Drekorian

student

homepage

1 bod

• 13.8.2013  23:40

Breakfast Club of the Dead. Předvídatelná partička amerických středoškolských stereotypů po škole a navíc probíhá konec světa skze zombokalypsu. Maličký rozpočet, třetiřadí herci, z nichž známější jsou je Christa Allen (Revenge) a Justin Chon (Twilight, 21 & Over). Největší problém je ale, že je film široce rozkročený na několika žánry a nic z toho nedělá pořádně. Několik málo scén se zombíky, pak hned zase skočí k psychologickému dramatu středoškoláků, aby to prostřídal několika scénami z teen komedií. Původní divadelní hru jsem neviděl, hádám, že bude lepší.

• 5.8.2013  23:11
    Scary Movie 5 (2013)

Tohle už fakt ne... Odporný nevtipný slepenec s nulovou invencí, který přehrává ftípky, které byly staré už v roce 1776. Z nějakého neznámého důvodu se ve filmu mihnou lidé, kteří snad kdysi něco znamenali a na konci svých scén vypadají, že jsou opravdu rádi, že už je konec. Zhruba po hodině to scénář zabalí a začne opakovat scény ze začátku filmu předlouhými flashbacky. To vše by se dalo přežít, kdyby ten film, byl sice stupidní, ale aspoň vtipný. Smát se tady, ale opravdu není čemu.

• 5.9.2009  00:38

To, že výlet na Bahamy je dobře promyšlenou pastí musí být známo všem, kdo mají alespoň elementární znalosti zeměpisu. Jak už napovídal závěr jedničky, (a hlavně celkový vývar z ní) vrahovo tělo se nikdy nenašlo a onen šmejd tentokrát pobíhá hákem místo ruky a vraždí koho může. Jennifer Love Hewitt je stále krásná a místo upjatého svetříku tentokráte před vrahem utíká v promoklé bílé košili (což vypadá rozhodně líp). Jinak už je to bída za bídou. Kromě toho, že většina obětí je zlikvidována příliš snadno a rychle, jsou to hlavně logické lapsy (parta se dohodne, že budou proti vrahovi bojovat a při prvním kontaktu se rozutečou -- JLH sebere sekeru (což je nejlepší zbraň jakou parta proti vrahovi našla) jenom proto, aby ji v dalším záběru zahodila -- parta uteče do úkrytu, kde vrah naskládal mrtvoly a za pět vteřin zase úkryt opouští), které dělají z dvojky skutečně špatný film. O sidekickovi, který byl úplně, ale úplně zbytečný, netřeba se zmiňovat.

• 4.9.2009  00:06

Myslete si o mě co chcete, ale Tajemství loňského léta je podle mě jedna z těch lepších vyvraždovaček. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí (a Sarah Michelle Gellar a Jennifer Love Hewit dokonce po čertech krásné). Co se mi na hlavním padouchovi líbí je, že nevyvražďuje přesně podle nějakého vzorce "na-tebe-mám-pifku-takže-zabiju-tebe-a-jenom-tebe", ale sem tak zabije i nějaké to ucho kolem (rybář, šerif, vedoucí obchodu) a naopak s hlavními hrdiny si nádherně pohrává.

• 3.9.2009  10:24

No nevím, jestli si Lucy Liu nepředstavovala svoji kariéru jinak, než že bude ve čtyřiceti pobíhat nahatá v béčkovém neakčním filmu. Upíry docela i můžu, ale něco takového jsem fakt už dlouho neviděl. Na zvětšené špičáky zapomeňte, tihle upíři mají na kuchání takový legrační pidinožík. Postav se mihne jenom pomálu, samotná Lucy hraje naprosto znuděně a přehrává i jako naivní a nevinná novinářka i jako krvelačná upírka prahnoucí po pomstě. Děj si to tak nějak líně šine kupředu a konec je de facto stejný jako začátek. Ze začátku je několik spíše otravných flashbacků, které děj nijak neosvětlují ani nepomáhají divákovi oblíbit si hlavní hrdinku. Nakonec jste rádi, že je po všem a pokud máte poličku na DVD s upíry, tak Rise zasunete někam třeba za nový Underworld.

• 10.8.2009  16:04

Ke shlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/30729535045-milos-zeman-nekrolog-politika-a-oslava-vysociny/ (budete potřebovat Windows Media Player Plugin nebo Real Media plugin do svého prohlížeče). Otřesně zpracovaný dokument, jehož režii Robert Sedláček naprosto nezvládá. Zeman je i přes svůj pokročilý věk šarmantní a ukazuje se v úplně jiném světle než v devadesátých letech, ze kterých si jej většina lidí pamatuje jako upoceného becherovkového křupana. Škoda, že Sedláček nedokázal vzít otěže pevněji do svých rukou a dovolil z dokumentárního pořadu udělat one-man-show.

