ivvi

ivvi

Velká Británie
student

• 12.1.2019  16:53

Nie som si ista, ci by som dala Kevinovi 5 hviezdiciek keby to nebol jeden z filmov mojho detstva a nepocitovala pri tom taku silnu nostalgiu 90tych rokov, ale fakticky, stala sa z toho uz vianocna klasika. Myslim si, ze nebudem jedina, kto sa po prvom zhliadnuti zamiloval do cara New Yorku a ozaj smutny je ten zaber na byvale WTC... pre mna je scena s Kevinovou mamou, ktora komicky odpadne po uvedomeni si, ze "Kevin tu nie je" uplne genialna, rovnako ako aj celi mokri banditi. Dalsie pokracovania stratili vsetok smrnc, takze ku stastiu si povinne staci pozriet 1 a 2.

• 28.7.2017  13:18
    Girls Trip (2017)

Tak to už radšej show with Kardashians. Tie majú prepracovanejší scenár ako tento brainwash.

• 7.10.2016  18:58

prekvapivo krásna rozprávka z dielne disney, ktorá má všetko čo má taký animák mať a kvalitatívne (v porovnaní s ďalšími novými disney výtvormi) má toho až na rozdávanie, takže si môžu brať príklad. Konečne čokoládová "princezná", aj keď bez kráľovstva a svojej korunky je zasadená do reálnejšieho prostredia s tentoraz totožnejšou povahou a problémami afroamerického dievčaťa žijúceho v prvej polovici 20. storočia v New Orleans. Veľmi sa mi páči nápad vyobrazenie priateliek- rovesníčiek z rozdielnych sociálnych kruhov - dcérenky zbohatlíka verzus pouličnej princeznej, ako aj ďalšie zaujímavé protiklady ukryté nielen v charakteroch (princ topiaci sa v dlhoch, krokodíl - milovník jazzu), ale aj vo vyobrazení snov či lásky verzus lží a ilúzií. Má to veľa pekných momentov a k tomu je to aj trefné, takže 4 z 5

• 6.10.2016  23:40

Klasická disneyovka 90-tych rokov s nádychom muzikálu a samozrejme sladučkým happy endom. Napriek cliché, sa tomuto animáku nedá odoprieť jej kvalitné spracovanie, dokonalý rozprávkový vizuál a osobité čaro, vďaka ktorému sa radí k najobľúbenejším disneyovkám vôbec a rovnako ako aj vyhľadávanou inšpiráciou pre sadomasochisticky orientované páry...

• 19.2.2016  12:21
    Rodina Addamsova (TV seriál) (1964)

Adamsovci sú skvelý rodinný seriál, ktorý by si zaslúžil určite viac uznania a popularity, akej sa mu dostalo. Títo čierno-bieli Addamsovci sú originálni predchodcovia známeho filmového remakeu z 90-tych rokov a musím povedať, že aj kvalitnejšími, nápaditejšími a dokonca aj vtipnejšími. Je fakt škoda, že sa nepokračovalo v ďalších sériách (natočili sa len 2). A úplne legendárnymi su scény s epickým strýkom Festerom. Ten jeho pohľad so žiarovkou v ústach je proste...nezabudnuteľný.

• 18.2.2016  13:22
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Napriek môjmu sprvu skeptickému názoru na tento seriál, nemôžem mu uprieť fakt, že je to jeden z najvzrušujúcejších a najnapínavejších seriálov svojej doby (aj keď s nálepkou stredovekej telenovely). Myslím, že je celkom náročné ho zhodnotiť objektívne, keďže každá séria je iná a hlavné postavy zomierajú ako na bežiacom páse (podobne je to s príchodom tých nových), a teda nikdy neviete, ktorá epizóda je pre vášho obľúbenca tou poslednou. Osobne najviac som si vychutnala season 1, ktorá si hravo vystačila s dynamickým dejom, prepracovanými charaktermi, a samozrejme skvelým Seanom Beanom na ktorom to celé stálo. Po šokujúcej poprave hlavnej postavy, prichádzajú ešte šokujúcejšie zvraty a s nimi bohužiaľ aj odchody polovice najlepších postáv, pričom to všetko ukončí príchod season 3, ktorý je prakticky o krvi striekajúcej na všetky svetové strany, detailných záberoch na vytrhnuté črevá, ohyzdných a zlých obroch, či kostrách- zabijakoch. Našťastie štvorka sa opäť vracia do zabehnutého normálu bez zbytočných, prehnaných záberov, ako tomu bolo v celej tretej sérii. Každopádne som zvedavá na ďalšie časti a osudy mojich obľúbencov - Jona Snowa, Cersei, Tyriona & Melisandry.

