Regeindy

Regeindy

Peter Moravec

okres Břeclav
Taťka čtyř dětí, skaut, sporťák a samozřejmě filmový fanda.

<< předchozí 1 2 3 4
    • 8.8.2019  07:30

Tvůrci seriálu, stejně jako hlavní postava, si celou tou drámou a napětím získavájí pozornost, aby znovu zdůraznili to nejaktuálnější téma ze všech - závislost na sociálních sítích. To, že si tentokrát nepomáhali vedlejšími pointami ani sci-fi vychytávkami mě osobně potěšilo. Není to varování, co by se mohlo stát v blízké budoucnosti, je to krutá realita dneška a divil bych se, kdyby někdo kvůli blbému lajku nějakého pejska, za podobných okolností, ještě nezemřel. :( Andrew Scott a jeho hraní očima dokonalé!

• 21.1.2019  07:54

Pro mě promarněná šance s přestřelenou stopáží! Claire Foy a hudba byli fajn, nicméně když u prvních kroků na měsíci člověk třikrát zaspí, tak je něco špatně.

• 1.10.2018  08:35

Jeden z filmů, který by měli povinně promítat ve školách!!! Nikdo si film nekrade pro sebe, v hlavní roli je krásně napsaný, poučný a emotivní příběh, který neztrácí tempo a kromě boje hlavního hrdiny nabízí i jiný uhel pohledu vedlejších postav. Silný filmový zážitek.

• 4.9.2018  08:07

Mě prostě tyto survival příběhy podle skutečné odvahy nepřestávají bavit a kašlu na nějaké klišé nebo neoriginálnost. Příběh Tami Oldham je o neuvěřitelné síle ducha jedné mladé holky, který si zasloužil být natočen, tak jak se stal. Oba představitelé se překonávají a vychutnávají si příležitost hrát naplno. Hlavně Woodley nás, po Sedmilhářkách, znovu ujišťuje, že je výborná herečka, které vážné role vyloženě sednou. (Pro mě je to mladá Kate Winslet). Uvěřitelné emoce, neobyčejný příběh, nádherná kamera, nebál bych se nominace na Oskara. K páté hvězdě mi chybí pouze zapamatovatelnější scény, jak je třeba Wilson scéna, nebo zapálení ohně v Hanksovém Trosečníkovy.

• 3.2.2018  09:55

Gary Oldman je, jako vždy, výborný, hraje očima, hraje tělem, ale bohužel tentokrát hraje v užvaněném a trochu uzívaném filmu.

• 2.2.2018  14:21
    Dunkerk (2017)

Ano, hudba byla zřejmě pro dotvoření dané atmosféry dokonalá. Každopádně pro mě přehlučila vše ostatní a když si na film vzpomenu, tak pouze díky hudbě, kvůli které bych si kulku do hlavy vpálil i sám. Za mě tedy Nolanová promarněná šance natočit originální váleční drama, které mělo díky silnému skutečnému příběhu obrovský potenciál.

• 2.2.2018  13:58

Výborně napsané a natočené drama s hereckým koncertem ústřední trojice. Především Frances McDormand si Oskara opravdu zaslouží. Na rozdíl od ostatních aktuálních dram, třeba Wind River nebo Dunkerk, je film okořeněný humorem a vystříbřenými, někdy až Tarantinovskými, dialogy. Pokec s farářem naprosto dokonalý.

• 28.8.2017  07:15

Myslím, že v dnešní době jsou největším nepřítelem filmů jejich vlastní trailery, kde se nacpou ty nejlepší scény a diváka pak samotný filmu často nemá čím ohromit. Jelikož se na trailery nedívám, náramně jsem se bavil od začátku až do konce. Dvojka Crowe a Gosling jsou vsázka na jistotu, škoda jen, že jednotlivé vtipné nebo akční scénky nejsou slepené zdařilejším příběhem, jinak to byla přesně taková oddechovka, v jakou jsem doufal.