• 8.8.2009  17:47

Naprosto rozkošná italská sračka. Na co se máte připravit? První hodinka je pouhá předehra, během které se před kamerou promenádují spíše méně oblečené slečny a provádějí různě příjemné aktivity. Rozhodně za pozornost stojí slečna, která dokáže otevřít lahev šampaňského bez pomoci rukou. Zombík se objeví jenom jeden a je poměrně rychle zlikvidován (ačkoli samozřejmě svoji smrt pouze prachsprostě fejkuje). Druhá hodinka filmu má přinést prvky survival horroru, nicméně strašidelností oplývá asi podobně jako babiččiny vlněné ponožky. Zombíci koušou zcela nepochopitelné své oběti do ucha místo do krku, po jejich probodnutí z nich teče jakási podivná čalamáda a je vidět, že likvidování trojice hlavních hrdinů je dosti nudí. Nejděsivější scéna je rozhodně Emanuella, kterak se rozhodne dát si páreček na syrovo (tzn. jakmile ji uvidíte, film už je za zenitem a dále žádnou gradaci neočekávejte). Snímek určitě neuškodí jako nenáročné křoví při bujaré domácí oslavě s podnapilým osazenstvem.

• 7.8.2009  17:39
    Lebkouni (TV seriál) (1989)

Ne tak dobré, aby se dalo označit za kultovní, ale ani ne tak špatné, aby náleželo mezi 200 nejhorších seriálů tady na CSFD. Lebkouni jsou zajímavým propojením krimi a science fiction, které se zaměřuje spíše na krimi. Nevtíravým a velice pěkným způsobem se snaží alegoricky poukazovat na problémy menšin ve většinové společnosti a odsuzuje rasismus. S úžasným patosem osmdesátých let, kde policajti po vzoru Drsného Harryho nosí obrovské kanóny a nebojí se je použít, rozhodně stojí za shlédnutí.

• 7.8.2009  13:48

Slušně zpracovaný publicistický dokument, který vystihuje základní myšlenku. Pokud vás kontaktuje nějaký úchyl, je kretén on, nikoli vy a nebojte se to říct. Oceňuji, že se Seznam nesnížil k laciné propagandě svých služeb a případná sebereklama zůstává v mezích.

• 10.7.2009  23:42
    3 dev adam (1973)

Na tureckých filmech ze 70. let se láme ten rozdíl mezi skutečným milovníkem filmů a občasným divákem, který si myslí, že miluje film. Příšerně nastříhané, otřesné herecké výkony, plytká hudba. A hlavně vykrádačka všeho, co se kdy lidem líbilo. Varování: To děsivé obočí, které vylézá "Spidermanovi" zpoza kostýmu vás může strašit ve spaní.

• 2.7.2009  14:48

Po Bride Wars další počin, kterému se snažte vyhnout. Pro mužské publikum je Confessions of a Shopaholic podobně kvalitní zážitek jako střevní chřipka. Jedna hvězdička za snaživou Islu Fisher a pěkně ztvárněné figuríny pokušitelky.

• 15.2.2009  12:50
    Homeworld (2008)

Nepříliš originální, leč stále zajímavý námět je ubitý mizernými hereckými výkony a nízkorozpočtovostí, ktrerá z filmu přímo tryská. Zkuste nebýt při sledování střízliví, třeba to zabere.

• 12.2.2009  12:54
    RocknRolla (2008)

Když to zabralo jednou (Snatch), proč by to nemohlo zabrat znovu? Protože tentokrát nemáš vynikající obsazení, postrádáš humor a snažíš se to zaplácnout střílením. Ale Roden jede :)

• 24.1.2009  21:00

Ne a ne a ne. Původně mi byl Temný rytíř doporučen osobou, kterou považuji za schopného amatérského kritika. Pochvalné recenze mě navnadily na filmovou lahůdku roku. Očekávání se nanaplnila. Bale prostě není Bruce Wayne. Wayne má jednodušše řečeno hranatější ksicht, mnohem(!) nesmiřitelnější pohled ve tváři a full house duševně-emocionálních problémů. Bale vypadá jako zhrzený mladíček, kterému více než o záchranu Gothamu jde o nažehlené kvádro a elegantně rozchuchaný účes. Podobně kolovaly internetem výkřiky typu "Zapomeňte na Jacka Nicholsona". Heath Ledger sice hraje svou postavu skvěle, nicméně Nolan vytvořil něco, co prostě není Joker. Co si rozhodně zaslouží pochvalu je, že přibližně po hodině a půl začíná hrát typická instrmentální hudba, kterou jsme zvyklí slýchat v závěru filmu... a najednou prásk!... akce se rozjíždí nanovo. Že to režisér nakonec zbabral a půlhodinka rozhodně přebývala je věc druhá. Skvěle vyvedený je Two-face, jak kostymérsky, tak herecky. O Robina od odpadu :)