• 17.2.2016  13:35
    Russell Howard's Good News (TV pořad) (2009)

Túto show na čele s jeho leaderom neskutočne žeriem. Russell je týpek, ktorý má dar rozosmiať a nabiť energiou celú sálu čo i len jedinou vetou. V tejto show dobrej nálady nikdy nie je dosť, takže ak práve máš svoj jahôdkový deň a máš chuť revať hurónskym smiechom, neváhaj a daj si toto!

• 17.2.2016  13:08
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Kultový seriál, ktorý dnes pozná azda každý z nás, si získal srdcia miliónov divákov po celom svete vďaka svojmu americky ladenému, ale nevtieravému, situačnému humoru . Tento seriál odzrkadľuje osudy šestice "obyčajných" smrteľníkov žijúcich vo svetovom centre diania - New Yorku na konci starého a začiatku nového milénia. Ich každodenné príhody, starosti, či problémy väčšinou zdieľajú spoločne pri šálke kávy v ich obľúbenom Central Perku. Charakterovo a kariérne od seba na míle vzdialené povahy, ktoré by na pohľad nespájalo nič, len chodenie na rovnakú strednú školu, predsa len oplývajú kvalitami, ktoré z nich robia skutočných priateľov, a to láska, vzájomný rešpekt a samozrejme humor a nadhľad. Nenájde sa snáď ani jedna epizóda, ktorá by trpela deficitom Chandlera Binga a humoru jemu vlastnému, roztomilého a nahlúpleho Joeyho Tribbianiho, či kultových účesov Rachel Greenovej. A aj keď seriál de facto prestal existovať, pevne verím, že príde deň, keď sa k nám tento fenomén zvaný Priatelia vráti aspoň v podobe celovečerného filmu.

• 14.2.2016  23:03
    Gladiátor (2000)

Prečo sa prestali robiť veľkofilmy ako Gladiátor, Posledný Mohykán, či Statočné srdce? Prečo majú súčasní tvorcovia potrebu uprednostňovať zelené plátno pred tým "reálnym" a kvantitu v podobe efektov pred kvalitou? Mám pocit, akoby sa zabúdalo klásť dôraz na moment, ktorý nám umožňuje sa stotožniť s danou scénou a charaktermi. Gladiátor je jedným z posledných filmov svojej éry, ktorý si vystačil s minimom efektov a napriek tomu, je jedným z najlepších filmov vôbec. Strhujúci príbeh nastavujúci zrkadlo životu v starovekom Ríme, jeho cisárom, otrokom a hlavne gladiátorom, ktorích úlohou bolo zabávať dav bojom o holý život v aréne pred očami tisícov divákov. Jeden z nich zvaný "Spaniard", ktorý nerozpráva, nemá chuť žiť a teda sa vzpiera svojmu osudu otroka-gladiátora, je v skutočnosti cisárovým najväčším tŕňom v oku a veľmi rýchlo sa stáva hrdinom davu Kolosea so silou rovnajúcej sa samotnému cisárovi Commodovi .Win the crowd and you will win your freedom. Gladiátor je film so skvelou réžiou, scenárom, hudbou, hereckými výkonmi...to všetko a mnoho iné z neho robí veľkofilm, ktorý sa hlboko vryje do pamäti a chytí za srdce.