• 2.2.2017  08:43

Gibson is back a rozhodně by měl točit častěji! Takhle realisticky natočené vojnové scény, kdy tu bezmoc a zoufalství úplně cítíte, dokáže natočit snad jenom on. Film má výbornou gradaci!! sympatické a dobře obsazené postavy (Weaving, Vaugh, Worthington, Bracey, všichni výborní) a ten křesťanský patos se dá taky spolknout, takže to Gibsnovy přeju a na Oscarech mu budu držet pěsti.

• 2.2.2017  08:24

Film nesympatizuje pouze s jednou stranou, jak by se mohlo zdát, ale kritizuje konzumní svět stejně, jak kritizuje otcovo přesvědčení, že izolací dělá pro své děti to nejlepší. Hrozně silný film na zamyšlení v tolika ohledech a pro mě příjemné překvapení roku. Příběhem a způsobem natočení schová všechny Oscarové favority do kapsy, takže opomenutí Rosse v nominacích je hrozná škoda. Na tohle se klidně podívám zítra znovu.

• 2.2.2017  08:08
    Moonlight (2016)

Nevadí mi ani příběh z čistě černošského prostředí ani gay tématika. Některé momenty byli zapamatovatelné a deprese byla ve filmu docela hmatatelná, ale většina filmu se vlekla hrozně úmorným tempem. Člověk si v průběhu filmu může odskočit do obchodu a vlastně o nic nedojde. Střihače zřejmě vyhodili hned na začátku a nechali tam všechno, co natočili, protože čím delší záběr na nemrkajícího černocha, tím je přece větší šance na Oskara. Jediná, která vybočovala z šedého průměru, byla Naomie Harris, která si nominaci rozhodně zasloužila. Zbytek nominací je, z mého pohledu, pouze kompenzace akademie za minulý ročník.

• 12.3.2015  08:11

Film, který kromě krásné vizuální stránky (Ang Leeho rukopis), především nutí člověka zamyslet se. Osobně jsem v tom našel myšlenku hodnou k ještě lepšímu zpracování, i když jenom ten náznak a zmatení diváka má taky něco do sebe. Schválně, který příběh jste si vybrali? Ten hezčí s tygrem, nebo ten co je pravděpodobně krutá a už ne tak růžová pravda? O tom to je, ne o tygrovi na lodi a to je to co pro mě udělalo tento film výjimečným.

• 12.3.2015  07:55
    Kód Enigmy (2014)

Krásný příběh s výborně obsazenými i zahranými postavami. Jeden s těch filmů, který vám utkví v paměti a nutí o něm s někým diskutovat. Jestli byl film točený s cílem zabodovat na oscarech nebo glóbech neřeším, dle mého výborná, poctivá filmařina.

• 12.3.2015  07:36

Když v jednom roce vzniknou dva skoro stejné filmy, nejde je neporovnávat. Pro mě Fuqua Emericha převálcoval na plné čáře. Jistě, trochu víc vtipu a míň amerického patosu by tomu prospělo, ale jako akční jednohubka to bylo koukatelné.

• 12.3.2015  07:21

Možná kdyby tento film natočil Emerich před dvaceti lety, ještě by to stálo za vzhlédnutí, ale tolik klišé, scenáristických nelogických berliček, hloupých a trapných postav, navíc špatně zahraných, to už jsem dávno neviděl. Všechno bych asi přežil, kdyby ve filmu fungovala nějaká nadsázka a člověk se alespoň zasmál, ale tohle bylo pro mě zklamání dekády. Myslím, že když mají rozum, tak Gyllenhaalka a Foxx už s Emerichem žádný film nenatočí. Nepochybuji o tom, že to vydělalo, hlavní tři představitele v čele s Tatumem a Emerich jsou stále velké lákadlo, já ale na rovinu řeknu, že to byla hovadina a můj 4 letý syn by napsal originálnější scénář.

