Ahsoka (2023) (seriál)

Češi jsou ohledně Starwars  hrozně divní.. Nevím jestli nostalgie bije tak silně, nebo prostě mají Češi rádi sra*ky. A když tam je lightsaber a lodě tam stříli ve vesmíru, tak  to prostě stačí, ale jak toto může být v červeném ? :D Viděl jsem 4díly, dál už fakt nemůžu. Většinu času se nic neděje a vidíme postavy chodit, probírat bezvýznamné věci, nebo ty co už se několikrát řekli.. Serial působí tak,  jakoby se člověk díval na roboty co čtou scénář co psali jiní roboti, kteří vůbec nemají ponětí jak se lidé chovou.. Postavy nemají žádnou osobnost, všechny jsou prakticky zaměnitelné. Hloupost na hloupost, žádné jejich rozhodnutí  nedává smysl a to  těch co by měli být schopni když jsou ja nevím na pozici Generala? wtf , logika zde vůbec neexistuje. Kde je sakra Ahsoka z předchozích seriálu? toto je co pokus o Obiwana z episody IV? nicméně 3x více stoic?  Ale ok každý neviděl clonewars tak to že je postava uplně někdo jiný si neuvědomí.. Vtipné je, že její role v seriálu by mohla být úplně vyškrtnutá a nic by se nezměnilo... PS dobrý koment DarkViper  :D

Akademie pro malé čarodějky (2017) (seriál)

I když je seriál dosti klišé a předvídatelný, tak musím říci že jsem se dlouho tak u anime nepobavil. V reálu by mě asi z takového člověka jako je Akko je*lo. Ale absurdní situace v seriálu jsem si užival plnými doušky. realně je seriál max 8/10 ale pro mě byl engage level max tak dávám 9/10

Angel Beats! (2010) (seriál)

Začátek mě vůbec nebavil, ale to bývá u některých anime běžné. Tak jsem sledoval dál, ale furt nic. Na netu jsem se dočetl, že se to začne rozjíždět v době až se začnou probírát minulosti postav. Vydržel jsem do první.. poté jsem řekl SAYONARA.. Nejhorší pro mě bylo, že hlavní postava je kopie Suzumiya Haruhi bez šílených nápadů. Nemůžu anime upřít dost netradiční děj.. a dobrou animaci. toď, ale pro mě vše.. 3/10

Animatrix (2003)

Animatrix: Detektivní příběh (2003) ----- 6/10 / Animatrix: Dětský příběh (2003) ---- 7/10 / Animatrix: Neznámé území (2003) ---- 6/10 / Animatrix: Přijímací zkouška (2003)---- 6/10 / Animatrix: Světový rekord (2003) ---- 5/10 / Animatrix: Poslední let Osirise (2003)---- 8/10 / Animatrix: Druhá renesance 1. část (2003) ---- 10/10 / Animatrix: Druhá renesance 2. část (2003) ---- 9/10 / Animatrix: Program (2003) ---- 6/10 celkově 7/10

Ano hi mita hana no namae o bokutači wa mada širanai. (2011) (seriál)

Ano hi mita hana no namae wo bokutachi wa mada shiranai neboli zkráceně Anohana je kratší jedenácti dílný anime. Děj má trochu pomalejší náběh a rozbaluje se to pomalu, nevyletí na vás hned všechny souvislosti, k těm se show dostává postupně. Show se točí kolem šestičlenné skupiny přátel z dětství. Jedna členka kdysi dávno umřela a vrátí jako „duch“ aby rozhádanou skupinu spojila znovu dohromady, bohužel je hloupá a zapomněla, co přesně chtěla udělat a proto bývalý velitel skupiny, který ji jediný vidí, bude mít krušné chvíle. Tohle anime vám dá velkou dávku emoční potravy. Dlouho jsem se necítil tak na měkko v některých chvílích jako při sledování této show. Charaktery postav nejsou nijak zvláštního rázu, ale je dobré sledovat jak se ty postavy pomalu „rozbalují“ a zjišťujete o nich více a více v každém dílu a ne jen o nich, ale i o jejich problémech a důvodech proč dělají, co dělají. Logiku tady moc nehledejte, postavy se často chovají dost iracionálně, ale nemyslím si, že je to špatně. Je to tak snad i ve skutečnosti ne? Emoce se ovládat nedají. Asi od třetího dílu se celkem jasné jak to skončí, ale to provedení je dost jiné než jsem čekal a naprosto úžasné, až ukápla slza. Jediné co tady chybí je akce, ale to se vzhledem k podstatě příběhů dá čekat. + Moc dobře jak animačně tak hudebně, hezký opening. Celkové hodnocení 9/10. *****

