Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Výkřiky o "nejzvrhlejším a nejbrutálnějším" dílu série se sice nenaplnily (tam pořád vyhrává film od Fede Alvareze), ale příjemně překvapilo. Krví se tu nešetří a od momentu pronesení zaříkadla z Necronomiconu už to jede až do konce ... bez zbytečných keců.

Černý telefon (2021)

Derrickson svoje filmy pokaždé zabije debilním scénářem ... ale co se atmosféry týče, tak moc není co vytknout.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Díky bohu za Stahelskiho, který má rád akční filmy a snaží se je pokaždé posunout někam dál ... narozdíl od dvou prodavačů kebabu, kteří absolutně zabili třetí Bad Boys, nebo spíš Cry/Pray Boys. Kde tihle dva kebabáři absolutně selhali, jelikož s kratší stopáží přinesli akorát televizně rutinní akční scény, kde poměr akce:děj byl 15:85, tak Stahelski si přes (celkem už otravné) budování mytologie pořád uvědomuje, že točí pokračování akční franšízy ... čili i přes brutální stopáž je tu děj:akce v poměru 50:50 ... a minimálně scéna s brokou se zápalnou municí, která si bere velkou inspiraci v Hotline Miami, vstoupí do historie jako jedna z nejnápadnějších a nejoriginálnějších akčních scén vůbec.

Vřískot 6 (2023)

Asi nejvyměklejší díl z celé série ... dám mírný spoiler, až bude mařka vykládat "pravidla pro tento díl" můžete se začít smát, pochopíte na konci, nemáte zač : )

Vlčí lov (2022)

Údajně bylo při tvorbě tohoto filmu spotřebováno na 2,5 tun umělé krve, a jakože .... asi jo, no : )

Za vším hledej ženu (2022) odpad!

Příběh o zlatokopecké kurvě, která v práci pozná multimilionáře, který ji sbalí na ta nejlacinější gesta. Potom, co mu ta blbá kráva dá, tak se k ní zachová správně, čili ji jako správnou kurvu pošle před půlnocí taxíkem domů ... a to z toho důvodu, že samozřejmě šuká další tupou zlatokopku z práce. Naše hrdinka je samozřejmě zadaná za týpka, kterému na ni záleží, ale jelikož není multimilonář, tak se s ním potom, co se do ní pracháč minimálně třikrát vystříká, rozejde. Kámoška hlavní hrdinky stihne ještě ošukat frajera další svojí kámošky ... a abyste mě nenařkli z misogynie, tak doložím citaci mezi hlavní hrdinkou a právě tou kamarádkou, která přebere své kamarádce starého: "Já přece nemůžu spát s oběma" - "Proč ne? Žiješ jenom jednou"

Ženy a život (2022)

Přejmenoval bych na "Piče a život".

Jack Reacher (2022) (seriál)

Na Amazon, který se specializuje na nejsprostější "co nejvíce televizně on the budget vypadající" seriálovou produkci (The Boys budiž jedinou vyjimkou) se tady v Reacherovi jedná o lepší průměr, který vytahuje jen svižně utíkající děj a sympatický hlavní hrdina. Co se akce a bitek týče, tak je to opět klasická televize.

Kimecu no jaiba (2019) (seriál)

Po dlouhé době, zase jedno Crème de la Crème shonen anime. Splňuje naprosto všechno, co od tohoto žánru můžete čekat, ať už po stránce dějové, postav a hlavně akce. Tohle je fakt top, co se animace a kresby týče. Fakt se mi už dlouho nestalo, že by mě něco tak moc chytlo a já musel neustále pouštět další díly.

Black Adam (2022)

Fun Fact: Další z řady filmů, kde tvůrcům hodně záleželo na blackwashingu superhrdinů ... jediný, který zůstal s bílou barvou pleti je Dr. Fate, všichni ostatní museli být očerněni : ) Miluju ten americký rasismus : )