Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Oblíbené filmy (10)

Údolí včel

Údolí včel (1967)

Láska na první pohled. Nevím proč právě u tohoto filmu mám vtíravý pocit, že takhle nějak mohl vypadat středověk: na jedné straně temné vztahy a vášně, kde je jen krůček k násilí a krutosti, na druhé straně klid a pomalé plynutí času a nad tím vším víra, všeobjímající a mající řešení pro všechny situace. Moje oblíbené pasáže: rozhovory Petra Čepka a Jana Kačera na mořském pobřeží a scéna se slepou dívkou uprostřed rozkvetlé louky. A černobílá barva tomu moc sluší. Proč tenhle film proboha ještě není na DVD?

Spalovač mrtvol

Spalovač mrtvol (1968)

Než jsem měla možnost ten film vidět, vůbec mě nenapadlo, jak strašně konkrétní význam má ten název. Podle mě je to jeden z nejlepších filmů vůbec. Atmosféra, která by se dala krájet a absolutně odporný (v dobrém slova smyslu) Hrušínský. Jen ten způsob, jakým si češe pěšinku! Brrr!!!

Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář

Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)

Pro mě nejlepší česká komedie všech dob. Vytkla bych tomu jen ten vysvětlující konec, který je z dnešního hlediska nadbytečný. Ale chápu, že v době vzniku se tvůrci asi báli, nechat to bez vysvětlení, diváci ještě nebyli na takovou parodii zralí. Ostatně mnohé dámy to prý vzaly naprosto vážně a ukápla nejedna slzička.

Rumba

Rumba (2008)

Angličtinářka Fiona a tělocvikář Dom se protancovávají životem a ke spokojenosti jim nic nechybí. Až do té doby než jim zkříží cestu neúspěšný sebevrah. Následuje havárie, při které přijde Fiona o nohu a Dom o paměť. To ale není jediná pohroma, která je má potkat. Teď byste čekali drama nebo sentiment. Opak je pravdou. Připravte se na grotesku beanovského ražení. Jsou tu samozřejmě i dojemné okamžiky (kouzelná scéna stínového tance), ale ti dva (vlastně tři) vám nedají šanci je litovat. Málokdy se mi stane, že bych chtěla film okamžitě po jeho skončení vidět znovu. Tohle byl ten případ.

Ovládací panel
60 bodů

Reklama

Reklama