• 18.1.2009  14:47

CSFD říká Komedie / Romantický, což v řeči lidií znamená známé a ustálené slovní spojení - romantická komedie. Každý z filmů tohoto žánru má poměrně předvídatelný průběh a vzhledem k tomu, že bychom ho označili krásnou prvorepublikovou nálepkou Brak, když se dobrovolně rozhodnu takovýto film shlédnout, vím takříkajíc, do čeho jdu a nesmím být příliš kritický. Jednu hvězdu jsem rozhodně nedal filmu proto, že neoplývám romantickým střevem. Jednoduše, netrefil jsem se do cílovky. Romantické komedie obvykle sází to, že když se rozhodnu býti grant a vytáhnout přítelkyni do kina, pravděpodobně se jí nebude líbit, když na vstupence uvidí vytištěno "Samopaly a raketomety". Namísto toho vyberu něco, u čeho se nebudu až tak bavit, ale nebudu si chtít vystřelit mozek z hlavy jako třeba u Sexu ve městě. Druhou cílovou skupinou jsou Horáčkovi ve středních letech, kteří se na podobný film podívají ve středu večer na komeční televizi, protože v práci byl dneska blázinec a do víkendu je ještě daleko. V případě, že bych shlédl snímek v kině, dopadlo by to s některými částmi mého těla stejně jako v případě Sexu ve městě. Jednoduše... navzdory tomu, že mě má přítelkyně denodenně ubezpečuje o své nehynoucí lásce, o čem už se nezmiňuje je ten pro muže mystický a zapovězený svět "holčičích záležitostí". A já bych měl určitě chtít vědět, co se v něm děje. Popravdě řečeno, každý muž na tenhle prapodivný svět kašle, stejně tak, jako holky kašlou na nekonečný kolotoč piva, fotbalu a fórů o své staré. Muži nejsou ženy a ženy nejsou muži. Navzdory tomu, že existují jedinci jako např. bývalá ministrině Džamila, (a že si ještě hodně dlouho budeme odplivovat, když uslyšíme její jměno) muži a ženy se dokáží v ideálním případě skvěle doplňovat a vždy mají ten svůj holčičí/klučíčí svět do kterého partnera jednoduše nemůžou pustit. Tento film si tak mohou vychutnat pouze ti, kteří mají platnou vstupenku do holčičího světa. Když odhlédneme od tohoto faktu, herecké výkony jsou naprosto plytké, nedůvěryhodné a povrchní. Ačkoli se scénář skutečně snaží vzbudit iluzi dvou hnízdivých samic z New Jersey, které chtejí klofnout toho pravého od velmi raného věku, Anne Hathaway možná ještě uvěříme tu hodňoučkou učitelku Kate Hudson ale je všechno možné než ta právnická mrcha, která najednou objeví svoji citlivou stránku. Ani jedné však nevěříme ono dlouhodobé přítelství. Komediální stránka filmu sází na pár tomandjerryovských gagů, kterým chybí ale hodně hodně chybí k tomu, abyste se při nich alespoň lehce pousmáli. Celkem tedy 1 hvězda z lítosti nad kariérami obou hereček, která se dost možná blíží k hořkému konci.

• 10.1.2009  15:24
    Kdo hulí, ten umí (2001)

Na co se před shlédnutím filmu připravte? Jedná se o soudobou americkou černošskou komedii, takže hodně hip-hopu, natřásajících se prdelek a jak už název filmu napovídá spoustu hulení. S námětem je to skutečně neslavné, jak už to takových těch teen/skoro teen komedií bývá. Hudba je pro mě nestravitelná a zápletka plytká a ne nepředvídatelná. Filmy jako jsou tento pak jednoduše musí těžit z tuctu až dvou, kvalitních gagových hlášek a scének a tento počet nebyl ani zdaleka naplněn. Původně jsem chtěl dát jednu hvězdičku za poměrně obstojné a poměrně sympatické herecké výkony, ale "pasáci", kteří byli jakýmsi "gangsta" plagiátem Laurela a Hardyho spláchli film do odpadu, kam také patří.