Fifipek

Fikus Mendieta

kraj Praha
tajná

• 3.6.2008  13:04

Bože to zas bollí.....Ten člověk je fakt břídil, mít k dispozici tolik dobrých herců tolik peněz a tak to pos... Možná nejlepší Uf eho film, ale pořád je to ještě bída.

• 28.3.2008  14:02
    Nightwish: End of an Era (koncert) (2006)

Musím říct,že po shlédnutí tohoto koncertu se člověku chce brečet, pač ví, že tuto kultovní kapelu už pohromadě v tomto složení nikdy naživo neuvidí. Tarja and Nightwish forever. Bohužel skutečně konec gothicko-metalové éry a později nástup pop-rockové (Anette Olsone). Dal bych cokoliv, abych na tomto koncertě mohl být a nemusel se spokojit s ubohou náhražkou, která tu v Praze koncertovala...

• 28.3.2008  13:58

• 28.3.2008  13:56

Nightwish with Tarja forever!!!! Pro fanoušky Nightwish povinnost, teď myslím pro fanoušky opravdových Nightwish (Sorry Anette Olsone). Nutno slyšet jak krásné může být spojení operního hlasu s gothickým rockem (či metalem). Pro pana Civala: Když se ti to nelíbí, tak to radši nehodnoť ty umělče, až zas přijede Rihanna nebo 50 Cent, tak řekni a klidně ti na ně koupím lístek, já si zatím budu kydat do uší tento "kýčovitý humus"...:))))))

• 28.3.2008  13:43
    Drive (TV seriál) (2007)

Opravdu škoda, že má pouze 6 dílů, Nathan Fillion stejně jako ve Firefly dost dobrej.

• 28.3.2008  13:30

Nezlobte se na mě, ale jako fanda SG1 a především jeho desáte řady mi to teda zrovna jako nejdůstojnější zakončení nepřijde. Dokonce si dovolím říct,že místo toho dát 2 pořádné díly,asi bych byl spokojenější. Tolik očekávání a nakonec docela velké zklamání. Finální souboj Adrie mi připadal alias válka bludiček jako z pohádky na ČT1 v neděli ráno,trošičku trapný. Z piety dávám 3*.....

• 10.12.2007  09:15

Will Ferrell je magor:) Jeho vtípky jako je běh v trenýrkách (viz Oldschool) jsou prostě klasika,nebo třeba histerický jekot s neviditelných ohněm. Spusta dobrých narážek,dost laciných. Typická záležitost od Willa.Víc než tři to ale není...

• 4.12.2007  12:20
    Alpha Dog (2006)

Partička zhulených lidí, solidní Justin, špičkovej magůrek Ben Foster s výbornou mlátičskou scénou,pěkný kočky a pořádný pálky na konci (death penalty).Snímek,který od začátku směřuje k nevyhnutelnému konci,rozhodně stojí za to vidět,kvalitní herecké obsazení,celkově slabší čyři hvězdičky...

• 1.12.2007  16:14

Solidní komedie od Sandlera, spousta dobrých vtipů,spousta slabších vtipů a naprosto nádhérná Jessica Biel (na takový tělo patří hezčí kalhotky:)

• 27.11.2007  13:40

Šmankote babičko čaruj, Uwe vyplodil další ze sady svých "filmů" a já tomu klukovi začínám pomalu,ale jistě rozumět.Podle mě si z filmařiny prostě dělá prd..!Už samotný úvod, kde se míhají statické obrázky naznačuje, že tento film má svým rozpočtem daleko k dnešním megalomanským projektům. Snímek je plný naprosto nelogických záležitostí, otřesných dialogů a především nudného děje. Chvílema mi to připadalo jako parodie na klasické westerny a když jsem viděl hlavní hrdinku jak drsně přežvykuje párátko,tak jsem se smíchem málem potrhal. Špatný triky, Billy the Kid (možná by si měl Uwe uwědomit,proč se mu říkalo Kděcko a neobsazovat postavu nemastným týpkem,který nahání hrůzu tím,že vytasí upíří tesáky a udělá drsně tsssss:) Celkově děs,hvězdička za pěknou herečku (především scéna s párátkem) a zas rychle od toho.....

• 19.1.2006  21:08

No původně jsem čekal něco mnohem strašnějšího, proto mě tento snímek docela přijemně překvapil! Jsou to sice slabšií 3 hvězdičky,ale jak říkám, čekal jsem to mnohem horší! No pravda, kdyby tam nehrála Jessica Biel, která opět potvrdila,že má užásnou postavu, tak bych se na tento film nedíval! Je zde vidět poměrně slušný rozpočet, ovšem dějově to značně pokulhává a proto to dopadlo,tak jak to dopadlo! Ale to tělo....-:)

• 19.1.2006  21:03
    Coach Carter (2005)

Nemůžu si pomoct,ale tento snímek mě teda rozhodně nenadchnul! Hrozně předvídatelný, spousta klišé a především opět "ja niga" styl na který začínám být silně alergický! Na druhé straně Samuel Jackson předvádí standard na který jsme u něj zvykí!

