Zazie

Zazie

Martina Nádvorníková

okres Praha
emmenez-moi au bout de la terre

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 19.4.2020  17:56

Zklamání. Námět je to sice zajímavý a oba protagonisté skvělí, ale proč to muselo být tak zdlouhavé a ublafané? Škoda.

• 8.2.2020  21:58

Kráska a zvíře byla zpracovaná už mockrát. Osobně mám radši temnější, hororovější verze (třeba ta se Zdenou Studénkovou nebyla špatná). Rozjuchané svícny, skříně a čajové konvice mě iritují.

• 23.12.2019  13:37

Extrémně natahovaná pohádka. A proč proboha musí všichni vyslovovat "káplička"?

• 17.12.2019  13:45
    Princip slasti (TV seriál) (2019)

Plusy: slušná atmosféra, skvostná hudba. Mínusy: příliš mnoho postav, roztříštěnost, nepřehlednost, spousta hluchých/vycpávkových scén, jalové dialogy. Konec nehodnotím, protože s konci u kriminálek mívám pravidelně problém. Co mě ale dojalo, když Marie začala konečně vysvětlovat, co to je ten princip slasti, Viktorovi zazvonil telefon a už se k tomu nevrátili.

• 4.12.2019  13:28
    Cesty mužů (1972)

Celkem slušná hudba, atraktivní prostředí a pár hlášek to z bahna nevytáhne.

• 27.11.2019  15:38
    Podezření (2000)

Ono se to na první pohled tváří jako detektivka, ale je to vlastně spíš psychologická studie, jak se policajt vyšetřující dvojnásobnou vraždu rozhodne, že ji spáchal jeho přítel právník, a za každou cenu se ho snaží dokopat k přiznání. Po herecké stránce je to lahůdka, ale od vyššího hodnocení mě odrazuje to, že jsem ne úplně pobrala, proč si detektiv Morgan Freeman na svého přítele tak zasedl a co udělal chudák Gene Hackman jeho poskokovi, že se po něm tak vozí.

• 31.10.2019  12:20
    Černobyl (TV film) (2014)

Hlavním problémem tohoto filmu je jeho český název. Divák, zvlášť pokud viděl seriál HBO, logicky očekává ukrajinský pohled na havárii. Ta ale tvoří jen pozadí k romantickému příběhu. Ten je téměř totožný s romantickou dějovou linkou ve zmíněném seriálu a liší se jen v detailech (hasič/voják, manželka/puberťačka...). Nejspíš čerpá z osudů stejných lidí. Dalším problémem je hlavní hrdinka: vypadá jako dvanáctiletá, chová se jako dvanáctiletá; na můj vkus je až příliš ztřeštěná. Co chválím, jsou dobové reálie: Ukrajinci prostě vědí lépe než Američani nebo Britové, jak v té době bydleli, jak se oblékali, co poslouchali, jak trávili volný čas, jaké byly vztahy mezi lidmi...

• 20.7.2019  16:28

Výborná komedie z prostředí reklamy, ale ten beďar mě tam poněkud iritoval.

• 5.11.2018  12:27
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Filmu bych vyčetla jen jeho poněkud těžkopádný rozjezd, minimálně od poloviny už to byl ale silný příběh, který má spád, grády a myšlenku. Vůbec mi nevadila ta kritizovaná vztahová linie. Naopak krásně ukazovala, že návrat z války neznamenal jen "hurá, máme zpátky tatínka". Vracejí se k sobě částečně odcizení lidé, kteří si za těch pár let něčím prošli a musí se znovu učit spolu žít.

• 17.9.2018  00:04

V 60. a 70. letech se uměly točit dobré detektivky, ale Vím, že jsi vrah... k nim nepatří. Přitom námět se třemi mrtvolami je tak slibný... Co je platné skvělé obsazení, když film postrádá šťávu, napětí a překvapení.

• 9.9.2018  00:02

Dvojka nebyla úplná prohra, pořád to bylo zábavné, milé, i když samozřejmě variace na základní téma. Štáb si udělal pěkný výlet do Thajska a mně poněkud chyběla větší přítomnost paní ředitelky.

• 24.7.2018  21:30

Zatím nehodnotím, protože byla odvysílána jen jedna řada o šesti epizodách, a to je na podobný projekt setsakra málo. History Channel se údajně nevyjádřila, jestli bude točit druhou řadu. Docela bych uvítala, kdyby pokračovali, protože takhle to skončilo v momentě, kdy se to zrovna začínalo rozbíhat. Ale stejně to asi nebude mít grády Oak Island.