• 12.3.2015  07:04
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Chytrý, Fincherovsky laděný scénář jen dokazuje, že nemusí všechno hned explodovat a hlavní hrdinové nemusí postřílet na sto komparzistů, aby to mělo grády. Pravda, těch postav už tam ke konci bylo trošku moc, ale to je jediná výtka, kterou najdu a zítra bych se na všech osm dílů podíval klidně znovu. Atmosféra, prostředí Louisiany, příběh i herci byli výborní. Navíc bylo vidět, že si hlavní představitelé užívali snad každý záběr a já s nimi!

• 26.1.2015  09:30
    Interview (2014)

Kdo zná Rogena, tak už ví do čeho leze a komu sedí jeho humor lehce přes čáru bude jásat blahem. I tá zápletka je docela originální a jak bývá u Rogena zvykem o ujeté postavy není nouze. Musím, ale říct, že jsem se ve finále nezasmál, jak jsem doufal. Zachránila to pro mě až scéna s tygrem, u té jsem pro změnu od smíchu až plakal a to už se mi dávno nestalo.

• 26.1.2015  09:21

Vedlejší postavy jsou o třídu, možná o dvě jinde, než ty hlavní. Spacey, Farrel, Aniston a hlavne Foxx si to očividně užívali a to je to co film zachraňuje od šedého průměru. Kvůli nim stojí za to se na to podívat, jinak pár povedených fórků, ale žádné veledílo.

• 26.1.2015  07:08
    Zmizelá (2014)

Fincher je pro mě král. Takovouto atmosféru nikdo už udělat nedokáže. (možná kromě Nolana) Jeho filmy jsou pro mě jak dobrá kniha, hltám je a nemůžu se dočkat, co bude na další stránce. Navíc, film, kde rozuzlení dojde v půlce stopáže a stejně nechcete do konečných titulků ani mrkat, aby vám něco neuniklo, to dokáže málokdo. V druhé půlce (která je ještě lepší než ta první) se ukázalo, že Fincherové eso v rukávu není, že dokáže vždy překvapit, ale to co je ve filmové branži daleko důležitější, že dokáže vytvořit takovou atmosféru, že divák je v napětí až do konce i když už zná všechny fakta. Proto je pro mě Fincher král a proto se na jeho filmy dá dívat stále dokola. I když bude točit film o tom, jak schne barva, bude to výborný thriller a vy budete ještě měsíc po filmu neúmyslně přemýšlet nad natíráním.

• 9.9.2014  08:10
    Nevědomí (2013)

Když sci-fi, tak s pořádným příběhem, žádnému jinému žánru snad špatný scénář neublíží tak jak sci-fi. Ani tady to není dokonalé a nějaké to zaškobrtnutí je znát, ale řekl bych, že příběhem se tvůrci trefili do černého a chrlí na nás jeden dobrý nápad za druhým.

• 9.9.2014  07:52

Pro mě to pohřbila Cameron Diaz. Kdyby do její role obsadili nějakou mladší dračicu s jiskrou a osobností (klidně si mohli vyměnit role s Gal Gadot!) tak by z toho byla letní popcornovka jak vyšitá. Takhle je z toho jen další akční jednohubka se špatně vypadající, uječenou kačenou a naprosto nefungující chemii mezi ústřední dvojici.

• 9.9.2014  07:34

Akční, málem western, jízda, kde Cruise dokazuje, že umí zahrát cynické cool drsňáky stejně dobře jako třeba Willis nebo Statham.

• 9.9.2014  07:10
    NON-STOP (2014)

Výborně vygradovaný thriller, kde, díky výborné režii, začnete být stejně paranoidní jako hlavní hrdina a někdy si nejste jistí ani nim samotným. Bohužel divák stále doufá, že scenáristi pro něj připravili chytrý a překvapivý závěr, který jsme měli celou dobu před nosem a oni zatím měli jenom hloupučký béčkový motiv a celá ta hutná atmosféra se rozplyne jako pára nad hrncem.

