michald99

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 18.6.2018  16:38
    Annihilation (2018)

Já nevím, co si o tomhle filmu myslet. Alex Garland netvoří prázdné filmy a rád bych si myslel, že i ty scény, u kterých jsem se vysloveně nudil, mají nějaký význam a že nějak zapadají do tohohle kolotoče. Ale bylo jich moc. Z celého filmu mi utkvěly v paměti všehovšudy dva momenty, které plně chytily moji pozornost, a prokousat se doslova 80 minutami filmu, abych se k nim dostal, je prostě moc. Nemohlo tomu ani to, že snad nikdo, kromě Natalie Portman, mi nepřišel sympatický; soundtrack však skvělý. Snad někdy u druhé projekce. ||40%||

• 14.6.2018  13:56

Správně podivné a ikonicky nepříjemné na pozorování, dvě hodiny zvednutého obočí a vytřeštěných očí; avšak horší než The Lobster. ||55%||

• 8.6.2018  15:08

Hodně jsem přemýšlel o nižším hodnocení, zvlášť proto, že celá ta záležitost s Egem (??) se mi dost příčila a za celý trvání filmu a hlavně v závěru jsem ji neshledal jako naplňující finále, ale pak jsem se zamyslel nad tím, že víceméně vše, co bylo ve výplni, se mi docela líbilo a tak ||70%||

• 28.5.2018  14:52
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Spartacus je spojení Hry o Trůny a 300: Bitva u Thermopyl. Trpí divokou digitalizací, ale překypuje odvahou a surovostí, stejně jako překvapivě skvělými postavami. Ocenil bych, kdyby větší část tvořily rekvizity než počítačové efekty, trvalo mi pár epizod, než si na to zvykl, nic to však nemění na způsobu, jakým mě tenhle seriál pohltil. Blood and Sand ||80%|| Změna několika herců, včetně Spartaca, na vstupu do druhé sérii se těžko přijímá, ale krátká pauza pro vstřebání přispěla k tomu, že si bez problémů vychutnávám seriál ve stejném duchu. Vengeance je obsahově hrubší a ne tak vytříbená, jako série první. Souboje lehce ztrácí na lesku, překvapivě dobře však vykresluje vztahy mezi jednotlivými postavami a v žádném případě tak nepostrádá napětí. Vengeance ||75%|| Spartacus končí řádně a filmově. Nedostatek informací ohledně jeho konce dává tvůrcům široký prostor převyprávět příběh po svém, z čehož pramení jak mínusy (smyšlený Tiberius vs Julius Caesar), tak plusy (Spartacus a Crixus se vůbec nemuseli rozejít ve zlém), přesto však zamrzí hrubé historické nesrovnalosti s tou trochou, co se o Spartacové povstání ví; více proto, že až do této chvíle byl seriál vcelku věrný. Odbyté poslední epizody ve prospěch gradace finále zamrzí, poslední epizoda si však udržuje úroveň a servíruje důstojný závěr povedené ságy. War of Damned ||70%||

• 23.5.2018  13:44
    Deadpool 2 (2018)

Pošetilosti se meze nekladou. Parádně jsem se bavil a to mi stačí.||90%||

• 22.5.2018  18:01

Film mi sedl a to zejména ze dvou důvodů. Tvůrci se konečně odvážili strčit trochu té krve a nadávek mezi scény a celkový zážitek tak dostal úplně nový nádech, viz výborná úvodní scénka. A obecně, pojetí filmu vypadalo dost jistější a pevnější i co se scénáře týče, nikdo se nesnažil chodit kolem horké kaše a tak bitky a šarvátky servírují jedna po druhé, jako na běžícím pásu, přesto si však děj zachovává jasnou a srozumitelnou kostru (která je ve své podstatě dost banální, že, ufon hledá svítící šutry). Přesto mě konec zklamal i potěšil zároveň. Humor nevadil. Jo a ten, kdo k tomu dělal český titulky, je génius. ||80%||

