Lyžař

okres Ústí nad Orlicí
kancelářská krysa

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 18.2.2019  21:42

Je to taková blbost nezaložená na pravdě. Ani se tím netají. Tvůrci nechtějí udělat díru do světa. Ale dokáží zabrousit někam, kde to mám prostě rád. Trochu těch citů ohledně otcovství, trochu těch hrdinů, trochu ne-hrdinů....a hlavně dokonalá hudba od první do poslední minuty. A že to takhle dokáže rozjet málokdo. Will Smith se pro mě dost dlouho vytratil, najednou je zpět a je v plné síle. Jako by nebyl starší než jeho ranné role - nemyslím Fresh Prince :-D

• 27.1.2019  16:31

Pět hvězd? Ani náhodou. Po uvolnění do kin jsem viděl několik lidí z mého okolí naprosto křepčit a jásat, jak je to bezva film a že na to musí jít znovu a znovu. Pro mě? Hlavní herec není věrnou kopií a hned od první scény jsem si vlastně udělal sám v sobě k této roli odpor. A s tím jsem bojoval celý film. Jinak kdybych měl snímek hodnotit komplexně, tak styl natočení je klidný, bezva. Nejsem ale nikterak odvařený ze záběrů "pařby" na nej songy. V reálu to všechno vypadá jinak. Podle mě to není reálné. Ten, kdo se pohybuje pod pódiem často, dle mého názoru musí mít názor stejný. Dění kolem kapely v zákulisí, to mi taky nepřišlo úplně bezva. Každá kapela to má trochu jiný, některý věci vědí jenom ti, kdo se toho všeho účastnili a takhle zpětně je to trochu zvláštní hodnotit, dělat si na některé věci obrázek. Vlastně až závěr jako takový mě překvapil. Krev, Live Aid, pokora.

• 27.1.2019  16:26
    Léto 84 (2018)

Byl jsem hodně překvapený. Hudba mi ve více ohledech připomněla film Drive. No a příběh? Příběh je, řekl bych dvojí. První klučičí hra z mládí, bezva. Druhá? Brutální řežba na konci. Za mě jednoznačně fajn, hodně mě překvapil konec prvního "dějství" a fakt, že v tu chvíli ještě nejsme na konci stopáže filmu. Nevěděl jsem, co tam bude - dlouhé titulky? Nebo co tak asi přijde. Pak ale přišlo WOW! Pecka.

• 2.10.2018  21:24

Jasně, povídejte si pořád dokola něco o tom, že to není dobrej film. Není. V celkovým měřítku, v celkovým záběru, vlastně není. Když se to vezme tak, že největší bastard ve čtvrti nakonec všechny zachrání, tak to asi není to, co byste chtěli vyprávět a z čeho byste chtěli dávat příklad malým dětem. Ale já se prostě bavil. Má to napětí, pár lekaček, dobrej námět na věčně se opakující se hudbu...herci taky docela ujdou. Styl umírání, smrtí, vražd atd atd, to je jednoduchý, věrohodný, propracovaný. Mě to prostě bavilo. Jako failm, samozřejmě. Nic jinýho v tom ani nehledám. Režie: ****; Scénář: ***; Herci: ***; Hudba: **** It's all over? - For now!!

• 29.9.2018  12:50
    Deadpool 2 (2018)

Jedničku jsem ještě nějak překousl. Přecejen to bylo námětem něco kompletně nového na celém filmovém světě. Beru, pro někoho to fungovat mohlo. Ale tahle dvojkja je už prostě moc. Vtipy trapný, akce divná, celkové pojetí tohohle "hrdiny" nevýrazné, spíš opravdu směšné. Ale ono to asi směšné být má. Bohužel, na mě to vůbec nezapůsobilo :-(

• 29.9.2018  12:46

Ale nojo. Člověk hodně čeká, málo dostane. Je to dvojka, co vlastně nemá s původním filmem nic moc společného. Ať se koukám kamkoliv. Snaha je, ale ono to prostě nefunguje. A tentokrát ani nemůže. Originál je jen jeden. A chystá se trojka? Stejný režisér a má chuť do stejné řeky vběhnout potřetí, to je odvaha. No uvidíme..

