Šéfové na zabití (2011)

Chtěl jsem napsat jen jedno slovo SRAČKA. Ale něco mi prostě nedalo. Spousta scén je scénářem nedodělaných, jakoby amatérských. Některé herecké výkony taky jakoby byly daleko pod průměrnými výkony těch kterých herců. Hvězdné herecké obsazení, bohužel z mého pohledu však nevyužité. Scénář: **; Režie: ****; Herci: **; Hudba: ***; Kompletní dojem filmu: odpad.

Želvy Ninja (2014)

Abych řekl pravdu, tak mi Želvy dokonce unikly, takže jsem nevěděl, že šly před dvěma lety kiny. Ale dal jsem si je takhle opožděně, čekal jsem spíš velké zklamání, možná vypnutí po pár minutách. Ale byl jsem docela mile překvapený. Vesměs většina mých vzpomínek na Želvy NInja z mého mládí tady bylo vykreslených. Jasně, pár věcí bylo opravdu "filmových", chcí říct nedořešených, nereálných. No ale co. Já se docela bavil. A nej scéna? https://www.youtube.com/watch?v=7PAzGx1NGR8

Bláznivá dovolená (2015)

Jupííí. To to trvalo. Poslední dobou mi není dáno narazit na bezproblémový film. Buď opravdu dlouhá stopáž (ač kvalitního snímku), nebo film nic moc. No a tady to jde. 98 minut je klasika. Ideál pro celovečerní film pěkně postaru. Komedie, kde bezstarostnost vítězí. Herecké výkony, režie, hudba, nic není dokonalé. Scénář ale kolikrát příjemně překvapí. Pár scének je nezapomenutelných. A filmové finále? Užil jsem si ho. Nikomu bych nedal Oscara, ale bavil jsem se víc, než při nynějších novinkách Revenantovi a Osmi hroznými dohromady. Režie: **; Scénář: ****; Herci: **; Hudba: ***

Pixely (2010)

Zajímavý nápad a zpracování. Ale to je tak asi všechno. Zajímalo by mě, kolik času právě na takovéhle blbině strávili času :-D

Osm hrozných (2015)

Hrozný. Stejně jak napovídá název filmu. Nestačím se divit. Jakoby Tarantino chtěl být někým jiným než byl. Jeho dřívější filmy Čtyři pokoje, Od soumraku do úsvitu, Takoví normální zabijáci, to je Tarantino, kterýho mám rád. Kterýho zbožňuju. Pro ty srandy, co dokázal vymyslet. Pak jsem i zkousnul přetvoření na Pancharty. A Django mě opravdu bavil. Ale Osm hrozných nezkousnu. Kamera super. Hudba taky dle nejpřísnějších kritérií. Herci taky skvělí. Když to ale chci dát dohromady, vnímám několik negativ. A velkých. Scénář natažený až někam. Kolik že má film? Tři hodiny? A to jako proč? Je to výpravná věc? Nebo akční? Nějak si nemůžu vybrat. Nebo honička? Nebo to má být koncert někoho, kdo skládá super hudbu? Dohromady mně to nesedne. Prostě ne. A kde je sakra Tarantino jako herec? Ve svých filmech vždycky sehrál nějakou pitomou miniroličku. Někoho, komu jsem se smál. Od soumraku do úsvitu, tam byl doslova boží. Ale tady? Hlas mi nestačí. Chci ho vidět. Hanebnýho pancharta. Sakra, ten mě rozohnil. Dejte mu už nějakou tu cenu. Ať kritici zmlknou. Aspoň že tady byl Tim Roth. Asi největší můj oblíbenec, kterého si Tarantino vybírá vcelku pravidelně. Režie: ****; Scénář: **; Herci: ****; Hudba: odpad (rozuměj tomu tak, že hudba super, ale k tomuhle filmu mi to prostě nesedí; Morricone a Tarantino není dobrá kombinace)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

DiCapriovi bych dal Oscara. Ale film je zdlouhavej!! A to uz nic nenapravi!! Hudba:***, Scenar:**, Rezie:****,Herci:*****, Zdlouhavost:*****

Pelíšky (1999)

Hlášek nekonečnej počet. Ale filmy z téhle doby mě prostě jinak moc neberou.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tak. A James Bond se může jít slušně řečeno klouzat. A dokážu si představit, jak moc bude blažený pocit Matthewa Vaughna, když mu tohle každý bude říkat. A ona je to pravda. Bondové dneška jsou pro mě fádní a nudní, přežití. Když už se na ně dívám, tak se nebavím. Prostě jde o setrvačnost a zvědavost, ale ne o jízdu jako tohle. Kingsman, to je jízda a to vtipná. Jasně, bylo tam i dost blbostí, kdy hlavní hrdina měl být asi milionkrát mrtvý a pár nelogičností, ale čert to vem. Bondi mají milionové rozpočty, soundtracky, všechno. Tohle je jinde. A já za to děkuji. No a bitka v kostele? Zase tam bylo pár blbostí, ale neva. Odpouštím. Režie: *****; Scénář: ****; Herci: *****; Hudba: *****; Akce: *****

Sicario: Nájemný vrah (2015)

No Secario mě opravdu překvapilo. Už nějaký ten měsíc nic podobného nevyšlo, nikdo nenatočil. A ejhle. Je to tady. Napětí, podvraťáctví, zloba, neuvěřitelnost, akce, nevím co ještě. Je tam toho moc a moc a zase je tam tlupa chlapů a jedna žena. Jakoby záměrně. Bez ní by to nefungovalo. Ať už to hraje kdokoliv. Režie: *****; Scénář: ****; Herci: ****; Hudba: *****

Fakjů pane učiteli (2013)

Dopředu jsem si o filmu nic nezjišťoval. Jen jsem věděl, jak to proletělo kinem. A tak mi dlouho trvalo, než mi došlo, že se jedná o NDR produkci. A musím říct, že dobrý. Připomnělo mi to několik dobrých komedií z minulosti. Ale zase že by mě to lákalo natolik, že vydržím celý film nepřerušovaně koukat? To zase ne. Jedl jsem u toho, koukal na mobil, byl na FB, no dělal jsem toho moc a moc. Stopáž je dlouhá, dalo by se to stáhnout tak na těch 80-90 minut. To bych se pak asi očima neodpoutal. Režie: ***; Scénář: ****; Herci: ****; Hudba: ***