• 19.1.2006  21:00
    Kurýr 2 (2005)

Dobrá akce a hlavně Jason Statham je dobrej řízek! Děj necháme stranou, prostě akce!

• 19.1.2006  20:58
    Nesvatbovi (2005)

Výborná komedie u které se budete smát!Mimochodem kdo by to do doktorky Quinové řekl... PS:Will Ferrel je neskutečnej magor!

• 16.9.2005  16:31

Wesley, Wesley, jak hluboko sme to klesli? Překombinované, chvílemi směšné jak se všichni tváří děsně cool! No ještě že je Jessica Biel pěkná holka, jinak by to bylo na pomezí odpadních vod!-:) Mimochodem, co se chytnout se Stevenem Seagalem za ruce a natočit spolu nějakej snímek, ať to máte kluci už zas sebou!

• 16.9.2005  16:24
    Cellular (2004)

Poměrně svižná a napínavá reklama na Nokii! Jason Statham je fakt drsňák, Kim Basinger na svůj věk vypadá dobře a Jessica Biel taky!-:)

• 4.9.2005  12:27

Stívne, dokázal si to a dám ti jednu hvězdičku, protože je to přeci jenom o stupeň lepší než ty minulý s***y cos natočil!Samozřejmě, že je to otřesnej brak, ale s trochou nadhledu se to dá vydržet! Když pominu to, že ošetřuješ ptáčky, píšeš si s nezletilou holkou z Polska, zřejmě to má za následek tvá předchozí služba v nějaké organizaci, která se tě dost zvláštním způsobem snaží opět získat zpátky, tak mi tu zbývá ta jedna pozitivní věc, proč ti tu hvězdičku dávám! Ty si totiž milej Stívne děláš už legraci sám ze sebe a to oceňuji! Jak si totiž jinak vysvětlit tvé komické pohyby, gesta, mimiku a vůbec veškeré tvé "hraní", které jsem dříve měli všichni za strašně "cool", ale s přibývajícím věkem a kily působí maximálně komicky až trapně! Možná by to chtělo příště točit filmy pro Greenpeace a nebo začít se sebou něco dělat, pač příště tě od odpadu nezachrání ani posvěcená voda z Buddhistického chrámu!

• 7.4.2005  12:06
    Elektra (2005)

Mno kde bych tak asi začal? No řekněme, že na Elektru jsem se docela tešil, samozřejmě jen kvůli Jennifer Garner, která ve svém červeném oblečku vypadá velice dobře! Tímto ale zároveň výklad veškerých pozitiv končí! Filmu chybí naprosto všechno, především příběh je naprosto děsný, jakési dětství, kdy byli zabiti Elektřiny rodiče neznámým přízrakem, je zde neustále ve vzpomínkách zobrazováno a docela vás ruší v "ději"! Její učitel je další postavou,která nemá konec ani začátek a celý příběh se nese v tom smyslu, jakoby jste přepínali tři televizní programy najednou a u všech vám unikaly souvislosti a děj! Filmu nepomáhají ani zabijáci, kteří jsou v jednom okamžiku nepřemožitelní a v druhém se vypaří jako smrdutá pára nad hrncem! Celkově vzato děsná slátanina a i v průměrném Daredevilovi toho Jennifer Garner předvedla více dobrého než v této nepovedenině!

• 15.3.2005  18:04
    Rákosníček a jeho rybník (TV seriál) (1983)

Rákosníček rulez

• 11.3.2005  17:46
    Tak jde čas (TV seriál) (1965)

Tak v tomhle cajdáku hrál snad úplně každej americkej televizní neherec! Když jste se na tenhle počin dívali, tak vám skutečně ucházel čas...Jediné pozitivum bylo, že pokud jste neviděli 20 dílů, tak se ale vůbec nic nestalo!-:)PS: Nepůjčil byste mi někdo všechny díly na kazetě, nemůžu se dočkat až to vyjde na DVD se zajímavými bonusy z natáčení!-:)))))

• 11.3.2005  15:05
    Vraždy v Kitzbühelu (TV seriál) (2001)

Tak tohle je opravdu geniální nuda, no ještě že tam nezabili krávu Milku!-:)

• 11.3.2005  14:54
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Je mi líto, ale MONK není můj přítel a vůbec mě jeho příběhy nechytly! Nejdříve jsem si myslel, že se jedná o seriál z 90.let a najednou kouknu do programu a ono je to z roku 2002, což taky o něčem vypovídá! Promiň MONKU ale všichni být přátelé nemůžeme!-:)

• 10.3.2005  20:30
    MacGyver (TV seriál) (1985)

A nositelem Nobelovy ceny za všeumětelství se stává..

• 10.3.2005  20:16
    Třetí hlídka (TV seriál) (1999)

Velice dobrý americký seriál, který nabízí pohled do života policie,záchranky a hasičů! Dobré příběhy, solidní herecké výkony a především idiotský čas, kdy se vysílá na TV NOVA...

