michald99

Michal Dvořák

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 14.9.2018  20:32

Adrift přináší krásný příběh v prosťoučké formě. Skoky v čase udržují divákovu pozornost napjatou a závěrem burcují emoce. ||80%||

• 11.9.2018  15:07

Solo je jako pohlazení po otřesné, nestabilní a zbytečně dlouhé osmé epizodě a přestože si nehraje na nic víc, než výplň mezi mezi "vlajkovými loděmi" Star Wars série, přináší dynamický příběh, který po zpětném ohlednutí působí jako vskutku zábavné a napínavé dobrodružství. Neobejde se bez klasických motivů hvězdných válek, divokých honiček a těsných průletů, a staví hlavně na skvělých hercích (Harrelson, Glover, Bettany), kteří vytváří místo pro charismatického a neokoukaného Ehrenreicha, aby bez problémů dotáhl film až do finále. Tam možná rychlý sled "ha, oklamal jsem tě", "ha, věděl jsem, že mě oklameš a oklamal jsem tě" a "ha, věděl jsem, že budeš vědět, že tě oklamu a oklamal jsem tě" kazí do té doby přímočarou dějovou linku, ve výsledku však netropí na celkovém zážitku větší škody. Škoda jen, že mu menší (nemalé, pořád vydělal téměř 400 milionů dolarů) tržby kazí image, protože se bez přirážek jedná o jeden z nejlepších dílů série. ||80%||

• 10.9.2018  16:58

Fallen Kingdom je tuctovka. Někoho baví, někoho ne a já jsem se tentokrát nechytal. Pokračování celkem svižné a fresh jedničky neukazuje nic nového -- nemá to nabídnout a ani Pratt ani Howard nedokáží táhnout příběh, který vyžaduje pouze aby se jejich mimika mění z "panebože, beží na nás dinosaurus" na "panebože, beží na nás dinosaurus". ||40%||

• 8.9.2018  23:59
    Robin Hood (2010)

Úvod do jednoho z nejpopulárnějších koutů anglického folkloru je možná trochu jiný, než by člověk čekal. Zatímco ostatní Robinové běhají po stromech, vybírají kapsy bohatým a schovávají se ve stínu kápě, ten od Ridleyho Scotta ji snad používá jen když mu svítí sluníčko moc do tváře. A na to, že se nebudete zlobit, sází skvělými herci, svižnou a poutavou výpravou a především och tou perfektní hudbou. Dechberoucí scenérie anglického venkova propůjčují filmu potřebné kouzlo, takže skoro máte chuť neprotočit panenky, když si sem tam hlavní postava odskočí definovat a vyučovat lidská práva nebo porazit celou Francii při vylodění v Normandii, ale i na poměrně dlouhou stopáž (dvě a půl hodiny) nedokáže film zavřít vrátka všem motivům a dějovým linkám, které po té dlouhé cestě (občas lehkomyslně) pootevíral. ||70%||

• 1.9.2018  13:30
    Victoria (2015)

Absence střihů tvoří velmi intenzivní zážitek, který kazí až nucená akce v poslední třetině filmu. ||75%||

• 9.8.2018  18:31

Film, k jehož žánru (česká komedie) se poslední dobou moc často nedostanu, ale který potěšil svou jednoduchostí a nezávazností. ||75%||

• 4.8.2018  10:30

Pravda je, že praví hrdinové tu jsou všichni kromě hlavních postav. Čím menší role, tím větší poklad. ||80%||

• 23.7.2018  17:37

Překvapivě pozitivní výsledek. Film místy předvádí geniální vyprávění s napínavými a hodně nečekanými prvky, chvílemi však sklouzává k béčkovým filmům a zamotává se do vlastní logiky, či snad vypadá, jako že mu dochází fantasie. Evans trochu pozaostává, jeho zarostlá tvář však propůjčuje revoltě výraznější look&feel, ostatní postavy skvělé a konečné otevřené rozuzlení působí jako příjemný závěr poněkud agresivního dobrodružství. ||80%||