• 5.5.2018  11:57

Quiet Place dokáže ohromit novou formou vyprávění, díky které tvoří poměrně stísněnou atmosféru. Dobře pracuje s motivem "cekni a zemřeš", ze kterého čerpá hororové prvky, a překvapuje kreativitou, se kterou se ústřední rodina zhošťuje situace. I způsob, jakým byly pojaty příšerky, mi přišel sympatický a přestože se u nich objevují menší logické trhlinky typu "jak mohly slyšet tohle když neslyšely tamto", není problém se přes ně přenést a užít si filmové porno, které Krasinski servíruje zejména první polovinou filmu. ||80%||

• 3.5.2018  21:57

Pro mě asi moc okoukané. Michael B. Jordan měl ze začátku grády, to se musí uznat, jeho živelnost však jaksi vyprchala a to poměrně rychle. Vizuální stránka mě zklamala víc než cokoli jiného, nemůžu říct, že by se mi na to zrovna hezky koukalo. Co však přičíst filmu k dobru je, jak svižně příběh odsýpá a jak rozvážně (příjemně) zachází s postavami. I tak to ale beru jako pouhý prolog k Infinity War ||60%||

• 26.4.2018  10:20

Úchvatný, leč prostý styl vyprávění mi výtečně sedl a i kdyby nebyl příběh naprosto perfektně vystavěn, stejně bych žasl každou scénu nad pětiletou prací stopětadvaceti výtvarníků, kteří tomuto filmu vdechli až nevídanou dávku života. Podtržené vynikající hudbou Clinta Mansella, která úspěšně dotváří magicky mysteriózní atmosféru, herecké výkony výrazně vystupují u všech hlavních postav. Opravdu příjemně se na to kouká i poslouchá a já jsem si nemohl přát víc. ||100%||

• 14.4.2018  17:18

Nikdy jsem nečekal, že to řeknu o nějaký části týhle pofidérní série, ale.. tohle je dobrý film. Přišlo mi sympatický, že se rozhodli nerozdělovat povrchně finále do dvou částí a radši to sprcli do těch dvou a čtvrt hodiny, protože to celýmu zážitku nesmírně prospělo a ani mi není líto, že nějaké postavy potenciálně ztratily čas na obrazovce. Tak jako tak s nimi film pracuje velice dobře a i otravná Tereza dostala dost prostoru ukázat, že má v příběhu své místo. Od dobře zpracovaného úvodu až po zprvu mírně přeslazeně vypadající finále jsem byl až překvapivě spokojen, jak se dějové linky točí a vyvíjí. Těžko jsem mohl zoufat nad smrtí charakterů, které mi valnou část série působily nutkání vyškrabat si oči, jiné mi však docela přirostly k srdci decentně a vyváženě napsanými dialogy, a tak se ani závěr u mě neminul efektem. Když se z hluboka nadechnu, tak tam bez výčitek šoupnu ty čtyři hvězdy. ||75%||

• 31.3.2018  17:06

Slušivý film, který se hezky veze po přímé lince, občas překvapí nějakou kličkou, do děje mě však příliš nevtáhl. Příjemnou atmosféru však kazil akorát Dane DeHaan, který do své role vůbec nesedl. ||65%||

• 30.3.2018  16:00

Proč ne? Tohle byla příjemná oddechovka! ||75%||

• 17.3.2018  21:48
    Tomb Raider (2018)

Tohle nebyla ani zdaleka kvalitní filmařina. Kostrbatý scénář a velice špatná práce s postavami tvoří přinejlepším nudný zážitek navzdory ohromnému mnozství akce, kterým se film vyznačuje, ale jenž je bez jakéhokoliv drama či napětí, protože víte, že nesmrtelná hrdinka stejně všechny zlomený kosti a propíchlý břicha přechodí jako nic. Hvězdička za občasné kvalitní a esteticky líbivé záběry a hvězdička za Aliciu, bez ní byl byl film prakticky nekoukatelný. ||30%||

• 17.3.2018  16:59
    Já, Tonya (2017)

Kvalitní film se skvělými hereckými výkony.||80%||

• 17.3.2018  13:49
    Lady Bird (2017)

