Zazie

Zazie

Martina Nádvorníková

okres Praha
emmenez-moi au bout de la terre

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 16.6.2017  13:06

Ten Dietl byl zřejmě fakt génius. Jinak si neumím vysvětlit, že z téhle totální nalejvárny, která by byla normálně k zblití, udělal celkem snesitelnou záležitost. A potěšila minirolička pro Oldřicha Ortinského.

• 15.1.2017  09:40

I s druhým dílem jsem spokojená. Čím dál víc se mi líbí polidštěné hlavní postavy, líbí se mi změněný příběh, líbí se mi snaha o nějaký vývoj a logickou návaznost. Jen ta tráva bývala dřív zelenější, nebe modřejší a skály bělejší...

• 8.1.2017  11:56

Za mě spokojenost. A to jsem měla obavy: sáhnout na kult bývá ošidné. Ale ujali se toho šikovně. Příběh je pozměněný, takže divák má možnost čekat, co bude dál, přitom hlavní atributy zůstaly zachovány. Největší obavy jsem měla, jak přijmu postavy. A i tady jsem spokojená. Vinnetou: krásně hledí do dáli stejně jako Pierre Brice, je ale o poznání divočejší. Old Shatterhand: výborně vybraný typ, jako postava prochází asi nejmarkantnějším vývojem, líbí se mi historie jeho příchodu do Ameriky (při vší úctě k Lexu Barkerovi - jemu jsem toho německého inženýra nevěřila). Nšo-či: silně mi připomínala Máří Magdalénu z Jesus Christ Superstar, jako Indiánka je uvěřitelnější než princeznička Marie Versiniové. Sam Hawkens: ošklivější než v originále, ale i on tu má nějakou historii. Celkově oceňuji vývoj postav, realističtější pojetí (do kterého spadá i absence démonického padoucha), modernější vzhled. Vytratila se pohádková naivita originálu, ale na tu si počkám na další opakování původní verze. A líbí se mi, že natáčeli znovu v Chorvatsku, vždyť od 60. let všichni víme, že právě tak vypadá území Apačů.

• 5.1.2017  21:59
    Maléna (2000)

Zpočátku mi to připadalo jako velmi stručný výtah z Amarcordu - podobná atmosféra, ale bez vtipu. Nějaké dvě třetiny filmu je děj velmi úsporný: Maléna kráčí městem se sklopenýma očima, chlapi slintají, ženské plivou, puberťák šmíruje. Teprve ke konci se to trochu rozběhne. Sice se na to celkem dobře kouká, ale jde o příběh, jakých jsou desítky.

• 15.1.2016  22:09

Správně mě to mělo bavit: obsahovalo to všechny prvky, které zpravidla ochotně konzumuju i s navijákem. Ale nebavilo. Holt když 2, 3, 4 dělají totéž... Přitom ten film má něco do sebe - bezostyšnější vykrádačku jsem snad neviděla. Pánové zajisté ocení výstřihy, mě ale neoslovily.

• 5.1.2016  22:46

Proboha kdo vymýšlel ten český název? Totální absence jakékoli křišťálové lebky byla pro mne v tomto filmu o náročné výpravě za pokladem, které se účastní dobrodruh se splasklým batohem, mladý gentleman v sáčku, mladá lady s kabelčičkou a černošská hospodyně úplně nalehko, asi největším zklamáním. Aspoň toho chrámu jsem se nakonec dočkala. Ale krajina to byla nádherná, ta si hvězdičku určitě zaslouží!

• 4.12.2015  23:06

Když jsem si předem hledala informace o tomto filmu, který mi léta unikal, zaujala mě vzácná shoda hodnocení uživatelů: tři hvězdy. To vzbudilo mou zvědavost. A jaký byl film? Docela zábavný, docela vtipný, docela napínavý, docela záhadný, s docela překvapivým koncem, s docela dobře vybudovanými postavami a zápletkou. Jako pilotní díl seriálu Advokátní kancelář Logan a Kellyová by byl skvělý. Jenže u celovečerního filmu mi nějak překáží to slůvko "docela". Takže i přes skvělé obsazení je to na ty tři hvězdy.

