Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Krátkometrážní

Antikrist (2009)

Na jednu stranu jsem filmem uchvácen, na druhou stranu neuvěřitelně znechucen. A vůbec nevím jak bych ho měl hodnotit. Čtyřmi hvězdami za neuvěřitelné umělecké ztvárnění, nebo odpadem za absolutně nechutné scény? Ale je to Lars von Trier tak co jiného čekat. Možná změním názor, možná ne. zatím čtyři hvězdy. Znovu se na to ovšem koukat nehodlám.

Čarovný les (2014)

Do filmu jsem šel takřka úplně naslepo (věděl jsem jen a pouze že tam hrají Anna Kendrick, Meryl Streep a Johnny Depp) a v podstatě jsem od něj nic nečekal. Hned na začátku jsem tedy zjistil že se jedná o muzikál a má očekávání ještě více klesla, nicméně jsem byl příjemně překvapen. Námět sice není nijak světoborný ale provedení se podle mě velmi povedlo. Písničky byly dobré a dokonce jsem se i u některých textů zasmál, což jsem upřímně nečekal. Celková atmosféra filmu je ovšem velmi zvláštní, chvílemi působí velmi pohodově ale vzápětí máte takový nepříjemný pocit, například setkání karkulky s vlkem bylo hodně znepokojující což mi ovšem přijde dobře, protože by to rozhodně nemělo působit příjemně. Celkově to ovšem do sebe překvapivě sedělo, což jsem nečekal, takže ty 4★ jsou podle mě zasloužené.

Barry Lyndon (1975)

Pomalé, rozvláčné a precizní, přesto naprosto uchvacující, poutavé a krásné dílo, zejména co se kamery, hudby a výpravy týče. Detaily a hudba krásně dokreslují několika minutové scény, které by v moderním filmu zabraly ne více než 20 sekund, dělají společné s výpravou z filmu famózní podívanou.

plakát

Roundhay Garden Scene (1888)

První film, sice jen 2 sekudndový ale přeci jen film. A jelikož je první tak dávám 5★

Come Along Do! (1898)

Půlka filmu se bohužel nedochovala a proto jej nelze nijak pořádně ohodnotit. Takže 50% za 50% filmu.

plakát

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Jako celek to nebylo nic extra. Kdybych ovšem měl hodnotit jednotlivé scénky samostatně, tak by mnoho znich dostalo podstatně vyší hodnocení.

Party začíná (2018)

První velké režijní a scenáristické dílo Karen Gillan a dle mého i velmi povedené. Hudba, kamera i scénář, který není nijak rozsáhlý (což vůbec není na škodu) dodávají filmu potřebnou atmosféru, která je ovšem velmi depresivní. Nejedná se o žádné lehké odpočinkové koukání.

Mrtvý muž (1995)

Velmi dobře zahrané a skvěle natočené. Více není třeba dodávat.

Donnie Darko (2001)

Donnie Darko je naprosto fascinující film. Málo kdo (a kdo ví jestli vůbec někdo) ho pochopí hned při prvním shlédnutí (pro pochopení je rozhodně lepší directors cut). Nicméně snímek rozhodně stojí za shlédnutí a to i kdyby jej člověk neměl pochopit nikdy. Film je celkově nádherně a umělecky stvárněn, scénář a herecké výkony jsou naprosto skvělé a společně s kamerou, která je naprosto fascinující a skvělá, jednoduše nejde od filmu odtrhnout oči

Plush (2013)

Psycho thriller a tím psycho myslím opravdu psycho. Občas jsem měl problém to vůbec sledovat, někdy jsem se trochu nudil, jindy to byl až moc absurdní (i na mě, a to já mám celkém rád absurdní věci), dle mého skvělá Emily Browning, dobrá hudba a celkově to nebylo zas tak špatné. Co se týče hodnocení, tak jsem na hraně mezi 3 a 4 hvězdami, tak dávám to lepší.