• 21.7.2018  17:36
    Borg/McEnroe (2017)

Ačkoliv film dobrý a důstojný, který si bezpochyby najde místo v množící se skupině sportovních filmů, nevyzařovala z něj energie, jako např. Pawn Sacrifice, spíš jsem se cítil jako u sledování dokumentu než hraného filmu. Kupodivu i výsledný dojem z postav byl takový.. neosobní, nicméně Gudnason i LaBeouf dobří. ||70%||

• 20.7.2018  20:42
    Nepřátelé (2017)

Bale úžasný. ||80%||

• 20.7.2018  17:59

Hereditary byl velice (ne)příjemný zážitek. Nesází na laciné lekací bubáky, místo toho vytváří stísněnou atmosféru po celé dvě hodiny, která dokonale připne diváka do sedadla. Největší díl práce odvádí ústřední herci, kolem jejichž výkonů se hororová šťáva točí (Toni Collette vynikající) a příběh jako by byl prezentován ze dvou pohledů - jednoho postupně šílící matky a druhého, ze strany zbytku rodiny. Konec mírné zklamání. ||80%||

• 17.7.2018  10:26

To, co fungovalo v jedničce jako guilty pleasure a úsměvně hloupoučké dialogy, jsou zde jen bezduché scény, mrtvé na emoce a dějovou bohatost. ||10%||

• 16.7.2018  19:23
    Hastrman (2018)

Nerozumím. Možná jsem od filmu očekával něco jiného, než pro co byl určen, ale těžko se mi hledají pozitiva. Atmosféru, která je prvními minutami nastavena vkusně vybranými lokacemi a impozantní kamerou negraduje moderní slovník v dialozích a přehnaně nucené herecké výkony snad všech postav, s výjimkou perly Jiřího Lábuse (jehož postava mi však do děje vůbec nezapadá) a perfektně odporného Norberta Lichého. Film sám sobě háže klacky pod nohy zmateným vyprávěním a nevýraznou zápletkou spletenou a splácanou dohromady nudnými scénami, jejichž význam mi převážně unikal - podobně, jako chování ústředních postav. ||15%||

• 28.6.2018  20:56
    7 životů (2017)

What Happened to Monday mělo obrovský potenciál, který tupě pohřbilo do neobyčejně nudné akce. Samotný nápad si přitom žádá minimálně strhující thriller, ve kterém se Úterý-Neděle vrhají do neznáma ve snaze najít svou pohřešovanou sestru, místo toho však protlačuje dopředu vír málo přehledných přestřelek a výbuchů, a na závěr servíruje záchranu celého světa, jako kdyby se jednalo o další hollywoodskou tuctovku. Částečně to je určitě tím, že Noomi Rapace prostě neutáhne všechno sama a její postavy jsou jedna jak druhá nevěrohodné, nesympatické a mdlé. Tolik promrhaných šancí; velké zklamání, přirovnal bych k Morgan (2016), ale ta si držela úroveň alespoň do poloviny filmu. ||20%||

• 26.6.2018  19:14

Ready Player One je geekovská jízda se spoustou referencí a narážek, dávkou sci-fi, perfektním zpracováním, výtečnými postavami, průměrnými herci a příšerně chytlavým příběhem. Líbí se mi, jak se v rámci děje lehce dotýká nějakých nedostatků, které virtuální svět skýtá už v dnešní době, na byť přehnaných, přesto efektivních příkladech. Pod Spielbergovým dohledem vše působí uceleně a pevně a já jsem byl mile překvapen. ||80%||

• 18.6.2018  16:38
    Annihilation (2018)