• 30.10.2015  22:54

Nemám vůbec nic proti příšerám a monstrům. A že tady byla fakt pěkná. Ale potřebuju patřičnou omáčku. Nějaký ten předkrm, pak notnou dávku napětí a očekávání, než si je naplno zasloužím. Ale když mi jich naservírují plný talíř už před titulky, rychle se zasytím a už ani nemám zájem o dezert.

• 27.8.2015  13:41
    Poklad Inků (1966)

Ráda jsem se znovu podívala. Ten film jsem dlouho hledala. Moje zrádná selektivní paměť totiž nepodržela informaci, že jde o mayovku, takže jsem hledala dobrodružný film, kde hlavní hrdinka Graciela nosí světlé šaty s krátkým rukávem a velkým výstřihem v kombinaci s černými punčocháči (ten outfit mě zaujal i nyní, navíc mě zarazila sukně v délce ke kolenům - móda tehdejší Limy?). A divím se, že jsem zapomněla, že je to mayovka, ten film má přece všechny atributy mayovky. Sice tu nejsou ti dva, ale hlavní indiánský hrdina vypadá jako mladý Vinnetou, místo Oldy všeho druhu je tu Jaguár, ale zato v téměř shodném třásňovém kabátku, inčtina zní jako apačtina, padouši jsou jaksepatří a don Parmazán by se klidně mohl zařadit do suity Sama Hawkense (někde jsem četla, že prý se pro tuto roli uvažovalo i s Busterem Keatonem, to by mohlo být zajímavé). Inkové a seňoři se samozřejmě neprohánějí po dalmatských pouštích a prériích, ale rozpočet umožnil výlet do Peru a skály kolem Belogradčiku jsou i mimo hlavní trasy turistických zájezdů fascinující krajinou.

• 24.4.2015  22:00
    Palte do mne (2006)

Dost zmatený film. Ale nejsem si úplně jistá, jestli za ten zmatek nemůže (aspoň částečně) můj chaos v hlavě, pokud jde o některá období italských dějin. Rozhodně je to ale film, který lahodí oku, Omar Sharif je prostě k sežrání a ta nádherná romantická hudba - ta má ode mne hvězdičku navíc.

• 29.3.2015  15:15

Možná je to látka spíš pro knihu. Ve filmu převažovala voda a tma.

• 27.3.2015  22:19

Zpočátku jsou všichni na facku: Účastníci zájezdu i slečna průvodkyně (ta možná na dvě). Postupně se z toho ale nějak dostanou a z filmu se vyklube docela příjemná pohodovka.

• 6.2.2015  22:03

Původně jsem ten film nechtěla vůbec hodnotit, protože nevím, jak se k němu postavit. Má něco do sebe, ale většinou se tu střídají nechutnosti s nudou. Ty nechutnosti jsem čekala, a tudíž tušila, do čeho asi jdu, tu nudu ne.

• 4.2.2015  22:34
    Místo činu: Ďábel z hor (TV film) (2005)

To už nezachrání ani ty Alpy...

• 2.2.2015  10:55
    Bůh masakru (2011)

U tohoto filmu jsem v rozporu sama se sebou. Nedokážu jednoznačně říct, jestli se mi film líbil nebo nelíbil. Samozřejmě je to herecký koncert, ten vývoj od usměvavé zdvořilosti po otevřený konflikt každý s každým je brilantní, bohužel první polovina filmu mě natolik iritovala, že jsem chtěla odejít. Čiší z ní totiž úporná snaha vykřesat konflikt stůj co stůj. Ještě bych pochopila, kdyby se o umělé prodlužování návštěvy snažila matka oběti, které hlavně šlo o to, aby rodiče útočníka uznali vinu v plném rozsahu, ale že se o to postaral spíš otec oběti (Nechcete kafe? A nechcete ještě jedno kafe?), kterému to bylo spíš jedno, to šlo mimo veškerou logiku. Druhá půlka už jela samospádem až po do konce.