• 29.9.2018  12:43

Tak tohle jsem si nechal dloooouho ucházet. A je to škoda. No, na druhou stranu ne. Jsem rád, že jsem snímek neviděl už hned v mých 9 letech :-D Všechno to napětí, to erotično, všechnu tu hoňku M. Douglese, tohle je pecka.

• 29.9.2018  12:41

Drželo mě to u obrazovky. Nic víc jsem nečekal, takže cíl splněn. Stejný název s legendárním filmem pro mě problémem nebyl. Teda byl, ale jenom před puštěním filmu, pak už ne :-)

• 29.9.2018  12:39

Já si prostě nemůžu pomoct. Je to prosté, vtipné a smutné najednou a všichni herci do toho prostě zapadají.

• 13.8.2018  22:08

No já se bavil. Jasně, spoustu trhlin ten děj měl (otevřenou zlomeninou zapíchnout člověka :-D ). Ale co. Jestli se někdo chce bavit, baví se. Úniky, banda kokotů, co se jakoby daj dokupy a napravěj se....bavilo mě to. A klidně se na to v budoucnu kouknu ještě jednou. Na rozdíl od spousty romantickejch "******" (čti sraček) :-D

• 12.8.2018  18:31
    Tobruk (2008)

První záběry mi připadaly jako špatná komedie. Navíc Michal Novotný v reálně nesrandovní roli, to jsem si nikdy taky nedokázal představit. Postupně jsem se začínal ztrácet v ději, pak jsem málem odešel, ale Tobruk jsem nakonec dokoukal. Asi ten film nějaký význam má. A natočen je fajn. Do mé TOP 10 má ale zatraceně daleko!

• 18.6.2018  19:41
    Ve službách FBI (TV seriál) (2009)

Po prvním díle jsem byl rozpačitý. A dal jsem si pár dní oraz. Ale když jsem se k seriálu vrátil druhým dílem, následovala první a druhá série téměř v kuse a bez spánku. Ono sice je zde spousta chyb a nereálných věcí a situací. Ale prostě a jednoduše ta chemie tady funguje. A kluci mi to můžou mít za zlé, ale Neal je prostě kouzelnej. Hezkej, něco umí a holky ho prostě musej mít rády. A zbytek? Tiffani Amber Thiessen mě překvapila strašně moc. Taková příjemná maminka :-)

• 31.5.2018  22:23

Tři oříšky pro Popelku a potom tohle? Jejej, tímhle mě ale pan Vorlíček překvapil. Nápad je to originální, to je pravda. Ale nejen o nápadu a sepsání scénáře to je. Ono tohle zpracovat filmově je docela odvaha. Vtip zde nechybí. Nechybí, ale taky ani nepřebývá. Je ho tu, jak se tak říká, jako šafránu. Některý vtípky jsou fakt dobrý, jako běh po parku s hláškama "Mám v sobě dvě deci, soudruhu, jsem člověk.", nebo "Kdybyste potkali mouku s ušima....." :-D Tak trochu to všechno zachraňují dobré herecké výkony těch nejlepších českých herců a taky kamera. Kamerových triků, těch je tady dost. A skvostných. Ale upřímně, jinak je to šeď, šeď a šeď. Takže tak trochu nechápu, proč hodnotit víc než 3* (a ať už se mi to nikdy neplete na obrazovku).

