• Krátkometrážní

Strážci - Watchmen (2009)

Obsahuje spoilery: "Rorschachův deník, dvanáctého října 1985. Dneska v New Yorku umřel Komediant..." Film je strašně dlouhý a z mého pohledu hlavně nudný. Hrdina filmu mi připomíná Batmana. Kostým: Plášť propojený s maskou na obličeji do kterého se může celý zahalit. Vybavení: Má zbraně podobné batarangům. Sova má také dost blízko netopýrovi, oba létají a oba loví v noci. Nite Owl je prostá kopie Batmana už to odsuzuji. Dál tam je animovaný Dr. Manhattan a jeho záběry na houpající se chloubu. Jediná solidní postava je maskovaný anti-hrdina Rorschach, který nedožije konce filmu. Retro styl je taky prostě hrozný. Chybou filmu není Zack Snyder či herci, ač Patrick Wilson ve své roli ani trochu nezaujal. Problémem je sám Alan Moore, který vyplodil neuvěřitelný nesmysl. 2* za Rorschacha. - 40%.

Batwoman - Krize na nekonečnu Zemí (2019) (epizoda)

Obsahuje spoilery: "Vlastně je to podruhé, kdy jsem zešílel a bojoval sám se sebou." Crisis on Infinite Earths 2: Brandon Routh jako Superman, co se vrátil. Souboj dvou Supermanů a malé cameo Toma Wellinga a Erici Durance ze Smallville - Fajn. Kevin Conroy jako postižený Bruce Wayne jen proto, že ho namluvil v pár animákách - otřesný. Na konci dojde k oživení Arrowa, ale jinak je to ukecaná epizoda. - 60%.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Obsahuje spoilery: "Všichni, nezapomeňte, chráníme Kelly." - "Co to má být? Titanic? Chráníme ženy a děti? Blbost!" - "Debile, umíš snad pilotovat vrtulník? Tak drž hubu!" Jedna z hlavní hereček seriálu 24, se samopalem v ruce proti Vetřelci a Predátorovi. Akční scény se odehrávají zásadně ve tmě, takže není skoro nic vidět. Postav je tu hodně, aby jich co nejvíc mohli Vetřelci a Predátor zabít. Film se odehrává na planetě Zemi, v malém městečku. Nejzajímavější je kříženec monster, který tady nahradil královnu. Finální souboj Predátora s kříženec odehrávajících se v noci za deště, je velkým zklamáním filmu. Čekal jsem hodně po skvělém prvním díle... Režisérské duo bratrů po*ralo co mohlo. - 20%.

Supergirl - Crisis on Infinite Earths, Part 1 (2019) (epizoda)

Obsahuje spoilery: "Někdy ti dobří nevyhrají." Crisis on Infinite Earths 1: Máme tu zase velký crossover, ve kterém se objevuje několik postav z různých komiksových seriálů na stanici CW. Hrdinové se musí spojit, aby zachránili celý multivesmír. Dojde ke zničení Arga, Země 38 a smrti Arrowa. Zatím spokojenost akorát Ruby Rose coby Batwoman mi nezapadá. - 90%.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Obsahuje spoilery: "Porazil jsem draka a teď si tě za ženu vezmu." Vesnický balík Matouš Ruml od sebe svým chováním princeznu odradí. Naštěstí Marek Eben školu etikety mu poskytne. Poté co krále Jakube Prachaře, v čestném souboji připraví o království, tak získá si srdce roztomilé princezny Evy Josefíkové. Připomínalo mi to Pretty Woman. Herecké obsazení je na tom dost dobře - nemám žádný problém, naopak. Oceňují výkon Marka Ebena asi nikdo jiný by to tak přesvědčivě nezahrál. "Kdyby to bylo jen trochu možné, zda byste ráčili přidat, děkuji pěkně." Velmi pěkně natočená pohádka. - 100%.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Obsahuje spoilery: "Oni nás neloví... Dostali jsme se doprostřed války..." Na pusté Antarktidě proti sobě bojují vetřelec, predátor a člověk. "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel." Spojení dvou legendárních filmů vyústilo v akční sci–fi pecku. Sanaa Lathan byla sympatická. Její spojenectví s Predátor, tak trochu očekávané. Už ve filmu Predátor 2 na konci filmu nechali Predátoři hlavního hrdinu žít a darovali mu zbraň, když zabil v čestném souboji jednoho z nich. Chci tedy říct, že jsou inteligentní a k lidem mají blízko. Proč by se teda predátor nespojil s člověk, aby dostal mnohem většího protivníka? V příběhu se dozvídáme, že lidé jsou chování na chov vetřelců proto, že Predátoři zabitím Vetřelců skládají jakousi zkoušku dospělosti. Speciální efekty tady jsou na úrovni, akce pěkně postupuje a vzhled mimozemšťanů a způsob jejich boje vás nadchne. - 80%.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001) odpad!

Obsahuje spoilery: "Škoda, že už se nepoužívají starý tresty. Bejvaly doby, kdy školní trest znamenal pověšení za palce ve sklepeních... To ječení mi vážně chybí." Nechápu, co všichni na tom Potterovi mají... Děcko na koštěti, Famfrpál, bo jak to bylo. Absence logiky, a k tomu vykrádání všech literárních témat, které kdy vznikly. "Neexistuje dobro a zlo, existuje jen moc a lidé příliš slabí na to, aby o ni usilovali." Rowlingová vydělala miliony za tuhle strašnou pohádku, kterou já nežeru. Herecké výkony nelze hodnotit, protože ty tam žádné s výjimkou pana Alana Rickmana nebyli. - odpad!

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001) odpad!

Obsahuje spoilery: "Jeden prsten vládne všem, Jeden jim všem káže Jeden všechny přivede, do temnoty sváže v zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem." Nudná pohádka o trpaslíkách s chlupatýma nohama, kteří chtěj zničit " zlej prsten ". Pořád jsem čekal, kdy něco přijde a ono mimo otravných keců nepřišlo nic. Ten čert co je honil v těch dolech to nezachrání. "I nejmenší človíček může změnit budoucnost." Elijah Wood nejhorší herecký výkon na filmovém plátně, který sem kdy viděl. - odpad!

Darkman III: Na život a na smrt (1996)

Obsahuje spoilery: "I když jsem ji nechal přijít blíž, stále byla na míle daleko... Takže jsem šel dál sám, na své pouti do temnoty." Arnold Vosloo jako chlap, který se díky své zohyzděné tváři přestává cítit člověkem. Na začátku přejímající záběry z předchozích dílů. Poté našeho hrdinu podrazí/mučí... Pak se mstí šéfovi drogové mafie, přičemž zachrání ženu v tísni. V závěru sám odchází do temnoty noci. Další kopie povedené jedničky, která se nepovedla. - 10%.

Námořní vyšetřovací služba - Uprchlík (2006) (epizoda)

Obsahuje spoilery: Gibbs je donucen vrátit se zpět do práce poté, co ho zkontaktuje Fornell a žádá ho o pomoc. Utekl muž obviněný z vraždy a Fornell byl jedním z lidí, kteří ho do vězení dostali. (McGee to přehnal s bělící pastou) DiNozzo: "Nekoukáš na Přátele, že? To stejný se stalo Rossovi, moh ses poučit z chyby našeho přítele, ale ty sis místo televize čet." - 99,9%.