši vojenští generálové AČR ověšeni metály víc než stařičtí veteráni z II světové.

Bakaláři - Nevěra (1982) (epizoda)

Námět možná sliboval vtipnou zábavu ta se ale díky slabému scénáři, nekonala. Štěpničková a její herectví bylo opravdu už dávno překonané. Jedna hvězdička pouze za milou hudbu, Peška a autenticitu obchodů a ulic z roku 1982. Nad filmovými hvězdami “první republiky” se začlo smrákat: začalo pomalé vymírání jedné herecké generace.

1883 - Toto není vaše nebe (2022) (epizoda)

No a co dál ? Jsme na místě Montana, z původní karavany osadníků nepřežil takřka nikdo. Velmi realistické za chyby se platí a i zbytek osadníků se šeredně přepočítal když si mysleli že již jsou zkušení, ještě že mi k srdci nepřirostli, bylo mi líto jen těch dětí, ani nemohli neboť v seriálu jen vyplňují stafáž hrdinové příběhu jsou již dáni. Jen ti hrstce osadníků kterým nám seriál dovolil bližší seznámení přežil. Chtěl jsme vidět i pozdější lopocení rodiny na svém novém pozemku v  80 letech. 19. Století ale už je konec příběhu, Škoda.

Sedm schodů k moci - Epizoda 8 (2023) (epizoda)

Urychlený konec a zatknutí obou aktérů bylo příliš uspěchané a naivní, zejména jsem nepochopil zřetelně důvod zabásnout nadivoko i pana premiéra, ta divoké vniknutí do bytu bylo zcela mimo mísu a nepůsobilo tak dramaticky jak ve skutečnosti spíše bylo trapné.

1883 - Řeka (2021) (epizoda)

Všechno super až na ty “přistěhovalce” pochybuji že b cikani vyráželi osidlovat Montanu. Celá směs osadníků-pionýrů je velmi pestrá snad etničtí Němci ze sedmihradska včetně ostatních slovanských národů z Balkánu ale budiž já tam nebyl. Každopádně super přechod přes řeku doprovázen klavírním doprovodem je strhujícím uměleckým ztvárněním útrpné cesty za novým domovem. Odpovídá na otázky proč byla Amerika taková jaká je.Přetavení evropani na Američany díky této cestě.