• 31.5.2018  19:14
    Insomnie (2002)

K Insomnii mě dovedl Batman. A jsem za to rád. Zhruba po deseti minutách jsem si uvědomil, že jsem film už někdy v minulosti viděl. To mi ale nevadilo. Al Pacino je těžce v háji. Není zvyklý na severský život. A hrátky s ním ze strany Robina Williamse jsou skvostné. Občas jsem se dokonce přistihl, že jsem fandil Williamsovi :-D Příběh je docela jednoduchý, předvídatelný, ale to vůbec nevadí. Děj si prostě plyne a člověk si nechává dokreslovat jednotlivé řádky scénáře. A když dostane víc prostoru má oblíbená Hilary Swank (kterou jsem objevil ve Zkurvené noci), slast začíná :-)

• 31.5.2018  19:06

Dvojka je super. Více akce, více všeho. Jenom záporák mě prostě nebere. Joker prostě není to, co býval v devadesátých letech. Ale postava Batmana, ta je pro mě najednou znovu dokonalá. Hltal jsem každý její pohyb, každou částečku historie. No a co na to říct. Katie Holmes prostě chybí.

• 31.5.2018  19:01

První díl trilogie. Aj aj. Pamatuju si, jak jsem usedl do kina a přede mnou se rozjela trojka. Temný rytíř povstal. A já se málem unudil k smrti. Pak jsem se v práci bavil s kamarádem a on mi říkal, že jsem udělal velkou chybu. Dlouhé roky mi trvalo, než jsem se odhodlal celou trilogii otestovat. No a světe div se, byl jsem pozitivně překvapen. První díl je výpravný, ono se holt něco musí odvyprávět, než Batman vzejde na svět. Ale baví to. Je to příjemné a Batmana si člověk prostě zamilovat musí. A upřímně říkám, že pan Nolan tomu celému příběhu dává opět nové grády.

• 18.5.2018  18:30

Začátek jsem sledoval s nadšením a chutí. Pak začala přicházet hluchá místa a chvíle, kdy jsem se začal odklánět od filmu k jiným věcem. A přesně tam mě film ztratil. Přes dvě hodiny čistého času, to je prostě pro takovouhle "utahanou fuchtli" moc. Jinak musím říct, že přestřelky a akční scény jsou tady moc dobře natočený. To zase uznám. Bohužel bych řekl, že režie daleko předila finální scénář či předlohu.

• 18.5.2018  14:25
    Zabíjení (1956)

Abych řekl pravdu, tak Kubricka moc neznám. Většina jeho filmů je oslavována, já je ale většinou beru jako ustřelené. Tohle se mu ale povedlo. Všechny postavy, dobrá hudba, jeden "blbeček" s "paničkou" a opravdu kvalitní plán, který nemůže nic překazit. Jak jednoduché. A tuze mě to bavilo.

• 7.5.2018  19:36
    X-Men (2000)

Před osmnácti lety to byla asi bomba. Já se X-Menům ale dostal až nyní a nic moc. Nečetl a nevěděl jsem o nich nic. Myslel jsme, že se jedná o superhrdiny typu Supermana. Mýlil jsem se. Mutanti jsou něčím výjimeční, ale i tak...bitky pomalé a nic moc, hlášek pomálu. Snad jen Halle Berryová, ta byla jako Bouře skvělá!!

• 9.4.2018  00:35

Pcha, tak tohle beru. Kaiser Soze, Kaiser Soze, Kaiser Soze. Prostě klasa. Příběh, který se postupně rozkrývá, aniž by to člověk věděl. Detektivka, parta chlapů, jedna hezká holka, byly chvilky, kdy jsem si myslel, že můžu odbočit pohledem. Ale pokaždý jsem si onu chvilku musel zase přetočit zpět. Bravůrně natočené, skvělé výkony skvělých herců. No a zase jednou film, který si už nyní chci zopakovat a pochopit víc, než jsem na první pohled pochopil...

• 4.4.2018  19:36
    Superman (TV seriál) (1993)

Hodnocení dávám přesně takové, jaké bych mu dal v době, kdy jsem seriál viděl poprvé. Doslova jsem ho žral. Nyní bych volil daleko nižší počet hvězd. Ale v té době to byl hit.

