Martpod

okres okres Praha
píšící Gorilla, která Fandí Filmu

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 4.5.2019  15:53

Předloha od mistra hororu, průměrný scénář a průměrná režie. Jak málo stačí, aby se že skvělého příběhu stal plytký, zbytečný a nezáživný salát předvídatelných lekaček.

• 14.1.2016  20:31
    Room (2015)

Nenápadné, leč o to silnější drama s dětsky nevinným vyprávěním, co s přehledem strčí do kapsy valnou většinu letošní filmové produkce. A brečela jsem jak želva. Big time.

• 9.1.2016  17:59

Já ty žrádelní filmy žeru, ale škoda jen, že mnohem víc než tyhle upjatý, precizně vypíglovaný talíře mě za srdce chytil živelnej sendvič v papírovým sáčku od Favreaua.

• 9.1.2016  15:06
    London Road (2015)

Au, moje uši. Tak fascinujícim způsobem nemelodickej bizár, že ani Tom Hardy to nezachránil.

• 9.1.2016  14:22

"Ty seš takovej člověk, kterej by to moh ocenit." Ocenila jsem. Dostatečně trhlé a současně chytře, sympaticky rýpavé. Nerdi na záchodkách zabodovali.

• 5.1.2016  17:43

Syrové, brutální, intenzivní a svým trochu zvráceným způsobem přitažlivý. Perfektní Hardy a tak expresivní kamera, že sem se s každou ránou kroutila jak žížala na háčku. Újmu z Birdmana tim ale Iñárritu nevyžehlí - technicky perfektní, vizuální lahůdka, jen scénář kulhá jak DiCaprio půlku bohatý stopáže. Hlavně už toho Oscara dejte... Hardymu.

• 30.12.2015  21:12
    Creed (2015)

One step at time. Proboxoval se k těm čtyřem hvězdám pomalu, ale nakonec docela přesvědčivě. Nádhernejm táhlejm záběrům a parádnímu fyzickýmu nášupu ale chyběla k dokonalosti ta oddanost a jistota, se kterou si pro pětihvězdičkový hodnocení došel Warrior.

• 26.12.2015  21:18
    Johančino tajemství (TV film) (2015)

Scenárista by zasloužil hodně krutý středověký mučení. Feministickej canc maskovanej alá popelka, kde chudák asi úplně blbej princ zase nepozná ženskou a vše završeno dialogy pro blbečky. Prosimvás takhle fakt ne!

• 17.12.2015  00:08

Jako vracet se domů. Není to jen tupej spektákl, co by stavěl na úspěchu původních filmů. Naopak je to svébytná, kvalitní práce, s perfektní nosnou myšlenkou, která se i na úkor režisérskýho rukopisu podřizuje stylu původních filmů a plně ho respektuje. A ač možná není ve všech ohledech stoprocentní, dokáže i sedmička fungovat sama o sobě a současně je velice slušným startem do nové trilogie. *****

• 1.12.2015  23:36
    MY 2 (2014)

My2 jsou hezkým feel-good pokusem, zahrávajícím si s křehkými mezilidskými vztahy, ale pořád jim ještě chybí trocha výřečnosti a odvahy na to, aby zasáhli přesně tak, jak by chtěli.

• 29.11.2015  16:15
    Jan Hus (TV film) (2015)

Jan Hus je podivně schizofrenní historická kriminálka, která si do víc než čtyřhodinové stopáže syslí skvělé momenty s atmosférou, aby je za chvíli shodila podivnou soundtrackovou technopárty v historických kulisách. Všehovšudy skvělý Hájek a recyklace českého hereckého rybníčku, kterou nepohrdnou ti, co v hodinách dějepisu radši pařili piškvorky.

• 26.11.2015  17:47

Wow. Popcornová vymejvárna se střídmou stopáží a pár světlými a hodně dobře vypadajícími, skoro Sherlockovskými momenty, které vzápětí kazí totálně plochý dementní příběh/ještě dementnější romance/Radcliffe s parukou (nebo taky možná bez paruky?), kterýmu tu roli, narozdíl od skvělýho McAvoye, prostě nežeru ani za mák. Scenaristický průjem na úrovni Vina Diesela jako Lovce Čarodejnic. Nebrat. P.S. A na téma Frankenstein radši už vůbec nic netočit.

• 26.11.2015  17:34

Parádní vyprávění, tak epický, že sem měla husí kůži až na zadnici, půlku filmu zatajenej dech a nevim, jestli sem víc fandila velrybě nebo rybářům. Jedinou poskvrnkou na úžasným vizuálu byla (nikoli přemíra) ale moc patrný bluescreeny. Kolem a kolem, zasloužené čtyři hvězdy.

• 26.11.2015  17:27

Spielberg a Hanks jsou dvojice, který se nedá odolat. 140 minut konverzačního atmosférovkovýho dramatu jim žeru i s navijákem. Jen houšť!

• 19.11.2015  09:38
    U moře (2015)

Angelina unudila Brada a mě vlastně taky. Kdyby si to vyřídili během deseti jako v Ms. a Mrs. Smith tak by měli všichni klid a ušetřili by si dvě hodiny absurdního utrpení.