Já nevím, co si o tomhle filmu myslet. Alex Garland netvoří prázdné filmy a rád bych si myslel, že i ty scény, u kterých jsem se vysloveně nudil, mají nějaký význam a že nějak zapadají do tohohle kolotoče. Ale bylo jich moc. Z celého filmu mi utkvěly v paměti všehovšudy dva momenty, které plně chytily moji pozornost, a prokousat se doslova 80 minutami filmu, abych se k nim dostal, je prostě moc. Nemohlo tomu ani to, že snad nikdo, kromě Natalie Portman, mi nepřišel sympatický; soundtrack však skvělý. Snad někdy u druhé projekce. ||40%||

• 14.6.2018  13:56

Správně podivné a ikonicky nepříjemné na pozorování, dvě hodiny zvednutého obočí a vytřeštěných očí; avšak horší než The Lobster. ||55%||

• 8.6.2018  15:08

Hodně jsem přemýšlel o nižším hodnocení, zvlášť proto, že celá ta záležitost s Egem (??) se mi dost příčila a za celý trvání filmu a hlavně v závěru jsem ji neshledal jako naplňující finále, ale pak jsem se zamyslel nad tím, že víceméně vše, co bylo ve výplni, se mi docela líbilo a tak ||70%||

• 28.5.2018  14:52
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Spartacus je spojení Hry o Trůny a 300: Bitva u Thermopyl. Trpí divokou digitalizací, ale překypuje odvahou a surovostí, stejně jako překvapivě skvělými postavami. Ocenil bych, kdyby větší část tvořily rekvizity než počítačové efekty, trvalo mi pár epizod, než si na to zvykl, nic to však nemění na způsobu, jakým mě tenhle seriál pohltil. Blood and Sand ||80%|| Změna několika herců, včetně Spartaca, na vstupu do druhé sérii se těžko přijímá, ale krátká pauza pro vstřebání přispěla k tomu, že si bez problémů vychutnávám seriál ve stejném duchu. Vengeance je obsahově hrubší a ne tak vytříbená, jako série první. Souboje lehce ztrácí na lesku, překvapivě dobře však vykresluje vztahy mezi jednotlivými postavami a v žádném případě tak nepostrádá napětí. Vengeance ||75%|| Spartacus končí řádně a filmově. Nedostatek informací ohledně jeho konce dává tvůrcům široký prostor převyprávět příběh po svém, z čehož pramení jak mínusy (smyšlený Tiberius vs Julius Caesar), tak plusy (Spartacus a Crixus se vůbec nemuseli rozejít ve zlém), přesto však zamrzí hrubé historické nesrovnalosti s tou trochou, co se o Spartacové povstání ví; více proto, že až do této chvíle byl seriál vcelku věrný. Odbyté poslední epizody ve prospěch gradace finále zamrzí, poslední epizoda si však udržuje úroveň a servíruje důstojný závěr povedené ságy. War of Damned ||70%||

• 23.5.2018  13:44
    Deadpool 2 (2018)

Pošetilosti se meze nekladou. Parádně jsem se bavil a to mi stačí.||90%||

• 22.5.2018  18:01

Film mi sedl a to zejména ze dvou důvodů. Tvůrci se konečně odvážili strčit trochu té krve a nadávek mezi scény a celkový zážitek tak dostal úplně nový nádech, viz výborná úvodní scénka. A obecně, pojetí filmu vypadalo dost jistější a pevnější i co se scénáře týče, nikdo se nesnažil chodit kolem horké kaše a tak bitky a šarvátky servírují jedna po druhé, jako na běžícím pásu, přesto si však děj zachovává jasnou a srozumitelnou kostru (která je ve své podstatě dost banální, že, ufon hledá svítící šutry). Přesto mě konec zklamal i potěšil zároveň. Humor nevadil. Jo a ten, kdo k tomu dělal český titulky, je génius. ||80%||