• 9.2.2016  13:22

Klasika, ktorá sa musí vidieť aspoň raz za život. Na internete kolujú priam povesti o tom, čo bolo naozaj obsahom onoho kufríka a aj keď sa odpovede asi nikdy nedočkáme, samotní tvorcovia filmu vravia, že rozlúštenie tejto záhady by znamenalo radikálnu zmenu v chápaní filmu...tak či onak, Pulp Fiction je jednoducho must-see a Vincent Vega & Mia Wallace sú hot as hell.

• 8.2.2016  15:13
    Držte krok s Kardashians (TV pořad) (2007)

Odpad, ktorý ma baví.

• 8.2.2016  15:10

Ako veľký fanúšik "tarantinoviek" bol tento film pre mňa jednoducho zážitok. Neskutočne prepracovaný snímok bez akýchkoľvek chýb, dokonalé zápletky plné zvratov a k tomu ako inak, úžasný hudobný výber. Osobne sa mi najviac páči charakter Shosanny & scéna jej príprav pred zrkadlom na osudnú noc v sprievode hudby Davida Bowieho. Aj keď mnohým príde scéna odohrávajúca sa v kine, ktoré je plné nacistických predstaviteľov v horiacich plameňoch prehnaná, mne sa naopak páčila a prišla ako aj keď šialené, ale spravodlivé zadosťučinenie Shosanny za jej rodinu a národ.

• 6.2.2016  17:43

Perfektná práca s kamerou, ktorú si všimnete už v úvodnej scéne, dáva filmu úplne iný rozmer, cítite sa byť prítomní a na dotyk ďaleko od všetkého, čo sa okolo vás deje. Veľmi surovo a realisticky zachytený príbeh muža prahnúceho po pomste a spravodlivosti. Osobne sa mi viac páčil Hardy, ale Leo si toho Oskaríka určite zaslúži.

• 25.11.2015  22:33
    Marťan (2015)

Čakala som viac, trebárs taký Gravity so Sandrou Bullock ma bavil a takpovediac aj "ohúril", ale sto ľudí, sto chutí. Škoda, lebo Scott je pán režisér... treba ale uznať, že tak vysoko nastavená latka s Gladiatorom sa len tak neprekoná.

• 12.11.2015  13:23
    Impractical Jokers (TV pořad) (2011)

Táto štvorica Yankees, sú to najvtipnejšie, čo nám súčasná americká produkcia žánru tohto typu ponúka. Pre všetkých milovníkov improvizácie a situačného humoru je táto show správna voľba. Garancia okamžitého zdvihnutia nálady!

• 12.11.2015  13:04

Podľa môjho skromného názoru jeden z najlepších akčňákov vôbec. Skvelé obsadenie, z ktorého najviac vyniká Pán Zloduch Gary a Chris Tucker a lá čierny Jim Carrey + originálne scénky & pekná idea.

• 20.10.2015  23:22

"Život je cesta od detstva k starobe a čo je medzi tým, to všetko nestojí ani za hovno", rúha sa mních a tak nejak to pasuje aj k samotnému filmu. Veľkolepo a nádejne pôsobiaci úvod, vákuum a záver plný prekvapení. Škoda, že sa taký nápad a s takým potenciálom nepodaril aj zrealizovať, napriek hlavnému aktérovi, výprave, kamere. Čo tomuto nápadu uškodilo, bolo tak trochu nedomysleným scenárom a réžiou... Čert to ber, príšerné to nie je, Marko ako Cyprián nemá chybu, Michal trochu zlá voľba a na Latináka ako nahlúpleho mnícha sa bez smiechu pozerať nedá (pre tých, ktorým hovorí niečo Hurka, vedia). Inák prenádherná scenéria s muzikou, ktoré podtrhnú celý príbeh a úspešne tak posadia diváka do deja, namiesto zmätenej réžie. Na slovenské pomery veľmi fajn, avšak v európskom meradle len lepší priemer.