• 6.12.2014  14:42
    Sen o krásné panně (TV film) (1995)

Předlohu Boženy Němcové neznám, ale tenhle film je svým pojetím i názvem spíš legenda než pohádka. Těžko říct, kdo je cílová divácká skupina. Děti to bavit nebude a pro dospělé by chtělo "přitvrdit", přidat na temnotě a tajuplnosti. Ale koukat se na to dá.

• 29.11.2014  09:39
    Neviditelní (TV seriál) (2014)

Tak vtipný a zábavný český seriál už jsem hodně dlouho neviděla. Ten svět, kde vedle sebe žijí vodní a suší lidé, přitom ti druzí o existenci těch prvních nemají ani páru, mě neskutečně bavil. Dobrý seriál dělají dobré postavy a tady jich bylo dost, ale zajímavé je, že nositelkami zábavnosti tu jsou spíš postavy ženské. Dvojice Barbora Poláková - Simona Babčáková následovaná Ivanou Chýlkovou jako paní Vydrovou je prostě neodolatelná. Také jeziny jsou nezapomenutelné, i když jsem moc nepochopila, proč jsou ze začátku na oslovení "jeziny" háklivé a v posledních dílech už sami říkají: "my jsme jeziny". Nevím, jestli se uvažuje o pokračování, neukončení některých dějových linií by tomu nasvědčovalo, pokud ano, už se těším.

• 8.8.2014  23:45

Ten film mě zas až tolik nebavil, na můj vkus je moc ukecaný, ale John Malkovich byl jako vždy maximální. Zvlášť ve svých úvodních scénách přímo smrděl z obrazovky.

• 8.6.2014  17:46
    Jan Hus (1954)

Historickou věrnost ponechám stranou. Filmy (myslím tím celou trilogii) jsou samozřejmě poplatné komunistickému výkladu dějin a nepřinášejí nic, co by se tehdy neučilo ve škole. Vždyť patřil k častému programu promítání pro školní mládež a jako děti jsme na něj chodily rády. Byl to pro nás takový dobrodružný film: Hus jako charismatický vůdce, Žižka jako akční hrdina, Zikmund Šelma Ryšavá jako největší padouch českých dějin všech dob a já sama jsem byla zamilovaná do Jana Želivského. S odstupem let mě ty filmy velmi překvapily - na tu dobu jsou to opravdu zdařilé historické velkofilmy. A Praha 15. století je působivá i bez digitální techniky.

• 8.6.2014  17:32
    Bílá spona (1960)

Ano, takovéhle detektivky se točily. Divácky atraktivní to moc nebylo, napínavé už vůbec ne, ale rozkrádačka byla v té době jeden z nejtěžších zločinů a bylo zapotřebí poukázat na to, že za tímto tehdy rozšířeným nešvarem, jak si přilepšit k mizerné výplatě na úkor státu, stály živly spojené s minulostí nebo napojené na Západ. Ten film právem upadl v zapomnění a pro nás dnes může být zajímavé tak leda vidět a slyšet Kučerovce v dobách jejich největší slávy nebo si všimnout, jak byla Praha na počátku 60. let plná neonů.

• 8.6.2014  13:07
    První republika (TV seriál) (2014)

Telenovela s detektivní zápletkou a duchařskými prvky. Příběh by to nebyl špatný, kdyby nebyl tak strašně rozvleklý. Ale nejvíc mě irituje název: proč zrovna První republika? O vlastní první republice se nedozvíme ani zblo. Čekala jsem, že aspoň někdo z hrdinů bude veřejně činný, ale ne, všichni se zabývají jen svými problémy, z nichž ten největší dokonce sahá ještě do doby Rakouska-Uherska. Takový příběh by se mohl odehrávat klidně někdy jindy někde jinde. Přesto, pokud se natočí pokračování, ráda se na další osudy hrdinů podívám.