• 4.3.2018  23:26

Slátanina, ale zábavná.

• 23.2.2018  22:21
    Loch Ness (1996)

Nádherná příroda, krásná hudba, prvky tajemna, romantika, akceptovatelný závěr. Žádné veledílo, ale na pohodu pátečního večera jak vyšité.

• 28.12.2017  21:58

Když uvážím, že v době vzniku jsem chodila do kina minimálně jednou týdně a o existenci tohoto filmu jsem dodnes neměla tušení, je vidět, jaký to byl už tehdy blockbuster ;-). Musím bohužel souhlasit s dalšími komentáři: nezajímavé, nezáživné, slibované psychologické studie postav jsem hledala marně, zrovna tak konec 40. let (tanečnice z Grand varieté Drahňovský jako by si odskočily z hlavního silvestrovského programu Československé televize, o účesech mladších pánů ani nemluvě). Přitom je to tak dobře obsazené... Snad aspoň honoráře pomohly pánům hercům zaplatit pár složenek, jiný smysl ten film mít nemohl.

• 16.12.2017  12:14

Tohle není vůbec námět na pohádku: vážná princezna, která cítí úzkost, když se má provdat za pubertálního prince, protože zjišťuje, že je spíš na zralejší pány. Pohádky mají být především pro děti a tohle přece nemůže žádné dítě bavit! Uměla bych si to představit spíš jako historickou limonádu pro dospělé, tam by to snad dávalo větší smysl.

• 13.12.2017  22:54
    Malé ženy (1994)

Jeden z mála příkladů, kdy se mi film líbil víc než kniha.

• 16.6.2017  13:06

Ten Dietl byl zřejmě fakt génius. Jinak si neumím vysvětlit, že z téhle totální nalejvárny, která by byla normálně k zblití, udělal celkem snesitelnou záležitost. A potěšila minirolička pro Oldřicha Ortinského.

• 15.1.2017  09:40

I s druhým dílem jsem spokojená. Čím dál víc se mi líbí polidštěné hlavní postavy, líbí se mi změněný příběh, líbí se mi snaha o nějaký vývoj a logickou návaznost. Jen ta tráva bývala dřív zelenější, nebe modřejší a skály bělejší...

• 8.1.2017  11:56

Za mě spokojenost. A to jsem měla obavy: sáhnout na kult bývá ošidné. Ale ujali se toho šikovně. Příběh je pozměněný, takže divák má možnost čekat, co bude dál, přitom hlavní atributy zůstaly zachovány. Největší obavy jsem měla, jak přijmu postavy. A i tady jsem spokojená. Vinnetou: krásně hledí do dáli stejně jako Pierre Brice, je ale o poznání divočejší. Old Shatterhand: výborně vybraný typ, jako postava prochází asi nejmarkantnějším vývojem, líbí se mi historie jeho příchodu do Ameriky (při vší úctě k Lexu Barkerovi - jemu jsem toho německého inženýra nevěřila). Nšo-či: silně mi připomínala Máří Magdalénu z Jesus Christ Superstar, jako Indiánka je uvěřitelnější než princeznička Marie Versiniové. Sam Hawkens: ošklivější než v originále, ale i on tu má nějakou historii. Celkově oceňuji vývoj postav, realističtější pojetí (do kterého spadá i absence démonického padoucha), modernější vzhled. Vytratila se pohádková naivita originálu, ale na tu si počkám na další opakování původní verze. A líbí se mi, že natáčeli znovu v Chorvatsku, vždyť od 60. let všichni víme, že právě tak vypadá území Apačů.

• 5.1.2017  21:59
    Maléna (2000)

Zpočátku mi to připadalo jako velmi stručný výtah z Amarcordu - podobná atmosféra, ale bez vtipu. Nějaké dvě třetiny filmu je děj velmi úsporný: Maléna kráčí městem se sklopenýma očima, chlapi slintají, ženské plivou, puberťák šmíruje. Teprve ke konci se to trochu rozběhne. Sice se na to celkem dobře kouká, ale jde o příběh, jakých jsou desítky.