• 4.4.2018  19:34
    Superman 75 (TV film) (2013)

To jako fakt? No jasně, je to animovaný, je to krátký, je to souhrn historie a upoutávka na budoucnost. Ale co víc? 3 minuty Supermana mě tady nenadchly:-( a to ho mám dost rád.

• 29.3.2018  00:28

Ono ani tak nejde o to, že jsme už několik let nezískali zlatou medaily. Vlastně ne. Nagano bylo jenom jedno. Nezapomenu asi nikdy jak jsme na gymplu místo učení koukali na telku a učitelé nám říkali, že jestli budeme ještě chvíli skákat s vlajkou kolem třídy, je taky dost možný, že se propadneme do učebny chemie. Byl to turnaj s velkým T. Měl všechno. Všechno z hlediska emocí, všechno z hlediska fanouškovství. Hodně to pro národ znamenalo. Troufnu si říct, že daleko víc, než kdybychom vyhráli nějaké OH nyní. The Nagano tapes, to je sestřih toho nejdojemnějšího, toho opravdu nejlepšího. Plus ty rozhovory, nikdy jsem takhle dlouho neslyšel anglicky mluvit určité hráče. A taky vzpomínat. Takové detaily byly rozebírány. Výborné vzpomínky.

• 26.3.2018  00:03
    Wind River (2017)

No hezky, hezky. Pan Sheridan mi opět připravil líbivý večírek. Honička za pravdou, reálné pozadí, děj je jednoduchý. Jakoby se vše dělilo na dvě poloviny. Nejprve čekáte, jak to všechno vzniklo..a pak..pak čekáte, jestli to skončí tak, jak předpokládáte. Super. Opravdu nic složitého, ale nádherně natočené, Jeremy Renner opět dokonalý a věrohodný a E. Olsenová zdárně sekunduje. Mimochodem, super scéna po cestě ke karavanu Mata. Režie: *****; Scénář: *****; Herci: *****; Hudba: ****

• 25.3.2018  22:00

Trochu negativně mě překvapilo, jak moc jsem byl schopen film nesledovat. Nápad dobrý, zpracování mi přijde už horší. Honičky nějaké přicházejí, agenti a agenti, pořád jenom dohledávání, sledování, intriky..ale nějak to v globálu nedělá dílo, které bych chtěl vidět ještě jednou. Režie: ****; Scénář: ***; Herci: ****; Hudba: ****

• 20.3.2018  00:24

Neskutečná porce emocí. S Kurtem a Nirvanou jsem se poprvé setkal jako mladší bratr dospívajícího...prostě me k Nirvaně přivedl bratr. Bylo zajímavé slyšet a vidět, jak takovou hudbu vnímá teenager. Já byl tehdá ještě tvrdší hudbou nepolíbený. Celý film je laděný do schizofrenního pohledu a to se mi vůbec nelíbí. Nelíbí v tom ohledu, že Kurt a celá Nirvana byli kultem. Kultem jedné doby. Nikdy se to nevrátí. Tady je vše ztvárněné tak strašně reálně, všechny domácí videa jsou jako by byly točené včera. Novodobou kamerou, kamerou, která lítá kolem Kurta naprosto záměrně, aby byl natočen dokument. Je to hrozivé. Proč se mi to nelíbí? Všechno je tak reálné, že to miluju. Každou minutu dokumentu. Kreslené scény, domácí videa, rozhovory, všechno. Do toho prostřih klipů, hudba hraná jinak, prostě jinak než byl originál....průřezy hudby z nahrávky z alba prostřih do živáku a dál...črty Kurta, skicy, všechno graficky ztvárněné tak, že to všechno dává dohromady opravdu hrozivý pohled na Kurta a jeho blízké okolí. Tak trochu bohužel mi tady chybí Dave Grohl a víc o bolesti břicha a konci života. Ale konečný křik do ticha, to staví chlupy na těle. Kurtovi patří jedno velké díky za nastartování jedné generace. Minulý týden jsem byl na koncertě kapely In the name of Cobain. Tak nějak mi tenhle týden.............přijde vzpomínkový. Režie: *****; Scénář: *****; Hudba: ********** (vím, že nejde dát víc než 5); Herci (nebo spíš prostě život): ***** A co na to Frances, sakra? V titulcích se objevili jednotliví členové Kurtovi rodiny několikrát. Musí být bolestivé, tohle vidět, podílet se na natáčení.