• 15.5.2014  16:48

Tak tohle mi docela sedlo. Příběh je to prostinký, nijak objevný, ale postavy jsou docela dobře propracované a hlavně přirozené a uvěřitelné. Věřím, že takhle nějak reaguje člověk (a nejde jen o hlavní hrdinku), když zjistí, že celý dosavadní život se mu totálně sesunul na hromádku. Žádné melodrama, žádný slzobol, žádné překvapivé zvraty. Jen pochybnosti: co teď a co potom, co je pravda a co lež, vrátit se nebo jít dál, a když dál, tak kam? Docela by mi nevadilo, kdyby natočili dvojku, zajímal by mě další vývoj postav. A kdyby hudba byla pořád tak dobrá, vůbec bych se nezlobila.

• 5.4.2014  09:33

Parodie na cokoliv mám ráda, ale tohle mě minulo. Trapné a nudné.

• 27.3.2014  22:51
    Kryptonit! (2011)

Najdete tu všechno, co dělá italský film italským filmem: vášně všeho druhu, nevěru, rozbíjení talířů, prádlo vlající vysoko nad dlažbou uzoučkých uliček, všetečné sousedky... A taky frustrovanou ošklivou starou pannu, která uhání všechno, co nosí kalhoty. A páreček květinových dětí vyznávající každý módní trend. A pak nádhernou Valerii "Ramadu" Golino, které neuvěříte datum narození. Ale jednu věc tu nenajdete: blechy, které slibuje oficiální text distributora.. Místo blechami se otec snaží rozveselit malého Peppina kuřátky. Zřejmě ztraceno v překladu...

• 30.1.2014  09:56
    Kráska a pirát (TV film) (2006)

Zkrátit tak aspoň o třetinu a změnit český distribuční název a mohl by to být docela pěkný dobrodružný film.

• 26.1.2014  23:03
    Záhady muzeí (TV seriál) (2010)

To je zajímavé, co se všechno válí po muzeích. Seriál vybírá většinou exponáty (a poklady z depozitářů) s nějakým zajímavým příběhem a díky tomu je nečekaně poutavý.

• 26.1.2014  22:59

Z Belmondovy série mužů odněkud (i když sérii z toho udělaly české distribuční názvy) se mi ten z Acapulca líbí nejmíň. Začíná sice jedinečnou smrští bondovských parodií překypující skvělými scénami a hláškami, ale pak přijde studená sprcha v podobě problémů frustrovaného spisovatele, které mě už tolik nebaví. A ten konec, kde spisovatel posílá svého hrdinu do co nejabsurdnějších situací, mě už vyloženě irituje. Přesto hodnotím čtyřmi hvězdami, protože těch prvních 20-30 minut nemá konkurenci. Škoda, že se celý film nenese ve stejném duchu.

• 17.12.2013  22:11

Hrad je to moc pěkný a ráda bych se tam podívala, dokument je nabitý informacemi, ale nějak postrádá šťávu. Z dobré třetiny je natočen stylem "pán povídá u zdi", prostě slušné výukové video. Asi jsem zmlsaná akčnějšími dokumenty převážně britské provenience.

• 7.12.2013  20:06

Vzpomínám si, jak mě tenhle film kdysi těžce zklamal. Čekala jsem totiž, neinformovaná, nějakou možná i krapet lechtivou romantiku. No, ono je to spíš o knihovníkovi než o milovníkovi. I z dnešního pohledu se mi nejvíc líbily ty scény, kde se Giacomovi zdají jeho dávné milenky. Jinak je to taková konverzační TV inscenace.

• 4.12.2013  12:01
    Vera (TV seriál) (2011)

Vždycky říkám, že kriminální seriál stojí a padá s detektivem. A tahle protivná neupravená bába, Mussolini v sukních, jak ji tajně nazývá její mladý kolega, mi padla do noty (i když jako šéfovou bych ji nechtěla). Příběhy jsou správně napínavé, sice trošku komplikované, ale to k anglické detektivce patří. A líbí se mi poněkud drsné prostředí severní Anglie. Takže spokojenost a doufám, že budou další díly.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9