• 15.1.2016  22:09

Správně mě to mělo bavit: obsahovalo to všechny prvky, které zpravidla ochotně konzumuju i s navijákem. Ale nebavilo. Holt když 2, 3, 4 dělají totéž... Přitom ten film má něco do sebe - bezostyšnější vykrádačku jsem snad neviděla. Pánové zajisté ocení výstřihy, mě ale neoslovily.

• 5.1.2016  22:46

Proboha kdo vymýšlel ten český název? Totální absence jakékoli křišťálové lebky byla pro mne v tomto filmu o náročné výpravě za pokladem, které se účastní dobrodruh se splasklým batohem, mladý gentleman v sáčku, mladá lady s kabelčičkou a černošská hospodyně úplně nalehko, asi největším zklamáním. Aspoň toho chrámu jsem se nakonec dočkala. Ale krajina to byla nádherná, ta si hvězdičku určitě zaslouží!

• 4.12.2015  23:06

Když jsem si předem hledala informace o tomto filmu, který mi léta unikal, zaujala mě vzácná shoda hodnocení uživatelů: tři hvězdy. To vzbudilo mou zvědavost. A jaký byl film? Docela zábavný, docela vtipný, docela napínavý, docela záhadný, s docela překvapivým koncem, s docela dobře vybudovanými postavami a zápletkou. Jako pilotní díl seriálu Advokátní kancelář Logan a Kellyová by byl skvělý. Jenže u celovečerního filmu mi nějak překáží to slůvko "docela". Takže i přes skvělé obsazení je to na ty tři hvězdy.

• 30.10.2015  22:54

Nemám vůbec nic proti příšerám a monstrům. A že tady byla fakt pěkná. Ale potřebuju patřičnou omáčku. Nějaký ten předkrm, pak notnou dávku napětí a očekávání, než si je naplno zasloužím. Ale když mi jich naservírují plný talíř už před titulky, rychle se zasytím a už ani nemám zájem o dezert.

• 27.8.2015  13:41
    Poklad Inků (1966)

Ráda jsem se znovu podívala. Ten film jsem dlouho hledala. Moje zrádná selektivní paměť totiž nepodržela informaci, že jde o mayovku, takže jsem hledala dobrodružný film, kde hlavní hrdinka Graciela nosí světlé šaty s krátkým rukávem a velkým výstřihem v kombinaci s černými punčocháči (ten outfit mě zaujal i nyní, navíc mě zarazila sukně v délce ke kolenům - móda tehdejší Limy?). A divím se, že jsem zapomněla, že je to mayovka, ten film má přece všechny atributy mayovky. Sice tu nejsou ti dva, ale hlavní indiánský hrdina vypadá jako mladý Vinnetou, místo Oldy všeho druhu je tu Jaguár, ale zato v téměř shodném třásňovém kabátku, inčtina zní jako apačtina, padouši jsou jaksepatří a don Parmazán by se klidně mohl zařadit do suity Sama Hawkense (někde jsem četla, že prý se pro tuto roli uvažovalo i s Busterem Keatonem, to by mohlo být zajímavé). Inkové a seňoři se samozřejmě neprohánějí po dalmatských pouštích a prériích, ale rozpočet umožnil výlet do Peru a skály kolem Belogradčiku jsou i mimo hlavní trasy turistických zájezdů fascinující krajinou.

• 24.4.2015  22:00
    Palte do mne (2006)

Dost zmatený film. Ale nejsem si úplně jistá, jestli za ten zmatek nemůže (aspoň částečně) můj chaos v hlavě, pokud jde o některá období italských dějin. Rozhodně je to ale film, který lahodí oku, Omar Sharif je prostě k sežrání a ta nádherná romantická hudba - ta má ode mne hvězdičku navíc.

• 29.3.2015  15:15

Možná je to látka spíš pro knihu. Ve filmu převažovala voda a tma.

• 27.3.2015  22:19

Zpočátku jsou všichni na facku: Účastníci zájezdu i slečna průvodkyně (ta možná na dvě). Postupně se z toho ale nějak dostanou a z filmu se vyklube docela příjemná pohodovka.

• 6.2.2015  22:03

Původně jsem ten film nechtěla vůbec hodnotit, protože nevím, jak se k němu postavit. Má něco do sebe, ale většinou se tu střídají nechutnosti s nudou. Ty nechutnosti jsem čekala, a tudíž tušila, do čeho asi jdu, tu nudu ne.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10