• 5.5.2018  11:57

Quiet Place dokáže ohromit novou formou vyprávění, díky které tvoří poměrně stísněnou atmosféru. Dobře pracuje s motivem "cekni a zemřeš", ze kterého čerpá hororové prvky, a překvapuje kreativitou, se kterou se ústřední rodina zhošťuje situace. I způsob, jakým byly pojaty příšerky, mi přišel sympatický a přestože se u nich objevují menší logické trhlinky typu "jak mohly slyšet tohle když neslyšely tamto", není problém se přes ně přenést a užít si filmové porno, které Krasinski servíruje zejména první polovinou filmu. ||80%||

• 3.5.2018  21:57

Pro mě asi moc okoukané. Michael B. Jordan měl ze začátku grády, to se musí uznat, jeho živelnost však jaksi vyprchala a to poměrně rychle. Vizuální stránka mě zklamala víc než cokoli jiného, nemůžu říct, že by se mi na to zrovna hezky koukalo. Co však přičíst filmu k dobru je, jak svižně příběh odsýpá a jak rozvážně (příjemně) zachází s postavami. I tak to ale beru jako pouhý prolog k Infinity War ||60%||

• 26.4.2018  10:20

Úchvatný, leč prostý styl vyprávění mi výtečně sedl a i kdyby nebyl příběh naprosto perfektně vystavěn, stejně bych žasl každou scénu nad pětiletou prací stopětadvaceti výtvarníků, kteří tomuto filmu vdechli až nevídanou dávku života. Podtržené vynikající hudbou Clinta Mansella, která úspěšně dotváří magicky mysteriózní atmosféru, herecké výkony výrazně vystupují u všech hlavních postav. Opravdu příjemně se na to kouká i poslouchá a já jsem si nemohl přát víc. ||100%||

• 14.4.2018  17:18

Nikdy jsem nečekal, že to řeknu o nějaký části týhle pofidérní série, ale.. tohle je dobrý film. Přišlo mi sympatický, že se rozhodli nerozdělovat povrchně finále do dvou částí a radši to sprcli do těch dvou a čtvrt hodiny, protože to celýmu zážitku nesmírně prospělo a ani mi není líto, že nějaké postavy potenciálně ztratily čas na obrazovce. Tak jako tak s nimi film pracuje velice dobře a i otravná Tereza dostala dost prostoru ukázat, že má v příběhu své místo. Od dobře zpracovaného úvodu až po zprvu mírně přeslazeně vypadající finále jsem byl až překvapivě spokojen, jak se dějové linky točí a vyvíjí. Těžko jsem mohl zoufat nad smrtí charakterů, které mi valnou část série působily nutkání vyškrabat si oči, jiné mi však docela přirostly k srdci decentně a vyváženě napsanými dialogy, a tak se ani závěr u mě neminul efektem. Když se z hluboka nadechnu, tak tam bez výčitek šoupnu ty čtyři hvězdy. ||75%||

• 31.3.2018  17:06

Slušivý film, který se hezky veze po přímé lince, občas překvapí nějakou kličkou, do děje mě však příliš nevtáhl. Příjemnou atmosféru však kazil akorát Dane DeHaan, který do své role vůbec nesedl. ||65%||

• 30.3.2018  16:00

Proč ne? Tohle byla příjemná oddechovka! ||75%||

• 17.3.2018  21:48
    Tomb Raider (2018)

Tohle nebyla ani zdaleka kvalitní filmařina. Kostrbatý scénář a velice špatná práce s postavami tvoří přinejlepším nudný zážitek navzdory ohromnému mnozství akce, kterým se film vyznačuje, ale jenž je bez jakéhokoliv drama či napětí, protože víte, že nesmrtelná hrdinka stejně všechny zlomený kosti a propíchlý břicha přechodí jako nic. Hvězdička za občasné kvalitní a esteticky líbivé záběry a hvězdička za Aliciu, bez ní byl byl film prakticky nekoukatelný. ||30%||

• 17.3.2018  16:59
    Já, Tonya (2017)