• 19.3.2018  00:41
    50/50 (2011)

Být oslovený, že mám hrát hlavní roli v 50/50, asi se rozbrečím a odmítnu. Tohle je přes čáru. Já vím. Tohle všechno je život. Ale je to náročnej život. Sakra náročnej. Řešíme pí*oviny, v normálním životě rozhodně. Tady to jsou problémy, které jsou opravdové. Tvůrci vše shrnuli komplexně. Nejen ze strany nemocného, ale i ze stran všech lidí kolem. Vztahová záležitost taky nebude skvělá. Rakovina je prostě velkej zásah do života. A vzbuzuje spoustu otázek. Jak a co dělat. Jít do terapie? Nejít? Komu co říct? Kdy? Jak doma? Člověk se necítí.........no nemohu jinak, než ***** a to bohužel i za smutnost a ukáplou slzu. A tu možná i kvůli něčemu jinému. Dovedlo mě to k zapřemýšlení. A to je často problém...a Anna Kendrick?? Sakra, odkud já ji asi znám?? :-) Aha..Zúčtování!! Tak to je dvojka filmů!!

• 18.3.2018  22:13

Tak tohle je na mě trochu moc. Je tomu už řada let, co se tragédie stala. Ale tenhle film a tím pádem tenhle úhel pohledu jsem dodnes neviděl...zajímalo by mě, jestli to takhle v reálu opravdu bylo. Na základě čeho tento film vznikl. Ale jestli ano, byl to silný příběh o silných lidech. A skončil..no..vlastně dobře, z hlediska celého národa. Režie: *****; Scénář: *****; Hudba: *****; Herci: *****

• 18.3.2018  00:19

Jsem rád, že příběh není prezentován jako "skutečně se stalo" nebo něco podobného. Příběh je krutý. Až moc krutý. A dokonale chápu všechny pohnutky všech zainteresovaných. Policajt hajzl, rozejití rodiče mrtvé dívky, všechno. Hudba je tak krutá, tak ponurá, že provází příběhem naprosto věrohodně, taky krutě. Třikrát hurá, že jsem se ani jednou neohlédl jinam. Nechtěl film vypnout. A hlavní herečka paní McDormandová, všechna čest. Tohle určitě nebylo jednoduchý prožívat!! A Woodyho Harrelsona prostě žeru už dlouho. Tady má sice krutej životní osud, ale prostě jeho herectví obdivuju. Režie: *****; Scénář: *****; Herci: *****; Hudba: *****

• 17.3.2018  01:36
    Přežít (1993)

Úvod mi nepřišel jako nějakej velkej biják. Dialogy divný, záběry taky. Ale pak se děj začal roztáčet a mě to chytlo. Dvě hodiny utekly jak voda a já prostě nemohl přestat fandit téhle bandě živých - přeživších. Takovýhle šok musí rozdělit lidi, někdo se zblázní, někdo převezme vedení výpravy, někdo je raněný...... Celkově "Přežít" dává dohromady snímek, kde nikdo nevyčnívá z řady. Všichni herci si to rozdávají na stejné úrovni a hrají skvěle. Příběh naděje, spolupráce, komunikace, krizí... Režie: ***; Scénář: *****; Herci: *****; Hudba: ***

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18