• 9.3.2005  17:09
    Simon Sez (1999)

Musím se přiznat, že na tento film jsem si úmyslně počkal, jelikož jsem si na něj přečetl recenze již dříve! Samotný začátek byl klasický- skupina asi 15 motorkářů neohroženě demolují auto jistého plukovníka, najednou se objeví Dennis-postrach ulice a všichni raději ujedou (najednou tam zbyli jen dva motorkáři), ale nic jedeme dál! Stupidní zápletka a pitomý příběh a najednou se objevuje Emma Sjöberg, respektive její nepřehlédnutelná dvojnice, která kope, skáče a lítá na provazech až se jeden musí za břicho popadat! Opět nějaký rádobyděj, který je vyplněn "vtipnými" dialogy několika absurdních postaviček v podobě dvou mnichů a jakéhosi šaško-agenta a přichází kouzelná honička 20 let starých bavoráků a modří již vědí, co se takovýmto vozům stává...Naštěstí Dennis s šaškem mají starého Citroena, který plachtí vzduchem na jakémsi padáku! V této scéně se již smíchy nemohu udržet, jelikož nevidět Rodmana,tak mi tam sedí Luis De Funés a celá scéna jako z Fantomase včetně geniálního pozadí-respektive plátna! Potom už jen pár scén a porušení fyzikálních zákonů, jako když Denísek sjíždí ze sloupu vysoké budovy a kde se vzala tu se vzala a drží zároveň oběma rukama zbraň a briskně střílí! No co dodat, snad jen to, že už jsem viděl i horší filmy a proto dávám Denískovi aspoň tu jednu hvězdičku, aby mu to nebylo líto, pač všichni ostatní jste na něj moc zlí!-:)

• 1.3.2005  20:38

Po dlouhé době konečně přichází Pan Thriller! Samozřejmě se nikdo neubrání srovnání se geniálním thrillerem Sedm, který už asi jen tak nikdo nepřekoná, ale Saw je jednoznačně nejlepším počinem v tomto žánru po sakra dlouhé době! Dobrý nápad s vrahem, který trestá lidi za to, že si neváží života pomocí geniálních pastí a konečné finále jsou velkým důvodem, proč si tento fim nesmíte nechat ujít!

• 1.3.2005  20:30

Clinta Eastwooda jsem měl rád už jako herce, představitele takových těch syrových drsňáků a přesně takové jsou i jeho filmy! Je pravdou, že kdyby zde nehráli Morgan Freeman, který by si mohl roli moudrých přitakávačů nechat patentovat, nebo Hilary Swank, která na sobě musela neskutečně zapracovat, aby byla přesvědčivá, byl by tento snímek asi někde v průměru! Nestalo se tak a všechno do sebe krásně zapadá a výsledkem budiž nejenom výborný zážitek pro nás diváky, ale i zasloužená sada plešounů pro herce a pana režiséra!

• 28.2.2005  13:16
    Český sen (2004)

Nejedná se o bůhvíjaký kvalitní dokument! Proč 4*? Protože dokáže docela dobře pobavit! Autoři sice odmítají, že by dělali z lidí pitomce, ale vyznívá to přesně tak a oni to tak trochu i chtěli samozřejmě! Úsměvu se člověk neubrání ani při samolibém naparování šéfa reklamní agentury, který nejenže si připadá jako král světa, ale dokonce těm svým kecům i věří! Kdo mě také výborně pobavil byla asi 14 letá holka, která se údajně doslova rozzáří, když příjde do hypermarketu! No to už snad ne! Závěr je samozřejmě nejveselejší, polovina lidí vše bere s nadhledem a humorem a druhá nadává a kleje! Opět člověk žasne jaké sportovní výkony předvádějí s holemi penzisté, když za vidinou ušetření desetníku vybíhají do neuvěřitelných sprintů! A konečně na závěr pan Rybář! Nemohli si snad najít typičtějšího českého Honzu než tohoto pána! Už jenom chyběla teorie o spiknutí jako v Aktech X a nemělo by to chybu!

• 28.2.2005  13:03
    Predátor 2 (1990)

Sice slabsi nez jednicka, ale mohu rict ze dvojka spatna rozhodne neni! Napad nechat Predatora lovit uprostred velkomesta, kde si to mezi sebou vyrizuji ruzne gangy neni vubec spatny a predevsim Danny Glover je velmi sympaticky jako drsny porucik, ktery ale zaroven neni zadny superman! Nove zbrane a predevsim finalni scena s vice Predatory dala do kolobehu mnoho moznosti nejenom pro hry ale i pro ruzna dalsi pokracovani!

• 28.2.2005  12:55
    Král Artuš (2004)

Tento film me privedl ke dvema zavaznym zjistenim! Tim prvnim je to, ze i giganticky rozpocet lze ve filmu smele utopit, aniz by nekdo vedel kam se podel! Druhym zjistenim je pak to, ze ne kazda zena potrebuje podprsenku! Promin Keiro, ale nebyt toho xichtiku, tak bys mohla být obsazována akorát tak do rolí 13ti letých puberťáků! Jinak film jsem dle recenzí očekával daleko horší, ale lépe než za 3* to opravdu po mě nechtějte!