• 28.9.2015  21:36
    Dorian Gray (2009)

Filmová adaptácia Doriana Graya sa len pramálo drží knižnej predlohy, takže tí, ktorí sa spoliehali, že snímka nahradí neprečítaný originál, majú smolu. Film si zachoval charaktery postáv a ich osudy, čo sa však nedá povedať o celkovom priebehu filmu a taktiež jeho zápletkách. Efekty, kostýmy a samozrejme pán Firth stoja za výbornú, ale výber mnohých hercov vrátane toho najpodstanejšieho do svojich charakterov vôbec nesadli a pokazili tak dojem nádejnej snímky... Okrem toho pár hluchých scén, pri ktorých som len márne čakala na notoricky známe prehovory do duše mladého Doriana od cynika Henryho, či aspoň dávku akcie...neúspešne. No tak to asi dopadne, keď má človek vysoké očakávania. Myslím, že pán Wilde by mal podobný názor.

• 27.3.2015  00:00

Tak nejak má vyzerať FILM.

• 25.3.2015  14:01

Myslím si, že mnohí z nás očakávali od tohto snímku viac, aj keď drvivá väčšina z nás si to pozrela kvôli Angie, ktorá to síce zvládla bravúrne, ale to je tak všetko, čo fakticky na Maleficent zaujalo. Nikdy som nebola fanúšikom filmov, kde sa divák stráca vo víre vizuálnych efektov, keďže tým zatieňujú ich kvalitu a zmysel. Tento snímok patrí do tejto kategórie, čo je veľká škoda na film s takým potenciálom, aký rozhodne mal. Bohužiaľ, výberom réžie to ani nemohlo dopadnúť inak. Je to dosť zloba.

• 17.3.2015  23:41

Okrem najkrajšej animácie vôbec (ovšem s výnimkou Snehulienky) má táto pohádka niečo do seba. Miestami mi však pripomína Shreka, ako napríklad pointou a ukončením príbehu a tak trochu otrepanou schémou ústrednej dvojice- malý vtipálek, ktorý lezie tomu vačšiemu na nervy...Tak či onak, animák od Disney má prekvapivo krásnu ideu a miestami aj celkom vydarený humor, takže sa to oplatí mrknúť.

• 16.3.2015  10:45

jeden z najlepších animákov, aký uvidíš. Dojme ťa svojím príbehom, ideou a k tomu bez zbytočných a prázdnych dialógov, ktoré však ani nie sú za potreby. Jediná vec, ktorá by sa dala vytknúť je kapánek nižšia kvalita animácie, ale čert to ber, stojí to aj tak za všetkých 5

• 28.2.2015  17:07

Snáď jediný muzikál, s ktorým ťa bude mykať do strán spolu s tancujúcimi apoštolmi a zároveň dobije obrovskou dávkou energie. Podľa môjho názoru najlepší muzikál od Webbera, aj keď on samotný sa s tým údajne nestotožňuje. Okrem priam geniálnej hudby a lyrics vnímam kopu hipíkov s Ježišom na čele ako príjemnú a osviežujúcu zmenu po všetkých takmer identických snímkoch zobrazujúcich Ježiša Nazaretského. Samozrejme, divák sa musí trocha odosobniť, inak muzikál nezhliadne ani do polovice, čo by bolo kvôli muzike veľkým hriechom. Ďalej veľmi oceňujem výber hercov, ktorí skvele zapadli nielen po hlasovej stránke, Judáš predovšetkým a Pilát ako najväčší slizoun je takou čerešničkou na torte. Ďalej je treba si uvedomiť, že JCS sa natáčal v dobe vplyvu hippies, čo však nie je negatívom- práve naopak, bez Judáša čiernej pleti, exotickej Márie Magdalény, fakt šialených kostýmov pre kňazov a hlavne bandy hipíkov tancujúcich okolo Ježiša, bez nich by to nemalo ten správny efekt. Bacha, treba si dať pozor na remake, ktorý ma síce rovnaký soundtrack, ale fakt trestuhodné spracovanie. Upozornenie: Obsah nevhodný pre puritánov.

