Logan: Wolverine (2017)

ERkový a na férofku surový Logan sice potěší, ale přeci jenom nemuseli j*bat nadávku do každý scénu, k*rva, nesr*li se s tim, jen co je pravda. Možná docela skok od těch ostatních posr*ných "pohádek". Ale stejně je ta holka, do p*či, nejlépe podaná postava, co kdy marvel vyplivl na filmový plátno. Co s tim, žejo, finále jak kráva a teď vy tam sedíte, pomlaskáváte nad tou autentičností venkova, lesů a obecně zk*rveně dobře vybraným prostředím a nakonec jediný, co vás sere, je, že absolutně k*rva netušíte, proč jsou všichni mrtví, ale ve výsledku to máte stejně v p*či a jenom sedíte a vychutnáváte si Jackmanovu (a Stewartovu) poslední, důstojnou a ve všech ohledech špičkovou jízdu. ||90%||

Prometheus (2012)

Bezduché postavy - jediná, která stála za zmínku, je pochopitelně Fassbenderův android, se kterým se mohli (můžou v nadcházejícím Covenant) autoři víc pomazlit, jeho postoj k ostatním je určitě cesta, kterou by se minimálně vedlejší příběhové linky měly ubírat a neprohloupily by. Vizuál sice pěkný a film si překvapivě drží úroveň min. půlku filmu, ale pak to zase začíná být točení kafemlejnku a recyklovaný materiál, byť s menšími změnami (tentokrát ne černá kostra, ale bílá chobotnice), nemá šanci utáhnout áčkovej titul. ||55%||

Underworld: Krvavé války (2016)

Nenuceně uspěchané, ale přesto jsem rád viděl nějaké neotřepané prvky, přestože příběh v této fázi už jen recykluje a posouvá hranice - jak velkej a silnej může vlkodlak být, jak moc ho můžeme zkřížit s čímkoliv, co má oběhovej systém nebo jak moc čistou krev kdo má. Dvaadevadesát minut rozhodně nestačilo pro to, co se autoři rozhodli do filmu nacpat a tak mi přišlo, že se věci občas děly až moc lusknutím prstu a nikdo se neobtěžoval zabývat spletitější backstory. Herci rozhodně nezklamali, dokonce i ten Theo James nevypadal tak mizerně jak v jakýmkoliv z těch Diveržentů, a já jsem se bavil. Destinace mi přišly sympatický (nechci vědět, co to o mě vypovídá), koneckonců se to natáčelo v Jihočeským kraji a nebýt té roztěkanosti, neměl bych problém s plným počtem hvězd. ||80%||

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Příjemně natočeno a skvěle zahráno, Eddie Redmayne je sice furt kompletně mimo můj vkus, ale kupodivu mi ve filmech vadí čím dál míň. Čekal bych ale lepší závěr a obecně propracovanější zápletku, film se občas tvářil, že sám neví, která z nich má být ta hlavní linka, jestli hledaní poztrácených tvorů nebo "zachraňování" kouzelnického světa před zlým Johnny Deppem. Nicméně příjemná podívaná tak jako tak, mělo to silnou, nostalgickou atmosféru a podobně jako Star Wars 7 ve svém universu, Fantastic Beasts přinesly divákům to, po čem toužili. ||80%||

Max Steel (2016)

Nepříjemná tuctovka s podfóliem klišé, nezábavná, pramálo originální a jestli jí nepohřbil scénář, tak herci určitě jo. Tak otravnou tlamu jako je Ben Winchell jsem neviděl od dob, co jsem se zas masochysticky podíval na nějak to pokračování Divergent a rozhodně mi podobní neherci nechyběli. ||10%||

Morgan (2016)

Zmařená šance a promrhaný potenciál. A že to všechno začalo tak skvěle. Takovej ten Ex Machina komorní drama feel, film disponuje valnou většinou dobrých herců a pak začnou se rozvíjet postavy a všechno to směřovalo k tomu hlavnímu plottwistu, který přišel, když se na scéně objevil Paul Giamatti. Ten svou roli zahrál perfektně. A v tenhle zlomový moment se scénáristům otevřel nespočet možností, jak pokračovat a kdyby si nevybrali bezduchou vyvražďovačku, tak tenhle film mohl sahat po osmdesátkovém hodnocení. Nejhorší na tom je, že by druhá polovina nevypadala tak zoufale, kdyby alespoň autoři věděli, jak dobrou akci splácat. Ono totiž hromada zmatených střihů funguje jenom, když jste Greengrass a točíte Bourna a to je o ligu někde jinde.||40%||

Underworld (2003)

Nelogická, scénářem průměrná, ale vizuálem a zpracováním dokonalá jízda. Ponurá autentičnost jakoby připomínala Matrix a vynikající Kate Beckinsale v hlavní roli. ||80%||

Sedm statečných (2016)

Důstojný remake. Vzdává úctu originálu i si zanechává autentičnost, postavy se lehce liší, ale prvky zůstávají stejné, Denzel Washington mimořádně dobrý, že i sem tam nějakou tu špatnou barvu pleti odpustíte. Efekty na úrovni, jaxe dalo očekávat. Dalo by se polemizovat nad nutností toho mašíngevéru, který byl snad nejrazantnější změnou oproti verzi 1960 (snad s výjimkou etnické rozmanitosti castu), ale hej, jsme ve 21. století, nemáme se co divit. ||75%||

Anděl Páně 2 (2016)

Jednoduchá, ale roztomilá pohádka se nese ve stylu prvního dílu. Nový příběh a postavy dodávaj dostatečnou variaci pro vytvoření příjemného zážitku, při kterém nějaké ty přehnané dětinskosti odpustim. ||80%||