• 29.10.2015  18:38

Jasněže to jako dvojka trochu utrpělo, ale pořád je družstvo kreténů zárukou geniální porce zábavy. Guilty pleasure jak kráva.

• 25.10.2015  19:57
    Mamon (TV seriál) (2015)

Když se chce, tak to jde. A sakra dobře. Atmosférová thrillerová lahůdka, která nezastírá severský původ, ale parádně ho šroubuje na české prostředí, dialogy i herce. Po novinářské hodně těšení a čekání na další díly bylo hodně nekonečný. Po první sérii ****

• 22.10.2015  17:15

Tep minimálně stovosumdesát za minutu. Drsné, surové, temné, geniálně obsazené, perfektně vystavěné co do příběhu, vizuálu i atmosféry. Co víc si přát?

• 21.10.2015  16:11

Uááá, já trpěla hodně, u dialogů obzvlášť. Jak kdyby mi někdo vyrval mozek z hlavy a hrál s ním dvě hodiny squash. Radši bych celých těch 107 minut mlátila hlavou do zdi nebo sledovala stopadesátý Rychle a zběsile než tohle. A to byl středověkej Vin-king s vlasama uplně to nejmenší zlo (vlastně docela i celkem neškodný štýlo) na celym tomhle utrpení.

• 19.10.2015  21:20

Jak se (ne)dá točit o věcech, který si chcete nechat pro sebe a který kdo tam nebyl nepochopí. Trochu amatérské, trochu prkenné, občas trochu mimo, ale skrz naskrz intenzivní sonda do horolezectví se vším, co obnáší, přináší i bere.

• 7.10.2015  18:22
    The Visit (2015)

Nerozklepaná found-footage. Sláva! Koukat se přes den byl zatraceně dobrej nápad. Intenzivní, stísněné, absurdně vtipné a ve výsledku (ne)příjemné hororové překvapení.

• 6.10.2015  22:52

Film co je sám sobě filmem o filmu, do kterýho se vobčas mezi spoustu wtf dialogů plácne vyhulená scéna z Danteho. Na zopakování italštiny dobrý, ale...

• 6.10.2015  20:07

Mít tak jeho strašně sympatické, naivní, ale obdivuhodné odhodlání jít za skoro nemožným. Po The Walk ještě neuvěřitelnější, působivé a přesto skromné. Zážitek.

• 1.10.2015  16:25

Já ho sice bezmezně žeru, ale tohle bylo trochu moc Hardyho na hoodně dlouhý stopáži, která sice bavila, ale vlastně moc nevěděla co chtěla říct.

• 30.9.2015  17:41
    Nesmrtelný (2015)

Vypnu to nebo ještě pár minut přetrpim? Přetrpěla, ale Singhovi ještě dlouho šanci nedám. Takhle nudně do plocha zkopat relativně slušný námět, au!

• 29.9.2015  15:48

"It was something beautiful." Takovýhle Zemeckis mi dlouho chyběl. Lehký, zábavný a dobře napsaný příběh, který na začátku zatne stylizovaný drápek a nepustí, zatímco postupně a neúprosně graduje atmosféru a emoce k závěrečnému kousku, na který se člověk chce i nechce dívat a upřímně se přitom o Philippa bojí a fandí mu. Vizuálně parádní, leč v IMAXu trochu žaludek převracecí zážitek, ale thumbs up!

• 25.9.2015  20:48
    Marťan (2015)

Vzkříšení Ridleyho Scotta je napínavý, zábavný, intenzivní a přesto sympaticky odlehčený příběh jednoho týpka, co to nechtěl vzdát. V příběhu nezbývá prostor pro fňukání, fyzikální rovnice nebo filosofování o budoucnosti lidstva, a přesto dokáže bez veškerého sci-fi patosu ždímat emoce na maximum celou 130 minutovou stopáž. Ve výsledku jde o čistou lehce geekovskou zábavu, která je nejen velice dobře napsaná, ale taky výborně zahraná.

• 22.9.2015  22:01
    Everest (2015)

"It's about the attitude, not the altitude!" Nevím, jestli je to intenzivnější zážitek pro někoho, kdo leze, nebo pro někoho, kdo na laně v životě nevisel. Mrazivá kritika hromadných výprav, která ve vší skromnosti zachovává ohromný respekt k horám a lezení, vše servírované v dechberoucím vizuálu. Prosté, komorní drama o souboji člověka s přírodou, které ať trochu pokulhává co do přehlednosti, vyvolává husí kůži snad nepřetržitě a rezonuje v člověku ještě dlouho po shlédnutí. IMAX doporučen.

• 21.9.2015  22:36

Dvouhodinový teenage utrpení, radši bych těch 130 minut mlátila hlavou do zdi než sledovat nechutně arogantní hrdinný parchanty a vyšeptalýho Clooneyho. Never again!

• 19.9.2015  20:00

Byť příběhu úpravy prospěly, na kvalitní převedení na plátno jich nebylo dost. Jinak sympatický příběh, který se celkem šikovně vyhýbá patosu, tak jen nerozhodně přešlapuje na místě, místo aby využil možnosti, které skýtá knižní předloha a výsledek je stejně rozpačitý, jako hlavní postavy. Paper towns měla radši zůstat jen papírová.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6