• 28.2.2015  11:47

Aj keď Škótsko je národ patriotov a sú patrične hrdí na historické postavy ako William Wallace a Robert the Bruce, tento film sa v samotnom Škótsku nestretáva s takou obľubou, na akú by sa čakalo. Dôvod prečo je taký, že tento film sa historických faktov nedržal, iba sa nimi inšpiroval a aj napriek tomu je označovaný ako historický. Nech to vezme čert, Gibson je pán herec a ešte väčší pán režisér. Tento film som videla x krát a zakaždým ma chytí za srdce. Film plný inšpirácie o sile pravdy, viery, lásky, odvahy…a zrady. Teší ma, že zlaté deväťdesiate roky sa ešte stihli zaobísť bez množstva efektov a zeleného plátna, rovnako ako pri tomto filme, čo je cítiť v podobe špecifickej atmosféry, v ktorom sa dej odohráva. Snažím sa nájsť nejakú chybu, ale žiaľ neúspešne. Je to srdcovka.

• 27.2.2015  22:52

Veľmi milý rodinný animák so všetkým, čo má takýto formát mať, a to predovšetkým humor a myšlienku s ponaučením. Snímka je ovšem určená pre oči detského diváka, čo ale neznamená, že na svoje si nepríde aj staršie publikum. Na tejto disneyovke sa mi veľmi páči jej inakosť, ktorou sa líši od ostatných, napríklad zobrazenie tehotnej ženy ako aj to, že celý film sa zaobišiel bez “female”postavičky s leviou hrivou a postavou á la Lollobrigida. Čo sa mi páči najviac je snaha o jemnú výchovu malého diváka a ukážku (aj keď zidealizovanú) čo sa stane, keď nám niekto zrazí z tváre ružové okuliare. Ďalšie veľké plus dávam za nápad zasadiť príbeh do kultúry Inkov a veľké mínus za realizáciu tohto nápadu. Pôsobí to na mňa rušným a trocha nejasným dojmom, keďže tvorcovia sa Inkami zjavne iba inšpirovali v podobe prostredia a ich oblečenia. Aj keď sa nedokážem zbaviť predstavy, že tomu niečo chýba a možno je to len pocit prvoplánovosti, ktorú je napriek všetkým pozitívam z tejto pohádky cítiť, každopádne je to jeden z najlepších produktov od Disney.

• 24.2.2015  23:43

Prozatím najlepšia snímka s Hardym, ktorý dokázal, že má gule pre one man show. Typ filmu, ktorým som sa nechala dejovo vcucnúť už od úvodných tituliek. Táto psychologicky ladená dráma trailerom nezaujme každého, ak mu ale dáme šancu, ukáže nám moment v živote človeka, ktorý sa rozhodol niesť následky svojich činov a urobiť správnu vec, ktorej sa od svojho otca nikdy nedočkal. Jeho vnútorné monológy počas nočnej jazdy na diaľnici sú plné hnevu voči otcovi, výčitiek svedomia a snahy veci napraviť. Film Ivan Locke je odrazom irónie života, poukazuje na absurditu pomyselného plánovania a dáva príklad ako vykonať životný omyl za jednu noc.