Arcane (2021) (seriál)

Normálně se seriálům, které nemají předem určeny počet dilu a jsou story driven snažím vyhýbat neboť prakticky vždy dojde k vycucání nápadu až do poslední kapky a seriál trpí.. Nicméně díky skvělým recenzím jsem se rozhodl podívat a musím řici, že toto je opravdu povedené. Story je místy  " Hit and Miss" , ale musím řící, že toto je skvělá ukázka jak dělat serial. Dobrá character study se nebojím říci že je zde opravdu na perfektní úrovni.  Serial má svůj vlastní artstyle , který  nemusí sice každému sednou, ale dle mého názoru to toho světa sedí perfektně. Některé cringe a trochu unreal scény tomu trochu vzali vítr z plachet, ale jinak velmi dobrá podívaná  9/10  uvidíme co ukážou příště

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Pocity? Asterix se vrátil... je to jako když jsem byl ještě malej.. moc povedený díl 8/10

Avatar: Legenda o Aangovi (2024) (seriál)

Jelikož předlohu neznám tak jsem do toho šel celkem blind. Jedincé co jsem "věděl" že Fire je "zlý" živel a že je avatar co ovládá všechny 4 živly :D Seriál je celkem povedený, ale místy to je dosti zmatené hodně věci nedává pořádně smysl nebo je to nekonzistentní. Nevím jestli to je tím, že je hodně věci vynechaných, ale nepůsobí to dobře. A působní to tak, že se některé schopnosti hodí jen tehdy kdy to plot potřebuje nebo nepotřebuje pro drama.. např: V první díle vidím že Aang umí létat, ale později už pak ne a musí mít glider. Ale v některých scénách zase léta i bez :-/     Acting na mě moc dobré nepůsobí místy působí celkem roboticky. Vedlejší postavy co potkáváme jsou celkem jednotvárné snadno zapomenutelné a jména člověkovi v hlavně už vůbec neutkví. Po dodívání mám problém si i vybavit jména hlavních postav :-/ V celém seriálu není NIC co by člověkovi pořádně utkvělo v hlavě  není zde nic pořádně"epického, vtipného, pořádně originálního, nebo něco co nabidí HYPE " - musím říct, že jsem se nikdy pořádně netěšil na další episodu, celé to působí jako hrajeme to "SAFE" a na zabití času -- 6/10  - Ačkoliv svět vypadá velmi zajímavě, ale původní show bude určitě lepší volba hlavně když je story dokončeno. Takže opravdu nevím jestli budu 2. serii vůbec začínat tedy jestli vůbec bude, neboť recenze etc zatím nevypadají moc dobře...

Avengers: Age of Ultron (2015)

Oproti jedničce .. PANE BOŽE ... děj byl úplně bez náboje.. Finálová bitva jako já nevim jestli si dělali srandu, ale byla hodně podobná jak v jedničce. XXXXX o ničem jednotek proti Avengers... Už vůbec nemám odvahu se rozvášnit nad týpek co má v hlavě mindstone a ani sám neví kdo je.. :D:D Hlavně, že ví co musí udělat... "Dvojčata" Co třeba říct jména? na co... To, že Quicksilvera zabily mi jako vůbec nevadí, ale co třeba říci pro lidi, kteří netuší o koho se jedná? škoda slov.. V polovině filmu jsem si říkal. "Ať už je konec" ...

Banshee (2013) (seriál)

Ačkoliv seriálu nemůžu v zásadě nic upřít, tak ho nemůžu ani moc chválit. Drží si svoji úroveň všechny 3 serie, ale bohužel není to takové napětí, jak by si člověk představoval.Ani typické šoky na konci episody zde prakticky nejsou. Ale zároveň se nedá moc předpovědět chování jednotlivých postav, což dává velký +. Jako nejhorší věc na show bych dal : PŘEDSTAVY. pane bože.. ono jako nápad to není vůbec zlé. Jenomže se vtom člověk začne ztrácet. Neboť vidíte co se stalo. cvak není to tak a zase něco jiného klidně i několikrát... Nakonec se třeba ukáže, že z toho nic zkutečné nebylo. Nebo naopak jedna z nich byla... Ale jinak výborný seriál silných 8/10