Leníci

Leníci


1 bod

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Ztraceno v překladu (2003)

 • poster

  Smrt panen (1999)

 • poster

  Akumulátor 1 (1994)

  Oooo....hurónský kousek Svěráka mladšího a Jana Slováka. Odvážně a originálně vymyšlená zápletka filmu, se znatelným vkladem Svěráka staršího. Svěrákovci si po úspěchu Obecné školy mohli dovolit hodně, tudíž jim prošlo i tohleto krásné vystřelení si z celého českého filmového a televizního průmyslu. Pokud přistoupíte na jejich hru, tak ve filmu najdete obrovské množství krásných míst - první polibek Oldy a Anny, akční scéna před operou, cvičení se zbraní...to je jen část toho nejlepšího. Vtipné okamžiky se mísí s poselstvími, která k nám pronáší Svěrák st. Zajímavá Brabcova práce za kamerou. Dobře trefená hudba Ondřeje Soukupa - ač ho normálně nemusím. Roztomilý a přesvědčivý Forman, Edita Brychta, do které jsem se ihned zamiloval. O Svěrákovi, Polívkovi, Kodetovi, netřeba se zmiňovat. Scénka Kodyma s Kollerem (Hej man, don't you have a knife? Otoč se když mi něco chceš..) mě pobaví pokaždé. Pro mě je ten film pokaždé svátečním zážitkem. Určitě jedno z nejlepších, pro mě asi nejlepší dílo devadesátých let u nás. Závěrem jen dodávám: Všechno je jen slovo a myšlenka.

 • poster

  Návrat do budoucnosti (1985)

 • poster

  Návrat do budoucnosti II (1989)

 • poster

  Návrat do budoucnosti III (1990)

 • poster

  Grandhotel (2006)

  Ne, ne, ne a ještě jednou ne. Uniká mi důvod kritik tohodle dílka. Pokud by ho nenatočil Ondříček, ale kterýkoliv režisér od Ukrajiny na východ tak by z něj byla zbožňovaná hvězda alternativní kultury. Slušný scénař a hlavně na Ondříčka solidní a jistá režie dávají základ k dobývání mého srdce. Vynikající Marek Taclík, který ukáže, že není jen komik a ozembouch, o hlavu převyšuje i Issovou. Pro mě nečekaný je výkon Jardy Plesla - Český lev - VR šel bohužel zase špatným směrem. Škoda jen, že J. Dulava se s rolí nepopral lépe. Jan P. Muchow se konečně rozhodl skládat i filmovou hudbu a spolu s vynikající kamerou ladí atmosféru. Resumé: Pro mě osobně zážitek roku 2006. Už dlouho (možná nikdy) jsem z kina neodcházel v tak spokojené náladě.

 • poster

  Americká krása (1999)

 • poster

  Batman (1989)

  Můj nejoblíbenější Batmanovským film. Zpracování a výprava jsou až skoro komorně spjaté s předlohou. Ač se to může zdát nepravděpodobné, tak Keaton jako akční hrdina je vynikající - uvěřitelný, v civilu opravdu civilní, v převleku dostatečně hrozivý. Basingerová s ním funguje velmi dobře a tento sluha Alfréd je pro mě jediným Alfrédem navždy. Zápletka v čele s úhlavním protivníkem Nicholsonem je vystavená vcelku klasicky, ale je dobře okořeněná spoustou vychytávek. Danny Elfman je jeden z mých oblíbenců, navíc ústřední melodie se mu povedla maximálně dobře. Pro mě je to především poctivý film se vším všudy.

 • poster

  Šeptej (1996)

  Skoro kultovní záležitost. Asi jediný úspěšný pokus z celé řady českých děl, které se pokoušely zachytit nějakou generační výpověď (Eliška má ráda divočinu, Anděl Exit atd.). Výborné hlášky, zajímavý Muchow, přesná Vilhelmová. Tradičně (směrem do budoucna) dobrá hudba. Samozřejmě, že je zde několik aspektů, které se nemusí každému zamlouvat - občasná nelogičnost scénáře, technické zpracování, postava Kytky by se asi dala ještě rozvést, a vůbec některé postavy jsou trochu mělké. Pro mě to ale zůstává srdeční záležitostí a s GrandHotelem jediný vysloveně povedený Ondříčkův počin.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace