Decker

filmožrout nenasytný

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 1.1.2020  22:02
    Tetsuo (1989)

film budu vnímat čistě jako abstraktní umění - při pohledu na obrazy Františka Kupky taky nevíte o čem to je, ale nemůžete jednoznačně říct že je to špatně či dobře - působí to pouze na vaše vnimání, na vaše emoce a momentální nastavení... zkusím k tomuto filmu jen vyjádřít pár mnou vnímaných kladů (+) a záporu (-)... (+) doba vzniku: cítím zde ovlivnění předchozí tvorbou H.R. Giger a naopak vidím ovlivnění Tetsuem například v postapokalyptickém dnes již kultovním RPG Fallout při vizualizaci Mastera (+) soundtrack: naprosto perfektní směs industriálu a EBM (+) 16 mm černobilý film funguje skvěle a dodává filmu ještě větší nádech "artovosti" (v zásadě to slovo nenávidím ale vystihuje to myslím koncept filmu asi nejlépe) (-) stopáž: jednoznačně pro mě příliš dlouhé, film se velmi těžko pozoruje, musel jsem dávkovat a myslím že kolem 35 - 40 minut by stačilo (-) určitá nesourodost "příběhu" pakliže nějaký byl? ale to je jen subjektivní pohled, nelze jej zkrátka aplikovat, jedná se o abstrakci a ta nemá žádné tvary ani pravidla (-) mé 4 hvězdy o ničem v zásadě nesvědčí, film se bude zřejmě vždy dotýkat pouze určité skupiny lidí, kteří jej buď milují nebo respektují a proto mé hodnocení pouze shrnuje soubor plusů a mínusů které jsem naznačil výše, není to zřejmě nic co bych musel vidět znovu, stejně jako podruhé člověk nemusí vidět řadu obrazů, protože si z nich odnesl ten prvotní dojem a pocit a ten je myslím nejzásadnější, nehledal bych v tom větší poselství ani přesahy, zkrátka dokonale vyšinutá cyberpunková extrémní jízda, která navzdory době vzniku (nebo díky ní) má jednoznačné právo na status být kultem i dnes a zřejmě ovlivnila a ještě ovlivní řadů umělců svým vizuálním zpracováním

• 2.12.2015  15:22

Výborně natočený dokument. Komu čest, tomu čest a Catherine obzvlášť za její umění.

• 17.5.2015  07:17
    Sandstone (2012)

hodnotím jakožto lezec a příležitostný pískař :-)

• 25.3.2014  15:42

krásný, čistý film

• 27.9.2013  22:45

Pro fanoušky jasná volba. Nechápu, proč tady někdo Metallicu haní a píše absolutně zcestné nesmysly. Pokud nějakou kapelu rád nemám, tak přeci nevyhodím 200 korun za IMAX abych se ještě více utvrdil v tom, že toto opravdu není můj šálek čaje. Takový komentář bych nepovažoval za cokoliv vypovídající o úrovni a kvalitě tohoto "filmu". Za mě ve spojení s koncertem z Edenu dokonalá záležitost. Užil jsem si to tak jako bych tam opravdu byl! Skvělá show! Metallica forever!

• 20.2.2013  18:22

Pár vrásek nemůže zkazit tak skvělý humor! Red Dwarf opět v nejlepší formě!

• 21.1.2013  09:31

První půlka skvělá, druhá už pokulhává.

• 16.1.2013  21:46
    Lovci hlav (2011)

Drsnej koktejl!

• 8.1.2013  21:55

Krásný příběh. Skvělý herci. Tenhle film musí potěšit snad každého. 90%

• 3.1.2013  14:56

80%

• 17.12.2012  00:03

Je to více pohádkové než původní Pán prstenů, ale člověk už tak trochu ví co čekat... Jackson předvádí to nejlepší co může a výsledek je užasný. Thorin Pavéza je mým adaptem na nejcharismatičtějšího trpaslíka v dějinách! 90%

• 29.11.2012  21:07
    The Artist (2011)

Neuvěřitelný film! Dávám 100% a pocity si nechám pro sebe - někdy jé méně slov opravdu více.

• 14.8.2012  23:31
    Mechanik (2004)

Padesátikilový Batman zešílel z nedostatku spánku a hlubokého pocitu viny za nehodu, kterou způsobil. Film, který staví na ponuré atmosféře, výborném scénáři a fantastickém Baleovi, který nelidsky zhubl, aby ztvárnil tak trochu bizarní postavu Trevora Reznika. Rozhodně doporučuju. 85%

• 29.7.2012  17:36

Joker byl chaos, Bane je zlo v nejsirovější podobě. Film je přesně takový jaký měl být, vše do sebe neuvěřitelně zapadá a není v něm ani o minutku na víc, či méně. Nolan je mistr svého oboru!

• 8.6.2012  07:25
    Prometheus (2012)

Zklamání... uvidíme co na to Directors Cut nebo pokračovaní (ikdyž s ním si nejsem vůbec jist)?

• 28.3.2012  08:37
    Hotel Paradise (TV pořad) (2012)

15 minut, víc jsem nevydržel.

• 14.3.2012  07:48

Jeden Svět 2012

• 9.2.2012  12:56

Jarda je "švihlej", ale děkujme za něj a i za jiné, kteří mají tu mediální "cestu" k tomu, aby promlouvali k širším masám. Díky takovému člověku si člověk opravdu připadá, že nic není tak jak se na první pohled zdá.

• 5.2.2012  11:40

Dříve si lidé mysleli, že je Země placatá a že na jejim konci je propast přímo do pekel. Dříve si lidé mysleli, že Země je středobodem všeho. Dříve si lidé mysleli, že nelze vylézt na Mount Everest bez kyslíku. Dříve... dnes si lidé myslí, že nelze žít bez jídla... sám na sobě často pozoruji, že nepotřebuju příjmat fyzickou potravu, že mě bohatě stačí energie příjmaná z přírody. Je to velmi zajímavé a člověk by neměl být pouze fyzický stroj bez myšlení, který pouze příjmá materiálno a nevnímá jiné podněty, než ty, které mu servíruje televize, média a reklama.

• 24.1.2012  10:56
    Dylan Moran: Monster (TV film) (2004)

Je to démon!

• 21.1.2012  17:56
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Fakt, že jsem to zhltal za dva dny hovoří za vše.

• 15.1.2012  23:04

David Fincher neumí točit "normální" filmy, on točí vyjímečné filmy.

• 10.1.2012  23:06

Kdo nedá 5 hvězdiček je pouze posluhovačem Moriartyho! :-) Pokud to řeknu civilněji, tak si odvážím říct, že Guy Ritchie se překonal a první díl je jen chudým příbuzným této geniální dvojky.

• 31.12.2011  08:33
    Ctrl Emotion (studentský film) (2009)

Supr vole supr!

• 10.11.2011  12:33

Po dvou minutách tohodle rajčatovýho protlaku jsem měl jasnou představu, že režisér nejspíš fetuje či má hodně převrácený smysl pro "HUMOR".

• 4.11.2011  18:54

Hodnocení 3D verze.

• 23.10.2011  18:01

Dobrej film!

• 19.9.2011  15:54
    Malá Velká Británie (TV seriál) (2003)

Nedokoukal jsem ani první díl a to považuji britský humor za ten nejlepší...

• 10.8.2011  16:04
    Mlýny (divadelní záznam) (1994)

Namol sťatý Hanák s Vávrou ... to se nedá ani popsat :-)

• 9.8.2011  00:35

Jedním slovem brilantní