• 24.2.2015  23:33

S výnimkou oscarového Obchodu na korze, Kladivo je bezkonkurenčne najlepší česko-slovenský snímok zo 60-tych rokov. Vávra zvládol scenár aj réžiu na výbornú. Tento film je skvelým príkladom toho, že kvantita nerozhoduje o kvalite filmu- neboli potrebné miliónové náklady, zelené interiéry či počítačových efekty, čo však nemôžeme povedať o veľkofilmoch dnešku. Fascinuje ma jeho minimalizmus a jednoduché, akoby prvotné prevedenie, čo mu absolútne neuberá na kvalite. Čierno-biela kamera pridáva filmu svoje čaro a mystickosť a v tomto prípade aj symbolizuje čierno-biely pohľad na svet v stredoveku, resp. raného novoveku. Utajovaný vzťah medzi kultivovaným, pravdymilovným kňazom a jeho mladou slúžkou dodáva filmu isté svetlo, ktorého obsah je inak veľmi temný, plný zla zo strany pomýlenej cirkvi a jedincov, ktorí majú v rukách moc a osud poddaných. Film však neodsudzuje cirkev ako celok (Elo Romančík v úlohe spravodlivého kňaza bol od začiatku do konca najpozitívnejším charakterom), a hoci zobrazuje surovosť súdnych procesov cirkvi s takrečenými bosorkami, je skôr všeobecným odrazom skutočnosti neustáleho zneužívania postavenia a moci. Skvelý Josef Kemr alias sudcov posluhovač, je ako sadistický manipulátor zo všetkých postáv v skutku najodpornejší. Ďalším plusom filmu je trocha atypický záver, ktorý sa končí veľmi tragicky, ale neodhalí nám osud ďalších postáv, ako sudca a jeho pucák, čo pôsobí možno nedokončene, no na druhej strane nechávajúc to na našu fantáziu. Nie menej ako za všetkých päť.

• 24.2.2015  23:29
    Big Eyes (2014)

Príjemná, burtonovsky ladená podívaná, ktorá nesklame. Tento snímok by si určite zaslúžil väčší rešpekt a pozitívnejšie ohlasy, aké de facto má. Pripúšťam, je ťažké uspokojiť náročného diváka roku 2015, po všetkých transformerových a podobne ladených mozgových explóziách. Tento film ale nemal v pláne spôsobiť audio-vizuálny orgazmus, predovšetkým mu ide o spracovanie jedného z najväčších škandálov 20. storočia z oblasti malieb a preniesť ho na filmové plátno. Ak necháme stranou fakt, že vcelku kontroverzný a masový Keane ošial by sa ako o umení dalo polemizovať, spracovanie filmu je veľmi zaujímavé a farebné nie len po vizuálnej stránke- nechýba mu humor, miestami napätie a ako bonus skvelé herecké obsadenie. Napriek negatívam, ktoré kričia na Big Eyes, Burton sa ako značka opäť podpísal pod záruku kvality.

• 24.2.2015  23:16
    Peep Show (TV seriál) (2003)

Ako je možné, že jeden z najvtipnejších a najoriginálnejších seriálov 21.storočia ešte nie je notoricky známy aj v našich končinách? Jasné, aj keď nie každému je čistá britská príchuť po chuti, humor sa tomuto kúsku odoprieť nedá, rovnako originalita v pozíciách kamier, ktorý ešte nebol. Päť hviezdičiek za vtip už od prvej epizódy, prepracované charaktery, nápad, obsadenie a za Britániu servírovanú na prírodno.

• 24.2.2015  23:10

Jeden z mála filmov hollywoodskej produkcie, pri ktorom sa mi počas záverečnej polhodiny doslova rozprúdila krv v žilách a po celom zhliadnutí ešte dlho nútila premýšľať. Scenár filmu, ktorý bol napísaný podľa románu z 19. storočia, rozhodne nepatrí k nevydareným sfilmovaniam ani napriek mnohým pozmeneným faktom, či párom chýb. Podľa môjho názoru jeden z najlepších filmov vôbec, však veľkou časťou vďačí svojmu soundtracku, bez ktorého by “Mohykán“ až tak kultový asi nebol. Ďalší dôvod hodnotenia filmu všetkým piatimi je herecký výber. Day-Lewis je zárukou “dobrej podívanej“, zmyselná Cora a Wes Studi v podaní Maguu, ktorému rola sadla ako riť na šerbel. “Magua’s heart is twisted. He had made himself into one twisted him”. Vykreslený ako odporný hrdlorez sa však zachoval ako človek túžiaci pomstiť svoje mŕtve deti a jeho život narušený príchodom ‘’bledej tváre”, ktorý si karmou nakoniec zrušil sám. Podmanivá atmosféra špecifická pre filmografiu 90-tych rokov, skvelá výprava a v skutku nádherná scenéria. Priveľa superlatívov škodí a aj tak, viacej ani netreba.