Tetsuo (1989)

Film budu vnímat čistě jako abstraktní umění - při pohledu na obrazy Františka Kupky taky nevíte o čem to je, ale nemůžete jednoznačně říct že je to špatně či dobře - působí to pouze na vaše vnimání, na vaše emoce a momentální nastavení... zkusím k tomuto filmu jen vyjádřít pár mnou vnímaných kladů (+) a záporu (-)... (+) doba vzniku: cítím zde ovlivnění předchozí tvorbou H.R. Giger, Akira (1988) postava Tetsua (cyber ruka) a naopak vidím ovlivnění Tetsuem například v postapokalyptickém dnes již kultovním RPG Fallout při vizualizaci Mastera (+) soundtrack: naprosto perfektní směs industriálu a EBM (+) 16 mm černobilý film funguje skvěle a dodává filmu ještě větší nádech "artovosti" (v zásadě to slovo nenávidím ale vystihuje to myslím koncept filmu asi nejlépe) (-) stopáž: jednoznačně pro mě příliš dlouhé, film se velmi těžko pozoruje, musel jsem dávkovat a myslím že kolem 35 - 40 minut by stačilo (-) určitá nesourodost "příběhu" pakliže nějaký byl? ale to je jen subjektivní pohled, nelze jej zkrátka aplikovat, jedná se o abstrakci a ta nemá žádné tvary ani pravidla (-) mé 4 hvězdy o ničem v zásadě nesvědčí, film se bude zřejmě vždy dotýkat pouze určité skupiny lidí, kteří jej buď milují nebo respektují a proto mé hodnocení pouze shrnuje soubor plusů a mínusů které jsem naznačil výše, není to zřejmě nic co bych musel vidět znovu, stejně jako podruhé člověk nemusí vidět řadu obrazů, protože si z nich odnesl ten prvotní dojem a ten je myslím nejzásadnější, nehledal bych v tom větší poselství ani přesahy, zkrátka dokonale vyšinutá cyberpunková extrémní jízda, která navzdory době vzniku (nebo díky ní) má jednoznačné právo na status být kultem i dnes a zřejmě ovlivnila a ještě ovlivní řadů umělců svým vizuálním zpracováním

Au-delà des cimes (2008)

Výborně natočený dokument. Komu čest, tomu čest a Catherine obzvlášť za její umění.

Sandstone (2012)

hodnotím jakožto lezec a příležitostný pískař :-)

Metallica: Through the Never (2013)

Pro fanoušky jasná volba. Nechápu, proč tady někdo Metallicu haní a píše absolutně zcestné nesmysly. Pokud nějakou kapelu rád nemám, tak přeci nevyhodím 200 korun za IMAX abych se ještě více utvrdil v tom, že toto opravdu není můj šálek čaje. Takový komentář bych nepovažoval za cokoliv vypovídající o úrovni a kvalitě tohoto "filmu". Za mě ve spojení s koncertem z Edenu dokonalá záležitost. Užil jsem si to tak jako bych tam opravdu byl! Skvělá show! Metallica forever!

Nedotknutelní (2011)

Krásný příběh. Skvělý herci. Tenhle film musí potěšit snad každého. 90%