Neuvěřitelně klidný, přirozený, prostý a (ne)výjimečně krásný film.||90%||

• 17.3.2018  10:38

V některých ohledech lepší než Abrams, ve většině však naprostý propadák. Zacpáni třetiny stopáže nějakou hrdinně ledabylou leč naprosto nepotřebnou a nesmyslnou misí na další neoriginální neatraktivní planetu s gendrově vyváženou nicméně nesmírně iritující dvojičkou hlavních (vedlejších?) postav naprosto pohřbilo Finnovu dějovou linku. Film k závěru servíruje několik příběhových zvratů, které vedou k výsledku, se kterým jsem poměrně spokojen (ať jenom nekritizuju) a líbí se mi východisko pro další díly, stejně jako poměrně temnější amosféra a odvážnější přístup ke scénáři, ten však šlo vymyslet daleko DALEKO líp. Zkusím druhou projekci, třeba to bude lepší. ||20%||

• 16.3.2018  10:04
    Uteč (2017)

Prvky hororu by v tom jeden hledal značně dlouho, přesto film zaujme svým profesionálním zevnějškem, ačkoliv děj nenabízí žádné atraktivní kličky a téměř žádný prostor pro jakoukoliv evoluci postav, kterých je enormně moc. ||65%||

• 21.2.2018  13:54

Nepochybně jde o velice kvalitně zpracovaný film, otázkou je, jestli byl k popularitě originálu vůbec nutný. Nevím, jak moc se mu podobá, protože jsem ho neviděl (celý, plánuju to dokoukat!), je však jasné, že tenhle remake postrádá něco, čím by diváka vtáhl do děje. A možná je to tím, že v dnešní době už většina podnětů ve filmu nevyrazí člověku dech tak, jako mohl před 23 lety. ||60%||

• 17.2.2018  02:54

Nevím, jestli mám očekávání moc vysoko, ale tohle prostě nestačilo. Nejnudnější záporák, co se kdy v komiksovce objevil se částečně postaral o to, že je Justice League jeden z nejtuctovějších superhrdinských filmů vůbec. A všechno se to vrací zpátky k tomu, že i když scénář není žádný skvost, dobrý režisér z něj vytěží maximum a to pro mě prostě Zack Snyder není a neudělal. Nevím, kde by tenhle film byl, kdyby jej Jason Momoa nezachraňoval svým občasným elánem, protože zbytek týmu těžce trpí nedostatkem osobnosti, přiznávám ale, že to se může změnit s nadcházejícími pokračováními. Aspoň jsem si u toho netrhal vlasy z hlavy jako u Batman v Superman. ||50%||

• 10.2.2018  16:09

Přestože film představuje nějaké zajímavé myšlenky a otázky, je šílené mdlý. Ani ne mdlý ve smyslu, že by se nic nedělo, ale právě naopak - furt se něco děje a těch příběhových zvratů je tolik, až se mi z toho trochu točí hlava. To nic nemění na tom, že herecké obsazení to prostě neutáhlo. Daniel Brühl klasicky na úrovni, zato ostatní zřetelně pokulhávají a to tvoří velice nekompletní a nevěryhodný zážitek. ||40%||

• 3.2.2018  21:24

Problém s novým Thorem je, že je až moc alternativní na to, jak hrozně seriózně se tvářil. Až mě překvapilo, jak daleko a jak často autoři dokážou sáhnout pro vtip, ať už je to 'haha' nebo haha. Point je, že když jsem si na to zvykl (což dobrých 40 minut trvalo), tak jsem se začal docela bavit. A není to jen proto, jak dobře film pracuje s postavami, ale také tím, jak prostě atypická marvelovka to byla (aspoň dle mého). Myslím, že mi ta celková odvázanost nakonec docela sedla. ||65%||

• 7.1.2018  11:08

Neskutečně kvalitní filmařina, které nesmírně prospěla ta téměř tříhodinová stopáž, protože z motivů, které film představil, bych si nechtěl nechat ujít ani jeden. Všechno vypracováno do nejmenších detailů a hlavně kvalita vykreslení okolního světa, stejně jako postav i vedlejších až titěrných dějových linek byla naprosto overwhelming. I to, s jakou lehkostí implementovali Forda do příběhu. Tohle není dílo na jednu projekci a musím si trochu utřídit myšlenky, než se do týhle kinematografický lázně ponořím znovu - a to ani nejsem kdovíjaký fanda prvního Blade Runner. ||95%||

