JsemLillith

JsemLillith

1 bod

• 10.8.2015  13:28
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Na tento pořad se dívám jen pro pobavení. Pobavení nad lidskou arogancí, stupiditou a celkovou hloupostí. Tento fakt dokládá už jen skutečnost bodování. V pondělí soutěžící číslo jedna ohodnotí skvělé jídlo, které mu opravdu chutnalo body 7 a méně, jen proto, že jsou před ním další 3 hráči, kteří když NÁHODOU uvaří lépe, schová si vyšší ohodnocení pro ně. Jakoby snad použitím 10,9,8.. ztratil nárok stejným číslem hodnotit znovu… V menu- houbová polévka: ,, Dnes jsme měli houbovou polévku, houby nejím, proto dávám 6 bodů´´, řekl soutěžící číslo dvě. Hráč číslo tři si v autě uvědomil, že měl vlastně na stole špatně umytou skleničku, ale raději to přímo hostiteli neřekl, aby měl proč později sesekat body, kdyby náhodou nebylo co vytknout. No a hráč číslo čtyři hodnotí číslem 3, protože mu nic od hostitele nechutnalo i navzdory tomu, že pokaždém sklizení byl jeho talíř prázdný. A tak bych mohla pokračovat dál a dál. Když taktizuji, tak ne jak *** Vydra s Bouškovou by se měli ve svých výrocích trochu krotit.

• 31.7.2014  23:00
    Noe (2014)

Jsem velice ráda, že se tento film natočil. Vědomí... že alespoň budoucí generace, která bude vyrůstat na rychle připravitelném Mc donalds, Kfc a dále si bude místo hraní venku hrát na tabletu, z čehož automaticky vyplývá, že pojem o vzniku a historii světa bude pomíjející a nedůležité ... je bolestivé. Knihy budou tabu, snad tento film jim něco napoví... Jinak příběh o vzniku světa, který Noe vypráví své rodině, mě vzal za srdce. Čtení mezi řádky je velmi důležité.

• 30.6.2014  19:29

Velmi dobrý začátek filmu z náročného výcviku Navy SEALs. Zvrat děje, kdy je jednotka prozrazena z absurdity jsem nemohla. Zatímco se jednotka rozhodovala, jestli talibánské pastevce zabít či je pustit a tím se prozradit, by každý volil - zabít. Ve chvíli, kdy se rozhodli opačně zaznělo z úst jednoho člena, že v případě, když je zabijí budou uvězněny a zveřejněny, jak zabíjí ty nebohé děti a svět si bude myslet své. Nechápu, jak může Amerika vyslat jednotku do Afgánistánu, to je jak na smrt a ve chvíli, kdy by se sami neuměli rozhodnout, poslat vojáky, kteří sloužili vlasti na život a na smrt, do vězení. Ale. Na druhou stranu ti vojáci, to mají ve smlouvě, jsou vycvičeni k tomu se v takových situacích správně rozhodnout... Těžké ... Taky dobrá vláda, odsoudí za neřešitelné ( né vždy však, já vím ), pud sebezáchovy je tu irelevantní. Jenže o tom je jednotka Navy SEALs.

• 7.5.2014  22:41

Luxusní film ... Ať si říká, kdo chce, co chce. Jak 1, tak 2 ... Scény, efekty, herecké výkony - špičkový. Pokaždé si říkám, kde tvůrci berou takový námět. - Snad strach z budoucnosti ? Jak se svět změnil během posledního století ... Japonci pomalu sestavují robota rovnajícího se lidem, jak předpovídal Čapek už v roce 1920, stačí ,, pár ´´ let a je to skutečností. Absolutně nevíme, co bude, jsme v naprosté nevědomosti, díky novým technologiím ... Ale hlavně že je všechno jednodušší. Ale zpět k tématu... Takže bych i této budoucnosti věřila, jelikož se časem staneme pouhými figurkami těch nahoře. Myslím si, že hlavně na tohle film poukazuje. Málokdo, to pochopí, což tak trochu i potvrzuje, co jsem právě naznačila. Těším se na 3. díl.