• 8.9.2014  14:18

Když víte, že scénář napsal Sallone a hraje tam Statham tak vás může tento film jenom příjemně překvapit. Akce jak ze staré školy, Statham v nejlepší formě a James Franco s Winonou Ryder v netradičních rolích záporáků válí. Až na pár klišé nemám co vyčíst a když si budu chtít vyčistit hlavu u plnokrevného akčňáku klidně se znovu podívám na Homefront, jak Statham všem nakope prdel.

• 1.9.2014  13:36

Bavil jsem se já i moje dvě malé ratolesti, což samotné pokládám za úspěch. Příběh originální, žádná vykrádačka předchozího dílu jak jsme zvyklí. Na tolik originálních nápadů, vtípků a vytříbřenou animaci jsme chodili do kina jen na Pixarovky. To bylo do teď. Animák roku, bez debaty.

• 1.9.2014  13:24

Průměrná komedie, Leslie Mann jako vždy výborná, ale na postarší Cameron se mi už nějakou dobu špatně dívá, do této role se mi už nehodí. Upton jenom jako prsatá ozdobička taky žádná sláva, ale budiž. Každopádně do odpadu bych to rozhodně neházel, zasmál jsem se.

• 1.9.2014  13:09

Nejlepší akčňák za poslední roky. Cruise v trošku neobvyklé roli výborný, (jak to ten chlap dělá? Už víc než 30 let!) Emily taky ušla, ale největší zásluhu má režisér Liman, který krásně nenásilně střídá akční sci-fi s komedii a výborně napsaný scénář. Bál jsem se, že se mi vymstí moje vysoké očekávání, pro změnu nevymstilo, hned bych se na to podíval znovu.

• 26.8.2014  08:39

To, že scénář je jednoduchý až hloupý a že to není kdejaká filmařina, jsme si už zvyklý a nikdo snad nečekal změnu ve třetím dílu. Buďme upřimný, ke štěstí nám stačilo vidět všechny ty akční hvězdy pohromadě, jak někomu sem tam nakopou prdel a procedí mezi zuby pár úderných, vtipných nebo drsných hlášek. Na další díl jsem se těšil hlavně na nové přírůstky v podobě Gibsna, Banderase, Snipse a Forda a přesně tyhle to pro mě zachránili. Tyhle čtyři herci si to vychutnali a díky nim se na to klidně podívám znovu, protože přebyli mizerný sebestřední scénář, který jim házel klacky pod nohy, kde mohl, až mi je bylo líto. Kdyby film pokračoval v tempu úvodního rozjetého vlaku a dal víc prostoru starému týmu než starému Stallonymu všichni by jásali.

• 19.8.2014  12:32
    Želvy Ninja (TV seriál) (2012)

Parádička, kdyby takhle vypadal každý restart tak by nikdo nic nenamítal. Fórků i akce dostatek, grafika i příběh žvýkatelný. Když se zamyslím, kolika vysokorozpočtovým filmům s výbornými herci v současnosti chybí příběh, akce nebo vtip, tak musím tomuto seriálu změnit hodnocení na plnou palbu, vždyť jsem se bavil líp než u většiny dnešních akčních komedii.

• 4.8.2014  10:35

Osobně si myslím, že tímto Anthony a Joe Russových hodili laťku akčních scén hodně, ale fakt hodně vysoko. Za to klobouk dolu. Chris Evans to v roli skautíka taky nemá jednoduché, aby nevyzněl trapně, a zvládá to výborně. Samuel L. Jackson dostal trošku víc prostoru a byla z toho jedna z nejsilnějších scén filmu. Co mi vadilo, byl trošku nemasný neslaný Redford, který měl možnost herecky excelovat a přitom byl naprosto nevýrazný, asi tak jak Winter Soldier za kterého všechno odřel kaskadér a klučina mě po odhození masky taky moc nepřesvědčil. Naopak mě příjemně potěšil přírůstek do party Falcon. 4 hvězdy tedy za skvěle natočenou akční komixovku, které vévodí Kapitán a Black Widow. (Po prostřídání všech možných líčení a úpravy vlasů pevně doufám, že uznají, že její nejvíc sexi look byl přece jenom ten první z Iron mana 2)

<< předchozí 1 2 3 4