• 28.12.2017  19:08

Tak jsem právě dokoukal Kingsman.. a celou dobu jsem se parádně bavil. Akce zmáknutá v těhle Vaughnovkách je prostě eňoňuňo. ||90%||

• 22.10.2017  17:00
    Temná věž (2017)

Nakonec to nebylo tak zlý, jak se ze všech těch rozčilených komentářů kolem dalo očekávat, byť to pravděpodobně bude tím, že jsem se neponořil tak hluboko do Kingovy ságy, abych se cítil uraženej už na pohled oškubaným scénářem plným plotholes a nedotažených myšlenek stejně jako uspěchané stopáže, která kromě značně neduživého zážitku kompletně pohřbila jakoukoliv snahu vyvolat u diváka emoce, jelikož na to prostě nebylo dost místa a nepříjemně tak degraduje jinak skvělý herecký výkon Matthew McConaugheyho, který si v rámci možností dokázal se svou rolí velice šikovně pohrát, přestože se na rozdíl od knih (aspoň té minimální části prvního dílu, který jsem zatím stačil spolykat) se film naprosto nestará o nějaké halení postavy do oblaku mlhavého neznáma, což je opět způsobeno scénářem. Pod správným vedením tohle mohl být vynikající seriál nebo aspoň vícedílná filmová série, s tržními výsledky je však dost pravděpododobné, že jsme Kingovu adaptaci viděli poprvé a naposled. ||60%||

• 29.6.2017  12:14

Svižné, skvěle natočené, dobře zahrané. Moc pěkně se kouká na ty zpomalené záběry, oproti nudnému a monotónnímu remaku Godzilly opravdu parádní jízda. Nutno dodat, že tomu přeci jen chybělo něco, co by mě přimělo plácnout tam i tu poslední hvězdičku, ale jinak po všech stránkách vydařený film; rozhodně sahá po vyšším hodnocení, než je mu zde uděleno. ||80%||

• 27.6.2017  19:10

Jedna za soundtrack a Oberyna.

• 4.6.2017  16:55
    Brimstone (2016)

Hodndně zřídka se vidíí taakovýhel filmm. nNapsal bych víc,. ale třeesosu se mi rurce. >|||9+95%||>

• 28.5.2017  11:38

Možná na příští projekce se film projeví jako fajn oddechová rodinnovka, ale v kině jsem se nudil. Nevim, jestli to je tim, že Depp už je prostě moc starej a nebo tim, že castnout do filmu Káju Sconěconěco je vždycky pokus o sebesabotáž - kupodivu i hojně kritizovaná čtyřka se mi líbila víc. Salazar na nic. ||40%||

• 19.5.2017  22:18

Zpracování je bezchybné a je vidět, jak bravurně se Guy Richie ohání režisérskou stoličkou, záběry mají co do dynamičnosti a uhlazenosti, jak to jen jde. Vyhlazuje tak lehké nedodělky ve scénáři, které občas bezděčně vystavují zdánlivě nic neříkající a zbytečné části filmu (viz ten temnej les vzpomínek či co, vypadl mi název). Nicméně příbeh harmonicky ubíhá jak luskáním prstu a tak nezbývá, než se kochat tim vymazleným vizuálem. Ale řekněme to na rovinu, pravej král meče je tu Daniel Pemberton, jeho hudební ostří bylo pěkné ostrý, úderný, atmosférický, dunivý a naprosto brilantní. ||80%||

• 16.5.2017  23:39
    Blade Runner (1982)

Těžký, těžký tenhle film nějak rozebrat, eh. Vizuálně poutavé (a to je to víc jak 35 let stará replika Star Wars), ale dějově takové nemastné neslané, člověk pořádně neví proč se věci dějí, všechno je takové neukončené, unáhlené, ale scény jsou tak jako tak vymazlené do něhoučka. Rozporuplné pocity, přinejmenším, ale přece jen bych řekl, že se mi to líbilo. Doufám, že dvojka přinese svižnější a racionálnější příběh. ||70%||

<< předchozí 1 2 3 4 6 7